nokia 6620

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Oljica
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 345
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:11
Lokacija: Beograd

nokia 6620

Post od Oljica »

Da li neko zna moze li ovaj telefon koji je inace naprednija verzija 6600 i radjen za americko trziste da radi i na nasoj mrezi???Tj na koliko je mhz nasa mreza 900 ili 900/1800 odnosno dual band.

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

On je pravljen za Americke mreze, kao sto rece, mislim da ne radi kod nas. Tamo je valjda frekvencija 850 mhz, a kod nas ja mislim 900. Ne znam je li naprednija verzija ili je jedan te isti model samo s drugim imenom posto je za njihovo trziste. :mrgreen:

Oljica
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 345
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:11
Lokacija: Beograd

Post od Oljica »

Naprednija je sigurno,ima edge,stereo mp3 i bla,bla jos mnogo toga.Zaklela bih se da sam videla jednom nekog da je nju koristio ovde,inace ona radi na 850/1800/1900,ali ne znam kakva je fora kod nas sa dual bandom.

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Ne vjerujem, mislim da nijedan telefon sto se pridaje u Americi nece da radi ovdje da valja... Ponavljam, MISLIM, nemojte da me napadate. :mrgreen:

srdjoraj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 101
Pridružio se: Pon, 30. Avg 2004. 00:28
Lokacija: Kula
Kontakt:

Post od srdjoraj »

Ja sam za jedno siguran da nece raditi. A to je punjac. Posto je kod nas i kod njih sasvim drugaciji napon. A sad da li ce telefon da vrisne ako se uzme ''nas'' punjac to nisam siguran. Ja sam doneo nokiu 7650 iz Australije i sasvim me je lepo sluzila, a promenio sam punjac posto njihov nije pasovao u nasu uticnicu. A sad ne znam za te dual band fore. Mislim da bi i to trebalo da radi. Laicki receno.
Pozdrav!
Jedino još ja imam dial-up modem!

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Samo jedno pitanje: Zasto bi pravili nove telefone posebno za Americko trziste ako ovi rade tamo i obratno? nema logike, a u mreze se ne razumem najbolje :D
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

koliko sam ja razume stvari stoje ovako
telefoni koji su meze 900/1800 rade samo u evropi i mislim da jos rade u africi i aziji
a telefoni koji su 800/900/1800 rade i u americi
sobzirom da 6620 nije toliko star model mislim da podrzava sve vrste mreza t.j 90% sam siguran da ce raditi i u evropi :wink:

Oljica
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 345
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:11
Lokacija: Beograd

Post od Oljica »

Sto se tice punjaca to nije problem,postoje oni mali transformatori ili kako se vec zovu.Inace,znam da ovaj telefon koriste ljudi iz evrope isto,pa sam htela da mi neko pojasni te frekvencije,rekla sam da 6620 radi na 850/1800/1900,a ako je kod nas 900/1800 da li ovo 1800 radi posao ili ne?

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Ja sam u PC magazine-u procitao kao da je 6620 napredniji cak i od 7610 (!), a to je zapravo prevod s Americkog casopisa. Mogu da otkucam tekst ako ocete?

jevrem
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 90
Pridružio se: Pon, 07. Jun 2004. 00:49
Lokacija: Beograd

Post od jevrem »

Neka mi neki od uvazenih moderatora odgovori... cini mi se da se dual band odnosi iskljucivo na telefone... a ne na mreze?!?!?! Sto se pomenutog telefona tice, ja licno mislim da telefon ne moze bas da radi kod nas...
Nokia E65 + Logitech BT Headset

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

1 band=1 radna frekvencija. Quad-Band telefon podržava sve frekvencije i radi u celom svetu, mada i Tri-Band može da radi u većini zemalja. Neke mreže čak koriste samo jednu frekvenciju, i to samo 1800MHz. Kod nas se koristi 900/1800MHz, s tim da je vrlo loša pokrivenost sa repetitorima na 1800, postavljaju se uglavnom u Beogradu. Sve su ovo informacije iz druge ruke, tako da ih ne uzimate kao proverene. Interesantno je da su vlasnici telefona za Američko i Južno Američko tržište, pre par meseci prijavili da su im telefoni oživeli naprasno (u BGD-u), što znači da je tada i počelo postavljanje novih repetitora. Kako će se to dalje odvijati, ostaje da vidimo.

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Nema logike da jedan tri-bend telefon ne radi kod nas.
Ipak tri-bend telefoni su pravljeni da rade skoro u celom svetu, tako da bi bilo glupo da ovde ne radi...
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Post od gajic_ivan »

Americke mreze rade na 850/1800/1900, a evropske na 900/1800/1900 stim sto mts i mobtel preferiraju ovu od 900 sto znaci da telefon ne radi na nasim mrezama (ako nista drugo bar na teritoriji Sapca i sire okoline posto tu bazne stanice Mobtela rade na 900Mhz)

Oljica
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 345
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:11
Lokacija: Beograd

Post od Oljica »

Stvarno ispada da uvek bolje prodju Amerikanci :mrgreen: Nadam se da ce nesto slicno biti i kod nas u toku sledece godinebar se tako prica.

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

da li je 7610 quad-ban, ili tri-band? :roll:
i isto pitanje za SE p900/p910?

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Svi navedeni telefoni su tri-band, mada ne znam koliko tjesh imati prilike to da koristish... :wink: :mrgreen:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Odgovori