PadFone 2 2012
2012. godina
4.7" LCD, 64.1% body
5% S4 Pro APQ8064A, Android 4.4.2 KitKat
RAM 2 GB, INT 16GB, EXT nema
2140 mAh Neizmenjiva
1 kamera, max 13MP
Test mobilni telefon Asus PadFone 2
U nastavku pročitajte kompletan test mobilnog telefona Asus PadFone 2. U testu ćete pronaći detaljne informacije testiranog mobilnog telefona Asus PadFone 2 vezano za izgled modela, performanse, kvalitet ekrana i kamera.
MOBILNISVET.COM JE EKSKLUZIVNI ZASTUPNIK MOBILE-REVIEW.COM
(Srbija, Crna Gora, Bosna i Hercegovina, Hrvatska i Severna Makedonija)

Pregled smart telefona Asus Padfone 2

Ovo je drugi model u jedinstvenoj seriji Padfone.

Pozicioniranje

Nedavno predstavljeni Padfone 2 je, s jedne strane, unapređenje prvog modela, a sa druge - proširenje Padfone opsega modela. Primarni korisnk ovog uređaja je korisnik koji skladišti sve podatke u jednom smart telefonu, ali ponekad mu je potreban tablet uređaj velikog ekrana. U stvari, Padfone 2 - smartphone i tablet, Asus je pokušao da zameni sa dva samostalna uređaja. O tome da li su to uspeli ili ne, govorićemo u ovom testu.

Opcije:

  • Smart telefon
  • Tablet Dock
  • Fabrički punjač
  • MicroUSB kabl za povezivanje sa računarom
  • Slušalice

Padfone 2 odlikuje odličan set slušalica sa one-touch kontrolom i u potpunosti slažem sa ovakvom odlukom, ali nažalost, ovakvo rešenje koriste samo Samsung i HTC i to na određenim modelima.

Izgled, materijali, konektori

Dizajn prvog Padfone modela bio je neuobičajen, atraktivan i uspešan. Model je bio lako prepoznatljiv. Isto je i sa Padfone 2 modelom jer je dizajn ovog modela sličan dizajnu prvog modela.

Srebrna ivica telefona izrađena je od metala dok je poklopac izrađen od plastike. Stiče se utisak da plastika nije visokog kvaliteta i da ne odaje utisak skupog telefona, ali sve je stvar ličnog utiska.

Sa gornje strane nalazi se 3.5mm priključak za slušalice i odeljak za microSIM karticu za čije otvaranje obezbeđen poseban taster.

Sa leve strane nalazi se ON taster kao i taster za kontrolisanje jačine zvuka. Oba tastera blago vire iz kućišta i jednostavni su za upotrebu. Po mom mišljenju, ON taster je postavljen suviše visoko, pa nije uvek jednostavno dohvatiti ga, dok je prebacivanje tastera za kontrolu jačine zvuka na levu stranu bila odlična odluka.

Sa donje strane se nalaze samo micro USB slot i dve rupice a postavljenje uređaja u docking stanicu.

Sa zadnje strane možete videti sočivo 13MP kamere i blica kao i ekstenrog zvučnika. Uređaj nudi mnogo jači zvuk nego Galaxy S3. /p>

Kvalitet izrade je vrlo dobar, smart telefon je veoma čvrst, nema pojave škriputavih zvukova niti bilo kakvih zazora. Posebno sam zadovoljan zadnji poklopcem.

Sam dock prilično je sličan normalnom tablet uređaju, dok se sa zadnje strane nalazi Padfone odeljak. Sa zadnje strane nalazi se gumirana plastika dok je prednji deo prekriven CorningFit zaštitnim staklom. Iznad ekrana nalazi se frontalna kamera.

Sa leve strane nalazi se tastera za kontrolisanje jačine zvuka, dok se ON taster nalazi sa gornje strane. Eksterni zvučnik nudi snažan zvuk sa dosta dinamike.

Sa donje strane nalazi se microUSB konektor. Nažalost, kompanija je odustala od sopstvenog konektora koji omogućava povezivanje bilo koje docking tastature.

