Nokia E72

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Re: Nokia E72

Post od annaBG »

Moguce da je Traveler.Podesen mi je svako jutro da mi salje vremensku prognozu.Nisam uopste racunala na njega,jer rekoh to je samo ujutru (samo tada me obavestava o vremenu),a ovaj trazi da se konektuje tokom celog dana,pa rekoh sta hoce od mene :D

varicak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Uto, 23. Mar 2010. 17:18

Re: Nokia E72

Post od varicak »

Koji chat program koristite na E72, a da se logujete sa Google nalogom? Instalirani chat nešto ne radi kako treba. Prijavljuje grešku. Gledao sam na Nokia support i još ljudi se žali na isto, ali nema pomoći.

"the chat function on my E72 has stopped opening.
** asks me "select below to get the latest Im service experience and sign into your IM community."
** "checking for latest IM services"
** No available communities.

then back to home screen. i have tried to reload chat and have done a factory reinstall. still no IM services loading. any suggestions?
thanks
lily"

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Nokia E72

Post od VeNoM »

Jesi li probao nimbuzz ili ebuddy? Oni su lepo radili posao na gmailu.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

varicak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Uto, 23. Mar 2010. 17:18

Re: Nokia E72

Post od varicak »

Pokušao sam, ali su puni reklama i nekako nepouzdani. Možda nisam nalazio dobre verzije. Nekako bi mi bilo lakše da ovaj Nokia proradi.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia E72

Post od zavodnick »

varicak, postoji jako puno verzija Nimbuzz-a o ebuddy-a pa bih savjetovao da odes na OVI site i potrazis tamo neku dobro verziju... :|
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

varicak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Uto, 23. Mar 2010. 17:18

Re: Nokia E72

Post od varicak »

Skinuo sam ebuddy, za sada deluje OK, mada bih i dalje više voleo Nokia Chat. Ovaj ima nezgdno podešavanje da ako bilo kako drugačije izađeš, osim da ideš na options-hide, on se izloguje pa malo iritira.

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Nokia E72

Post od darkonda »

cemu sluzi nokia chat? nisam ga nikad koristio niti naleteo na njega

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia E72

Post od zavodnick »

darkonda, iskren da ti budem, nisam ni ja naletio na njega, a iskreno ne bih volio nesto da ga probam :) Dosta stvari koje je NOKIA razvila za svoje telefone i nije bas nesto kao sto je i NOKIA browser ili slicne stvari :) No, varicak, druga opcija ti je Nimbuzz pa probaj i sa njim :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Nokia E72

Post od darkonda »

a vec sam jednom pitao i ne secam se da sam dobio odgovor u vezi Nokia Communicator-a? cemu on sluzi? :D

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia E72

Post od Deksi »

Sta je bre ovo sa ovim symbianom, pa zar moram svaka tri, cetri meseca da radim reset.
Pokusam danas da udjem u gmail podesavanje da podesim konekciju sa nalogom kad ono nece. Ajde obrisah postojece gmail sanduce pa da napravim novo i sve ponovo ispodesavam i gle cuda novo sanduce se nemoze napraviti. Niti za gmail niti za hotmail, upisem adresu i lozinku o on napise "Error occurred in mailbox setup. Try again." ili ti "Грешка у поставци поштанског сандучета. Probajte kasnije."
I sta sad, kad kasnije dogodine.
Probao sam i da namerno pogresim lozinku i napise isto.
Radio sam restart ali je izgleda reset neminovan.
Pitam se dali do ovakvih i slicnih problema nastaje zbog povecanog broja aplikacija instaliranih na telefon ali stacemi onda smart telefon ako je do toga problem.
Vidim ja jesenas ce izgleda doci neki jeftineji android na probu.

IZMENA: Evo nocas sredih to sa e-mailom. Ajde reko da reinstaliram softver ali vidim da je Nokia za E72 dala update za noviji softver 091.003. Ubacim njega i posle pokusam ponovo da napravim sanduce za e-mail i nece ponovo. Uradim i reset i posle hoce.
I sta sad da instaliram a da se opet nesto ne "iskundači"......

