Najbolje/najkorisnije aplikacije za OS9.1,9.2,9.3 (S60v3)

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
MilanZr
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 18. Feb 2005. 21:44

Post od MilanZr »

imam dva pitanja,zamima me da li je moguce da ja sam preko USB-a instaliram symbian i ako je moguce da li neko moze da mi objasni kako.
a drugo pitanje je: Uradio sam backup preko PC Suite-a pa me zanima da li je moguce vratiti telefon na predhodno stanje tj pre backup-a???
hvala

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

MilanZr, symbian?
Misliš programe?
Da, naravno, prikopčaj tel, dvoklik na program i to je to.
Drugo pitanje: možeš preko istog programa preko koga si uradio backup.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

MilanZr
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 18. Feb 2005. 21:44

Post od MilanZr »

ne,mislim bas na operativni sistem.
kako da ga sam reinstaliram ?! jel je to moguce ili moram da nosim mob u servis?
a sto se tice backup-a on mi kaze da je poslednji namesten 1.9.2007 ja sam backup uradio 5.
ali nisam namesti backup-a pre restore-a,da li to zanci da je ne moguce vratiti mob na predhodno stanje?

Spojio: gameforce:Zabranjeno uzastopno postovanje.Za dopunu koristi opciju „Izmeni“ !

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Možeš da ga vratiš samo na ono što postoji kao backup.
U tvom sl 1.9.
A za flash sw imaš temu ovde:
viewtopic.php?p=72714&highlight=nss#72714
Nemoj da si lenj :dry: koristi opciju "traži" sve što si pitao prežvakano je bar 10-20 puta na forumu.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Sine Nebojša, malko brkaš pojmove. Ajmo polako:
1.
- Symbian je operativni sistem telefona. Ne skida se kao Windows sa telefona nego ostaje na njemu posle formatiranja. Ako telefon mnogo baguje onda se prvo formatira ili ako je baš izašla neka mnogo dobra verzija novog softvera ona se flešuje.
- Programi se instaliraju.
- Bekap možeš napraviti (na kartici), ali u 98% slučajeva ne rešava problem, jer uz poterbne i korisne fajlove čuva i one koji su uzrok formatiranja (ostaci raznih instalacija, deinstalacija i brisanja, i pogrešnih podešavanja). POslednji bekap koji imaš je jedino što ćeš uspeti da vratiš u telefon.
Inače mnogo je bolje raditi bekap imenika pomoću specijalizovanog programa, bekap poruka pomoću programa, iskopirati profile, slike, muziku i slične stvari pomoću nekog menadžera, i sve to istim putem posle vratiti u telefon.
- A verziju softvera shvati bukvalno kao patch na osnovni sistem koji postoji u telefonu, ali koji trajno ostaje u njemu i koliko znam nije moguće downgrade-ovati ga. Mada je možda i moguće uz promenu Product Code-a.

Ali sa pitanjima stvarno nastavi u nekoj drugoj temi.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

You Tube Player (You2bileJava)...

SlikaSlikaSlika

"...The You2bile.com web site provide a video conversion service from YouTube to mobile phone formats on-the-fly, and shows converted video on your mobile phone in real time. The service is absolutely free, no registration is required, just download java player to your mobile telephone;

install player as you install any java games and permit network access if it would asks permisson at start.

Congradulations! Now you can watch ANY podcasts from Youtube using your mobile phone in full color and with sound support and search video using built-in search engine.

Have fun!
Attention, please! If the java application does not work properly on your phone (tooooo slooooow, freezing etc), you can watch videos on wap site you2bile.com/wap as well(using your mobile phone browser).

Features

1) 100% YouTube Compatible See any video from YouTube on your mobile, no matter, how long is video
Note: It is recommended to choose shorter video on bad network channels
2) On-the-fly Convertion There is no more needs in external converters — just choose video and see it in seconds!
3) Built-in Search Need find something especial? It is easy with search engine included in the player
4) Full set of video player options Such as pause, replay, volume change and more...
5) Real Time translation Video speed only limited by you provider..."
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

fanste999
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 03:29

Post od fanste999 »

Imam jedno mozda malo glupo pitanje ali nisam u toku.Od kad sam fleshovao svoj n73, 80% programa kad pokusam da instaliram kaze mi da je sertifikat istekao??A 2 sata pre toga,sa starom verzijom symbiana sam instalirao bez problema.U cemu je fora

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

fanste999, fora je u tome da si lenj da potražiš nego čekaš da ti neko servira.
Na ovom forumu postoji cela tema samo o tome.
"Nema vise samostalnog sertifikovanja"
viewtopic.php?t=11373&highlight=certificate
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

fanste999, za početak idi u Tools/AppManager/Options/Settings/Online Cert. Check...stavi na OFF...A Software installation stavi ALL...A ako to ne pomogne onda idi na link koji ti je Gameforce dao... :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Jos jedna stvar koja cesto pali je da datum vratis malo nazad, npr na isti datum 2006. i tako zeznes program i instaliras ga... Posle samo vratis datum na normalu i sve je ok.

PozZ

antegra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pet, 13. Maj 2005. 11:24

Post od antegra »

nastavak ovde sa topica 9.2 kontakti
gameforce | Moderator napisao:Pritisni i drži "kontakte" i dobićeš voice recognition.
i javno da ti se zahvalim na odgovoru, to je to, jedan problem je rešen! hvala!




a sad druga stvar. na moje pitanje:

imam kontakt "dejan hadzi milosavljević". na K510i postoji opcija "dodeli zvučni zapis za kontakt" ili nešto slično. na izbor te opcije ja izgovorim recimo "hadzi". onda kasnije, kad hoću da zovem dejana hadzi milosavljevića, na BT headset-u pritisnem JEDANPUT KRATKO, i posle signala izgovorim "hadzi". k510i onda zove dejan hadzi milosavljević-a. to je poenta, da dodelim zvučni izgovor kontaktima, a ne da spelujem na engleskom cela imena.

gameforce mi je odgovrio:
gameforce | Moderator napisao:Na symbianima imaš programe koji ti omogućavaju da snimiš svoj glas pa da pozivaš po njemu.
ono što me interesuje je da li neko zna kako se zove taj program, pa da rešim i drugi od moja 3 problema (kontakti po prvom slovu izgleda ostaju nerešivi).

imaginos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pet, 05. Avg 2005. 16:19

Post od imaginos »

da li postoji neka aplikacija (ne mora biti symbian, samo je bitno da radi na nokiji n95) koja bi mi omogucila da simuliram neke dugmice na tastaturi preko bluetootha i mobilnog. treba mi da mogu da pauziram divx i da smanjim/pojacam ton kad gledam film preko kompa. nesto kao daljinski za tastaturu..

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Post od zoreli »

nemogu da nikako namestim da mi radi na N73ME "Rock.Your.Mobile.MessageTones.v1.00.S60v3.SymbianOS9.1" ... stalno mi pušta default sms ton a sve sam podesio kako piše na sajtu :smutny:
16 godina na forumu MOBILNISVET

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Evo liste mojih 10 najboljih/najkorisnijih aplikacija za series60v3 9.1:
- SmartMovie v3.41 ili DivXPlayer v0.89
- IM + v6.10
- Tracker 1.02
- Opera Mobile v8.65
- AutoProfiles v2.0
- MobiolaWebCamUSB v1.0.0
- FExplorer v1.16 beta
- Zip manager v1.0
- LCG Jukebox v2.12
Onaj program koji je podebljan je po meni od ovih 10 najbolji i najkorisniji.
Usput sam stavio i najnovije verzije ovih programa, ako neko zna za neku noviju verziju ovh programa nek napise.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

imaginos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pet, 05. Avg 2005. 16:19

Post od imaginos »

iskopao sam jednu besplatnu aplikaciju koja sluzi da se upravlja kompom preko mobilnog (preko bluetootha). aplikacija se nalazi na sajtu:

h**p://www.gamblin.ca/Moccatroller/

medjutim, ne mogu da je poteram sa N95. da li je neko mozda probao, ili neko zna kako treba da se odradi da bi ovo prorqadilo?

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Jel postoji neki Player koji pusta .RM fajlove (mislim na fajlove sa extenzijom *.rm) ?

nseries
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Pet, 14. Sep 2007. 03:59

Post od nseries »

kljun, rm fajlove mozes da gledas u smart movie-u,prethodno konvertujes preko s.m. konvertera u avi,ubacis u fon i gledas :wink: a mislim da poseban rm player ne postoji
imaginos, ja mislim da za to sto ti hoces mozes preko wifi-ja(naravno ako imas wireless internet na kompu)jer n95 ima funkciju UPNP(universal plug and play)koja omogucava povezivanje mobilnog sa kompom i kontrolu nad njim
Nokia N73 ME+2GB MiniSD Kingston+AD-49+Hama CS-408 Headphones

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

nseries, znam ja za to konvertovanje iz .rm u .avi al ja necu to nego hocu da direktno pustam .rm fajlove
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

bmbl
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 13. Avg 2007. 12:32

Post od bmbl »

vidim da ste svi lepo informisani pa me zanima da li neko zna ili ima ili je cuo za program koji radi sledece:
posalje se preko plavogzuba na tudji telefon instalira se ukuca se broj mobilnog i on nestane tj, postane nevidljiv. sada on kada god osoba sa mobilnim na kom je instaliran program primi poruku ili posalje broj mobilnog koji je unet za vreme instalacije dobija kopije tih poruka.
to je sve sto znam oko kredita i tih stvari neznam kome se skida i mislim da kada se jednom instalira nemoze da se izbrise.
ako iko zna nesto o ovome neka napise treba mi pomoc!
hvala

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

bmbl, takav program ne postoji, a i da postoji sigurno jos nije izasao sa symbian 9.1
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Odgovori