Padfone 2 jednostavno se ubacuje i dock bez zatvaranja poklopca. Dizajn je takav da olakšava ubacivanje i uklanjanje iz dock-a.

Dimenzije

Po pitanju dimenzija, Padfone 2 je blizak trenutnom vodećem modelu, Samsung Galaxy S3 i HTC One X. Dimenzije Padfone 2 su 137,9 x 69 x 9 mm, a težak je 135 grama. Padfone 2 odlično pristaje u šaku, nije mnogo težak za smart telefon, ali i to se razlikuje od korisnika do korisnika.

  • Asus Padfone 2 - ŠxVxD: 137,9 x 69 x 9 mm, masa 135 g
  • HTC One X - ŠxVxD:: 69.9x134.36x8.9 mm, masa 130 g
  • Samsung Galaxy S3 - ŠxVxD:: 70.6x136.6x8.6 mm, masa 133 g

Dimenzije dock-a su 263x180, 8x10,4mm, a njegova ukupna masa bez tableta je 514 grama. Znači, ukupna težina iznosi 649 grama, što je prilično dobro u poređenju sa konkurentskim modelima. Pored toga, ivice dock-a su sužene, pa se čini tanjim nego što jeste.

Ekran

Ekran je bio slaba tačka prvog Padfon modela. Njegova cena je u rangu vrhunskih smart telefona, ali ekran ovog modela nije odlikovala HD rezolucija, dok je ekran odlikovala SuperAMOLED tehnologija plus PenTile. Bio sam razočaran kada sam shvatio da ne poseduje SuperIPS + ekran koji je bio instaliran na svim Asus tablet računarima.

Međutim, kompanija zna šta je korisnicima neophodno pa je Padfone 2 opremila 4.7“ ekranom rezolucije 1280x720 piksela, Super IPS+ i podrškom za multi+touch unos do deset istovremenih dodira. Ekran štiti Corning Fit zaštita.

Super IPS+ matrica je poznata od Asus Transformer Prime tablet računara. Tokom testiranja primetio sam intenzivnu osvetljenost, široke uglove vidljivosti kao i odlične rezultate pri direktnim sunčevim zracima. Ni Padfone 2 nije izuzetak. Za razliku od ekrana Galaxy S3 modela, u pitanju je čista HD rezolucija bez PenTile i veoma je primetna budući da se i najmanji tekst jasno vidi na ekranu, a čitanje knjige ili gledanje filma veoma su prijatni za oko.

Za unapređenje prikaza na ekranu pri direktnim sunčevim zracima može se koristiti takozvani Outdoor Mode, osvetljenje se može podesiti na maksimalnu vrednost tako da se informacije bolje prikažu.

Ekran Padfone 2 modela je jedan od najboljih i može se meriti sa ekranima modela Galaxy S3 i HTC One X.

Poređenje sa Galaxy S3, Padfone 2 Top:

Što se tiče dock-a, odlikuje ga 10.1“ ekran, Super IPS+ matrica, 1280x800 piksela rezolucija ekrana, podrška do deset istovremenih unosa, a ekran štiti Corning Fit zaštita. Uglovi vidljivosti su veliki, gotovo maksimalni mogući.

Sigurno je da ima i onih koji bi voleli i FullHD rezoluciju na docking station-u, ali bi to u velikoj meri uticalo na cenu uređaja ali i trajanje baterije.

Ekran dock-a ne zaslužuje nikakvu kritiku budući da sa dostupnom rezolucijom obezbeđuje maksimalni kvalitet, čistu i jasnu sliku, ima Outdoor režim rada kao i maksimalne uglove vidljivosti.

Performance

Ovo je jedan od retkih modela koji koriste četvorojezgarni Qualcomm Snapdragon S4 procesor sa Adreno 320 video akceleratorom. Dostupno je 2GB interne memorije i 64GB ukupno za skladištenje. Međutim, nema slota za memorijsku karticu.

Padfone 2 odlikuje velika brzina rada, a zastoji u radu su minimalni.

Veliki broj vlasnika ovog uređaja žali se da popularne igre kao što su NOVA 3 i NFS Shift ne mogu da rade na 4.0. Testirao sam NOVA 3 igru i ona bez ikakvih problema radi a grafika na ekranu izgleda odlično.

Trajanje baterije

Padfone 2 koristi 2140mAh litijum-polimersku bateriju, a docking station odlikuje 5000mAh baterija.

Rezultati trajanja rada baterije bili su neobični.

Prilikom čitanja, baterija je izdržala osam sati, ali je isto izdržao i smart telefon koji je bio priključen na dock prilikom čitanja sa tableta. U suštini, to su dobri rezultati ali sam bio iznenađen da je trajanje baterije za dva uređaja isto.

Isto je i kod gledanja video sadržaja. Gledanje HD video sadržaja pri maksimalnoj rezoluciji isprazniće i sam smart telefon i smart telefon na dock-u za šest sati.

U oba slučaja sam koristio "Smart Mode" režim.

Kada govorimo o režimima na rapsolaganju imamo sledeće opcije. Kada povežete smart telefon na dock možete da odaberete jedan od tri režima:

Inteligentni režim. Oba uređaja rade tako da se baterije jednako troše. Ako Padfone 2 ostane bez baterije napaja se sa docka.

Prednost smart telefonu Napajanje jednosmernom strujom je obezbeđeno za telefon, to jest, ukoliko koristite tablet punite i telefon.

Režim punjenja. Padfone Station služi kao eksterna baterija. Dock Station je dovoljan za dva kompletna punjenja. Za potpunu napunjenost baterije telefona potrebno je oko četiri sata. Prilikom korišćenja ovog režima, dock station prelazi u Sleep režim rada što je dovoljno da se ON taster zadrži za dve sekunde. Stanica za punenje traje tri puna punjenja smart telefona.

Kada je stanica pred kraj napunjenosti baterije, ona neće više puniti telefon i neće moći da se uključi.

Ukoliko govorimo o uobičajenoj upotrebi smart telefona u toku dana, onda je to četiri sata sa uključenim ekranom (Twitter, čitanje e-mail poruka, pretraživač) kao i automatska sinhronizacija u potpunosti ispražnjenog smart telefona, jedan radni dan, u mom slučaju. Poređenja radi, baterija Galaxy S3 izdržala je isto toliko.

Operativni sistem i Asus dodaci

U specifikacijama se navodi da model radi na Android 4.0 te da će biti unapređen na 4.1 Jelly Bean, ali model koji je korišćen za testiranje već je bio podešen na Android 4.1. zahvaljujući tome, smart telefon je prikazao impresivnu brzinu rada, naročito kada su u pitanju desktop i meni za aplikacije.

Dodat je i veliki broj zanimljivih unapređenja koja gotovo nemaju nikakav uticaj na interfejs i nije ih moguće onemogućiti.

Status bar. Status bar podrazumeva uobičajene prečice za aktiviranje i deaktiviranje bežičnog interfejsa, podešavanje WiFi, podešavanja zvuka kao i opšta podešavanja, dok se ispod nalazi slajder za podešavanje osvetljenja. Ukoliko je potrebno, moguće je delimično izmeniti oznake ili u potpunosti onemogućiti panel.

AudioWizard. Moguće je podešavanje kvaliteta zvuka u zavisnosti od upotrebe. Ova funkcija radi samo za zvučnike (ne radi za slušalice). U suštini, ovakav ekvilajzer dostupan je za zvučni sistem. Razlika u profilima je značajna, Music režim za slušanje muzike a za pozive je najprikladniji Speech režim.

Launcher i widgeti. Standardni Launcher Padfone modela blago je prilagođen i unapređen. Po osnovnom podešavanju korišćena je 4x5 matrica, kružno skrolovanje je podržano a moguća je i izmena broja dektop prikaza, minimalno pet.

Ovde su neki widgeti instalirani od strane Asusa:

  • Weather widget and clock
  • Clock widget,
  • Weather widget
  • Widget batteries
  • Widget Task Manager
  • Calendar widget with a clock.

Oni izgledaju dobro i sjajno se uklapaju u Android.

Asus Studio. U pitanju je Asus galerija koja nudi mogućnost sortiranja fotografija po vremenu, geografsko označavanje i druge opcije. Thumbnail prikazi podsećaju na one koji su prisutni u Windows Phone. Asus je obezbedio i standardnu galeriju.

App Backup. Alat za backup sadržaja kompanije Asus. Sve je dobro, sem što aplikacija radi samo sa Asus uređajima.

Amazon. Čitač kompanije Amazon.

MyBitCast. Aplikaicja za snimanje glasovnih poruka.

WebStorage. Cloud skladišteno rešenje kompanije Asus. Korisnik inicijalno može koristiti 50GB skladištenog prostora.

File manager. Jednostavni menadžer fajlova.

Calendar clock. Korporativni kalendar kompanije Asus, obezbeđena sinhronizacija sa Google Calendar. Prisutna je i standardna aplikacija kalendar.

Rečnik. Dostupna je i aplikacija za rečnik. Ima dve ikone, zelena pokreće rečnik. Prevodilac je dobar, data je detaljna analiza reči, a obezbeđena je i mogućnost preslušavanja reči kao i praćenje linka ka Wikipediji.

Druga aplikacija omogućava prevod teksta iz bilo kog izvora (e-knjiga, tekstualni dokument, Web sajt). Da bi se ova karakteristika omogućila, potrebno je da kliknete na zamenu ikona rečnika. Nakon toga, ikona programa se pojavljuje sa leve strane a kada se pritisne servis se aktivira. Zatim sledi unos reči ili rečenice kada program prikaže pop-up polje za unos.

Primetio sam da aplikacija teže radi sa prenosom čitavih aplikacija. Ukoliko često čitate tekstove na stranom jeziku preko vašeg smart telefona, rečnik će biti od velike pomoći.

Pretraživač. Google je odbacio standardni pretraživač u korist Chrome-a, ali Asus se još uvek ne žuri da to uradi. Oni su ostavili verziju 4.0 i blago je unapredili. Prvo je dodat slajder za bržu navigaciju a zatim je dodata i mogućnost zumiranja teksta za one koji vole pretraživače koje nudi HTC. Ukoliko zumirani tekst ne staje na ekran, vrši se automatsko podešavanje prema veličini ekrana. Ovo je odlična karakteristika koju je Asus obezbedio.

Black list. Posebna aplikacija za blokiranje telefonskih brojeva.

Dialer and address book. Opcija za pozivanje i telefonski imenik gotovo su isti, blago su unapređeni uz dodavanje podrške za Smart Dial.

Drugo, obezbeđene su i izmene prikaza fotografija sa kontakt kartice budući da je ranije u pitanju bio horizontalni bar sa fotografijom.

Tastatura. U okviru ovog modela postoji vlasnička tastatura kompanije. Ona podržava rečnik, prostor nakon reči, dostupna je podrška za strane jezika, poseduje jedan red tastera za brojeve kao i podršku za pisanje rukom. Međutim, kada počnete da koristite ovu tastaturu shvatite da ona ne radi baš sjajno, pa sam odlučio da pređem na Swype.

SuperNote. Sopstveni servis kompanije Asus za beleške. Nova verzija dodaje podršku za pisanje rukom. Možete napisati belešku rukom i ona će biti tako sačuvana ili možete da omogućite automatsko detektovanja i konverziju napisanog teksta rukom u tekst generisan od strane uređaja. Prepoznavanje je prosečno, nekada reči bivaju pravilno prepoznate, nekada ne.

"Menu" taster. Setite se modela HTC One X i njegovog lošeg tastera menija koji zauzima priličan deo ekrana. Kod Padfone modela je korišćen isti set tastera kao kod HTC modela, ali je ovde problem sa tasterom menija rešen elegantnije i sve izgleda mnogo bolje što možete videti ako pogledate snimke sa ekrana.

Ovo nije jedino rešenje za Meni.

Pojedinačna poodešavanja kompanije Asus

Odavde možete da podesite sinhronizaciju vaših podataka uz pomoć Asus Sync, odaberete radnju, ako aplikacija podržava samo tablet režim onda će vam to biti predočeno.

Možete da trenutno uključite i isključite uz pomoć odgovarajućeg tastera. Pored toga možete i da izvršite konfiguraciju.

Taster Recent Apps se može konfigurisani. Možete da ga konfigurišete za ovu ulogu, snimanje onoga na ekranu ili da pozovete meni (drugi softverski taster menija će biti skriven).

Možete da prilagodite način punjenja uređaja – punjenje prvo smart telefona, tableta ili smart telefona ili istovremeno. Možete takođe i da odaberete radnju za dolazne pozive kada je smart telefon na stanici za punjenje.

Zasebno su identfikovana podešavanja za miša.

Kao što možete videti, svi dodaci koji dolaze od Asusa su veoma kompletni i dobro pozicionirani u opštem interfejsu i što je još važnije možete ih onemogućiti.

Dodaci se aktiviraju kada koristite dock.

Telefonski imenik. U tablet režimu je takođe podržan SmartDial, pri čemu dialer izgleda ovako.

Interfejs prozora. Ova ideja je samo pozajmljena od Samsunga. Donja linija se pojavljuje kada pritisnete četvrti taster na ekranu pre nego što se pojavi šest ikona koje se pojavljuju kada otvorite odgovarajuće prozore. Implementacija je zgodna naročito kada dodajete više podržanih aplikacija.

Widget za napunjenost baterije. Prikazuje stepen ispražnjenosti smart telefona i docka. Pogodan je i intuitivan.

Povezivanje

Wi-Fi (b / g / n) Prijem WiFi signala kod Padfone 2 modela je neznatno lošiji nego kod Galaxy S3 modela. On podržava WiFi Direct, ali pokušaj da se prenesu veliki fajlovi na druge smart telefone je bio neuspešan (mogu je da je ralog još uvek nesavršena verzija operativnog sistema. Uređaj ima interesantnu opciju: ako mreža zahteva autentifikaciju preko pretraživača, on automatski otvara prozor u kojem možete da uradite ovu autorizaciju.

GPS - za navigaciju se koriste Google Maps. Prmarno pozicioniranje traje 12 sekundi.

Bluetooth 4.0 - podržava sve popularne profile uključujući A2DP

Smart telefon podržava sve frekventne opsege za mobilne mreže i nezavisno od njih tvrdi se da podržava LTE 800/1600/2600MHz. Prilikom zvaničnog predstavljanja ovog uređaja rečeno je da će podržavati LTE mrežu tako da sam odlučio da nezavisno testiram LTE. Iz određene peripetije utvrđeno je da LTE radi, ali samo kada je reč o prenosu podataka. Ako pokušate da pozivate korišćenjem ove mreže, automatski bivate prebačeni na 3G/2G mrežu, ili jednostavno ne možete da obavite poziv. Isto važi i za SMS.

Nažalost, nisam bio u mogućnosti da u potpunosti testiram LTE, jer kada sam pokrenuo Speedtest, signal je bio prekinut nakon testiranja režima preuzimanja, ali čak i na osnovu toga mogu reći da mi je 4G mreža obezbeđivala brzinu od 6Mbps sa lošijim signalom, dok je sa dobrim signalom brzina dostizala 11Mbps što je veoma impresivno. Problem koji postoji vezano za nemogućnost razgovora u LTE mreži vodi poreklo od operatera a ne od proizvođača samrt telefona, pa se nadam da će to biti brzo rešeno.

Neki bi mogli reći da je bez mogućnosti korišćenja LTE za pozive ova opcija beskorisna. Međutim, moramo reći da je ovde reč o hibridu smart telefona i tableta, ako da se koristi LTE mogu koristiti za pretvaranje smart telefona u tablet. Lično, meni je ovde bilo interesantnije korišćenje interneta nego telefonski pozivi, pa je prisustvo LTE podrške značajno.

Kada je reč o nedostacima, želim da ukažem da je hvatanje signala trajalo duže nego kod Samsung Galaxy S3 modela. Međutim, pitao sam kolege koje su takođe testirali ovaj uređaj i oni su rekli da nisu primetili takav problem.

Kamera

Smart telefon koristi 13MP kameru kompanije Sony koja koristi senzor sa pozadinskim osvetljenjem, velikim otvorom F2.4, optički sistem sa 5 elemenata, auto fokus i LED blic.

Kada je reč o poređenju brzina kamera modela Padfone 2, Samsung Galaxy S3 i HTC One X, Padfone 2 snima dva puta brže nego druga dva modela.

Jedna od interesantnih karakteristika kamere ovog modela koja je vredna pomena je mogućnosti kreiranja videa u 720p rezoluciji pri brzini od 60fps (dostupna je i opcija snimanja 1080p videa u rezoluciji 30fps), kao i kontinualno snimanje stotinu snimaka.

Međutim, kada je reč o videu nisam uspevao da ga snimim brzinom od 60fps, nego me je uređaj stalno prebacivao na drug profil.

Primere fotograifja i njihovo poređenje sa onima modela Galaxy S3, možete videti ispod.

Asus Padfone 2 Samsung Galaxy S3

Mislim da je ipak rano izvlačiti zaključke o kameri ovog modela. Mislim, da treba sačekati neko vreme, a i kolege mi sugerišu da je kvalitet fotografija i videa povezan sa činjenicom da smo imali loš primerak uređaja.

Prednja kamera podržava video pozive preko Skype-a, ali kvalitet video poziva nije visok.

Upotreba docka

U startu, pomislio sam da će prisustvo tablet ekrana uštedeti dosta vremena pri zadacima kao što je recimo čitanje knjige sa smart telefona i onda sam ustanovio da postoji jedan još zgodniji način – uzmete dock i čitate sa velikog ekrana. Isto važi i za video i igre. U suštini situacija ipak nije uvek ružičasta, ali krenimo od početka.

Pozivanje. Za dolazne pozive možete da odaberete dve opcije: ili da izvučete smart telefon sa njegovog mesta u okviru tableta pri čemu se poziv automatski poziva ili nakon što izvučete telefon da se manuelno javite.

Takođe, kada koristite stanicu možete da odaberete gde želite da se zvuk čuje, preko njenih zvučnika ili peko telefona.

Čitanje. Po mom mišljenju najfunkcionalniji čitač – Zxreader. On nudi mnoštvo parametara i omogućava vam da vršite podešavanje direktno. Najzgodnija karakteristika je po mom mišljenju promena veličine fonta sa desne strane ekrana. Međutim, ovo ima svoje nedostatke, pri čemu ne podržava Holo stil i ne radi sa tabletima (ovo se reflektuje time što je donji bar sa tasterima skriven). Stoga sam odlučio da probam da koristim Fbreader/Moon + Reader.

Nažalost, ako podesite veličinu fonta da vam odgovara na smart telefonu, kada povežete smart telefon sa tabletom slova postaju ogromna. Promena veličine slova u Fbreaderu je pravo mučenje jer morate da uđete u podešavanja i tu promenite veličinu slova ili da ovaj zadatak radite preko menija. Kod Moon+ Readera postoji problem druge vrste. Ako promenite veličinu slova potrebo je da restartujete program.

Video. Originalno sam mislio da će gledanje videa funkcionisati na sledeći način. gledam film na telefonu, postavim uređaj u dock i video nastavlja da se reprodukuje. U realnosti, stvari su mnogo komplikovanije: kada umetnete smart telefon u dock morate da otvorite plejer i da nastavite gledanje sadržaja manuelnim putem.

Igre. Ako počnete da igrate igru preko telefona i onda odlučite da koristite dock, moraćete da restartujete igru.

smart telefon i dock u odnosu na smart telefon i tablet

Možda jedno od glavnih pitanja o Padfone 2 je: da li je bolje koristiti zasebno smart telefon i tablet ili oba. Pokušaću da vam odgovorim na ovo putanje, ali nemojte zaboraviti da su slučajevi korišćenja različiti i možda drugi korisnici će imati drugačija iskustva.

Koristio sam par Dock + smart telefon koji je mnogo ugodniji za korišćenje od para smart telefon + tablet iz mnogih razloga. Prvo, nema potrebe da zadržavate dva različita seta filmova, knjiga i softvera. Drugo, svako napredovanje u igrama, sačuvane stranice knjiga i druge informacije su iste za smart telefon i dock. Treće, dock može da služi kao portabl punjač. Mislim da mnogi korisnici nikada ne isprazne tablet u toku dana potpuno i koriste ga samo povremeno. Postoji još jedna stvar - smart telefon kada njegova baterija nije dovoljna se može napuniti preko tableta. Četvrto, jednu SIM karticu koristite za dva uređaja pri čemu možete smart telefon povezati sa tabletom i uživati u prednostima oba uređaja samrt telefona i docka. Peto, prisustvo LTE. Koliko znate smart telefona koji imaju ovu mogućnost? Tableta? Postoje samo dva ili tri. Obzirom da je korišćenje LTE još uvek skupo, ali da imamo jednu SIM karticu koja zamenjuje dve, korišćenje je lakše i ekonomičnije. Šesto i poslednje, za novac koji ćete platiti možete kupiti vrhunski smart telefon i tablet.

Ako govorimo o prednostima para smart telefon + tablet, onda treba pomenuti zasebno trošenje baterije, mogućnost čuvanja različitih sadržaja na uređajima kao i njihovu kupovinu u različito vreme (odnosno ne trošenje velike količine novca odjednom).

Da bi ste odredili da li vam je potreban par Padfone 2 + dock, razmotrite samo upotrebu uređaja, jer oni su malo ali ipak različiti.

Zaključak

Na kvalitet komunikacije nije bilo žalbi, pozivaoc vas može čuti veoma dobro.

Kada je reč o ceni ovog uređaja ona je prilično visoka. Zasebno, smart telefon se ne može kupiti. Glavno pitanje koje se postavlja je da li vam je potrebno da kupite jedan ovakav paket uređaja. Da li postoje relevantne koristi para dock + smart telefon ili ne. Ukoliko je odgovor pozitivan, onda treba da razmotrite kupovinu Padfone 2, ako ne onda treba da razmotrite nešto jednostavnije.

Ukoliko govorimo samo o smart telefonu, ovde je još jedno stanovište. Lično, meni se dopada Padfone 2. Poseduje interesantan dizajn, značajnu količinu interne memorije, odličan ekran čiste HD rezolucije, kao i dobro trajanje baterije. Plus, Asus je dodao mnoštvo podešavanja i detalja, koji gotovo da ne utiču loše na standardi Android, ali unapređuju u značajnoj meri upotrebljivost smart telefona.

Po mom mišljenu, cena ovog seta je prekomerna. Za nekih 20% nižu cenu ovo bi svakako bila odlična ponuda, a ovolika cena će svakako da mnoge potencijalno zainteresovane kupce natera da odustanu od razmišljanja o kupovini ovakvog seta.

Glavni konkurent Padfone-a 2 (kada je reč o smart telefonu zasebno) je Galaxy S3. Smart telefon kompanije Samsung je top rešenje kada je reč o Androidu. Prednosti Galaxy S3 u odnosu na Padfone 2 su: podrška za višestruke video kodeke, dostupnost slotova memorijske kartice i bolja kamera. Ako treba da govorimo o prednostima Padfone 2 modela, tu su bolji materijali kućišta, po mom ličnom mišljenju bolji ekran, više RAM-a i interne memorije, kao i funkcionalna LTE, te Android dodaci koji odlično pristaju fabričkoj verziji Androida.

Mislim da će nam izveštaji o prodaji pokazati koliko će kupci biti zainteresovani da kupe dock i telefon i takođe samo smart telefon. Kada je moje lično mišljenje u pitanju, uživao sam u upotrebi Padfone 2 uređaja i mogu ga preporučiti za kupovinu kao vrhunskog smart telefona.

Ovaj model bi mogao da bude rival iPhone 5 uređaju, ali sve zavisi od operativnog sistema koji ćete koristiti. Ako je iOS vaš izbor onda nemate problema, ali ako hoćete Android onda ćete morati da napravite izbor između Padfone 2 i Galaxy S3.

Specifikacije PadFone 2
Mreža WCDMA 900/2100 MHz
EDGE / GPRS / GSM 850/900/1800/1900 MHz
LTE 800/1800/2600 MHz
HSPA + (T / R output: 21Mbps ili (opciono) 42Mbps/ 5,76Mbps)
LTE (T / R output: 100Mbps/50Mbps)
Operativni sistem Android 4.0 ICS (sa unapređenjem na Jelly Bean)
Procesor Quad-core procesor Qualcomm Snapdragon S4 class Cortex A15 (1,5 GHz) sa Adreno 320 grafičkim jezgrom
Memorija 16, 32 or 64 GB flash memorije eMMC + 2 GB sistemske memorije LPDDR2
Boja Crna/Bela
Interfejsi 802.11a/b/g/n Wi-Fi sa funckijom Wi-Fi Direct, Bluetooth 4.0 i NFC
3.5mm audio priključkom, micro-SIM
13-pin konektorom MHL Dock (podržava Micro-USB 2.0 o Mobile High-Definition Link to HDMI-konekciju)
GPS A-GPS i GLONASS
Ekran 4.7 "(1280 x 720 piksela) / 312 dpi
Super IPS + panel maksimalne jačine osvetljenja 550 cd/m2
Zaštitno staklo Corning Fit sa HCLR filmom
Glavna kamera 13MP kamera kompanije Sony opremljena senzorom sa pozadinskim osvetljenjem, velikim otvorom blende (F2.4), optičkim sistmeom sa pet elemenata, auto fokusom i LED blicem.
Kamera sa prednje strane 1.2MP
Senzori Akcelerometar, senzor blizine, osvetljenja, žiroskop, e-kompas.
Baterija 2140 mAh, Li-Polymer
Broj časova u režimu razgovora do 16 časova u 3G
Trajanje baterije do 320 časova u 3G
Pretraživač HTTP / browser Google / browser YouTube / Facebook / Google+
Slanje poruka SMS / MMS / email / instant messenger
Video video reprodukcija: MPEG4/H.264/H.263/WMV @ HD 1080p
Video snimanje: MPEG4/H.263 30fps @ HD 1080p / 60 fps @ 720p
H.264 / Ogg / Theora / MPEG4 / WMV / 3GP
Fotografije JPEG / PNG / GIF / BMP
Zvuk MP3 / WMA / 3GP / AAC / AAC +
Dimenzije 137,9 x 69 x 9 mm
Masa 135 g
Specifikacije PadFone 2 docka
Boja Crna / bela
Ekran 10.1 "(1280 x 800) / 149 dpi
IPS-panel sa kapacitivnim multi-touch interfejsom
Zaštitno staklo Corning Fit sa HCLR filmom
Kamera 1 MP kamera sa prednje strane
13MP kamera sa zadnje strane Padfon 2
Baterija 19 Wh (5000 mAh)
Povezivanje 3.5mm audio jack (preko PadFone 2)
13-pin dock konektor ASUS (MHL / micro-USB 2.0)
Bežično povezivanje Wi-Fi and BT, GSM, WCDMA, LTE
Zvuk Visokokvalitetni zvučnik sa ASUS SonicMaster audio tehnologijom
Dimenzije 263x180, 8x10, 4 mm
Masa 514g
MOBILNISVET.COM JE EKSKLUZIVNI ZASTUPNIK MOBILE-REVIEW.COM
(Srbija, Crna Gora, Bosna i Hercegovina, Hrvatska i Severna Makedonija)
NAPOMENA
Prevod je ekskluzivno vlasništvo sajta Mobilnisvet.com, a kopiranje dela ili celog testa je strogo zabranjeno.
Tekst je pod zaštitom kako mobile-review.com tako i mobilnisvet.com sajta, zloupotrebe neće biti tolerisane.
Slike su vlasništvo sajta mobile-review.com, koje su u neobrađenom obliku na sajtu mobilnisvet.com.
* maloprodajna cena sa uključenim PDV-om. Dinarske cene modela se dele sa prodajnim efektivnim kursom NBS koji se ažurira na svakih nekoliko dana. Plaćanje ISKLJUČIVO u dinarskoj protivvrednosti.
Uslovi korišćenja Mail: mobilnisvet.com@gmail.com - Sva prava rezervisana. © 2003-2024