Tarifni paketi Telekom VS Telenor

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori

Ciji postpaid paket koristite?

Glasanje se završava Ned, 31. Dec 2006. 13:05

Telenor postpaid
12
35%
mt:s postpaid
8
24%
na prepaidu sam
14
41%
 
Ukupno glasova: 34

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Tarifni paketi Telekom VS Telenor

Post od Lobachewsky »

Slika
Slika

Mobilna telefonija Srbije
Telenor

Razmisljam se da predjem na postpaid (najverovatnije ce to biti Telenorov paket Junior), ali sam se dosta dvoumio da li da uzmem Telekomov ili Telenorov paket jer je Telekom u globalu povoljniji. Tabele sam napravio, da bi lakse moglo da se porede paketi ova dva operatera, tako da se sada mnogo jasnije vidi ko je gde bolji i za koliko...
Mozda nekom pomogne ;)
Poslednja izmena od Lobachewsky u Uto, 31. Okt 2006. 13:21, izmenjeno 2 puta ukupno.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

kao sto sam i pricao, tu su negde, samo je pitanje da li covek ima vise prijatelja na 64 ili 63 mrezi... + mala prednost telekoma u broju besplatnih poruka kod jeftinijih paketa... ali mobtel ( namerno napisano :D ) ima nezamenljiv junior paket koji je ogromna prednost.... :)
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Post od Malone »

Ma ja sam zvao i kazu da vise ne postoji paket junior vec samo oni obicni paketi tako da sam ja uzeo bell sms kod telekoma.Trebalo bi da uvedu nesto.I kada li ce taj treci operater vec jednom jer su cene ipak dosta velike i za evropske plate a kamoli kod nas.Eto tako ja bio danas da platim net kod sezampro kad ono smanjili cenu za 256k sa 1700 na 1400 od proslog meseca.Eto sta je zdrava konkurencija a ne monopol dva provajdera.Dosta je bre da uvek kaskamo za svetom 20 godina.Bar malo da se smanji razlika.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Malone napisao:Ma ja sam zvao i kazu da vise ne postoji paket junior vec samo oni obicni paketi tako da sam ja uzeo bell sms kod telekoma.
Kad si zvao? Na sajtu su ga ponovo ubacili...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Post od Malone »

Zvao sam pre neki dan tj prekjuce i kazu da ne postoji vise,a pre tri nedelje sam zvao kada sam trazio sta cu da uzmem i rekli su mi da ovi stari korisnici ostaju a da nove vise ne primaju.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

kako najlakše doći do senior paketa a da nismo babe ili pak dede? postoji li neka fora jer onih 85% mi se veoma svidjaju
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

E, lobachewsky, thx a lot. Ja nisam ni znao da "postoje" fun i junior paketi od telenora (tj. nisam znao da su "so cheap & so good"). Definitivno bolje od pri-paid-a (koliko god da koristish telefon!). Cak i da koristish telefon jako malo, sigurno cesh potrositi preko 100din mesecno na pri-paid-u (a pri tome necesh poslati ni 35sms poruka, a ovako imas i 100 poruka i 10 minuta (pricam za fun paket) sto je stvarno EXTRA :) za tako malo para.
Ja znam kada sam pre gledao (tako cisto informativno, da li se isplate post paid paketi) kod telekoma su bili MEGA SKUPI i nije nikako bilo isplatljivo, a ovo sto sam sada video je bash SUIIIIIIIIIIIJT (sweet!).

Thx josh jednom, sledece nedelje idem da SIGN-UP ujem :)
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Ja koristim BEL SMS i stvarno je povoljan...Ne razgovaram puno telefonom, ali saljem bas mnogo SMS-ova...oko 800 mesecno...a racun mi je za sada oko 1200-1500 dinara.. :D :D :D
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Ja korisstim bel400 i extra sam zadovoljan, racun mi stize oko 2000 din ali zato se za te pare ubih od price i slanja poruka. Bas sam zadovoljan telekomom a ima i 063 broj, fun paket 118 din pretplata (sve sa PDV-om) a imam 100 poruka i 10 min price u mrezi. Mislim da ne moze povoljnije od toga :wink:
and justice for all...

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Malone, ja sam se pre dva dana prebacio na "Junior" paket .... od juce je aktivan - dakle:
paket postoji, primaju nove korisnike, a ima ga i na sajtu od nedavno...

pozdrav...

p.s. Lobachewsky, svaka cast!

mdenic85
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 325
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2006. 01:16

Post od mdenic85 »

Iako koristim Telenor, mislim da za sada mt:s ima nesto bolje ponude... narocito sto se tice pre-paida.... ali ipak je to neka sitnica.... dacu jos vremena Telenoru. P.S. Lobachewsky, svaka cas za trud!

