V3 flash

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
meteor
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 29. Mar 2007. 11:59

V3 flash

Post od meteor »

ako tastatura uopste ne reaguje ni na jednu tipku osim paljenja,odnosno gasenja telefona, moze li pomoci flash ili ima neki drugi nacin da ozivi

pilauda
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Ned, 04. Mar 2007. 14:42

Post od pilauda »

u mom slucaju je pomoglo, meni je bilo obrnuto nisam mogao da ugasim telefon morao sam da cupam bateriju kada bih to hteo, i bez razmisljanja sam ga fleshovao.....ako imas garanciju i ne zelis da se zezas sa tim ti odnesi u servis jel moguce da i nije greska do softwera.....

poz

meteor
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 29. Mar 2007. 11:59

Post od meteor »

hvala ti,a imas li neki link za fleshovanje V3, jer sam potpuni amater za taj posao.u servisu po obicaju pojma nemaju

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

R374_G_0E.42.0ER
ili
R374_G_0E.42.10R
Čika Google rulez :wink:
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

pilauda
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Ned, 04. Mar 2007. 14:42

Post od pilauda »

meteor napisao:hvala ti,a imas li neki link za fleshovanje V3, jer sam potpuni amater za taj posao.u servisu po obicaju pojma nemaju
nema na cemu, game force ti je rekao koje packove da skines a sve ostalo sto ti treba je ovde viewtopic.php?t=8397 sve je lepo objasnjeno ja kad sam pocinjao sa modovanjem telefona isto sam bio ne iskusan kao ti, sad vec nisam pocetnik, svaki pocetak je najtezi i samo budi pazljiv i sve ce biti ok


pozdav

meteor
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 29. Mar 2007. 11:59

Post od meteor »

sve ja to uradim, ukucam monster pack , ali mi ne daje mogucnost za start, niti ima naziva telefona.

pilauda
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Ned, 04. Mar 2007. 14:42

Post od pilauda »

a jel mozes da pristupis telefonu preko p2k komandera ili ski mana pitam te cisto da vidim da li si lepo instalirao drajvere za telefon, proveri to pa cemo da resimo problem.....

poz

meteor
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 29. Mar 2007. 11:59

Post od meteor »

ma ja jednostavno nista ne mogu da uradim, svasta sam pokusao, a sasvim je moguce da nisam instalirao drajvere kako treba, sve sam pobrkao. eto i tebe mucim

pilauda, ja otvorim u program files motorolu, pa RSD lite i tamo je jedino dostupno SDL.Otvorim ga i tu mi se otvara RSD lite V3/ Multi Flash Multi flex Tool u koji mogu da ukucam monster pack, ali dalje nista.

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Jesi ručno ubacio drajvere 2.9 kada je tražio ili si mu kliknuo na "automatic driver install" ?
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

meteor
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 29. Mar 2007. 11:59

Post od meteor »

gameforce, nije mi nista ni trazio.Ja ubacim telefon u USB port i onda mogu da pozivam, ali sa ekrana kompjutera. drukcije jok. Mozda je to neki glupi kvar na tastaturi, ali ja bih to sve ipak fleshovao, ali....ne ide.

pilauda
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Ned, 04. Mar 2007. 14:42

Post od pilauda »

ajde lepo po redu.......prvo instaliras motorola eu driver instalation, pa onda instaliras USB Motorola drivers 2.9.........pa onda prikacis telefon za usb........on ti prijavi found new nardwer.....ti onda posto nemas cd naravno odes na ono yes tis thime only, pa na ono trece rom sepicific advanced location kako vec uglavnom ono dole poslednje i sad komp treba da ti predlozo motorola (nesto ne znam napamet), i tako ces odraditi par stvari znaci ako ti kaze ono continue anyway samo nastavljaj budi uporan moze se destiti da nece da proguta po par puta........kada to zavrsis upali skiman ili p2k commander i telefon mora biti procitan.........pozdrav

meteor
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 29. Mar 2007. 11:59

Post od meteor »

procitan je, evo ga u kompjuteru, sa ekrana mogu da pozovem bilo koji broj, ali kako da ga flashujem

pilauda
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Ned, 04. Mar 2007. 14:42

