Nova verzija foruma za 2020

šta je novo na sajtu mobilnisvet.com?
Pravila foruma
Ovaj deo foruma je namenjen raznim obaveštenjima koja se odnose na Mobilni Svet i samo urednici mogu da otvaraju nove teme. Članovi imaju mogućnost komentarisanja ali ne i da naknadno menjaju postove.
Odgovori
kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Nova verzija foruma za 2020

Post od kalinicm »

Obaveštavamo vas da je puštena nova verzija foruma koja je nadograđena na poslednju phpBB 3.3 verziju.

Takođe, tema je promenjena na minimalnu temu koja se lako čita i sa desktopa i sa mobilnog telefona, prethodna verzija je bila strogo samo desktop a mobilna verzija se koristila preko Tapatalka. Tapatalk ide u penziju, obzirom da nova responsive tema daje vrlo korektan prikaz i punu funkcionalnost.

Migracija na najnovije sisteme i novu temu uključuje dosta sitnih detalja i nemoguće je da smo sve uspeli da uradimo iz prve. Za ovu prvu verziju cilj nam je da forum radi stabilno i da su sve funkcionalnosti ispravne.

Neka ova tema bude ujedno i mesto gde ćete ostaviti svoje sugestije i kritike kako da se forum unapredi ili kako da se neki detalj sredi.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od m@c|-|oR »

Opala! Svaka čast! Vidim ja da mi TT nešto jutros vrti u prazno.
Moj predlog - možda bi trebalo omogućiti da se forum prikazuje u tamnim bojama (nešto kao dark tema).
Takođe, bilo bi dobro da postoji mogućnost da se vide samo novi komentari na naslovnoj strani.
Još jednom - čestitam i sa srećom.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od m@c|-|oR »

I stand corrected - ima opcija za prikaz novih/neodgovorenih komentara.

Nego, kad sam već u elementu da prozivam - kako se edituje komentar? Moram da pišem novi jer sam izgleda nepismen da izmenim gornji.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od kalinicm »

Dark tema je nesto sto bi prvo pokusali da implementiramo ako je moguce. Hvala na sugestiji. Upisacu sve sugestije odavde kad se nakupe pa cu implementitati sta bude moguce.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od Drafer »

Ne sviđa mi se, nisu obeleženi formi sa novim porukama kao ranije, a avatar i pisac posta je stavljen sa desne strane strane iako čitamo sa leve prema desnoj strani to ovde nema veze. To sam prvo primetio, ne znam šta još ima drugačije
Android 12

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od Drafer »

Ne može da se edituje post koliko vidim, takođe prijavljujem i to kao minus
Android 12

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od Green »

Za svaku pohvalu trud da se konacno unapredi forum. Tekst reflow radi fantasticno, sve je pregledno, ali bode oci ikonica "back to top", jer sakrije tekst koji se cita i kuca.

Drafer, u ovom delu foruma editovanje teksta nikad nije bilo moguce.

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od kalinicm »

Green, sklonicemo back to top jer bas dosta pokriva bitne delove i kad se cita i kad se pise.

Drafter, to je na desktopu. Da bolje je mozda da ide levo kao ranije. Probacemo tu varijantu. Ikonice nisu jasne za forume sa novim porukama, mora da se menjaju.

Machor, kako mislis da se vide nove poruke na prvoj strani? Daj mi neki link vizuelno da vidim na sta se misli. Hvala.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od m@c|-|oR »

Mislio sam na ono što se dobije kad se klikne na meni pored avtara - prikaži neodgovorene postove i/ili prikaži neodgovorene postove. Ispravio sam se u drugom komentaru da je to implementirano, nisam u prvom trenutku skapirao gde se nalazi.
Negde se ta opcija zove i "prikaži nove postove od moje poslednje posete".
Na drugi pogled, ima smisla draferov komentar na poziciju avatara u temi, praktičnije je da je sa leve strane.
Povrtak na vrh na desktopu mi ič ne smeta, malečna je strelica, ako ste na to mislEli.
TT još ne radi?
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od Green »

