LG KS20 VS. Nokia 5530 XpressMusic! Who'll win?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Evo, i ja da se oglasim. I ja planiram da kupim KS20 ( zato što je G600 mrtav :( - šta da se radi, život ide dalje ) bez obzira što nema GPS ( šta će mi ) i po meni je Windows Mobile lakši za snalaženje u svakom pogledu ( Symbian - sertifikacija ili hakovanje pa se kod drugog postavlja pitanje kad će da provale modul za hack itd. - za mene je mnogo smorno da se time bakćem ). Druga stvar, WinMobile ima šarenolikiji izbor aplikacija koje imaju bolju i ciljnu namenu ( stvar ukusa... ) i može lakše da se kustomizuje.
Samo bi hteo da znam čisto da li ima akcelometar ? ( bezvezna stavka, ali bolje je da znam nego li da se iznenadim )
Nokia Lumia 630

Jovvan
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Uto, 09. Jun 2009. 20:06

Post od Jovvan »

Zdravo, hehe vidim da ste se bas raspisali. Hvala za predloge. Koliko sam video Nokia N82 kosta oko 350 eura. Imam petnaest godina, 3G koliko znam nije toliko razvijen u Srbiji ili dosta kosta, a i ne bi ga koristio, kamera nije toliko vazna, imao sam Sony Ericsson K810i i crkao je tacno na dan isteka garancije (sta reci..). Ni touch screen nije bas toliko vazan al ono.. :) Malo mi je glupo kada pomislim ja blejim npr. u tramvaju i nmg da izvucem LG KS20 jer moram iz futrole da izvlacim, pa da budem pazljiv sa prstima (jer nmg i da izvlacim olovku...) plus da se traumiram da ce neko da me napadne zbog njega, jer izgleda skupo.. (bar meni) Svidjaju mi se njegove funkcije ali previse mi izgleda "poslovno" i mislim da je dosta osetljiviji i da nije bas predvidjen za tinejdzere. Nekako mi je previse komplikovano izgleda kada izadjem napolje. Nzm mislim da je bolja Nokia, za moj uzrast, nema bas neke mane osim 3G-a (ne bi ga ni koristio..).

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Jovvan, prvo nokia n82 ne kosta 350 eura, nego mnogo manje. Bestboy ti je u jednom od predhodnih postova rekao za koliko moze da se nadje otprilike.
Ne razumem sto bi bio pazljiv sa prstima :? Poslovno, pa to i jeste njegova svrha da u najboljoj mogucoj meri zameni PC. Mnogi tinejdzeri ga nose, a koliko koriste njegove prednosti je pitanje.
Kako se meni cini od pocetka vuces mnogo vise u stranu 5800, pa je najbolje nju i da uzmes.

Jovvan
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Uto, 09. Jun 2009. 20:06

Post od Jovvan »

jerkann, kada searchujem na ovom sajtu izadje nokia n82 354 eura. I nijeeee hteo sam ovaj LG ali sada ne znam. :-/
Ps. Nokia XpressMusic 5330 Nije jos izasla, dolazi pocetkom septembra i bice oko 200 eura + porez. Ne treba mi Gps (ni 3G)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Jovvan, 5330 ce u septembru biti 200 eur + porez u "normalnom" svetu. Kod nas racunaj da ce tada biti jedno 300-400 eur, a da ce se cena normalizovati posle jedno par meseci.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Jovvan
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Uto, 09. Jun 2009. 20:06

Post od Jovvan »

Au... Hvala... Onda je bolje da kupim Nokia 5800 XpressMusic -tj. nemam pare. Uzecu LG KS20 hvala svima za pomoc. :)

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Jovane moram da te ispravi u nekim stvarima.Sto se tice izvlacnja olovcice mozes u tvom telefonu(mislim na KS20) da instaliras Finger Menu i da se resis olovcice jednom za svagda,Mada meni je malo lepse kad izvadis olovcicu i pocnes da ceprkas po telefonu.Slazem se sa tobom da nije bas telefon za tinejdzere jer ipak dotsta osetljivog hardwera u malom kucistu zahteva paznju(ne preteranu i meni je ispao nekoliko puta).Ako u WM telefon ne ubacis razne programne koji menjaju izgleda teleofna tj interfejsa i svega ostalog onda delefon deluje krajnje graficki jadno-barem po meni.Znaci neophodne su izmene da bi sve lepo i doterano bilo.

Djolex vidim da ti niko nije odgovorio za G-sensor ili akcelometar.Nazalost nema tu stavku ali ne mogu da kazem da mi je nekad u zivotu zatrebala jer ako ti bas toliko znaci da ti se displey okrece ti postavi rotate me(program koji rotira displey) na internet dugme sa desne strane telefona(ja sam tu doduse postavio screenshot jer nisam se bas nesto nasurfovao sam ovim telefonom pa je malo bezveze da se ne koristi ako ga vec ima) i onda kad ga pritisnes on ce da izrotira ekran ko da imas Gsensor 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

dimi89, hvala puno !!! Ne treba mi Gsenzor za igrice i aplikacije, već upravo za rotiranje ekrana, ali znao sam da postoji neka app. za to i od tada sam miran ;D.
Nokia Lumia 630

