Samsung i900 Omnia

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
jaca_85
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 15:21

Post od jaca_85 »

eh,evo ja sam uradila hard reset i main memory i storage,i sve sam nanova instalirala.. ali sada sam primjetila kada zavrsim s nekim razgovor automatski me konektuje na net? eh sada kako to da iskljucim?
imala sam nekada iconsoft app,i sada sam je izbrisala,medutim sada mi je kada kliknem na phone ili tastaturu da zovem,potpuno se izmjenilo,nije ko prije,imaju nekake kao rupe izmedu brojeva..da nije iconsoft sta pobrkao?

i900Omnia8GB
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Čet, 30. Jul 2009. 05:32

Post od i900Omnia8GB »

Bilo bi dobro kada bi napravila neki shot te tastature pa da vidimo da li je tako normalno :P A za net verovatno ima negde u podesavanjima, pogledaj malo bolje.

jaca_85
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 15:21

Post od jaca_85 »

rijesila sam taj problem za tastaturu,morala sam uraditi hard reset interne memorije i onda se vratila stara tastaura.. :-)
a jos nisam nasla to za net,kako da uskljucim,svako malo mi se sam pokrene net... pogledala sam u podesavanjima i sve gdje se spominje net ali jos nisam uspjela da rijesim... izgleda cu morati opet hard reset memorije (interne) :?

i900Omnia8GB
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Čet, 30. Jul 2009. 05:32

Post od i900Omnia8GB »

Jel` ti ima samo ikonica G ili 3G, ili se bas bukvalno konektuje na net? Ako je samo uokvirena ikonica to ti oznacava samo da je moguc pristup u tom trenutku gprs-u ili 3G-u...

jaca_85
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 15:21

Post od jaca_85 »

odma iznad mreze mi se pojavljuje ikonica G,i ono prikaze se ko onaj "balon"gdje pise connecting... i tako cesto mi se desava

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Trebaš da isključiš auto connect na GPRS. A pošto mi WM nije pri ruci, jedino je to sve što znam.
Nokia Lumia 630

jaca_85
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 15:21

Post od jaca_85 »

pregledala sam sve na connections nikako ne mogu da nadem gdje da iskljucim auto connect za gprs... :chytry:

srbbgd
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 26. Avg 2009. 14:50

Post od srbbgd »

Imam jedan problem sa omniom 16gb, jednostavno mi nestalo my storage, tj kao da na telefonu nema 16gb. :ohmy:

jaca_85
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 15:21

Post od jaca_85 »

to se meni desavalo,kada iskopcam kabal iz mobitela (za sycro.) a nisam isla na safe remove,i onda mi samo nestane my storage i kada se pojavi jednostavno nema nista,sve podatke izgubim.. ja sam to rjesavala soft resetom

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Jaco to sto telefon pokusava preko GPRS-a da ti se ukonektuje to moze da bde neki MMS koji nije poslat i da zato pokusava da ga isporuci...ili moze da bude neki program koji ima opciju automatic update(naprimer Mobile Weather)

Srbbgd koliko cesto ti se to desava? Meni se takodje to desava povremeno i resenje je samo da izvadis u ponovo ubacis mem karticu .... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

jaca_85
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 15:21

Post od jaca_85 »

to mi se nije prije desavalo,desava mi se sada kako sam napravila hard reset..a i nemam vala skoro ni jednu app osim garmina,a tu je sve iskljuceno.. a mms nisam slala :o :wacko:

pitchwayz
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 27. Avg 2009. 23:42

Post od pitchwayz »

Pozdrav!

Dobio sam i900 juce, koja je bila na nemackom i sledeci uputstva na ovom (i jos nekim forumima) sam je flashovao na verziju:
PDA: i908ZHHH2
PHONE: i900XXHJ1

i tako je prebacio na engleski. Koja verzija je originalno bila u njemu ne znam, jer (verovatno sam trebao ali) nisam zapisao. Ovu temu sam iscitao od pocetka i stigao do neke 30-e strane, pa se izvinjavam, ako je odgovor negde izmedju 30 i 60, jer stvarno nisam imao vremena sve procitati.

Pitanje je: da li neko moze da mi preporuci neku proverenu verziju ROMA, koja je po njegovom misljenju i najbolja (i po mogucstvu da joj radi update, jer ove moje trenutne kodove ne prepoznaje) da bih ubacio, dok nisam poceo da ubacujem slike, muziku i sl.? Eventualno moze neki link na pp.