Post od pilauda »

sad instaliras program rsd lite 3.4 imas da ga skines ovde http://www.badongo.com/file/2336266 sifra ti je motorola da bi otpakovao, onda prvo pokrenes rsd lite pa onda nakacis telefon za usb upaljen naravno, gledaj da ti bude puna baterija jel ne sme da se ugasi u toku flesha, kad nakacis telefon posto si prvo upalio program posle par sekundi treba da ti ga procita......i onda ides na one tri tackice ... da nadjes gde ti je monster pack...... mp koji i ja koristim odlican je preporucio mi je gameforce imas ovde http://www.planetmotox.net/downloads/mo ... 64_1FF.rar
kad ubacis monster pack kliknes na start i cekas da zavrsi, znaci nemoj nista da radis ostavi ga dok ti ne kaze PASS i ikonica sa leve strane postane zelena...... tad ugasi program ugasi i upali telefon i to ti je to.......imas unbrendovan fon........ i da jos nesto ako ti prilikom starta flesha izbaci jos nesto u vezi found new hardwer samo odradi isto kao i za prethodne drajvere next next i to je to............. pozdrav

meteor
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 29. Mar 2007. 11:59

Post od meteor »

probacu popodne, a ako uspem odmah cu javiti, ali imam osecaj da je tu nesto otislo u ... u svakom slucaju, puno ti hvala, i tebi i gameforceu.

pilauda
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Ned, 04. Mar 2007. 14:42

Post od pilauda »

nema na cemu, probaj pa javi sta si uradio......a sta ti mislis da je otislo nesto u sofweru ili hardweru, ako je u softweru to moze da se sredi, ali za hardwer jedino servis.....

meteor
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 29. Mar 2007. 11:59

Post od meteor »

instalirao rsd lite *skinut sa http://www.badongo.com/file/2336266 , ukucana sifra motorola, raspakovan, telefon zakacen na kompjuter, otvoren program rsd lite, ali.... Tri tackice imaju, potrazim i odaberem monster pack, ali motorola nigde ne pise, ni model , ni na jednom portu od 14, ni status, ni progres, ni result, nista nije dostupno. Kada kliknem start nista se ne desava.Eto.Pozdrav.

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Pogledaj moj post iznad tu je i odgovor.
MORAŠ da ubaciš 2.9 drajvere !
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

meteor
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 29. Mar 2007. 11:59

Post od meteor »

verovao ili ne , ja ne mogu da raspakujem nijedan ovaj monster pack, a pokusao sam cetiri. Jednostavno ga prijavljuje kao ostecen fajl ili nepoznat format????????????A RSD sam normalno otpakovao .

pilauda
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Ned, 04. Mar 2007. 14:42

Post od pilauda »

pazi ako ti kad upalis program rsd lite pa nakacis telefon i program ti ne prijavi dole da je connected motorola v3 imeI tvog telefona i dalje........onda sto kaze game force vidi da li si stavio dobre drajvere jel oce da zeza zbog toga, a takodje probaj da prebacis telefon u safe mode tako sto drzis pritisnuto u isto vreme par sekindi zvezdicu tarabu i dugme za paljenje gasenje telefona ako se pojavi crni ekran boot sa belim slovima nemoj da te cudi, onda bi program trebao da ga prepozna bar se meni tako desilo kad jednom nije hteo normalnim putem da ga procita rsd lite........poz
meteor napisao:verovao ili ne , ja ne mogu da raspakujem nijedan ovaj monster pack, a pokusao sam cetiri. Jednostavno ga prijavljuje kao ostecen fajl ili nepoznat format????????????A RSD sam normalno otpakovao .
ne znam u cemu je problem sto se tice raspakovanja rara stvarno......probaj preko total commander, verujem da imas win rar program.......onaj link sto sam ti dao je 100 posto ispravan za monster pack, ja sam ga skinuo pre par dana opet........takodje sam skinuo i jedan monster pack koji je neko preradio da ne bude nista na telefonu od slika muzike video i ostale ne potrebne fajle tako da dobijes 10+ mb prostora, ja ga jos nisam probao ali ako neko oce mogu ga okaciti na net........poz

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Jedno je zip a drugo rar file!
Ako ne možeš da raspakuješ rar znači da nemaš WinRar.
Instaliraj ga i rešen problem.

Ako ti RSDLite ne vidi telefon to znaši samo jedno: nisi stavio drajvere 2.9 BEZ KOJIH NEĆE RADITI RSDLite
Dok to ne uradiš džabe je da probaš bilo šta!
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Zaključana tema