Samsung i780

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
SaleCool
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Čet, 05. Mar 2009. 16:09

Post od SaleCool »

Igorn,Druze,trenutno sam na putu,i nemam mogucnosti da napravim fotografiju pre vikenda.Inace,radi se o univerzalnoj torbici,koja igrom slucaja odgovara velicini telefona.Nije nista spektakularno,ali zavrsava posao.
Sad sam tek video da se firma u kojoj sam kupio nalazi na ovom sajtu,pa verujem da nije problem da napisem njeno ime.Radi se o Tehnomobilu,a torbica,kako sam ranije napisao marke West.
Pa koga zanima neka proba.

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

Posle moje dileme viewtopic.php?t=17669 opasno sam se bazmisljanje o kupovini I780 iako Samsung ne volim uopste.

Ukratko:

Kakva je situacija sa programima, zbog custom rezolucije 320x320?
Da li neko moze brzinu rada da uporedi sa recimo Diamondom ili proba sa Sybmianom (E71, N82...)?

ps. imam ga original, bez garancije, full + 4GB, odlicno stanje (jedna sitna ogrebotinica na ledjima i tackica na ekranu) za 190e
iPhone 3G[s] 16GB

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

nikoola, sto se tice programa - zaista postoje aplikacije (najcesce igre i "skinovani" programi) koje imaju problema sa I780. Medjutim postoji jos vise aplikacija koje rade bez ili sa vrlo malo problema.

O tome je inace vec bilo price na pocetku teme pa pogledaj tamo za vise detalja.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

Nokia 5800XM

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

NemanjA^, ovaj thread ide u moje i780 bookmarke - ali cu jos pricekati pre nego sto se odlucim da zamenim "zvanicni" wm 6.1 sa wm 6.5. Barem dok na XDA ne izadje stabilna verzija cooked ROM-ova.

Istina verovatno sam i sa wm 6.1 upgrade-om ponistio garanciju.
Poslednja izmena od tomas.hokenberi u Uto, 07. Apr 2009. 00:21, izmenjeno 1 put ukupno.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

tomas.hokenberi, ;) Ja koristim za TyTN II jedan "Cooked" WM 6.5 i k'o oficijelni je... Nema bagova, isto k'o pravi... Ma full ^^
Nokia 5800XM

Utnapistin
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 28. Mar 2009. 19:08

Post od Utnapistin »

Jedno obavestenje za sve korisnike ovog telefona.
Program za budilnik "CityTime Alarms", ne znam iz kog razloga, totalno zablokira telefon cim se upali (digne windows). Ne moze da se deinstalira, zablokira se telefon kad se pokrene deinstalacija.
Kada sam pokrenuo hard reset, ne bi li osposobio telefon, opet se zablokirao.
Morao sam da uradim hard reset na silu.
Ako se nekom desi nesto slicno sa telefonom da ne moze da se uradi hard reset na kulturan nacin evo uputstva kako se radi hard reset na nekulturan nacin :wink:

1- Iskljucite telefon
2- Drzite pritisnute tastere za pozivanje i za prekidanje (crveni i zeleni)
3- Pritisnete "power button" kao da hocete da upalite telefon
4- Na ekranu ce se pojaviti tekst tipa: za master reset pritisnite space
5- drzite pritisnut space taster i otpustite zeleni i crveni taster
6- Na ekranu ce se pojaviti obavestenje "Formating please wait". I to je otprilike to...

Inace gore pomenuti program za alarme sam instalirao jer ga duze vreme koristim u verziji za WM2003 smartphone na motoroli mpx220 i pokazao se kao jako dobar i pouzdan.
Ni pomisljao nisam da mi moze napraviti ovakav zijan na WM 6.0 telefonu...

slobke
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 08:25
Lokacija: Novi Sad

Post od slobke »

Da i ja dodam nesto ovoj temi :)

Instalirao sam Manila 2D prateci http://forum.xda-developers.com/showthr ... ost3508318

medjutim sem sto je lepo za oko jako je neprakticno(moje misljenje) pre svega zato sto je tel postao uzasno spor...
Mislim da je max slobodno bilo oko 31-32Mb rama...i javio mi se problem sa memorijskom karticom koja je povremeno jednostavno nestajala...nije bila vidljiva ni u file exploreru, niti wmplayeru, sto zna biti neprijatno ako slusate muziku sa iste... :(
Sve ostalo je radilo ok... :)

zanima me ima li neko neki link do neke super cool teme?:) jer koliko god sam se trudio nisam nasao nista zanimljivo :(((((

Preporuka za neki program za vremensku prognozu? :)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

slobke, ako instaliras HTC Home plugin dobices sasvim pristojnu vremensku prognozu - za detalje pogledaj moju poruku na nekoj od prethodnih strana.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

xane
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pet, 28. Nov 2008. 18:58

Post od xane »

Pojavio se dugo ocekivani Spb Mobile Shell 3.0, today screen ...
Ko se nebavi customizacijom HTC Home plugin je sasvim pristojno rešenje

Izgleda da WinMo 6.5 ulazi u zrelu fazu, jel neko probao ...

http://garsim.blogspot.com/2009/04/i780 ... x-e-x.html

[spojio tomas.hokenberi] nije dozvoljeno uzastopno postovanje - postoji opcija "Izmeni"!

kobazz
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 06. Maj 2009. 16:50

Post od kobazz »

Sinoc pokrenem calculator app. i ostavim telefon na standby i posle toga ne mogu da ga upalim uopste... Drzim power button, crveni led se ne pali.
-Drzanje power buttona 5min...,
-soft reset,
-hard reset (zeleno dugme+ crveno dugme + soft reset),
-drzao telefon bez baterije 24h, probao da upalim sa napunjenom baterijom,
-probao sa obe baterije napunjene sa externim punjacem,
-probao: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=380723 (mirage uopste ne pronalazi telefon kada ga povezem na usb)..
Nista ne pomaze.
Da li sam ga brickovao nekim software-om ili nesto, ne znam sta se desava...?
Blah, ima li neko bilo kakav predlog?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

kobazz, pa nisi ga mogao "brick-ovati" nekom aplikacijom. To mozes da uradis samo pri promeni firmvera. Sve sto mogu da pokvare aplikacije se uvek moze resiti hard resetom.