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Oduvek me je zanimalo zasto je postojao,a vidim da i sada postoji kod telenora paket max koji je po ceni identican sa paketom pro 400,a duplo je gori od njega. :uhuh: :uhuh: mislim stvarno ne razumem zasto uopste postoji :uhuh:
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Paket Max omogucava da na istoj kartici legalno smestis dva broja- tzv. Alternate line.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Oho, tema je prerasla u glasanje? Narode - pohitajte dok traje! :D

Ja sam na postpaid BEL SMS paketu i zadovoljan sam. Trošim onoliko koliko imam potrebe i uopšte ne vodim računa. A ako ne pipnem telefon, pretplata je smešna (190din), ne propada mi ništa naročito i milina... :wink:

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Hm... Trebali ste da ubacite i opciju "oba operatera" za glasanje, jer ja na primer koristim telenorov Junior a kod mts-a sam u biz300 grupi (svi studenti koji imaju ETC karticu, razgovori 1din/min) pa bas i ne znam kako bih glasao u ovom slucaju! :wink:

PozZ

mdenic85
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 325
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2006. 01:16

Post od mdenic85 »

U Hrvatskoj mozes od skora da zadrzis svoj stari broj a da predjes na drugog operatera.... Sa T-Mobile na vip, na Tele2.... i sve ostale mogice kombinacije! To bi bilo dobro kad bi moglo kad nas... bas me se ne menja broj!

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

ja koristim 065 tarifni paket bel 100 i mogu vam reci da nisam zadovoljan :smutny:
do pre 2-3 meseca je bilo sve ok, od tad su poceli da mi stizu extremno visoki racuni, evo recimo racun za novembar mi je oko 3000din, a nema teoretske sanse da sam ispucao 100 SMSova, 100 min i pored 650din mesecne pretplate, nabio jos 2400... tako da nisam zadovoljan, buraz ima isti problema na bel 150, racun za novembra mu stize 8000. znaci ne moguce... :o

pored ovog 065 broja koji koristim tri godine i sa kojim nikada nisam imao problema sve do ovih zadnjih racuna... pre mesec dana sam uzeo i studentski ETC broj... koji ono nije los... al ako samo njega koristis bogami zna lepo da odalami po usima...

mislim da cu preci na telenor... i uzeti N73/K800... uz paket... posto mi i ovako racun ne stize ispod 1500 sa nekim krs paketima... a barem ove besplatne minute i SMSove necu moci potrositi... :)

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Mirko BGD napisao:pre mesec dana sam uzeo i studentski ETC broj... koji ono nije los... al ako samo njega koristis bogami zna lepo da odalami po usima...
Sve zavisi koliko ljudi oko tebe ima taj isti paket. Ja sam to uzeo zajedno sa 8 ljudi iz moje najblize okoline, bukvalno ljudi koje inace najvise zovem, i mogu ti reci da max opusteno pricamo a racun nikome ne prelazi 800 - 1000 din uz zvanje i ostalih brojeva koji nisu u grupi. Sta znam, meni radi posao :) ;)
PozZ

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ja sam na m:ts prepaidu vec skoro 7 godina koliko i imam ovaj broj i mobilni telefon. U poslednjih 3 meseca sam se intenzivno razmisljao da predjem na BEL100, medjutim meni ogromnu stavku igra internet. Ja samo na GPRS potrosim oko 350-400 din mesecno, a jos toliko potrosim na zvanje i poruke. Retko zovem, i retko saljem poruke, samo kad bas moram, jednostavno mrzi me (poruke). Imam izdefinisana 3 F&F broja, i to su ljudi koje najcesce zovem.
Kako vidim, nigde ne postoji paket da dobijem recimo 20 mb GPRS-a besplatno sto bi mi jako znacilo :D
Posto kod ovih postpaid paketa nigde nema uracunat internet, shvatio sam da mi se ne isplati da ih uzimam, jer bih svaki mesec morao da dodajem jos dosta novaca na pretplatu, a to je neisplativo. Tako da do promene statusa postpaida i ubacivanja besplatnog GPRS-a, ostajem verni pre-paid korisnik :shock:
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

... Mnogo bi bilo bolje kada bi uracunavali i neki besplatni megabajt u pakete, a trebalo bi da postoji i neki internet paket. Pricam za Telenor :wink: :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Odgovori