Samsung E700, problem sa engleskim punjačem

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
boba
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 23. Jan 2005. 01:33

Samsung E700, problem sa engleskim punjačem

Post od boba »

Dobio sam telefon Samsung E700 iz Engleske ali ima drugaciji punjac to jest onaj deo sto se stavi u zid nije kao kod nas.Pitanje je dali je bezbedno da ga prikljucim na ove nase domace punjace jer ne znam da li isti napon kod njih i kod nas(na njihovom punjacu nista ne pise, a nemam ni uputstva)

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Ja mislim da je isti napon ali nisam siguran. :roll:
Imas da kupis samo onaj adapter za prikljucak u zid ono, ubodes taj tvoj, i izlazi okrugli ... :mrgreen:
Poslednja izmena od stefank u Ned, 23. Jan 2005. 02:38, izmenjeno 1 put ukupno.

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Mislim da je sigurno, jer punjač pretvara struju, napon se razlikuje samo u utičnici, drugim riječima u telefon dolazi ista struja.

Imaš dodatak, stefank ti je već rekao, ja imam dosta takvih uređaja, dvd player, kamera, tv, samo dodam adapter i to je to.

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

I dok najverovatnije neće škoditi telefonu, definitivno će škoditi punjaču. Raspitaj se po servisima, ili u nekoj velikoj kući tehnike za adapter. :mrgreen:
U susret novim izazovima...

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Post od gajic_ivan »

Sta je bre vama. Pa u celoj Evropi je isti napon/struja/frekvencija. Samo Amerikanci zajebavaju po tom pitanju pa se svi mobilni telefoni posebno prave za Americko, a posebno za Evroazijsko trziste. Kupi punjac koji ces moci da utaknes u uticnicu i zavrsi posao. :wink:

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Ne mogu da verujem da nisi gledao "Only fools and horses", Ivane. Jeste isti utikač, ali ne i napon. :mrgreen:
U susret novim izazovima...

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Stvarno, kad Dellboy razvali video, ej ljudi Mućke su osnovna obuka :D

Napon u Engleskoj jest drugi zato bi punjač trebao da rikne, a telefon bi trebao normalno da se puni na "našim" punjačima, po nekoj logici :roll:

Ma probaj, gurni punjač bez priklučivanja na telefon, ko ga šiša, nije skup :D

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Najbolje bi bilo da jednostavno kupiš novi punjač i završiš sa time. To je nekih 10 evra, kada je telefon već bio besplatan, šta je 10 evra izdatka? :mrgreen:
U susret novim izazovima...

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Post od gajic_ivan »

E pa nije napon drugaciji! Moguce da su utikaci/uticnice drugaciji, ali ne i napon. Pitao sam diplomiranog inzenjera elektrotehnike, jako divna zena a i zove se Divna :D

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Ti kažeš da B BBC obmanuo celu Evropu samo da bi sprečio šverc... to je tako strano njima... zar bi oni... U svakom slučaju pametno bi bilo kupiti drugi punjač, jer ako punjač smanjuje napon za određeni procenat, te pogrešan napon dođe da fona ne bi bilo dobro.

BTW mislim da je čova već pazario punjač, tako da su ovi saveti bez vez, al ajde...
U susret novim izazovima...

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Ma mnogo se tripujete bre....nek odnese u servis pa ce mu reci......
Ali ono uzme novi punjac i gotovo..to shto su utichnice kod njih drugachije...to chisto fore radi..da budu drugachiji od drugih.... :mrgreen: :mrgreen:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Au, al ste se... ali dobro, evo vam info:

Englezi imaju specijalne zidne priključke da bi svaka žica (narodski rečeno) došla na svoje mesto - nula na nulu, faza na fazu i uzemljenje na uzemljenje. Takozvani "Type G Rectangular blade plug". Napon u okviru EU je pomeren (dogovoren) na 230V/50Hz, mada u se Engleskoj pararelno koristi i 240V. Kod nas je 230V/50Hz na novijim trafo-stanicama i 220V/50Hz na starijim, tip utičnica C (bez uzemljenja) i F "Schuko". Ta razlika u naponu je manje više beznačajna, mada stariji uređaji predviđeni za 220V mogu da dožive "šok". Čoperski (oscilatorski) punjači su autovoltage - 100-240V/50-60Hz, dakle na izlazu će uvek biti isti napon i struja, dokle god je ulazni napon u okviru specifikacije.

Yugoslavia (Former) 220-230V/50Hz
EU (skoro sve zemlje) 230V/50Hz
United Kingdom 230-240V/50Hz (prelaze na 230V)
Canada 120V/60Hz
Australia 230-240V/50Hz (prelaze na 230V)
USA 120V/60Hz
South Africa 220-230V/50Hz
China 220V/50Hz
Singapore 230V/50Hz
Taiwan 110V/60Hz
Hong Kong 220V/50Hz
Saudi Arabia 127-220V/60Hz
Russian Federation 220V/50Hz
Cyprus 240V/50Hz
Mexico 127V/60Hz
Brazil 110/220/240V/60 Hz
Indonesia 127V i 230V/50Hz (prelaze na 230V)
India 230V/50Hz
Dominican Republic 110V/60Hz
Cuba 110/220V/60Hz (negde 110, negde 220)

Dakle Bobo, ako te ne mrzi da sam prepraviš punjač tako što ćeš spojiti parče kabla sa našim utikačem, ili već dati nekom da ti to odradi, kupi drugi. Ali, moj savet ti je da taj središ i uživaš. :wink:

Odgovori