Samsung G810

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
ricci
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Čet, 18. Jan 2007. 03:39

Post od ricci »

@tomas.hokenberi: Vistu x64 koristim vec godinu dana.. driveri postoje, vecinom za sve.. a sto je najbolje, Vista ih sama i nadje uz pomoc update-a.. i uopste ne moraji biti 64bit-ni.. da ne pricam o mnogo vecoj vidljivosti RAM-a u poredjenju sa bilo kojim 32bit-nim sistemom... :P

@spice1: evo sad sam pogledao neke snimke.. i da, moze da dotakne 30fps i malo vise alo to je u tkzv. peak-u.. znaci, nije constant frame rate nego variable 8)

da se vratim na temu..

jel neko uspeo da podesi mobiola web camera app da radi na ovom telefonu? :wink:

markosvaba
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Uto, 26. Jun 2007. 18:33

Post od markosvaba »

Kako da mu podesim wifi? tj kada idem na net pristupne tacke su mu samo gprs :chytry:

A meni na n82 kada odem na web ponudi da pretrazim wifi

ricci
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Čet, 18. Jan 2007. 03:39

Post od ricci »

i ovde je tako samo moras prvo da definises access point kad odes u connectivity/conn. mgr./available WLAN networks :P

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Samo da pitam.. imal razlike izmedju simbiana sa nokije i ovog samsunga.. vidim da ima 9.2 verziju s60 v3 i ima solidan proceso od 333MHz.

EDIT: Ak oje stavrno da se ne mozes javit do kje telefon zatvore.. onio.. jedina opcija otvaranje slide sistema ili otvaranje menija pa ono nesto opcija da se "javis".. odustajem sam osta mu znaci zelena slusalica ili sta je vec :dry:

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

napalm death, koliko ja znam neka velika razlika izmedju s60 na smasungu i na nokiji ne postoji,doduse razlike su male,pa cak skoro i neprimetne.
A sto se tice javljanja jedino se mozes javiti otvarnjem slajda ili tim drugim metodom...
Ali tel kao tel je prava zmija (otrovnica :D ) za npr n95..u svim segmentima!
D500&E71

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Kako nema opcija za javljanje na bilo koje dugme i zar ovo ispod nije zelena i crvena tipka ? Postojil kakva symbian apliacija za to. Nisma nikad trebao pa n ine znam imal tak otesto ali mega glupost nemam sta rec..

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa ako je kao na innov8-tu, mozesh na da namestish na bilo koje dugme da se javish, ili slajd kako god hocesh, kao kod Nokije... 8)

ricci
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Čet, 18. Jan 2007. 03:39

Post od ricci »

[quote="napalm death"][/quote]

Iako ne bi trebalo da ima neke razlike izmedju ovog symbian-a i onog na nokia telefonima, ima razlike.
Razlika je da neke app nece da rade.. zasto? Ni sam ne znam..

Tacno je da nema posebno dugme za javljanje kad je mob zatvoren. Ono je stavljeno ispod, sa numerickom tastaturom.
Jeste bzvz, ali nije neki problem.
Kad je zatvoren moze se javiti sa "double click-om" na gornje levo dugme.

Izmenio:gameforce:Zabranjeno citiranje celih poruka! Sledeći put brisanje bez upozorenja!
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

ricci, havla na info (znam.. kasnim)

1. jos jedno pitanje... ajde ova gore dva dugmeta levo-desno kontam sta je ali ova dole dva.. ako nisu crvena i zelena slusalica, ja sta su ? ..mislim da se sa levim otvara meni al nisam siguran ..i ako je to za meni.. dal otvara task manager kada se drzi duzi.. i nigde ne vidim C kao kod nokije.. malo problematicno al ajde nek bude..

2. kakva je zvuk na slusalicam u usporedbi sa nokia telefonom.. pitam samo za tvornici player ne sa nekim dodatnim playerom..

3. vidim ima 3.5mm prikljucak za slusalice ..ali gde ide TV kabl ?

4. koliko baterija drzi ono kada se koristi koja poruka.. pokoji poziv.. malo slusanja muzike i bez interneta bilo GPS GPRS il koji vec

5. kakv je slide sistem nakon duzeg vremena koristenja.. odnosno dal ima primetne "labavosti" nego kada je kupljen nov.. pitam i za slide telfona a i za poklopac kamere..

6. znal mi neko rec na koliko centimetara fata makro mod .. znaci ono.. na kolik ose moze najblkize priblizit nekom predmetu kad se slika..

7. kakav je blic u usporedbi na recimo k800.. dal je stvarno ksenon kako treba ili malo jaca LEDioda

8. znam al OPET pitam dal jos koja ima razlika naspram symbiana na nokia telefonima.. dal odgovaraju teme u istoj rezoluciji sa nokia modela

9. dal je moguca normalna deinstalacija tema i programa kao sto je recimo nemoguce kod nokiJe da se deinstalira tema sa samog telefona..

10. dal se kamera aktivira samo na potez otvarana poklopca ili se mora uci u meni ili cuvat kamera dugme...

11. vidim klipove na Mobilnom svetu sto su postavljeni.. trzsaju uzas a pise da na VGA snima na 30fps a na QVGA 120fps pa ako nekom nie tesko sam oda mi postavi klipove na obe rezolucije u trajanju dvadesetak sekundi.. nista puno ..i da se malo vise "krece" s telefonom da vidim dal puca grafika i kolikiki je ghosting..

