Parking SMS Srbija - naš program

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
fbraun55
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 30. Jan 2010. 18:23

Parking SMS Srbija - naš program

Post od fbraun55 »

Prijavljen na konkurs VIP Android izazov.

Raspoloživ na ANDROID MARKETU za preuzimanje (pretraga po rečima PARKING, SMS, SRBIJA, SRPSKI).Kategorija COMMUNICATION. Isključivo preko Android mobilnog telefona.

Korišćenje je slobodno (free).

Više na

http://www.serbianmobileserver.com/parking/

Slika[/url]

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

fbraun55, lepo. Nadam se da će domaći programeri pronaći motivaciju da se više angažuju jer je naše tržište gladno ovakvih i sličnih aplikacija, a siguran sam da i plaćanje ne bi bilo problem. Neka ostane ovo kao zasebna tema, možda će neko imati nešto da doda, predloži, itd. pa autor nastavi sa razvojem. :)

Mozilla Firefox
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Uto, 19. Jan 2010. 19:44
:: Motoluxe
Lokacija: Novi Sad

Post od Mozilla Firefox »

fbraun55

Ako sam dobro zapazio ti si napravio ovaj program?
Samo da kazem svaka cast i nastavi tako!!! :)
HTC Tattoo_____N 95 8gb

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Svaka cast nasim programerima (btw trebalo bi malo korigovati naziv teme). Ima na marketu "Serbian keyboard", nisam probao.
Okusajte se u igrici "Srickie", geografsko poznavanje nase zemlje (market free), onako, fina je. Moj rekord je 51.189 bodova ;)
Edit: ups, greskom sam pomislio da je ova tema namenjena za sve "naske" app a ne samo za ovu, @mods - brisite, izvinte...
Poslednja izmena od Vlada Zem u Sub, 30. Jan 2010. 23:51, izmenjeno 1 put ukupno.
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Post od godja »

tastatura je ok..malo je raspored drugaciji pa se treba navici..ima precice za smajlije :)
ima i donesi.com za narucivanje klope
Samsung S10+ red

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

E? Kod mene na Magic nema toga i tastatura je normalna...
Jednostavna i korisna app, sledeca verzija bi mogla da podrzava i "memo" sa razlicitim brojevima tablica.
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Svaka cast, mogu ti reci po meni veoma korisna stvar. Samo ne bi bilo lose to sto je i Vlada predlozio, memo sa razlicitim brojevima tablica. Ja poludim dok ukucam na HD2 poruku, a kamoli kada treba brzo.

Sve u svemu lepo napreduje android.
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

fbraun55
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 30. Jan 2010. 18:23

Post od fbraun55 »

Pozdrav svima. Hvala na podršci. Svaka vaša primedba je dragocena za dalji razvoj programa.

Program pokriva celu Srbiju. To je sa jedne strane prednost a sa druge i mana. Naime, nije se moglo - nije se imalo vremena da se svaki grad (31 gradova) posebno obradi sa lociranjem parkinga.

Za beograđane postoji specijalni program - Parkiraj! Beograd, drugog autora, izgleda veoma funkcionalan.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Da, deluje prilicno funkcionalno i lepo. Ako se ne varam radi iskljucivo preko gps pozicioniranja sto ponekad moze biti problem a i ne mozes uplatiti parking nekom drugom. Btw, nisam znao da Google maps sad ima ovako preciznu mapu za nas, sjajno.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

fbraun55, svaka cast na fenomenalnoj ideji! Verujem da ni realizacija nije nista losija, probam cim se ponovim androidom.
Dakle, videh samo screenshot na sajtu, ali me interesuje da li mozes da biras samo grad, pa osnovu toga da odaberes broj? Unelo bi jos jedan korak, ali bi mozda bilo preglednije.
Jel aplikacija kompajlirana za sve postojece rezolucije?

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Grandpa ima lista sa gradovima i brojevima i samo izaberes, stedi vreme. Ovu drugu app nisam probao ali pretpostavljam da te locira u kojoj si zoni i to je to. Ima automatsko produzenje, obavestavanje, alarm, listu parkinga po blizini (prikaz lokacije i udaljenost m/km), obavestenje o slobodnim mestima (???) itd.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

fbraun55, na cemu si radio aplikaciju ako nije tajna a sve pohvale extra je imam je na telefonu mada kod nas trenutno iskljucili placanje parkinga ali kad proradi ja sam spreman i mogu da je koristim kad odem u neki drugi grad
Iphone 4s white clear install

bgexplorer
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pon, 01. Feb 2010. 22:23

Post od bgexplorer »

Sve pohvale,ovo je sjajna aplikacija,upravo sam je skinuo :)
Jako je upotrebljiva pogotovo kad odem u drugi grad i nemam pojma koji je br za parking i zona

fbraun55
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 30. Jan 2010. 18:23

Post od fbraun55 »

xerosoft
Iz kog si grada - gde su to iskljucili i zasto, do kada?

Aplikacija je radjena sa alatima preporucenim od Googla.
http://developer.android.com/index.html

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

fbraun55, Ja sam iz Novog Pazara a iskljuceno je jos prosle godine pojma nemam zasto politika opstine i vlasti a do kada nezna se.Hvala na odgovoru jer pitao sam te posto je moj brat programer mislio sam da mi nesto napravi on.Ako ti nije tesko stavi spisak aplikacija i odakle moguce skinuti vec pomenute.
Iphone 4s white clear install

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

xerosoft, tvoj brat bi verujem laganim guglanjem nasao sve potrebne alate i info, open source is android... Sta bi zeleo da ti "napravi"..?
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

ma ja bih to da skinem na moj komp posto on na njegov laptop nista ne ubacuje i voleo bih da gledam malo kako to pravi,a ja bih mu dao ideju za neku aplikaciju.samo da mu poskidam programe potrebne za pravljenje pomenutih :wink:
Iphone 4s white clear install

fbraun55
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 30. Jan 2010. 18:23

Post od fbraun55 »

Postavljena je nova verzija Parking SMS Srbija na Android Marketu.
Molim vas da mi na fbraun55@gmail javite ako upgrade sa Marketa pravi nekih problema. Hvala unapred.

http://www.serbianmobileserver.com/parking/

Ferenc Braun

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Pošto vidim da je razgovor o ovom programu prebačen u "Najkorisnije aplikacije za Android OS" (gde i jeste mesto) ova tema ide na lock ali ne i briss.
Neka ostane kao podsetnik da ono što je dobro ne mora obavezno da dolazi spolja :)
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Zaključana tema