Samsung i780

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Post od ikiM »

Pozdrav,

tastatura na aparatu mi je AZERTY, ali posto je prethodni vlasnik uneo wm 6.1. sledeca slova na tastaturi su se promenila:
A u Q
Z u W
i znaci # i * su promenili mesto.

Da li postoji verzija wm 6.1. koja bi odgovarala mojoj taststaturi ili da li postoji program koji vrsi mapiranje nekih tastera?
Nokia e71

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

ikiM, firmveri koji koriste AZERTY nisu na engleskom, barem zvanicni. Mozda neki "cooked" firmver moze da posluzi.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Post od ikiM »

Pretpostavio sam to... a mapiranje ratature?

:unsure:
Nokia e71

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

ikiM, nisam ga koristio tako da nisam siguran, ali mogao bi da posluzi AE Keyboard Mapper. Pogledaj na temi o WM softveru mozda ga je neko i probao i opisao.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

Evo da se javim kao jos jedan vlasnik Samsunga i780 :) Za sad sam odusevljen sa telefonom. Zna li neko gde ima da se kupi punjac za auto za i780 i koja mu je oznaka? Za koje sve modele samsunga pasuje isti auto punjac kao za ovaj model?
Poslednja izmena od ilkebgd u Pon, 02. Nov 2009. 10:30, izmenjeno 1 put ukupno.
Samsung SGH I780 (Win Mobile 6 Pro) + LG Kp100 Ruby

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

ilkebgd, auto punjaci (i punjaci uopste) za modele koji koriste isti konektor (npr C3050, G600, ...) bi trebali da rade na i780.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

Ok, Hvala Tomase, uzecu onda punjac za G600,njih ima u ponudi...

Potrebna mi je pomoc oko pristupa internetu preko Wirelessa. Kad ukljucim wifi u wireless menadzeru on automatski pocne da skenira i konektuje se na moj kucni wireless (uneo sam pre password u settings-connections-wifi). medjutim nakon toga ni sa internet explorerom ni sa operom ne mogu da pristupim internetu, ajde za IE sam to i ocekivao jer si ti jos na prvim stranicama napisao da on poksava samo preko gprs-a, ali zasto ni sa operom ne mogu nije mi jasno...

Kad odem u settings-connections-connections, tamo imam My ISP i My Work network. Tu u My Isp sam ubacio onaj APN gprsinternet, user mts, pass 064 i to mi radi ok (gprs). E sad pretpostavljam da treba da podesim my work network jer nema sta drugo, tu imam opcije: add a new modem connection, edit my vpn servers, set up my proxy... sta tu treba da podesim da mi proradi wireless internet? kad idem na add a new modem connection tamo na listi uopste nema wireless kartice... :unsure:

hteo sam operu mini da instaliram jer sam nju do sad koristio na symbianu ali na sajtu opere mini nema na listi i780... pokusao sam sa verzijom za i600 ali ne radi... :unsure:
Samsung SGH I780 (Win Mobile 6 Pro) + LG Kp100 Ruby

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

ilkebgd, prvo sto se tice Opere mini naravno da je ima. Upravo ti odgovaram sa i780 iz Opere mini 5beta. Istina ja za javu koristim Esmertec Jbed. Sto se tice wifi-ja pogledaj temu u kaficu - neki ruteri prave probleme (Dlink). Nema potrebe da definises novu konekciju za wifi - kreira se sve automatski kada se povezes na wifi access point. I IE moze da se podesi da radi sa wifijem (sa wm 6.1 nema nikakvih problema)
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

Hvala na odgovoru, u medjuvremenu sam uspeo, i sa operom i sa internet explorerom. I to tako sto sam ubacio 066 karticu na kojoj nije aktiviran gprs :D i onda su prvo pokusali preko gprsa pa kad nisu uspeli preko gprsa izasli su na internet preko wifi-ja :lol: i opera i na moje iznenadjenje IE. :D

Sad samo ne znam sta da radim kada postoje 2 opcije-wifi i gprs-kako mogu da izaberem da li da se konektuju na net preko wifi-ja ili preko gprs-a... :unsure: posto imaju obicaj da ignorisu wifi, a ne vidim gde to moze da se podesi... :unsure:

Skinuo sam upravo i operu mini 5 beta koju si pomenuo i uspela je instalacija... medjutim ne radi mi qwerty tastatura?? :uhuh: nego moram da pritiskam vise puta taster da bih dobio zeljeno slovo, kako to promeniti? i kako skrolovati, osim pomocu touch screena? :uhuh:
Samsung SGH I780 (Win Mobile 6 Pro) + LG Kp100 Ruby

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

ilkebgd, nazalost zaista ne radi hardverska tastatura sa Operom Mini 5 (Sa 4.2 radi). Zapravo sa "faqbrickom javom" je Opera Mini 5 prakticno neupotrebljiva - sa Esmertec JBED radi kako treba (osim hardverske tastature).

Sto se tice WiFi-ja - nema nacina da nateras aplikacije da prvo probaju WiFi. Ako nema data konekcije uvek ce probati da se povezu na GPRS. Ako zelis da koristis WiFi moras se prvo povezati na WiFi pa pokrenuti zeljenu aplikaciju.

