Planovi

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Planovi

Post od Wicker Man »

Ovih dana, kada imam vremena, cesce razmisljam o promeni telefona.Nije to sad ono nesto da se smaram i da mi je zurba,nego cisto razmatram koji bi novi model mogao uzeti u obzir pri kupovini na neki duzi period.
Trenutno, manje-vise znamo,sta nam se na trzistu sprema iz "kuhinja" nasih nam dragih kompanija.
Iskreno, nisam nesto impresioniran i ne nalazim neki model za kojim zarko ceznem i da sam spreman da izdvojim mnogo (obicno je tako) novca.
Trenutno, jedino sto cekam jeste E72, da vidim kako ce se pokazati u praksi i da li ce vise vredeti od starijeg brata ili se sada E71 'ladno moze pazariti.
Ono sto mi malo "ne da mira", jeste sto se danas nekako podrazumeva da kada se kupuje nov telefon on "mora" biti sa TS.Sve ostalo se nekako
cini demode (ja glupe reci,majko moja :shock: ).U TS "svetu" su mi trenutno interesantni jedino modeli sa Android OS-om i HTC Touch Pro.
Iako ja nisam od onih koji jure trendove, (zivela klasika u svakom pogledu!!) ponekad ipak imam nedoumice.
Takodje, gledam i na vremenski period u kupovini, da li pazariti nesto sada ili malo sacekati i mozda izadje nesto novo (cisto sumnjam)?
Da li vi planirate neku zamenu u skorije vreme i imate li neki vec odabrani model koji merkate ili ste na standby-u (koja je nasa rec za ovo?mozda -mirovanje-) ? Uopsteno, da li imate neke planove za zamenu vaseg trenutnog "ljubimca" ili vam vise odgovara status quo?
Eto, jedna tema, cisto da malo ozivimo i osvezimo forum.
Opet se raspisah! :oops:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Ja nemam nikakve planove (iako trenutno pare nisu problem :D ) jer me nijedan telefon koji je trenutno na trzistu ( ili koji se tek treba pojaviti ) uopste nije toliko impresionirao da stvarno imam zelju da ga uzmem...

Jedino sto mi se "svidja" jeste HTC Hero od "pametnih" telefona (ali dok ne krene bolja ponuda softvera za Android - necu uopste ni da ga ubacim u neku listu buducih telefona), sto se tice java, tu su C901i i w995i...
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

TS ce uzeti primat u skorijoj buducnosti, like it or not. Po meni to nije stvar mode ili da neko voli biti "pipac", vec stvar prakticnosti - sto veci ekran na sto manjem uredjaju (nekome to ne treba).
Moja ruta je jasno trasirana - ipak cu uzeti Omniu I (pad cene polovnjaca) i zeljno vrebati dvojku. Posle toga, standby.
Pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Ja cu biti u standby jedno vreme jos sto se tice kupovine a i 82-ojka me dobro sluzi,jedino me malo smara kratko trajanje baterije.Od smart telefona me privlace N97,E72 i E55,mada mozda u mojim rukama tek za pola godine otprilike. :wink:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Ja ne planiram ništa do decembra da kupujem, a ni tada verovatno neću ništa uzeti pošto po najavama ne vidim ništa što me zanima. A u budućnosti više nikako ne dolazi u obzir symbian ako se ne promene iz korena i ponude nešto novo, tako da verovatno moj sledeći telefon neće biti Nokia.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Mislim, ali nisam siguran, da se konacno pojavljuju telefoni koje cekam poslednjih 10 godina- od kada sam u ruke uzeo prvi mob.
Trenutno razmisljam o N900, OmniaPRO, Xperia X2, HTC TouchPRO2... i mislim da cu posle kupovine nekog od njih otici u stand-by...
Za'ebo sam se ja sto sam svojevremeno uzeo M600 i qwerty, inace bi mi i N85 bio sasvim solidan na duge staze... Ovako, cekam kupovinu nekog od gorenavedenih- taj ce mi fino raditi posao... Neko (malo duze) vreme.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

u svakom slucaju trebalo bi uzeti u obzir da ce u vrlo bliskoj buducnosti Android platforma uzeti primat na trzistu kako po pitanju ''mode'', tj. trenutnih trendova tako i po pitanju fukcionalnosti tj. pravcu u kome ce se razijati trziste... E72 ce se tek pojaviti i biti razumna za kupovinu oko nove godine (zbog cene, ''decjih bolesti'' itd.)... moj je predlog da uzmes u obzir i malo bolje proucis HTC Hero ili Samsung I7500, oba Android... :wink: :wink: :wink:

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Od kad sam nabavio moju omiljenu Nokiu 8310, vrlo malo razmisljam o fonovima i promenama. Toliko mi je draga i milujem je stalno, da me skoro nista ne interesuje vise. :oops:

Zaljubljen sam od pre par meseci.

