Memory stick duo

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Memory stick duo

Post od miljex »

Interesuje me sve u vezi ove kartice (cijena, koliko Mb mogu imati), a naročito me interesuje koja je razlika u odnosu na mmc koji se koristi kod Nokie. :?: :roll: Ako ima razlike???

Imam S700, sa mmd od 32Mb, razmišljao sam da stavim više, ustvari da stavim 128, jer više i nemože, pa me interesuje dali je to neko radio, kako je telefon funkcionisao, dali je brži ili sporiji :?: :?: :!: :!:

Hvala!!!

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Pa ja imam 128 mb, sve radi isto kao i sa 32, znaci nema nikakvih razlika! Memory stick moze imati do 2 gb, bar sam ja cuo za toliku, a inace najvecu velicinu od telefona podrzava P910 do 1gb! Trebalo bi da uskoro izadje novi softver za s700 koji ceo omoguciti rad sa ms duo karticama veceg kapaciteta, posto je to ogranicenje cisto softverske prirode! :D Cene ne znam
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Koliko ja videh, običan MS Duo je trenutno maksimalnih 128MB, MS Pro Duo ima veći kapacitet, a postoje i High Speed varijante sa brzinom do 100Mbit-a. Postoje i adapteri za Duo (non Pro) kartice, pa Magic Gate sistem zaštite... Ako se ne varam, S700 koristi MD Duo non Pro. A razlika u odnosu na MMC je u brzini, kapacitetu i veličini, sistem rada je vrlo sličan (serijski i paralelni prenos podataka).

Ovo bi mogao da vam bude zgodan link
http://www.adorama.com/catalog.tpl?op=i ... at2=Memory
pa sa desne strane pod "Select Type" označite "Memory Stick Cards" i Search, izlistaće vam svašta. :wink:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

DA s700 koristi obican, mislim da ima vecih ms duo kartica! koje su brze kartice mmc ili ms? Dobar link, hvala Miskoni! :D
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Pretpostavljam da su ove Sony-jeve brze... Mada opet, shta ce ti ta neka brzina, koliko mozes da prebacas podataka, 100 mb, mozda 200-300 kad izadje novi softver? A to nece da ispane toliko brze. :wink: :mrgreen:

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Uzeo sam MSD od 128Mb, imam još 38Mb na telefonu i to mi je dovoljno, hvala na informacijama. :D :D :D :D

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Kako imas 38 mb na telefonu, ja imam 36.1 mb? I ja imam msd od 128 mb :mrgreen: :mrgreen: dosta memorije za muziku...
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Pa 38 piše na prospektu, ali i ja sam primjetio da nema toliko, tako da je to izgleda malo marketinga ili je sam program zauzeo tu memoriju, a i uputstvo koje sam dobio ( 4 dana poslije telefona ) pisala je neka riba iz srbije, što to radi masovno, pa sam primjetio još neke sitne greške. :!: :| (npr. ne spominje svijetlo kraj kamere)

Kaži mi koji program koristiš da smanjiš mp3, ja koristim DietMP3 ali nije jak, smanji ga za 10%, znaš li neki bolji. 8) :lol: :?:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Kako to mislis da smanjim? Mislis da isecem na manji deo za ringtone npr ili da smanjim kompresiju i time i velicinu fajla u mb? MA to lazu ko kerovi, on zvanicno ima 32 mb, a meni prijavljuje 36.1 mb! Ja imam original uputstvo :) Koliko tebi prikazuje pogledaj u fajl menadzeru?
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Piše 34mb, ali imam i neke melodije, teme, na njemu od oko 2mb tako da je to isto. Znači da to zvanično nije tačno, jer ja sad imam 34, a imam još fajlova, znači mogu imati samo više od 34mb :wink: :!: :!:

MP3 - da da ga isječem i to, da ne trpam cijelu pjesmu u telefon, nero to može, ali tel ne prepoznaje isječke :?: :idea:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Imam i ja teme i melodije ali ipak imam vise memorije, cudno, ali ne zalim se! :D
Pa mozes da koristis bilo koji program za obradu muzike, ne znam sta je najjlakse za koriscenje, meni je recimo sound forge ok, mada ih ima mnogo!
Kako ne prepoznaje, ne razumem sto ne, u kom formatu snimas?
A da ne zaboravim ako hoces da imas vise mesta za pesme, smanji kompresiju sa 128kbs na recimo 96, time neces mnogo uticati na kvalitet a dobices znacajnu ustedu na memoriji! Ja koristim dBpowerAMP Music Converter i jako sam zadovoljan.
Ako ti treba poslacu ti link gde ga mozes skinuti + sve plugin-ove! :D
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Imam ga i ja hvala 8) :D

Reci mi kako koristiš grupe u imeniku, u uputstvu mi ništa ne piše (jest mi i uputsto), ja uđem u opcije, kreiram grupu, ali kako sad da zovem broj iz te grupe, kad ona samo stoji u opcijama, nema je u imeniku, ili ja nisam čačkao dovoljno :?: :!:
Telefon je super, koristio sam Nokiu godinama, probao sve symbiane, ali ovaj je baš dobar, može se reći suština potrebe, sve ima, a nije komplikovan :D
oduševljava me svaki dan, zvukom, fotkama, brzinom konekcije...

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Meni samo nije jasno kako vam je 128mb dovolno za mp3. Ja imam dve kartice od po 128 za moj P800, i opet mi nije dovoljno za mp3(telefon ne podržava AAC format, baš glupo). 8O
U susret novim izazovima...

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Znaš kako zavisi od osobe, ja najviše slušam radio, po principu slušalice dok hodam, a mp3 uglavnom kao ringtone, ili ako se baš pripalim na neku stvar pa je slušam ko manijak.
Meni je ta kartica potrebna uglavnom zbog slika i videa, a i tema :wink:

Kaži mi kakav je P800 vrijedi li ga sad uzimati :!: ili odmah p900 :?:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Pa kad smanjis kompresiju, cime ne gubis puno na kvalitetu, ima sasvim dosta mesta za mp3! Naravno uvek moze vise ali jbga! Ja za P900 imam 256 mb karticu i to mi je dosta :D P800 je odlican tel,ali P900 je bolji, logicno, mozda je najbolje malo sacekati i uzeti P910, mada razlika u ceni ne opravdava toliko razliku u kvalitetu izemdju P900 i P910, razlike nisu toliko velike! :D
@ miljex nisam puno cackao to sa grupama, ne treba mi, ali ako nisi nasao nije problem da procackam :D
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Ma nije to to, meni je AAC format nekako bolji, a skoro duplo je manji od mp3a. Ja imam radio na P800 (neki su mi govorili da neće raditi, ali radi, ne zove se džabe RADIO :lol: ). Nego, ovo oko P800 i P900. P900 je svakako bolji, pre svega zbog ekrana, ali je i ceo telefon kvalitetniji. Po mom mišljenju, P900 je suviše kockast, a to mi nikako nije prisno. Ja sam svoj P800 kupio kada su najavili P900, jer sam tada shvatio da nema ništa od još jednog lepog telefona... A razlike između P900 i P910 su toliko beznačajne, da bi se ja opredelio za P910 samo zbog lepše spoljne tastatue(ova unutra je bez-veze, a pod uslovom da ne računam razliku u ceni...koja je baš MALA). P800 je sada suviše skup za ono što nudi, P910, takođe, i ja u ovom trenutku savetujem kupovinu P900. :D
U susret novim izazovima...

Odgovori