A1 novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
yocasylver1
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 258
Pridružio se: Uto, 24. Maj 2016. 01:50

Re: VIP novosti

Post od yocasylver1 »

Pozdrav svima. Imam mali problem i treba mi svaka pomoć, super bi bila i stručna. Trenutno sam u Egiptu na odmoru. Kad sam seo u avion isključio sam roming i prenos podataka. To je bilo 04.ovog meseca juče(08.03.) ubacim Orange Egypt karticu da bih imao net svuda gde krenem. Evo sedim u pabu i reko da proverim stanje. Kad imam šta da vidim, zaduženje 640din. Pogledam listing i vidim neka logovanja u različitom vremenskom periodu sa različitom dužinom trajanja ali uvek 10kb i sa cenom 16,61din.
Stvarno mi nije jasno sta je u pitanju kad sam sve blokirao. Sumnjam na MOJ VIP apk da nije ona proverava stanje ali opet može samo na WiFi da radi. Kako sam ubacio njihovu karticu logo anja su prestala. Napominjem da je išao roming preko Vodafone Egypt a ja sad imam Orange.
Ne znam sta da radim? U svakom slučaju idem do prve poslovnice da se vratim da vidim o čemu se radi.
Baš sam ljut kad bih znao da mogu da ih dobijem prešavši bih tabak.
Stavi u I sliku da vidite o čemu se radi.
Moze neki savet, šta da radim?
Pozdrav iz Hurgade Slika

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od miodrage »

Meni jedino pada na pamet da nisi iskljucio Data roaming. Odnosno, d to uredjaj nije uradio. Ne moze nijedna aplikacija ovo da radi sama ako je data roaming iskljucen. Ja sam sada bio 2 nedelje u Nemackoj i posto tamo ne moze tek tako da se uzme prepaid kartica (kao ni u Austriji i Madjarskoj) nisam imao net nigde osim preko WiFi. Ovakve stvari mi se nisu desavale.
Proveri telefon i podesavanja, a ja nazalost mislim da je tu neka greska.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

yocasylver1
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 258
Pridružio se: Uto, 24. Maj 2016. 01:50

Re: VIP novosti

Post od yocasylver1 »

Uključio sam sigurno blokadu u romingu. Nije mi jasno koja aplikacija troši toliko malo meta za u trajanju od 40min pa onda 15min tj troši uvek isto u razlicitim dužinama trajanja sesija?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od miodrage »

To su samo pokusaji logovanja, pingovanje. Ali nista ne bi smelo da probije blokadu roaminga. Bilo je vec pisano o ovakvom slucaju pre nekog duzeg vremena...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: VIP novosti

Post od m@c|-|oR »

Ja u inostranstvu isključujem mobile data..

Ali mi nikada nije trošen saobraćaj čak i ako samo isključim data roaming.

Mada sećam se da su i ranije na ovom forumu pisali da se kod vipa dešavalo isto ili slično.

Послато са Nexus 7 уз помоћ Тапатока
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

yocasylver1
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 258
Pridružio se: Uto, 24. Maj 2016. 01:50

Re: VIP novosti

Post od yocasylver1 »

Stvarno jedva čekam da se vratim i odem do poslovnice. Okriviti verovatno mene za nemarno.
Da li na početku ovog foruma piše ili na nekom drugom? Da ne krećem džaba od početka?

darkman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Uto, 19. Jul 2016. 14:31
:: lgl70

Re: VIP novosti

Post od darkman »

Inace...ovi iz Vipa su prave lopovcine, ne znam zasto ali pojavili se kod njih opet A3 (2016) i Huawei P9, cena P9 telefona je skoro ista kao i P10 uz Neo pakete dok je uz klasik i siguricu jeftiniji od P10 za dve hiljade...smesno.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: VIP novosti

Post od Sale_M »

Mislis da to ne radi Telenor [emoji6] pa bilo je X primera. Telenor je jos gori i skuplji.

