Hitno problem SE P1

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Hitno problem SE P1

Post od stefgi »

Pozdrav kolege....imam problem sa sonyericsson p1. Radio sam update preko seus-a medjutim rekao mi je da je najnoviji soft vec na telefonu. Kad sam iskljucio tel vise nisam mogao da ga upalim. Upali se i svetli iluminacija ali ne dize sistem. Probao sam sa izvadjenom baterijom 10 min i prikljucivanjem na punjac bez baterije.
Kako da resetujem softver mehanicki ili sta da uradim? Hitno mi treba pomoc.

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

stefgi, opet uradi update preko SEUS, imao sam slican problem na G900 i resio sam ga na taj nacin.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Ne mogu da uradim update jer kad dodje onaj korak prepoznavanja koji soft imam on kaze da vec imam najnoviji i tu je kraj. Kako da uradim ponovo taj seus nekako? Ne daje mi opciju ponovo odraditi vec samo izlaz( jer vec imam najnoviji soft)?

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

stefgi, promeni CDA na GW1 (ima negde na forumu tema kako se to radi ali ne znam kako se tacno zove posto surfujem sa telefona) i opet odradi to sa SEUS i pojavice ti se opcija reinstall.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Insider
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pon, 01. Mar 2010. 01:43
Lokacija: NBGD

Post od Insider »

Nisam poznavaoc SE.....nasao sam ovo, mozda ti pomogne...

1) Format the internal disk: Do this by accessing the service menu, press:

* jogup * jogdown jogdown * jogdown *

where jogup/down = 1 click on the jogdial.

2) Reflash the firmware with SEUS, if you have done this before and still have software problems, delete the contents of SEUS's 'db' folder first as this will force it to download a new copy of the firmware from SE's servers.

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Insider, hvala ali nasao sam i ja ovo medjutim ne pomaze jer ne dize uopste sistem.
Nikola031, hadje ako budes mogao danas u toku dana da pogledas kako to da odradim. Ja sam trazio celo vece po raznim forumima i vise mi je muka,ne vidim na oci........

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

stefgi,

Da ti ne bi bila muka posetis neki bolji servis,izvadis jednu crvenu novcanicu iz dzepa,zaboravis na free SE gluposti,dodjes kuci srecan i veseo...... :wink:

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

stefgi poslušaj ono što ti drgrga piše.a ako nećeš da im daš pare onda skini lepo xs++ uradi npr gw2 pa uradi update pa ga vrati na gw1 pa uradi update a detaljno objašnjenje imaš ovde na forumu.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Hvala ljudi....DRGRGA u pravu si ali sam ja zeznuo problem hocu i da ga resim. Nisu mi strane "obrade" softvera ali sam malo zakrzljao....nisam bio na forumu 2,3 god. Idem na xs++ varijantu pa da vidim kako ce se stvari odvijati.
Da li slucajno znate gde je reset dugme na p1? Procitao sam negde da je to ona rupica u donjem desnom cosku ali ne znam kako se pritiska jer ne lici na dugme.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

stefgi,mozes da probas da gurnes olovcicu u rupu? Nisam siguran za P1, ali reset je tako napravljen na i780.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Ne moze da udje to sam pokusao iako mi logika kaze da ne moze da udje :D

http://img72.imageshack.us/i/99893441.jpg/

http://img412.imageshack.us/i/55019055.jpg/

http://img512.imageshack.us/i/56543913.jpg/

Ljudi sta da radim dalje posto ocigledno ima problem tel. Da li treba nesto da ubacim ovde desno u "smartphone flashing" i odakle da ubacim to?

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Da li neko ume da mi pomogne u vezi sa ovim? Da li neko zna sta dalje i da li treba nesto drugo da uradim?

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Ljudi uspeo sam vecinu problema da resim jer sam morao kompletno ceo tel da flesujem do najsitnijih detalja i to se radi u nekoliko koraka... Detaljno uputsvo ima ovde http://forum.lowyat.net/topic/68249

Medjutim poslednji i najdebilniji korak mene zeza a zbog njega je i nastao ceo problem, kada radim update preko SEUS-a uradi sve dobro skine, ubacuje softver i na *ebenom poslednjem procentu pukne i izbaci unsuccesful operation i ponovo mi zakuca sve da moram ponovo sve komplet da flesujem.

Kako da uradim update softvera a da nije preko seusa ili kako da resim da update odradi do kraja bez da pukne? Hitno

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

stefgi,

Nekim od alata za SE:

Setool,Cruiser,MT-SE...itd...

pozz

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Hvala drgra ostalo mi je samo taj deo slagalice da resim. Pokusacu da nadjem gde i kako se skidaju ti programi i fajlovi vezani za softver.

Zaključana tema