Sto se tice metode sa XDA foruma - da li si instalirao Samsung USB Modem drajvere?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

kobazz
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 06. Maj 2009. 16:50

Post od kobazz »

Da, instalirao sam Samsung_USB_Driver_MCCI_4.34_WHQL_v3.4. Nista odnecu telefon u servis, pa sta bude - bude.
[edit]
U guideu kaze-- "Switch your phone on and the software will immediately start uploading the ROM". Problem je u tome sto ja ne mogu da upalim tel i samim tim ne mogu da ga flash.

Millyons
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 18. Maj 2009. 18:19

Post od Millyons »

Cao, dali bi mozda mogao negde da uploadujes editovan 6.1 za XF kojim si upgredovao svoj i780

hvala
tomas.hokenberi napisao:Trenutna situacija sa ZVANICINIM Windows Mobile software apgrejdom:


1. EXE update fajl sam raspakovao pomocu 7zip-a
2. Datoteku DXHL2_XP.EXE sam otvorio pomocu hex editora.
3. String i780DX sam zamenio sa i780XF.
4. Setup je odradio update na WM 6.1 - ovim sam verovatno ponistio garanciju.[/color][/b]

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Millyons, ako bih uploadovao editovan firmver to bi bila povreda autorskih prava (reverzno inzenjerstvo i izmene originalnog softvera nisu dozvoljeni). Medjutim proces je zaista vrlo jednostavan.

1. Skini originalni firmver sa linka koji sam postavio na nekoj od prethodnih strana
2. Raspakuj firmver nekim windows arhiverom/dearhiverom kao sto je Winzip, Winrar ili 7Zip (desni klik na exe fajl pa "extract to" ili nesto slicno zavisno od toga sta koristis)
3. Nadji fajl DXHL2_XP.EXE i otvori ga hex editorom npr. HxD.
4. Potrazi string (tekst) i780DX i zameni ga sa i780XF (ako imas XF verziju firmvera) i to bi bilo to.

Pre instalacije firmvera obavezno pomocu CeRegEdita sacuvaj kljuceve:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Comm\ConnMgr\Providers]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\System\State\connections]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Comm\ConnMgr\Destinations]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\System\State\Samsung\Phone\operator]

Naravno podrazumeva se bekap poruka i kontakata (najbolje sa SPB bekapom).

Posle pokreni Setup.exe i to bi bilo to.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Millyons
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 18. Maj 2009. 18:19

Post od Millyons »

Hvala ti, evo vec dowloadujem sve potrebno, nadam se da radi na x64 verziji viste

jedino sto nemam sta da bekapujem, skoro sam uzeo fon iz neke radnje i nije iz rominga, tako da ima vodafone u tim setovanjima koja mi apsolutno netrebaju, kada ga flesujem iskoristicu .reg koji si postavio ranije


edit: evo gotovo, sve je radilo na x64 verziji Windows Server 2008, mada sam imao problem posto prvih par puta nije hteo da updetuje "Phone" rom, zavrsi sa PDA ali nije hteo Phone. na svu srecu to nije nista smetalo i telefon se ukljucivao bez problema ali morao sam da iscupam bateriju i da je vratim. Zasto je to radio nisam siguran, ali primetio sam da je nalazio drajver za telefon posle updejta PDA roma i oznacavao ga kao Samsung #2 ... treci put sam probao ali mi je laptop bio na bateriji, ne na struji i tada ga je totalno updejtovao. U sustini proporucio bi ko zeli da flesuje firmvare da koristi PC i WinXP, ne da rizikuje kao ja :)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Millyons, na 64-bit operativnim sistemima nisam probao proceduru. Za 32-bitnu Vistu postoji posebna verzija firmvare updater-a. Nisam siguran da li i kako radi na 64-bitnim platformama.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Goroseča
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Čet, 21. Maj 2009. 19:50
Kontakt:

Post od Goroseča »

da ne veruješ. zvao sam bar 30 radnji, od roaminga i ostalih velikih igrača pa do manjih i našao jedan jedini telefon ka bataji. gde god da sam pozvao niko ga skoro nije imao nit će ga skoro imati. ne mogu da verujem. koliko je pametno ovaj fon kupiti (za ovu odluku jedino je kriv ovaj zeleni zmajček :D ) preko net-a, iz inostranstva, nov ili polovan? inače 3 dana mi je trebalo da iščitam sve postove hehehehe

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Zasto ne bi bilo pametno :?
Na forumu je dosta bilo price o Samsung-u i780.
O izuzetnim kvalitetima ovog telefona,moze ti posvedociti tomas.hokenberi.
A da li ces ga kupiti
preko net-a,iz inostranstva,nov ili polovan
...zavisi iskljucivo od tebe.
Slika

Goroseča
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Čet, 21. Maj 2009. 19:50
Kontakt:

Post od Goroseča »

ma to je bilo pitanje iz ugla da ga ovde nema u radnjama jer se "ne proizvodi", tj, nema wm6.1 za ovo područije i sl. (bilo reči na jednoj od predhodnih 15 strana). samo sam se pitao hoće li imati problem ako je sa neke mreže i sl. ako nema problema zašto ga onda niko ne uvozi, nije mi jasno.

Odgovori