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od sugarcoated_ass »

Vala baš. Skoro je Telenor čistio magacin i pojavili su se i uređaje stari preko dve godine na sajtu i to sa nekim nerealnim cenama. Tako da ovi su još zlatni.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

radashin1
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Čet, 17. Jul 2014. 05:56
:: HTC One M7
:: Nokia 2700

Re: VIP novosti

Post od radashin1 »

Niko tu nije lopov. Cena je naznačena veoma jasno i transparentno, pa ko želi - kupi, ko ne želi ne kupi i to je to. A da su sva tri provajdera preskupi sa cenama telefona, to je apsolvirano odavno.

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: VIP novosti

Post od Nenad-7791 »

Apsolutno ste u pravu.Sva tri provavajdera su preskupi sa cenama telefona uz pakete.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od Ivan Cirkovic »

Preskupi su i to kada bi dali neke uslove na vise rata ili smanjenja cena uz kes odplatu... Ja sam jednom bio u Vip-u i uzeo kada je izasao HTC Tattoo koji je tada bio hit. Jedva sam raskinuo ugovor. Trazili mi jos dva meseca da sam obavezan, a u ugovoru to ne stoji. Od tada se dobro informisem na forumu, pre nego sto uplivam u neki novi ugovor... Mislim da su im ovi paketi od 10000 minuta u mrezi primera radi smesni. Pa, sa kim da pricas da bi potrosio te minute? Klasicna zvaka za ljude koji ne razmisljaju pre podpisivanja...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od sugarcoated_ass »

Vip je do sada skoro uvek imao pakete koji meni leže. Kad nije bilo imao sam drugu opciju preko Net paketa. Sad mi je Neo2 +3GB zauvek savršen paket.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od Ivan Cirkovic »

Sada gledam na netu i nema sa 3GB ili ja ne vidim dobro? Ako imam prepaid broj i registrovan u Telenoru, a hocu da predjem u Vip sa tom karticom, da li postoji mogucnost nekih benefita ili to vazi samo za postpaid broj kome je istekao ugovor?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od sugarcoated_ass »

3GB zauvek je bila akcija 2016. kada sam u junu potpisao produženje ugovora. Važio je za sve, i nove i stare korisnike.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: VIP novosti

Post od Nenad-7791 »

Za pri pejd neznam,dok za post pejd sigurno znam da telenor daje odredjene benefite ukoliko prelazis u vip,mts ili ako podnosis zahtev za raskid ugovora.Po meni je vip sa Neo paketom povoljniji od telenora.Odnos cena 1000 naspram 1200 nije zanemarljiva kada se pomnozi sa 24 meseca.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: VIP novosti

Post od ciklon »

Само што Теленор даје 2 пута по десет GB за два њихова сервиса по избору, плус ако имаш уговор са СББ-ом можеш да активираш "Супер сет" где имаш додатне бенефите.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od Ivan Cirkovic »

Meni je jedino u Telenoru dobro sto na prepaid broju daju 2 aplikacije po izboru sa 10gb neta. Cak, ne moras ni da dopunjujes kredit. Ja tako sada koristim, a nekad posaljem neku sms poruku... Nego, VIP je dosta jeftiniji, ali ne znam kakvi su sa internetom i pokrivenosti signala?

darkman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Uto, 19. Jul 2016. 14:31
:: lgl70

Re: VIP novosti

Post od darkman »

Izvinjavam se ljudi, greska, prevideo sam. Kada se radi o paketu sigurica razlika izmedju P9 i P10 je dve hiljade, dok uz NEO2 je razlika sest hiljada, skupo je to za telefon iz 2016, dok je npr A3 uz NEO2 12 hiljada a uz siguricu 21.000din.

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: VIP novosti

Post od Nenad-7791 »

Ima li neko ko je stari korisnik u vipu 2,4 ili 6 godina i prilikom produzetka ugovora,podnosenja zahteva za prelazak u drugu mrezu ili raskida ugovora, kakve je benefite dobijao od vipa da nastave dalju saradnju?

Odgovori