K750 ili S700

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
sasa-SE
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Pet, 14. Jan 2005. 19:56

Post od sasa-SE »

necu sada nista da pricam :lol: :lol: :lol: :lol: ali u septembru videcete neka cuda.... :o :o
joj da znate sta ce biti sledece godine............
next year SE would likely to lead the technology in mobile

Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

1. Kakvo bre "pucanje", ljudi su u problemu i reshavaju ga. Ono na shta ja ukazujem je jedna losha politika nereklamiranja proizvoda koji su definitivno superiorni u odnosu na konkurenciju i stav "nash je najbolji u toj klasi, sledi, prodavace se sam". Za to vreme Nokia izbacuje modele za levoruke, desnoruke, za ljude koji vole koturice, zvezdice, ili joystike na mobilnom, 2 i/ili vishe kamera, izmenjive maske, i od njihovih reklama ne mozete da zivite ako gledate satelitske kanale itd. - i uzimaju trzishte. Pazite kad je reklama za N-seriju krenula pre nego shto je utvrdjena specifikacija prvog aparata iz serije. A o najavi hard-diskova i 4x optichkog zuma na N-seriji da i ne govorimo (a najavljeno je pompezno). Nadam se da ce se i kod opshte populacije SE vratiti na zasluzeno prvo mesto, mada sa ovakvom politikom sumnjam
2. Sasa tako su i Intel, MSI, IBM ... "lead the technology" pa i dalje ASUS vazi za najprodavanije. Ljudi nece kvalitet, ljudi oce SHARENO :lol: :lol: :lol: :lol: i izreklamirano. Tj. ljudi neodluchuju na osnovu realnosi nego na osnovu njihove reklamama izvrnute percepcije realnosti.
Poslednja izmena od Gorance u Uto, 05. Jul 2005. 12:22, izmenjeno 1 put ukupno.

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

videcemo :o samo da nebude kao sa k750, mora se mnogo da se pomuci da bi se vratio medju prva tri 8) 8) 8)

Miljance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 210
Pridružio se: Pon, 14. Mar 2005. 13:05
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Miljance »

@nebojsa Pukao? Ma vaaaaaazzziiiiiiiii, ako ti kazes...
65% - 75% vaaazzzziiiii, ako ti kazes...
@Gorance Slazem se da se nokia mnogo vise reklamira i da je to verovatno jedan od 'vaznijih' elemenata zbog kojih se nokia vise prodaje, ali meni to nije bitno, tacno je sve sto si rekao u vezi lose politike nereklamiranja SE telefona.
Sto se tice symbian-a opet ponavljam to ne treba svima pa se SE recimo ove godine okrenuo brendu 'Walkman' telefona.
E sad da li je to bila greska ili ne ali su oni to tako uradili. Ja ne verujem da bi bolje prosli sa symbianom, zbog nokie.
A i ja verovatno onda vise ne bi kupovao SE telefone.
:D
Smatram da su p910i i a925 daleko bolji symbian telefoni ali dobro.
Sto se tice 6630- prvenac 3g aparata, nisam bas siguran.
Uzecu za primer SE1010 koji je izasao 2003-4q.
Priznacu da se nerazumem preterano u 3g ali on podrzava UMTS standard, i savrseno je funkcionalan 3g uredjaj.
Takodje i a925 je savrseno funkcionalan 3g uredjaj, tako da ne moras da odvajas 500 eur. :)
A z800 kosta 500eur jer ga mozes naci samo u jednoj radnji, cena bi trebalo da mu bude ista kao i v800.
Salim se naravno, svako bira prema svojim zahtevima, drago mi je bar da se slazemo u tome da niko nije bogom dan i nedodirljiv.
Poz :)

mitar
Banned
Postovi: 185
Pridružio se: Ned, 23. Jan 2005. 15:45
Kontakt:

Post od mitar »

pa nemojte i mene shvatit da sa m nokia fan.naprotiv ja obozavam samsung i jedva cekam da oni izvade na trzistu neki fon koji valja da bi odmah kupio.cinjenica je da je se mnogo nazadovao ovih poslednih mjeseci tako da tome izgleda mnema kraja.ne moze se jedna kompanija odrzati jednim modelom(u ovom slucaju k750) nego mora iamti sirok izbor od najnize do najvece cene tako da moraju proradit na tome.ne kazem ja da se modeli su losinaprotiv oni su pristojnog kvaliteta ako e i odlicnog medjutim njihova politika je ta koja ih ostavlja unazad.
The Bloody Alboz

Miljance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 210
Pridružio se: Pon, 14. Mar 2005. 13:05
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Miljance »

http://rapidshare.de/files/2634050/...TVspot.mpg.html
Evo jedan zanimljiv spotic cisto da razbijem monotoniju.
Sale je to okacio na drugom forumu.
To ne znaci da ce sada krenuti masovno raklame za SE ali rek'o cisto da se malo zabavimo...

Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

1. Ma zbog P910 i dilkanim. Kada ga naprave onda ga naprave "za sve pare", ALI GA NE PRAVE :cry: .
2. 6630 je prvenac Nokia-e za 3G.
3. SE1010 (kao ni od tebe pomenuti a925) nije FULL 3G zbog dvostrukog RAKE prijemnika (nisi u mogucnosti da istovremeno koristish 3G i da prelazish iz celije u celiju i maksimala protok ti nije 2MB/sec nego manje od 400kb/sec). Prvi pravi FULL 3G aparat je SE-a Z800 (tj V800).
4. Ne zaboravi, 6630 sam kupio (tj. kupljen mi je) pre 4 meseca kada je u Italiji Z800 bio "bice-bice uskoro" (ili mislim da mi je od ovih mojih javljeno da postoji ali je 500eura, vishe se ne secham)
5. UMTS ti je dominantna implementacija 3G-a u Evropi. Ostale dve su CDMA2000 (SAD, Kanada) i TDMA2000 (Japan, Kina) medjutim sve ti je to isto poshto su svi proizvodjachi u obavezi da im telefoni rade pod sva tri standarda. A i princip rada je slichan samo su frekvencije razlichite.
6. To sa Walkmen telefonima mi je MNOGO zabavno. Jedan od retkih SUPER marketinshkih poteza (nadam se ne i poslednjih). 8)

Miljance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 210
Pridružio se: Pon, 14. Mar 2005. 13:05
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Miljance »

Ockey dockey razumeo___________ ceo referat_______ sto se tice 3g-a. :wink:
Drago mi je da je SE prvi u 'cetvorostrukosti' Rake prijemnika ma sta to znacilo. :wacko:
Kada stigne 3g znacu da mi to treba kod telefona ukoliko zelim da koristim 3g valjano. :)

Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

Miljanche da ne offiram ovde. Pogledaj "3G u SCG" za dodatak o RAKE reciverima (nije da je nebitno). Kad je krenula fama za 3G-om to je bila osnovna komponeneta na kojoj su hteli da "fushare"

mitar
Banned
Postovi: 185
Pridružio se: Ned, 23. Jan 2005. 15:45
Kontakt:

Post od mitar »

cekaj sad imam i ja jedno pitanje da li moja nokia 6680 je full 3g fon sa max.prenpsom podataka od 2mb/s
The Bloody Alboz

Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

Teoretski da, praktichno ne. :) Ako je niko nije kasapio, njen teoretski maksimum je 2Mb/sec. Ono shto se garantuje je 400kb/sec bez obzira gde si i u kakvom stanju si (stojish, sedish, hodash) ili 200kb/sec ako se brzo krechesh (vozish kola brzinom manjom od 100km/h, trchish itd.). 2Mb/sec je protok u "malo" idealizovanim uslovima (ne mobilan korisnik u dosta neopterechenoj celiji). Zato se i ne navodi kao "reper" za protok UMTS-a nego se napishe
" Protok: W-CDMA (384 Kb/s)" i time ih niko nema osnova da ih tuzi ako ne moze da dobije protok koji mu je opremom obechan.

mitar
Banned
Postovi: 185
Pridružio se: Ned, 23. Jan 2005. 15:45
Kontakt:

Post od mitar »

a sad sam shvatio teoretski moze dostici do 2mb/s,znci pod idealnim uslovima a da u nrmalnim uslovima je oko 384kb/s.
ne vjereujem da je moja 6680 kasapljena posto imam original kutiju telefona,i plus je bila u onoj kesi koja dolazi kad se kupuje fon a i cena na kutiji je 300evra(znai ona promotivna
The Bloody Alboz

Odgovori