U napred hvala!

i900Omnia8GB
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Čet, 30. Jul 2009. 05:32

Post od i900Omnia8GB »

PDA : i900XXHJ4/PNHJ1
PHONE: i900XXHI5
Ovaj je odlican , radi super, bez bagova !!! ... Koristim ga vec duze vreme i za sada nisam imao ni jedan najsitniji problemcic, iskreno se nadam da ce tako i ostati ... :P

kraza
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Uto, 11. Sep 2007. 00:53

Post od kraza »

Pozdrav svima na forumu!
Odlucio sam da kupim omniu od 8G, ali polovnu, pa mi je potrebna pomoc na sta bih trebao da obratim paznju pri kupovini tel. Inace nisam nikada imao mob sa ts i operativnim sistemom
Interesujeme jos vasi utisci koji imate taj tel, dali ima neke mane i nedostatke sto se vama ne svidjaju i koliko mu traje baterija pri koriscenju 3-4h interneta dnevno i oko sat vremena poziva?
Unapred hvala na pomoci!
Pozdrav!
(ja sam pokusao da nadjem sve ove odgovore na ovom forumu i dosao sam do neke 30. strane i bas sam se smorio)

i900Omnia8GB
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Čet, 30. Jul 2009. 05:32

Post od i900Omnia8GB »

Ukucas *#0*# i proveravas sve stavke redom. O telefonu imam samo reci hvale, mana vecih nema a baterija ako ga tako koristis izdrzace jedan dan. Sa normalnim koriscenjem drzi citava 2 dana :D

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

kraza napisao:da kupim omniu od 8G, ali polovnu, pa mi je potrebna pomoc na sta bih trebao da obratim paznju pri kupovini tel.
E ovo i mene zanima posto i ja o tome razmisljam.

i da li moze neko da kaze kakav je kvalitet prijema, odnosno kvalitet zvuka kod omnie, posto ako telefon nema extra prijem, mene to strasno iritira pa makar imao i 100 drugih vrh funkcija... :P
Samsung SGH I780 (Win Mobile 6 Pro) + LG Kp100 Ruby

i900Omnia8GB
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Čet, 30. Jul 2009. 05:32

Post od i900Omnia8GB »

Moglo bi se reci da reproduktuje kvalitetan zvuk dok je zvuk na video snimanju strahovito lose, nesto puca, krchi, pisci, cichi i tako to na tu temu. Moglo bi se reci da je to jedina zamerka na telefonu za koju smatram da nije presudna pri odlucivanju jer je tel VRH BRATE !

bianconerro
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Uto, 01. Sep 2009. 22:26

Post od bianconerro »

pozdrav svima!
Razmisljam se da kupim Omniu, ali me zanima par stvari. Elem do ada sam imao dosta mobilnih telefona i svi do jednog su bili Nokia. Tako da ce mi ovaj(ako ga kupim) biti prvi neNokia :D
zanima me za koliko otprilike moze da se nadje u radnji (mislim da je ova cena sa sajta nerealna posto sam vidjao i jeftinije) i da li moze neko da mi preporuci jos nesto iz te klase za slicne pare(proizvodjac nebitan) pa da malo detaljnije izanaliziram, i naravno da li se uopste isplati kupovati ovaj model sada, ili cekati malo na novije modele...
Hvala unapred!

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Post od ikiM »

Pozdrav ljudi,
dopala mi je ruku jedna polovna Omnia. Ono sto mogu da zakljucim da je telefon stvarno intresantan, sa brojnim mogucnostima.
Ali... ono sto me stvarno nervira je trajanje baterije. Naime ona ne moze da sastavi jedan dan. Dok sam iscitavao ovu temu, nekoliko dana, napunim je do kraja i ostavim telefon u standby modu. Iako ga uopste ne koristim i ne cackam po njemu, baterija jedva da izdrzi 24h.
Prethodno sam ukinio 3g mrezu. Na telefonu je bio Garmin, ali bez mapa, pa sam i njega skinuo.
Tip baterije je: AB653850CE
Da li je to originalna baterija?

Telefon je po mom misljenju star od 6 do 9 meseci (ovo zakljucujem po izgledu telefona).

Mogu li mi forumasi koji poseduju OMNIU priblizno toliko dugo, dati informacije, kakva je situacija sa trajanjem baterije kod njih.

Takodje, da li postoji neki test, tipa da ukljucim da neprestano pusta muziku ili sta vec drugo, pa da vidim kakvo je stanje sa baterijom dok nesto radi?
:wink:
Poslednja izmena od ikiM u Sre, 02. Sep 2009. 11:53, izmenjeno 1 put ukupno.
Nokia e71

i900Omnia8GB
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Čet, 30. Jul 2009. 05:32

Post od i900Omnia8GB »

bianconerro, cena u radnjama je 350e, u klasi imas INOOV i nokiu e 71 pa biraj. :D

ikiM, baterija meni drzi 2 dana, ako puno koristim GPS i WI-FI onda 1 dan . :smutny:
  • ________________________________
    Izmenio Miškoni:: Kada navodiš ime onoga kome se obraćaš radi to na uobičajen način, ovako kako sada stoji.

Odgovori