Machor, povratak na vrh ikonica na mobilnoj verziji foruma. Strelica je prevelika i zaklanja dosta sadrzaja.
TT ide u peMziju, napomenuo je Milan. Konacno se nece vise videti samo linkovi pri postavljanju slika vecih od 640x480. :D

Takodje, primecujem da pri "Brzom odgovoru" nema reda smajlija kao sto je bilo pre. Isto tako, ako se zeli nekom licno nesto odgovoriti, klikom na korisnicko ime se odlazi na profil korisnika, ne ubacuje se boldovan nadimak u telo poruke. Mozda su sitnice, ali eto, da spomenem.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od sugarcoated_ass »

Pa ništa... samo će biti još manje redovno aktivnih članova jer dobar deo pristupa isključivo sa TT. Mislim da je sključenje TT iz upotrebe potpuno pogrešan korak.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od znemanja »

Isključenje TT nije dobra opcija. Masa pristupa forumu preko TT i ne želi da menja navike. TT je dosta pregledniji.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od Sale_M »

Slazem se i ja,sto kaze PSY sad tek nece biti aktivan forum, retko ko ce da dolazi.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od Fox »

Prvo bih pohvalio ideju da se nesto izmeni po pitanju izgleda samog foruma.
Pored navedenih zamerki - predloga, dodao bih svoje licno misljenje - sve je previse belo!
Definitivno, ako je moguce, da se primeni neka drugacija tema ili skin.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od Sale_M »

Jedino da pristupamo forumu preko pretrazivaca na mobilnom telefonu. Za nuzdu ce podluziti.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od miodrage »

Osvezenje jeste. Za sada jako bode oci belina, ali verujem da ce to uskoro da se sredi (naglasio bih uskoro). Ostalo je sve vec izneseno, ako vidim nesto sto mi smeta, odmah cu da vristim :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od Green »

Sta vas kosta da se prebacite sa TT-a na mobilnu verziju sajta? Apsolutno sve opcije imate sem direktnog postavljanja slika. Razumem navike, ali napustati forum zbog ovakve promene je besmisleno.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od sugarcoated_ass »

Imam 6 foruma na kojima sam aktivan i do sada su svi imali omogućen pristup putem TT. Znači svi forumi koje pratim na jednom mestu. Sada ću ih imati 5 i samo zbog jednog ću da koristim browser da mu pristupim. Meni to malko izgleda kao downgrade foruma, nikako unapređenje.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od znemanja »

Green napisao:
Čet, 30. Apr 2020. 18:30
Sta vas kosta da se prebacite sa TT-a na mobilnu verziju sajta? Apsolutno sve opcije imate sem direktnog postavljanja slika. Razumem navike, ali napustati forum zbog ovakve promene je besmisleno.
TT je daleko pregledniji, dosta "čistiji" UI koji omogućava daleko lakše praćenje sadržaja.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Nova verzija foruma za 2020

Post od Drafer »

Green napisao:
Čet, 30. Apr 2020. 18:30
Sta vas kosta da se prebacite sa TT-a na mobilnu verziju sajta? Apsolutno sve opcije imate sem direktnog postavljanja slika. Razumem navike, ali napustati forum zbog ovakve promene je besmisleno.
Ne može da se gleda preko browsera na telefonu, zato sam ja uzeo telefon sa 6.7¨ pa i dalje ne može
jer za svaki tekst bi trebao da vučem prstom levo pa desno da bih pročitao a ne bih da pokvarim oči tako. Neki sajtovi imaju i mobilnu verziju pa kada se otvori onda se sajt automatski prebaci i sve bude na telefonu pregledno, ali sa ovim sajtom je to nemoguće.
Sada je ceo sajt promenjen, ali rezolucija mu je ostala ista pa mi na desktopu stoji zumirano na 140%
Android 12

Odgovori