Samsung Galaxy S7 Edge

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od vojopd »

Samsungova je dobra, isto neka vrsta plastike koja ne zuti, ne znam ima li za s7 edge, ali znam da je dolazilo u preorderu sa s8 i note 8.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Pikeli
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 01. Feb 2015. 22:25
:: Galaxy S7 edge

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od Pikeli »

Zemun, Ok, hvala na odgovorima. Vidjecu sta ce na kraju biti.

Dpb
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 145
Pridružio se: Ned, 22. Maj 2011. 18:13
:: Samsung SM-G920
:: Huawei p8 lite

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od Dpb »

Pikeli, i meni liči to da je ploča svojevremeno sam imao s5 kupljen na crno nov i od prvog dana čim malo komplikovaniju radnju sa njim radim počinje reset za resetom i grejanje telefona, da bi na kraju posle 3-4 dana došlo do toga da i na najprostiju radnju počne da se resetuje. Posto garanciju nisam imao a problem je bio do ploče, lik od koga sam ga kupio normalno više se nije javljao na telefon i ode u delove za 200e a ja puko 400

Pikeli
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 01. Feb 2015. 22:25
:: Galaxy S7 edge

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od Pikeli »

Znam druze, ali recimo i meni se ovo isto desavalo na S5, identicno, isto polovan odlicno ocuvan uzeo. I tako desetak dana, i u to mi stigne neki update softvera, poslije toga nikad, evo i sad pisem sa njega.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Zemun
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 260
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2009. 22:02

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od Zemun »

Pa sto ne skines neki firmware sa sammobile i preko odina ubacis, ko ce ga znati mozda ga i sredi. Skini sa play store samung info vidi koji je region u njemu ako je see ti ubaci australiju njihov je bio odlican za bateriju pa prati situaciju.

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od acamatic »

Pikeli, ajde ubaci xposed pa wanam modul. Zatim u tom modulu odeš na "advanced" i u njemu čekiraš "sistem fix crash fix" To bi trebalo da reši tvoj problem. Ja sam imao sličan problem i kopao sam kopao dok nisam naleteo na ovo. Ako i ovo ne reši ima još jedan način sa xposed-om ali sada ne mogu da se setim zapisao sam u komp. Ali meni je ovaj prvi način rešio problem zato sam ga i upamtio. Ee da takođe sam radio, hard reset, resset iz recovery-a i nije ništa pomoglo...

Pikeli
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 01. Feb 2015. 22:25
:: Galaxy S7 edge

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od Pikeli »

acamatic, Hard reset sam takodje radio svaki put iz recovery-a. Ne znam bas hocu li znati sve to da odradim sa xposedom :unsure: Gledam ima na YT tonu snimaka sa tim, pa valja nekako skontam kako se dodaju ti moduli.

Zemun, Odradicu to u krajnjem slucaju, to bar znam. Samo moram skontati za koje mi je trziste tel. Hvala na ideji.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od acamatic »

Nema šta da skontaš, skineš određeni xposed za tvoju verziju androida. Instaliraš je kao bilo koju aplikaciju, zatim u toj aplikaciji skineš Wanam modul, instaliraš i dobiješ takođe to kao zasebnu aplikaciju. Kada to sve uradiš uđeš unutar wanam i podesiš ono što sam ti rekao.
EDIT: jao molim te kolega izvini stvarno, tek sada vidim da si napisao da ti mob NIJE rutovan. Danas na poslu dok sam čitao, a pritom me napadale druge informacije sam na brzinu video da si kao napisao da je rutovan i zato sam onda počeo da dajem savet sa xposed-om. A on samo radi ako je mob rutovan.... Izvini stvarno još jednom....

nesta
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2012. 21:50
:: Note 2
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od nesta »

Što se tiče xposed-a moraš da skineš dva fajla. Jedan je zip, i prvo njega instaliraš iz twrp-a, a zatim posle instaliraš xposed apk aplikaciju standardno. I posle iz nje radiš download modula koje želiš. Kao što reče kolega pre mene, ovo može samo na rootovanom telefonu.

Sent from my SM-N920G using Tapatalk

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od Batak »

Ako imas garanciju NIKAKO rut i ostalo. Salji to u servis, resice ti.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Pikeli
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 01. Feb 2015. 22:25
:: Galaxy S7 edge

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od Pikeli »

Hvala svima na savjetima. Mislim da cu prvo pokusati sa novim firmware-om.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Zemun
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 260
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2009. 22:02

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od Zemun »

Ubaci ti prvo drugi firmware pa javi kakva je situacija.
E sad kad ubacis drugi firmware jeste da je sve takoreci na fabricko al uradi hard reset iz Odina i wipe, leba ne trazi, mislim da kad sam ubacivao drugi firmware da su mi bili ostali neki repovi, bio je francuski fw, ja ubacio engleski i pri prvom paljenju stoji francuski jezik da se izabere umesto engleskog, odmah odradio wipe i erese all i posle restarta pojavi se za izbor prvo engleski jezik a ne fr.

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Pikeli
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 01. Feb 2015. 22:25
:: Galaxy S7 edge

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od Pikeli »

Evo jos samo ako moze mala pomoc oko odabira firmware-a. Kod mene pise da je: Firmware's CSC Code: SER // Available CSC Codes: CAC, CAU, SEK, SER, SKZ // CSC Country: Russia/RU // PDA Version: G935FXXU1DQL8.

Koji sada firmware da izaberem i skinem, tj. za koju zemlju, a da to sve sljaka kako treba? Da li se moze izabrati bilo koji ili? Izvinite ako smaram sa ovim, ali nisam nikad ovo prije radio na Samsungu.

Zemun
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 260
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2009. 22:02

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od Zemun »

Pa mozes ovaj za nas region SEE, u sustini mozes da stavis koji ti hoces.

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od Azimuth »

Gledaj da skines neki koji nije brendiran, znaci neke tipa CSC vijaj. SEE, NEE, XSA, DBT, a izbegavaj ove za telenor, vip, t mobile i sl.

Pikeli
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 01. Feb 2015. 22:25
:: Galaxy S7 edge

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od Pikeli »

Ok ljudi, hvala na odgovorima. Skinucu taj SEE, valjda ne bude problema.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od Azimuth »

Nece biti problema, jedino sto je SEE multi CSC sto znaci da u njemu imas vise regiona. Gotovo sigurno ces zavrsiti na Ceskom, cisto da se ne zbunis kad vidis da nije SEE nego neka druga oznaka.

Pikeli
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 01. Feb 2015. 22:25
:: Galaxy S7 edge

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od Pikeli »

Ok, hvala ljudi, hvala na pomoci. Probacu veceras da odradim...

Pikeli
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 01. Feb 2015. 22:25
:: Galaxy S7 edge

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od Pikeli »

Ako moze jos mala pomoc: Da li kad stavljam ove linkove u Odin, pod CSC stavljam link sto pocinje sa CSC_SEE_ ili HOME_CSC_SEE ?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od Azimuth »

Ako stavis ovaj HOME onda ti se nece promeniti region tj ostaces na istom na kom si sada, ali ces dobiti taj security patch koji flesujes. Dalje ces dobijati apdejtove za CSC na kom si sada.
Ako pak stavis ovaj drugi CSC, odmah ga menjas i u buduce za njega dobijas apdejtove.

Odgovori