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia E72

Post od loki13 »

Deksi, insatliraj one najosnovnije aplikacije koji ti trebaju,meni se e71 samo jednom zapucala jer sam instalirao na nju sve i svasta,morao je da padne reset i posle toga sam instalirao garmin,adv.call manager i jos par app i opet fercera kao lud....
D500&E71

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia E72

Post od Deksi »

loki13, pa tako ce izgleda i morati. Ono jeste da mu natrpam puno aplikacija, neke stalno koristim a neke upalim mozda jednom mesecno ali volim da imam sve tu pa kad mi zatreba tu je.
I ja malo preteram sa temama, sad ih je bilo mozda 50. Sad ga necu ni hakovati.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia E72

Post od Sale_M »

Koliko su bagoviti pojedini stari symbian modeli to je cudo jedno....ziveli e71 i n82.. 8)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Dule87
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 324
Pridružio se: Pon, 20. Okt 2008. 01:47

Re: Nokia E72

Post od Dule87 »

Sale_M, vala da znas! 8) Ne mogu da verujem da sa e72 ima toliko problema,ja jos uvek koristim e71 kao sekundarni tel.,vise od 3 godine ga imam i ne pamtim ni jedan problem!
Samsung Galaxy S3 I9300

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Re: Nokia E72

Post od annaBG »

zavodnick napisao:darkonda, iskren da ti budem, nisam ni ja naletio na njega, a iskreno ne bih volio nesto da ga probam :) Dosta stvari koje je NOKIA razvila za svoje telefone i nije bas nesto kao sto je i NOKIA browser ili slicne stvari :) No, varicak, druga opcija ti je Nimbuzz pa probaj i sa njim :)

I mene je to zanimalo :)

varicak napisao:Skinuo sam ebuddy, za sada deluje OK, mada bih i dalje više voleo Nokia Chat. Ovaj ima nezgdno podešavanje da ako bilo kako drugačije izađeš, osim da ideš na options-hide, on se izloguje pa malo iritira.

Koristila sam Nimbuzz,i sto kazes ima neke reklame,sto mi se ne dopada.Obrisala sam program,htela opet da ga instaliram,ali kada odem na Ovi,ne postoji opcija download.Odem direktno na sajt Nimbuzz,kliknem download,ali ubrzo pise "Unable to start operation.Installer already in use".Zatim batalim mob,pa program preuzmem na kompjuter,uspesno prebacim na mob,medjutim prilikom instalacije opet pise ono...Tako da sam od Nimbuzza odustala.Kao da je negde ostao deo tog programa,pa on pamti...Ne znam...

Instalirala sam eBuddy i ne dopada mi se,jer je nekako "bledunjav" :D Ne dopada mi se ni izgleda,ni nacin pisanja poruka...Kada pisem poruku,ja chat od sagovornika ne vidim...samo ono sto ja pisem...Barem je tako na E72,pa mi se ne dopada :)

Kakav je to program Nokijin za cet?

joja89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 87
Pridružio se: Uto, 29. Maj 2012. 11:38
:: Nokia E72
:: Nokia 6300

Re: Nokia E72

Post od joja89 »

pozdrav,nedavno sam dobila od roditelja 2 nedelje staru nokiu e72,telefon je odlicam samo malo komplikovan jer sam do sada koristila 6300,sve u svemu da napisem sta me sada muci,imam garmin navigaciju ali ne znam da je koristim... :( kao prvo ne znam kako da je pokrenem trazi mi satelit do beskonacnosti... kucu mi postavio verovatno gde je kuca prvog vlasnika 100 km od moje kuce,ne znam nista o navigaciji molim nekoga da mi pomogne da sredim to ako treba iz pocetka sve postupno korak po korak... hvala svima unapred

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Nokia E72

Post od VeNoM »

Za početak namesti da ti gps koristi gprs. To ce mnogo ubrzati traženje lokacije. To imas u podešavanjima samog moba ne vezano za garmin.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

joja89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 87
Pridružio se: Uto, 29. Maj 2012. 11:38
:: Nokia E72
:: Nokia 6300

Re: Nokia E72

Post od joja89 »

venom jel mislis na 3g? podesen mi je na dual mod da bira sam,ja nigde ne vidim da ima da se bira gps ili gprs?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Nokia E72

Post od VeNoM »

joja89 u setings nadji positioning i u metodama sve da ti bude štiklirano osim bt gps-
a u serveru neka ti bude AP namešten na tvoj tipa koji je mts wap ili telenor ili vipmobile šta se kod koristi.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia E72

Post od Deksi »

joja89, kao sto napisa venom, da bi ti brze garmin pronasao poziciju gde se nalazis potrebno je da se pri startu garmina nakratko zakaci za internet operatera. A dali imas pristupnu tacku to mozes proverit ako ti radi internet preko gprs-a, ako ti neradi onda je moras napraviti.

Odgovori