Ali ako kinta dozvoli, sigurno neki Smart fon bi mogao da se pozeli. Nesto tipa N97. Ili slicno.Vazno je da ima qwerty tastaturu. Ali ko zna kad ce to biti. 8)

Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Post od Motoman »

Ja sam sad kupio 5800 tako da u sledecih godinu dana i vise ne smem da razmisljam o kupovini nekog modela :D :D

I sad ne znam da li sam pogresio, mozda sam trebao da sacekam jos samo i kupim innov8 :S .... al tako se osecam posle svake kupovine telefona :smutny:

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Ja sam mnogo, mnogo skromniji od svih vas ovde. :) Decembra mi istice ugovor kod mt:s-a, pa sve zavisi od ponude, ali trenutno su favoriti C510 i 6303. Nema se para za vise, a i da se ima, ne bih nikad dao 500+ evra za telefon. :wink:

Dancsi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 659
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 12:34
Kontakt:

Post od Dancsi »

Meni se n900 i SE Idou cine kao interesantni telefoni, iako ne nameravam da menjam telefon u neko skorije vreme :)
N82 black, v31 sw, hakovan i 4gb kartica u njemu =)

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Meni je ovo leto bilo najburnije što se tiče telefona otkad se služim njima. Imao sam u avgustu u planu kupovinu X1, čak sam bio veoma blizu odluke da je pazarim, ali pare su otišle na druge stvari, i nije mi krivo. Hteo sam da prodam G900 čim mi dođe sa popravke, ali dobio sam novi tako da je i to otpalo. Za sada me ova SE trojka odlično služi, možda u skorijoj budućnosti uzmem preko majčinog ugovora na mt:s-u G705. Posle ću nadam se biti u standby do februara - marta sledeće godine, i nadam se da ću tada biti u velikoj dilemi: W995 vs X1 vs Satio. Od ostaka ponude ne vidim nešto što bi mi mnogo privuklo pažnju ( ili pak ima ali mi premašuje budžet :D ).
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Ja planiram kad u oktobru odem u Britaniju uzmem (hopefully povoljno) iPhone (3GS) ili Palm Pre ili neki Android model. Mada nije sigurno... Volio bih svakako :D.
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

brankons
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 244
Pridružio se: Čet, 01. Dec 2005. 18:58
Lokacija: Novi Sad

Post od brankons »

Ja sam već par meseci u raskoraku sa parama, toliko da sam u maju prodao k800i, a od tada koristim nokiu 2626. :smutny:
Već duže vreme merkam C510 na mts-u, ali mi se ne potpisuje ugovor sa lopovima. Oni meni da moram da plaćam 3G ako uzmem 3G tel!?:x
Razmišljam da li da prelazim u Telenor, ili u Vip (koji nema c510).
Taj telefon je jedini od, meni ostvarljivih želja.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Sve vise razmisljam da uzmem neki hvalitetan telefon koji ce da mi brzo i dobro izvrsava osnovne funkcije a to su SMS-Poziv-MP3 player-Koja igrica...Tako da sve vise bacam oko na majcinu 8800 arte ili tako neki model....LG KF750 je nekako najblizi tom ostvarenju tj. narednoj kupovini.... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa iako mi pare trenutno nisu problem, iPhoneta necu da menjam jedno duze vreme to je sigurno. Stvarno me skoro u potpunosti zadovoljava, kad bi baterija bila nesto jacha to bi mi bio apsolutno savrsen fon. Elem, stalno pratim mobilnu scenu, jednostavno ne nalazim nista sto bi me zadovoljilo, i privuklo toliko da pozelim da potrosim pare na novi gadget.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Ja sam planirao kupovinu nekog novog telefona i hteo sam sacekati izlazak X2 i E72 pa da ih pogledam uzivo i da prelomim, medjutim sada je sve to zamrznuto. Gledao sam neki WM ali posto sad imam prenosni racunar, mozda bih se zadrzao na symbianu ali nikada se ne zna. Zeleo bih promeniti OS ali nije to nesto obavezno.
Wicker Man napisao:Takodje, gledam i na vremenski period u kupovini, da li pazariti nesto sada ili malo sacekati i mozda izadje nesto novo (cisto sumnjam)?
Ne treba cekati neke nove modele, nego ovi sto su predstavljeni izlaze sada na jesen i mislim da je njihova kupovina najprihvatljivija posle novogodisnjih i bozicnih praznika jer bi tada trebalo doci do stabilizacije cene.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

IDzO napisao: Ne treba cekati neke nove modele, nego ovi sto su predstavljeni izlaze sada na jesen i mislim da je njihova kupovina najprihvatljivija posle novogodisnjih i bozicnih praznika jer bi tada trebalo doci do stabilizacije cene.
Aha, a tada ce da budu predstavljeni neki novi privlacniji modeli i sl. Ako zelis neki high-end uredjaj, po meni moras da odresis kesu, i kupis ga cim se pojavi, da bi bio aktuelan. Nego ja sam shvatio da meni uopste ne treba novi telefon - strasno! Totalno sam zastranio!!! Ima li mi leka?
Inache cvrsta je odluka da se na Symbian vishe ne vracam, barem dok ne bude completely open (smorili su me jako), Win mi je daleko bolji, jedino bih da vidim taj Android na delu. A da, iPhone OS po meni za sada bez premca (jeste da nije open, ali sve se da srediti)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

miodrage, znas kako, januar je jako zaheban za shoping. Taman se cene stabilizuju, a opet blizu je februar i sajam mobilne tehnologije u Barseloni gde uvek ima atraktivnih noviteta. Treba "samo" prelomiti za kakvu se taktiku opredeliti. :)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Ja ne verujem samom sebi da ovo kazem, ali ja sam sa Storm-om skroz zadovoljan, i ne planiram da ga menjam do isteka ugovorne obaveze, ukoliko ne crkne pre toga :lol:

A sta ce da se desi posle toga, ko zna.... do tada mozda poizlaze ko zna koje stvari....

Odgovori