Nove titule i broj postova

šta je novo na sajtu mobilnisvet.com?
Pravila foruma
Ovaj deo foruma je namenjen raznim obaveštenjima koja se odnose na Mobilni Svet i samo urednici mogu da otvaraju nove teme. Članovi imaju mogućnost komentarisanja ali ne i da naknadno menjaju postove.
Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Nove titule i broj postova

Post od Miškoni »

Pošto se neki članovi polako bliže desetohiljaditom postu, rešili smo da dodamo i tu "prestižnu" titulu, a usput smo malo reorganizovali titule i prilagodili broj postova potreban za njihovo dostizanje - u skladu sa brojem članova, postova i godina ovog foruma. :)

1-9 - Slučajni prolaznik
10-19 - Novajlija
20-49 - Povremeni posetilac
50-99 - Neredovni učesnik
100-199 - Redovni učesnik
200-299 - Entuzijasta
300-499 - Mobil fan
500-699 - Mobil poznavalac
700-999 - Mobil stručnjak
1000-1999 - Mobil manijak
2000-3999 - Expert
4000-5999 - V.I.P. MobilniSvet.com
6000-9999 - Prijatelj foruma
10000 - Cổ đông Hội đồng Điện thoại di động

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nove titule i broj postova

Post od miodrage »

E ova poslednja mi je bas zapala za oko... Mada ja mislim da sam zaslzuio kao onaj troll (psyhound) jedinstvenu titulu WP_guru. Misko, molim te... UCINI NESTO!!! :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Nove titule i broj postova

Post od bata bogdan »

Miodrage uz dužno poštovanje, ima ovde trolova i previše, čast korektnim članovima :)
Huawei

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Nove titule i broj postova

Post od kutijagreha »

Drugacije bih ja napravio tu klasifikaciju. Svi na member i cao. Pa ko hoce da se ljuti,neka se ljuti. Ovako novi clanovi citaju strucnjake,poznavaoce,eksperte,manijake,pa se posteno zeznu. A sami ti strucnjaci,poznavaoci,fanovi su postali to sto jesu,tako sto su vise trolovali nego pomagali ostalim clanovima na forumu.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Nove titule i broj postova

Post od bata bogdan »

Bravo kutijagreha, mislim da je ovo najvredniji post napisan na ovom forumu.
Huawei

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Nove titule i broj postova

Post od kutijagreha »

Do tih 'titula' se zna kako se dolazi. Ne moze neko za pola godine da sakupi bar hiljada post-a i da bude strucnjak ili ekspert na forumu,a da pet stvari nije rekao kako treba i tri puta pomogao ostalim clanovima.
Takvu titulu ne treba gledati po broju post-a,vec koliko je puta kome pomogao.
bender_007, (230 poruka) Entuzijasta (namerno sam bold stavio) je vise pomogao ljudima nego 60% clanova na forumu. Ali je zato svaki njegov odgovor krucijalno vazan. Ostalim clanovima svaka cast,ali sam namerno izvojio ovog clana jer on od svih 'strucnjaka' ima najmanji broj poruka.

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: Nove titule i broj postova

Post od drom »

Uvodjenje "thanks meter" kao jos jednog atributa svakog clana (pored broja postova), bilo bi idealno...
Znam da je o tome bilo reci vec.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Nove titule i broj postova

Post od bata bogdan »

Na žalost, malo je korisnih postova. Dosta njih se ponaša kao da su na nekom chat u.
Kutijagreha, objasnio si, ili da budemo korisni ili da ne pišemo neke stvari kao što si naveo i bez filozofiranja.
Huawei

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Nove titule i broj postova

Post od toda81 »

Komšo, kao i uvek, pravo u hart ;)
Note IV N9100 dual

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Nove titule i broj postova

Post od bata bogdan »

Najveća fora je, kad se nekom predlozi neki fon i taj neko posluša savet koji nema veze sa vezom, i onda se taj neko pokaže kao što je i bilo baš danas.
Mnogi se prave pametni i predlažu telefone koje i nisu sami koristili, vec se vode logikom pročitali su negde specifikacije i onda misle da ovde sve znaju.
Cenim mišljenje korisnika koji su se namenjali telefona kao npr član zreli koji iznosi realno korisničko iskustvo modela telefona.
E tu baš pojedinci prave filozofiju sta ko treba da kupi i sakupljaju postove.
Uvek je bilo, ako ne, as sta pametno da kazes onda cuti, ćutanje je nekad zlata vredno, ko shvatam, shvatio je.
Pozdravljam sve članove .
Huawei

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nove titule i broj postova

Post od sugarcoated_ass »

There can be only one true troll! Psyhound the toll king! :lol:
Treba napraviti dobar odnos izmedju sprdnje i korisnih postova. Meni je taj odnos malo opao od kako sam presao na WP jer tu nema toliko da se piskara i razvlaci o raznoraznim modovima tutorialima i sl. kao sto sam pisao u Android temama... cak sam i malo zardjao sa tim stvarima. Tako da se slazem da bi trebalo uvesti i tu thanks funkciju i to bi vise trebalo da se uzima u obzir od suvog broja postova. :)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nove titule i broj postova

Post od Evindzer »

Ja mislim da je jasno svima, registrovanima i neregistrovanima, da je ta titula koju neko dobija na osnovu broja postova samo jedan vid zahvalnosti koju sajt i forum ukazuju lojalnim članovima.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Nove titule i broj postova

Post od toda81 »

Evindzer, mislim da si ovom recenicom sve rekao i zatvorio ovu temu
Note IV N9100 dual

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Nove titule i broj postova

Post od kutijagreha »

Evindzer, zna se kako se titula dobija. Ne dobija se titula kada svako jutro i vece jedne te iste osobe iste stvari piskaraju. Titula se dobija vrednim i mukotrpnim radom. Sigurno znas onu staru poslovicu, 'od njive do trpeze,dugacak je put'. Ne moze neko ko se skoro ispiljio na forumu,i koji nista pametno ne prica da ima 'titulu' eksperta i strucnjaka! Nasta bi to licilo?
Postao forum teska eskpertiza (eksperti vise barataju sa informacijama preko neta,nego sto su uzivo kroz to prosli). Cim krene neko 'dublje' strucnije pitanje u vezi problema,ti isti priuceni strucnjaci se 'gube',citajte 'izbegavaju,i cekaju nekog drugog da odgovori. Zato novi clanovi naprosto 'beze' sa foruma,jer su dobili informacije kakve su dobili. Pogledajte sada gde su stari clanovi? Od silnih eksperta stariji clanovi nemaju sta pametno da napisu
Poruka za administratora.
Moj predlog. Stavi sve clanove na member. Prati desavanja na forumu. Ako se neko izdvaja,mozes sam da ga nagradis titulom. I ta titula da bude od administratora,a ne zbog lojalnosti. I ja sam lojalan od rodjena jednom fudbalskom klubu,jer treba sada taj fudbalski klub da mi da titulu pocasnog predsednika u klubu? Apsolutno ne.
Ostali ako hoce da se ljute,neka se ljute. Clanovi koji dolazi na forum zbog tih titula,a ne da pomognu nekom,uz duzno postovanje,takvi na forumu nisu potrebni.
Svaka cast pravim clanovima ovde,ali ja nisam video nit manjeg foruma,nit vise moderatora i raznoraznih strucnjaka,poznavaoca i sta ti ja znam. Nesto je trulo u drzavi Danskoj.
Od mene toliko.
Hvala

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Nove titule i broj postova

Post od Drakenzen »

A taman sam postao expert.... :((

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Nove titule i broj postova

Post od staff »

Nisi ekspert vec manijak. :D

Meni se svidja kutijin predlog. Bio sam mod na jednom forumu i bio je isti problem, ljudi su nebitnim postovima napucavali brojke i dolazili do nekih titula. Kada je ukinuto brojanje takvih postova, izgubili su se iz te sekcije. Meni je neverovatno da neko toliko voli te titule na forumima. Najbolje je ubaciti opciju "Zahvali se" (thanks) jer na taj nacin najbolje se vrednuje neciji rad.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nove titule i broj postova

Post od miodrage »

Ja samo da dobijem titulu anti-Androidas, radikalni mrzioc Googla i sl. i nema frke. A nastavicu isto kao i do sada :)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Re: Nove titule i broj postova

Post od pelleruma »

Ne vredi ta opcija,jer na isto mu dođe.Mora se "gađati" suština,a to ako dobro razumem govori kutija.Suština je da moderatori,kao stručni za ove tematike,po principu "ni po babu,ni po stričevima" u nekom momentu,nekog prepoznaju kao stručnog i zato ga unaprede u ...nešto,kako god da se zove.Tu ne bi trebalo da bude naročito važno koliko dugo je neko na forumu,već poznavanje tematike koje je iznad proseka.To se vidi već po prvim postovima.Ne smeta mi da krenete od mene i jednostavno napišete (drug)član,jer i jesam neko ko nije u tom menjanju romova,remova,ramova,te sam običan član,i šta ima da se ljutim.Iskreno o tome nisam ni razmišljao,a neverovatni su mi oni koji o tome razmišljaju - šta su po rangu!?!(ako ih ima)
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Nove titule i broj postova

Post od Drakenzen »

Od ovih 18 postova jasno se vidi sustina, vrlo lako se prepozna u ovim postovima, dugme zahvalnoce bi bilo dobro ali mislim da nije potrebno ni titule ni ordenje ovde kod nas, svi znamo ko ih zasluzuje a to da li ce da stoji pored imena ili ne to je nebitno skroz...

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: Nove titule i broj postova

Post od drom »

Drakenzen, znas ti ko zasluzuje titule ovde.
Ali ovo nije forum samo za mene, tebe i ostatak ekipe.
U potrazi za informacijama, forum svakodnevno posecuju ljudi kojima je to prvi put da ga posete. Takvi ljudi mogu da porede clanove forume samo na osnovu broja postova, a utvrdili smo vec da je to nezahvalno.

Odgovori