Od aplikacija koje ne umeju da koriste WiFi jedino za MSN Live Messenger nema pomoci.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

Ok, jasno mi je sad.

Instalirao sam igo 8.3 i Garmin Mobile Xt 5.00.20. IGO radi odlicno, brzo hvata satelite, sve ok, medjutim Garmin XT nece uopste da prepozna integrisani gps, kaze da nema gps prijemnika... :blinky: naravno stavim da trazi "serijski gps" a ne bluetooth, ali ne moze nikako da ga pronadje...

Da li je neko imao ovakav problem i sta to moze da bude?

P.S. znam da postajem dosadan :oops:
Samsung SGH I780 (Win Mobile 6 Pro) + LG Kp100 Ruby

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

ilkebgd, pisano je vec u temi za operu da treba da iskljucus u opcijama inline text editing i onda ces dobiti mogucnost unosa texta sa tastature, ali ces morati prvo da klines da ti otvori prozor za unos texta. Tako je na vecini uredjaja pod WM sa qwerty.

A kod garmina moze da bude to sto je pogresno "zalecen", a nije dozvoljeno postavljati resenja tog tipa ovde :D

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

Evo sta se tacno kod mene desava: Igo smeta Garminu :?

Naime u start-settings-system-external gps mi je podeseno ovako: Gps program port com 8, a Gps hardware port com9 i baud rate 4800. Pokrenem garmin i radi normalno. Zatvorim garmin i pokrenem Igo, i on radi normalno... medjutim ako nakon sto je Igo bio pokrenut, pokrenem Garmin on ne moze da nadje integrisani gps i nece da radi... :unsure:

Onda moram u external gps da odem i promenim gps program port na com7, onda opet sve radi normalno, do pokretanja igo-a, nakon igo-a opet moram da menjam port rucno jer u suprotnom garmin nece da radi...

Tomase posto i ti koristis Garmin i Igo, interesuje me da li se i tebi ovo desava, kakva su ti podesavanja u external gps?
Samsung SGH I780 (Win Mobile 6 Pro) + LG Kp100 Ruby

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

ilkebgd, meni je podeseno da je GPS program port: GPD1, GPS hardware port COM9, Baud rate: 4800 i markirano je "Manage GPS automatically". Nisam primetio taj problem da Garmin nece da radi posle Igo8, ali ja ih retko koristim jedan za drugim.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

Ja kad stavim takva podesavanja, opet mi se isto desava. Zaista interesantno, imamo iste uredjaje a ponasaju se razlicito sa 2 ista programa :)

Doduse ne znam koje verzije Garmina i Igoa imas, ja koristim garmin Xt 5.00.20 i Igo 8.3.1.5xxx
Samsung SGH I780 (Win Mobile 6 Pro) + LG Kp100 Ruby

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

ilkebgd, koristim Garmin XT 5.00.20 i Igo 8.3.2.87762. Moj i780 ima instaliran firmver sa WM 6.1 - i780PDXIB1. Medjutim, kao sto rekoh, retko ih koristim naizmenicno - pa bih morao da proverim da li ja to samo nisam primetio ili se zaista ne desava.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

Ok, probao sam danas i sa novijim Igo-om, 8.3.2.9xxx ali se potpuno isto desava...

Ne verujem da ne bi primetio, dovoljno je da jednom pokrenes Igo, nakon toga bilo kad da pokrenes Garmin, makar i za par dana, on ti ne bi radio... tako je kod mene.

Nije mi neki problem nakon Igo-a da odem u podesavanja i promenim port al jeste problem kad dam telefon (u svojstvu navigacije) nekome iz porodice ko ide na put, a uopste se ne razume nego ocekuje da pritisne dugme i da sve radi... :)

Ne znam da li bi se moglo resiti pomocu Port Splittera , Gps Gate-a ili tako nekog programa... :unsure: :unsure:
Samsung SGH I780 (Win Mobile 6 Pro) + LG Kp100 Ruby

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

ilkebgd, evo upravo sam sproveo eksperiment. Aktivirao sam iGO 8, a zatim Garmin XT. Ni kod mene nije Garmin XT prepoznao GPS. Nemam pojma kako to nisam primetio ranije, verovatno nikada nisam pokretao Garmin XT posle iGO-a.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

Eto znaci i tebi se isto desava :roll: Ne znam kako bi se mogao resiti problemcic, mozda da se napise neki mortscript koji bi menjao port pa tek onda pokretao Garmin... Ili pomocu gps gate-a splitovati na 2 porta pa na jedan od njih podesiti garmina, a na drugi igo-a.

Nego ljudi, kakvu ste futrolu uzeli za ovaj telefon i gde? :roll:
Samsung SGH I780 (Win Mobile 6 Pro) + LG Kp100 Ruby

drazesar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 21. Okt 2009. 13:14
Lokacija: Osijek

Post od drazesar »

Poštovanje!
Imao sam prije win 5.2 pa sam napravio flash na win 6.1 i sve OK .Prije sam imao neki flash player za win. mobile i npr. playtoy na t-com-ovim stranicama mi je radio (samo us IE)ne i opera ,i tcpmp player je radio a sad više ne .Da možda stavim win.mob.6.5 ,može li se negdje skinuti ....

Pozdrav svima!

Odgovori