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Kazem ti skines rotate me (mada vec imas jednu aplikaciju instaliranu na mobb) namestis smao da ti je E(internet explorer) dugme rotate mi i svaki put kad pritisnes izrotira se ekran.Sto se tice kucanja sma-a ka koristim FingerKyboard koja nema landscap mod ali SPB keyboard ima landscape koji prekrije ceo ekran i ekstra je lako za kuckanje. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Za landscape keyboard je odličan Cliquick 3.08 ( i savršeno radi uz rotiran ekran ), mada probaću i SPB Keyboard. Ustvari, sve vreme sam tražio neki landscape qwerty keyboard tako da sam našao sve osnovne stvari koje su mi potrebne. :)
Nokia Lumia 630

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Nisam za sad cuo za taj Clickquick....Kao sto sam reko ja koristim FingerKyuboard 2.1 i zadovoljan sam ima dosta inovacija sama testatura skinovi su super a i najvaznije besplatna je.Okacicu link u temi WinMob korisne aplikacije. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Jovvan
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Uto, 09. Jun 2009. 20:06

Post od Jovvan »

Isao sam danas da vidim da li imaju mob, i da li dobijam original pakovanje. Kupujem ga (LG KS20) u ponedeljak. :)
PS. Da li moram da formiram bateriju?

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Jovane baterija se NE formira vec duze vreme kod svih telefona......Posto vidim da ces da uzmes KS20 dacu ti jedan savet....Pokusaj da nadjes UNBRENDED ja sa mojim brended imam mnogo problema oko flesovanja novih ROM-ova.... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Jovvan
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Uto, 09. Jun 2009. 20:06

Post od Jovvan »

Aha... Probacu... Ako ne nadjem... prezivecu?... Uhm.. Evo jedno.. Interesantno pitanje... Hehe... Sta je fleshovanje? .. :|
Hvala btw. :)

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Flešovanje je ubacivanje softvera ( radi se na različite načine ). Pošto je KS20 WinMobile fon, kod njega se softveri tj. romovi ubacuju na malo specifičniji način, ali ako se prekine flešovanje slučajno ( nestane struja etc. ) telefon je mrtav i to je pitanje kako rešiti problem, ali pre toga zovi elektrodistribuciju da pitaš da li će nestati struja tokom istog dana :lol: :D :lol: šalim se malo, ali za WinMobile je problem oživljavanje, ali i to se da srediti. Ako sve ide svojim tokom i lepo flešuješ telefon - nema razloga za brigu.

Ne znam da li oživljavanje KS20 može i ovde da se radi ( jer znam da za Omniu mora kod Elca u Rumuniji da se šalje )
Nokia Lumia 630

Jovvan
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Uto, 09. Jun 2009. 20:06

Post od Jovvan »

Aha... Koje sam ja srece ne bi me cudilo da nestane struje... :dry: Sada se malo traumiram ali sam ok... :lol: Hehe, hvala btw. :)

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Ne moraš da se traumiraš, npr. radio sam dosta SW update-a tj. flešovanja i uvek je sve bilo uspešno. Znao sam da će malo da te uplaši prvi deo posta, ali ne izgleda strašno ako u principu sve uradiš kako valja. Pošto KS20 dolazi sa WinMobile 6.0, nema šanse da mu ne ubacim kiss rom Win 6.1 ( jeste cooked, ali ima bolje performanse u radu )
Nokia Lumia 630

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Djolex nije tako kao sto pricas.To mozda vazi za Symbian ali za Win mobile u KS20 nema veze.Bilo sta da mu se desi flesujes ga u Emergency mod i radi kao nov.Uostalom ja moj mogu samo u Emergency mod i da flesujem.Eto upravo sam danas ubacio WM 6.5. Vazno je samo da beckupujes .NV2 fajl koj sadrzi podatke o telefonu i ako to ne uradis a flesujes telefon onda imas Cisti PDA uredjaj.Mada ima ljudi koji i to mugu da naprave.Znaci samo brines da ti mobilni ne crkne i ne izgubis .NV2 fajl.Sve ostalo moze lagano da se resi.

P.S.Ovo sam napisao iz licnog iskustva jer sam slucajno resetovao komp dok mi se mobb flesovao.
A sto se tice Branded i Unbrended telefona jedina razlika je po meni da se unbrended lakse flesuju. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Jovvan
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Uto, 09. Jun 2009. 20:06

Post od Jovvan »

Ne znam da li da kupim fon u Logic Shopu, zvao sam i rekli su mi da je software na engleskom, da se dobija original pakovanje sa opremom, ali sam procitao na nekom forumu iz 2006 da garancija traje 6 meseci, da li je moguce da su je produzili na 12 meseci? Jel ima neke sanse da je original mobilni jer se dobija u original pakovanju? ... Jer mi otac tvrdi da je sve to "fuš" ...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Jovvan, to na forumu mozes da zanemaris. Normalno su garancije barem 12 meseci. Ne razumem sta podrazumevas pod "originalni mobilni"? Svi LG KS20 koje mozes kupiti u Srbiji su originalni. Jedina razlika je u tome da li su uvezeni preko ovlascenih uvoznika i namenjeni prodaji na nasem trzistu ili skidani sa neke strane mreze, dekodirani i prosvercovani u Srbiju. Oni koji su namenjeni nekom od operatera ("Branded") imaju nesto modifikovan firmver koji ukljucuje oznake i specijalne usluge operatera, a cesto imaju i nastampane oznake operatera na kucistu. Medjutim to je jedina razlika u odnosu na primerke namenjene direktnoj prodaji korisnicima ("retail", "unbranded").

Naravno postoji razlika i u tome sto ako kupis kod ovlascenih uvoznika dobijas fiskalni racun i validnu garanciju.

Niko ne prodaje nekakve "kopije" u smislu da su to nekakvi "fus" telefoni koje nije proizveo LG.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori