Nove titule i broj postova

šta je novo na sajtu mobilnisvet.com?
Pravila foruma
Ovaj deo foruma je namenjen raznim obaveštenjima koja se odnose na Mobilni Svet i samo urednici mogu da otvaraju nove teme. Članovi imaju mogućnost komentarisanja ali ne i da naknadno menjaju postove.
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nove titule i broj postova

Post od Evindzer »

iamivan, zezaš, ili si ozbiljan? :wacko: :wacko: -

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Nove titule i broj postova

Post od iamivan »

Slika

Tako kaže. [emoji1]

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: Nove titule i broj postova

Post od Miškoni »

Hahaha, trebalo je da se ispišu dve strane da se neko seti da pita "šta je ono?"... :lol:

Ubode ga iamivan iz cuga. :)

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Nove titule i broj postova

Post od iamivan »

Ja prvo mislio da je neka šala i da su to samo neki random karakteri, pa me je posle Evindzer-ovo pitanje nateralo da proverim. [emoji1]

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nove titule i broj postova

Post od miodrage »

Ja opet mislim da je sadasnja koncepcija sasvim ok, iskreno me boli briga za neku "fotelju", ja od toga svakako nemam nista, ustvari, imao bih glavobolje. I jos ne bih imao pravo ni po kome da opletem, i onda bi ceo forum za mene izgubio draz koju sada ima :D
Elem, kako neko rece, izvinjavam se sto nisam bas pazio na casu da vidim i tacno ko, mislim da bi thanks dugme uvecalo iovako prilicnu kakofoniju koja sada vlada. Istomisljenici bi jedni drugima za "cestitam" i "+1" lupali thanks, sa +/- bi bila jos gora situacija. Ja licno sam protiv bilo kakvog rangiranja i titula, cinova, kojecega. Dovoljno je da pise broj postova, i to je to. Mozda ne bi bilo lose da se uvede u pregled clana (mouse over) statistika koja izadje kada se udje u neciji profil - broj psotova, i najveci broj postova u sekciji "...". Na taj nacin bi se znalo gde je ko aktivan ponajvise.
U slucaju raznih like-ova i sl. budalastina, ja vec mogu ovako napamet da kazem kojih 5 clanova ce da se kolju za primat, odnosno najveci broj tih klikova, a da nece reci stavise, da nisu jos ni rec korisnog rekli, a imaju prilican i staz i broj postova.

Ako je ipak vecinska zelja da se ovako nesto nekako uvede, mozda ne bi bilo zgorega imati barem 4-5 administratora, i po 3-4 moderatora za svaku sekciju foruma, ali koji ce imati zadatak i provere tih like-ova, te ako oni odobre, like ce biti potvrdjen. Neki slican sistem postoji na XDA ako se ne varam.

Misko, zasto mi ne das WP_guru titulu? :D Onaj moze da bude troll, a ja ne :P Nije fer!
Evo vec sam prvi poceo da kukam, sta ce biti tek kasnije... :D

-Banana ako se ne smiris!!!-
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

andriod
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 298
Pridružio se: Sub, 31. Avg 2013. 11:36
:: i9300
:: P970 Optimus black

Re: Nove titule i broj postova

Post od andriod »

Ja ne znam koliko mi staž registrovanog člana daje na težini posta,ali s obzirom da praktično od postanka pratim i sajt i forum(kao neko koga zanima telefonija) daću sebi slobodu da se uključim u temu.Prvo mislim da bi plusevi i minusi pretvorili forum u nešto drugo,s obzirom da pratim dosta portala i poprilično negativno doživljavam botove i kad krenu u akciju ocjenjivanja(mislim da nisam nenormalan zbog toga) što ne znači da bi na ovom forumu bio slučaj-ali mislim da to ne bi bilo mjerodavno.Tnx je bolja varijanta,jer ko ne osjeti potrebu da se zahvali na postu može da reaguje kroz kritiku i ako je valjana i njemu će neko zahvaliti.Ili nešto poput rep. power ocjenjivanja gdje opet postoji klasifikacija članova po stažu boravka na forumu i količini postova,mada iskreno ne znam koliko je to izvodljivo.Meni je baš ok kad vidim par profila i na xda i ostalim forumima,ukazuje na ozbiljnost istog ali naravno no dobro,odoh u off.Generalno meni se sviđa neka domaća atmosfera tu,volim da čitam postove određenih članova ali kad nema tnx opcije ne bih da pišem novi post u kom piše bravo jer računam da je bez potrebe i ličilo bi na sakupljanje istih.Ima par korisnika(ne bukvalno par više od 10 manje od 20)koje smatram mjerodavnim ne zbog titule nego jednostavno njihovi postovi nose određenu dozu ozbiljnosti(da se niko ne uvrijedi,možda je baš što odavno pratim MS a i ne odnosi se na rubrike zabava,zona bez tel.i slično).I kad god sam se obratio nekom sa foruma dobio sam i više nego korektan odgovor,i to je još jedan od razloga zbog kojih volim MS
Operator

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Nove titule i broj postova

Post od Lobachewsky »

Ljudi, previse pridajete znacaj titulama, one su tu fazona radi. Vise su priznanje za lojalnost i vreme provedeno na forumu, a ne "ozvanicavanje" necijeg znanja ili cega vec. Tako da iskulirajte, opustite se i uzivajte u zivotu, zivot je stvar perspektive. :wink:
Ko hoce da gine za postove, neka gine, nece njega spreciti ukidanje titula.

Dalje, u vezi sa uvodjenjem rejtinga i zahvalnica, iako se cini kao dobrim resenjem, ni to ne mora da znaci da ce sve funkcionisati kako treba. Ocekujte onda formiranje klanova, pa cak i poplavu duplih naloga, jos gora konfuzija. Ako mislite da ce bar clanovi koji pisu korisne postove biti nagradjeni - hoce. Ali da budu dobro rangirani - diskutabilno. Pre ce neki klanovi i likovi "koji su dobri sa svima" ili "alfa muzjaci", "baje" i likovi poznati po dobrim telefonima (idoli) biti na vrhu nego neko ko se probija cistim znanjem.

Prema tome, pridajete previse vaznosti tim titulama. Cak i da se titule ukinu, ostace rang lista sa brojem postova.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Nove titule i broj postova

Post od 9R94 »

Ja tek pre neki dan kad sam bio na forumi preko racunara primetio da sam mobil strucnjak il sta vec, pomislih u sebi "uuuuu al se neko od admina z*****o za ovo" :D

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Nove titule i broj postova

Post od bata bogdan »

Lobachewsky, neka ostane onda i ovako kako jeste, ali da nepotrebni postovi u svim temama budu što bre brisani bez upozorenja, i jedino tako na najlakši način će forum izgledati kako treba.
Ocigledno da eto učesnici ove teme vide isti problem, veliko spamovanje koje nema nikakvu pomoć kao post u većini tema.
A same titule, govore bas o tome koliko neko postova nepotrebnih piše iz dana u dan, naravno da je to fora, ali izgleda nije bas svakom fora :)
Huawei

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Nove titule i broj postova

Post od Lobachewsky »

bata bogdan, slazem se ja sa tobom, ali pazi sada ovo - kutijagreha primecuje da ima previse moderatora. (???)
Inace, ja sam vec predlagao da se clanovi ukljuce sa prijavom problematicnih postova. Ne da bi radili moderatorski posao, vec da svojim konkretnim predlozima sta je za brisanje definisu model moderacije, a onda cemo mi preuzeti na dalje (i svako sledeci ko postane moderator). Problem je sto se niko nije ukljucio u tu akciju (duze od dva dana).
kutijagreha napisao:Nikako da bude veci broj moderatora. Niti manjeg foruma,niti vise moderatora,to sam vec pisao. Ovakvom fourmu je najvise potrebno 4 moda,mada da se ja pitam,i to je mnogo.
Da ti objasnim. 4 moda je dovoljno, ali da su oni na forumu 24h, 7 dana u nedelji. Medjutim, posto smo mi ljudi (a ne botovi), nekad se nekom jednostavno i ne moderise, ali bas tada dodje faza drugom kome se u tom trenutku bas moderise. I tako radimo na smenu. Nisu svi moderatori odjednom aktivni - svako doprinosi onoliko koliko mu obaveze, vreme, pa i volja u tom trenutku dozvoljavaju. Ali kada nas ima dovoljan broj, onda forum uvek ima nekog moderatora online.
Moderisanje nije obaveza vec volonterski rad, internet u srbiji postoji 15 godina, valjda smo za sve ovo vreme skontali sta su forumi i kako funkcionisu.

Interesantno mi ovo da sada kao ima visak moderatora, pre neki mesec otvorena tema kako nas ima premalo.

Mnoge stvari meni ovde nisu jasne i kontradiktorne su mi. Jbg, kutijagreha je "izvukao najdeblji kraj" jer sam njega citirao, ali ovoj moj odgovor se odnosi generalno na ovu temu (i upucen je svima koji daljom diskusijom misle da mogu da doprinesu napretku), nije toliko lican koliko mozda izgleda, ali mogao bi da pojasni na koji nacin se oseca prisustvo veceg broja moderatora i kako to negativno utice na ovaj forum.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nove titule i broj postova

Post od cvoruga »

Nemamo moderatora koji ima Lumiju :) .

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Nove titule i broj postova

Post od 9R94 »

Miodrage definitivno [FACE WITH TEARS OF JOY]

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Nove titule i broj postova

Post od bata bogdan »

Lično mi bilo do sad bzvz da prijavljujem nepotrebne postove, bilo je malo više i debate prepucavanja, gde sam i ja lično učestvovao, i takodje i moji postovi obrisani i nisam se ni najmanje bunio, i trebalo je da se obrise.
Nego, od sad cu početi da prijavljujem nepotrebne postove, pa vid moderatori odlučite dali se briše ili ne?
A sto se tice broja moderatora, opet je mali broj moderatora, bas iz tog razloga sto svako ima svojih obaveza itd, a spamera nikad vise na ovom forumu u zadnje vreme, kao da su na fb :)
Bio sam čak i u situaciji da napustim forum skroz, bas zbog takvih stvari i forsiranja samo jednog brenda.
Volim na forum da pročitam nesto pametno i korisno od bilo kog člana, a ne da čitam budalastine tako da kažem.... Cast svakom, ali su se svi već i složili, ukoliko ko nema sta pametno da napise, bolje nista neka ne piše.
Huawei

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Nove titule i broj postova

Post od Lobachewsky »

cvoruga napisao:Nemamo moderatora koji ima Lumiju :) .
cvoruga, eto vidis, cak nam fali jedan mod, kakav crni visak :D
Ozb, evo ja cu prvi da podrzim izbor za windows phone moderatora. Mada, verovatno ja kupujem Lumiju u julu (kad izadje windows 10). Kao sto vidis, sve se da resiti :D
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Nove titule i broj postova

Post od 9R94 »

Ne izlazi win10 u julu tj izlazi al za racunare, za telefone tek od jeseni.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nove titule i broj postova

Post od cvoruga »

Lobachewsky, pa ko je rekao da ima viša moderatora, samo kutija i Joxy, niko više?

Što se mene tiče ja bi recimo i članu 1808 dao da bude tipa tehnički urednik jer zna sve o mobilnim,
na stranu to što ulazi u rasprave sa WP korisnicima, lik zna pa razbija.

A što se WP moderatora tiče, nema potrebe za tim, jer WP radi dobro i nema bagova :P .

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Nove titule i broj postova

Post od bata bogdan »

U svakom slučaju i član 1808 i član miodrage, bi trebali da dobiju moderatosku ulogu na forumu.
Obojica su dosta pomogli članovima sa svojim postovima.

Hahaha, što se tiče skupljanja postova od pojedinih, mozda se vode mišljenjem što veci broj postova, da će dobiti neku važnije ulogu na forumu, to jest da postanu moderatori.
Trebalo bi i to razjasniti :)
Huawei

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Nove titule i broj postova

Post od Lobachewsky »

bata bogdan napisao:U svakom slučaju i član 1808 i član miodrage, bi trebali da dobiju moderatosku ulogu na forumu.
Obojica su dosta pomogli članovima sa svojim postovima.
cvoruga napisao:Što se mene tiče ja bi recimo i članu 1808 dao da bude tipa tehnički urednik jer zna sve o mobilnim,
na stranu to što ulazi u rasprave sa WP korisnicima, lik zna pa razbija.
Zapravo ovo je jako bitno u odabiru moderatora, to ne bi smeo vise da radi ako zeli da jednog dana udje u izbor za moderatora.
Medjutim, ja imam neku teoriju :) a to je da je za neke clanove prosto greota da postanu moderatori. Neki jednostavno mnogo vise vole da pisu, nego da brisu. :) Moderatorstvo bi ih dosta sputavalo u izrazavanju, ako me razumes.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Nove titule i broj postova

Post od Drakenzen »

Ja iskreno sam stekao utisak da oni ne zele da budu moderatori, to zaista oduzima previse vremena a niko od nas nije 24/7 na forumu, svako udje onda kad ima vremena i kad zeli da gleda sta je ko napisao. A ova dva clana da su nekad hteli da postani modovi oni bi to odavno vec trazili...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nove titule i broj postova

Post od sugarcoated_ass »

Meni su ok ovi statusi, rejtinzi, kako vec... Ali mozda ako bi drugacije glasili vec kad se povezuju sa brojem postova. Ovi "istaknuti clan", "expert" i sl. bi se mogli dodeljivati od strane admina ako se clan po necemu istakne na forumu... Mozda da se ubaci i "dezuni pljuvac" za neke clanove. :D

Odgovori