12. i da.. kakva je kamera u totanom mraku bilio slikanje s blicem ili snimanje video klipa..

13. dal ima dodatnu LEDiodu da bude kao lampa.. ako je samo ksenon oda ne moze.. pitam radi snimanja klipa u mraku..

14. gde mu je zvucnik ?????????????????? ..jel isto i za slusalicu i za zvono ???

eto ..ja svasta upitao pa et.. kome nije tesko neka odgovori :)

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

napalm death, odogovaram ono sto znam :wink:
4. baterija ti traje oko 2 dana
5. samsung nikada nije imao labave slajdere,tako da ti to nece predstavljati problem
8. teme je normalno da odgovaraju,za sve s60 telefone one su u sis formatu
10.aktivira se
14.nazalost isto je i za slusku i za zvonjavu.
D500&E71

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

loki13, ..hvala, vako dobar telefon vako osakatise sa par gluposti pa i sa tim.. isti zvucnik koristil.. ostat gluv :disgust: :uhuh:

MiLoS_Kv
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sre, 01. Apr 2009. 20:42

Post od MiLoS_Kv »

potreban mi je conector u koju se ubacije punjac on se pokvario,a u servisu 4 meseca ne mogu da ga nabave iz kraljeva sam pa bi porucio to preko neta,ako neko ima link nek mi pusti na PP bio bi mu mnogo zahvalan . . .

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Post od bojke1 »

Imam par pitanja vezano za kameru? Na mojim slikama slikanim G810 focal length je 4,75mm a kod mog brata 4,8mm(takodje ima G810) sva podesavanja su nam identicna. Drugo je vezano za blic,moje slike su dosta bledje od njegovih(belje)dok su njegove dosta prirodnih boja.Hvala.

supermario
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 14. Jun 2009. 06:32

Post od supermario »

Imam problem sa baterijom na ovom telefonu:i pored instaliranog JBakTaskMana, i pored toga sto iskljucim TSRAutostart.exe u njemu, baterija ne traje nesto puno duze, jedva da izdrzi cio dan.A veliki broj ostalih procesa je aktivan u pozadini.Sta iskljuciti od tih procesa, a sta se ne smije dirati, zna li neko?Pozdrav

alagor2000
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 17. Dec 2008. 17:14

Kako da stavim sifru za zakljucavanje tastature na g810?

Post od alagor2000 »

Pozdrav,kako da postavim sifru za zakljucavanje g810?
znaci da ne moze niko da cacka po telefonu?
ako ne moze direktno to da se odradi koji program mi preporucijete za to?

ricci
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Čet, 18. Jan 2007. 03:39

Post od ricci »

Batrija mi odjednom jako malo traje.. ne znam zasto.. koristio sam GPS duze vreme i nije mi uticalo na bateriju previse.. sad sam izbacio Garmina skroz i o5 baterija drzi samo jedan dan.. tako da mislim da nije zbog toga.. ubacivao sam dosta app, jer sam probao da napravim webcam od moba ali nikako da uspem u tome..
Iako ne bi trebalo da se razlikuje od drugih s60v3 moba, problem je sto je samsung..
Da, uzeo sam bluetooth za komp zbog te varijante za wireless webcam, ali mi je iskljucen na mobu, i o5 slaba baterija..
Ubacio sam i taskman-a, nema TSRautostarta.. HELP?

Edit: Resio sam problem. Poizbacivao sam skoro sve app.. Sad koja je kriva, nisam siguran ali mislim da je neka sto je imala veze sa bluetooth-om ili cak taskman..

Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Post od Zmaj »

Pozdrav,

Kakav je kvalitet maske i slajdera G810 u odnosu na N95,kako se ponasa slajder posle duzeg "drndanja" i kakva je tastatura za kucanje poruka je l meksa od N95?
Born to be wild!!!

Miodrag N73
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 182
Pridružio se: Sub, 06. Okt 2007. 23:26

Post od Miodrag N73 »

Ja ga koristim tek 2 dana,deluje mi da je kvalitetnije uradjen od N95.Instalirao sam Garmin XT,pa me zanima koliko mu treba vremena da nadje satelite?
Nokia N95 8gb Black

Professional
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 395
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 02:53
:: Samsung A5 (2017)
:: Nokia 6310i
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Post od Professional »

Vrlo malo, ja Garmina koristim na N82 i ne treba mu mnogo vremena, recimo nekih (30 sekundi - 1 minut) Pozdrav, Miodrag.
Currently at use: Samsung A5 (2017)
Currently at Stand By: Nokia 6310i V5.22, Nokia 6310i V7.00, Nokia N82 black + 8GB Kingston V31.0.016, hakovan & Ericsson R380s Smartphone (Symbian Ltd, 1998-2000)

Miodrag N73
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 182
Pridružio se: Sub, 06. Okt 2007. 23:26

Post od Miodrag N73 »

Kad dodjem na neku temu postoji opcija "theme effects".To sam aktivirao,ali ne vidim nikakve efekte.O cemu se zapravo radi?
Poslednja izmena od Miodrag N73 u Sre, 29. Jul 2009. 14:47, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori