Samsung i900 Omnia

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

majkon80, mozda. Da li je ta Omnia skidana sa mreze? Sta imas kao opcije pod stavkom "Advanced"? Da li ti WiFi radi normalno? Ili i sa njim imas problema?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Post od majkon80 »

Mislim da nije skidan sa mreze,i nema na njemu nista sto bi na to ukazivalo,tipa vodafon ili neka druga.wifi nisam probao,cak to i ne koristim.A evo sta pise pod advanced .Sta mislis da uradim sof reset?ili hard?

SlikaSlika

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

majkon80, Soft reset je samo restart telefona i nista drugo. Obavezno probaj wifi - ako ima problema sa active sync internet konekcijom moze biti problema i sa wifi mrezama. Probaj da izaberes nesto drugo umesto "My Internet" za programe koji se konektuju na Internet.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Post od majkon80 »

Uradio sam hard reset i izgubilo se to pre konfigured,i sad je normalno.Ali ja stvarno neznam da koristim wifi,prvo ti parametri i slicno,drugo neznam dali je potreban neki ruter(koji nemam)...tako da tu nemogu nista,primetio sam da kad uradim i promenim to i stavim My work network,tada mogyu da ubejtujem prognozu preko usb,ali internet eksplorer mi neradi,kao i opera,dok ponavljam mogu prognozu da ubdejtujem,prognozu imam onu koja dolazi sa programom Spb.Mob.Shell

Majchek
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 17. Dec 2009. 14:19
Lokacija: Novi Sad

Post od Majchek »

Imam jedno pitanje.Kakve sve verzije ovog telefona postoje? Mozete li da ih navedete? Hvala unapred... :)
P.S. Znam za RNHG8.
Samsung i900 Omnia

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

majkon80, ako zelis da koristis wifi u kuci treba ti ruter ili PC sa wifi karticom podesenom da se ponasa kao ruter ili "ad-hoc" mrezom. Podesavanja uopste nisu slozena - najcesce je se sve svodi na izbor mreze sa liste ponudjenih i unosenje lozinke (ako postoji). Ako zelis da koristis otvrene wifi mreze, u kaficima ili slicno, onda vec imas sve sto ti je potrebno.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

markom1986
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 17. Dec 2009. 18:36

Post od markom1986 »

Imam jedno pitanje za sve poznavaoce omnie i900. Da li neko zna kako da otklonim problem sa vibracijom? vibracija mi ne radi kada telefon zvoni ili kad mi stize poruka, ovako funkcionise...

goga680
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sre, 19. Okt 2005. 01:02

Post od goga680 »

Odradio sam Hard reset na svojoj Omniji i sad ne mogu da se nakacim na kucni Wi-fi. Da li neko moze da mi objasni sta da uradim? Hvala

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Post od majkon80 »

@ tomas.hokenberi hvala,uspeo sam da odradim to.E sad,htedoh da ubdejtujem softver,prvo sam pokusao sa

* Press the ‘dial’ key to the left of the optical pad to bring up the dialer
* With the onscreen keypad input *#1546792*#
* Select ‘Preconfiguration’
* Enter code *#81230*# and select OK
* Select ‘Singapore’, with the default Operator
* Accept this, DEVICE WILL HARD RESET
* Run update, and all should be well.
kad sam to odradio,na onom samsung sajtu koji je vec ovde vise puta postavljan,izabrao sam za zemlju singapure.I on mi je dao da da skinem ovaj softver -i900DZIA5 medjutim kad povezem mobilni na active sinc i pokrenem ubdejt,pojavi se ovo
http://i50.tinypic.com/2n16tf9.jpg

moje pitanje je:Gde sam pogresio?

Dopuna:Sad sam tek video,da treba i u registriju cackati....jbg.Ima li rom neki a da nemora se cakati u registriju..mislim dali moze i tako,posto citajuci na 70 strani ovde pise...nesto o tome....

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

majkon80, bez cackanja u registriju itd. mozes instalirati samo firmver koji je zvanicni upgrade ROM-a koji vec imas u telefonu. Za sve drugo potrebno je "cackanje u registriju".
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

x3mer
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 13. Mar 2009. 20:58
Lokacija: Nis
Kontakt:

Post od x3mer »

TV-out kabal za Omniu i900 ? gde kupiti?
Video sam da je pitanje vec postavljano, ali je verovatno zabranjeno javno odgovaranje (ako neko uopste zna), pa mi odgovorite na PM please

zare.king
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Ned, 05. Apr 2009. 16:16

Post od zare.king »

TV out kabal i original fotrolu za omniu možeš naručiti preko interneta.
Koštalo je 30€, samo nađi nekoga da ti to i donese, jer malo njih isporučuje u Srbiju.

zakii
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 22. Dec 2009. 08:02

Post od zakii »

Da li neko zna da mi napise ceo put prebacivanja i instaliranja garmin mapa i progrtama na Omniu, moze i pm, hvala...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

zakii, o GPS softveru imas temu u "Kaficu". Sva pitanja o GPS postavljaj iskljucivo tamo - bez obzira na model telefona koji koristis. Linkovi ka "warezu" i uputstva za "krekovanja" i svaku drugu pirateriju nisu dozvoljeni.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Post od majkon80 »

Ovako,uspesno sam flesovao telefon,ali kad je sve zavrsio sad,trazi mi pin kod...dali mi mozete pomoci :unsure: ne mogu da zovem i da budem zvan,dok to ne ukucam,kaze mi da mogu samo emergenci colling,da napomenem samo,imao sam ovaj mislim da je to mts...neki rom RNHG8..naravno,registri pa onda heks onaj editor,i prihvatio mi je flesh na najnoviju singapusku verziju i900DZIA5,nista nisam dirao,sve se uspesno odradilo,ali kad ukljucim tel...sve radi i programi i galerije,ali kako rekoh trazi mi pin da bi mogao da zovem i da me zovu.... :unsure:

AmelAB
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 23. Dec 2009. 15:15

Post od AmelAB »

Pozdrav svima,novi sam na ovom jako kvalitetnom forumu,i izvinjavam se na "upadu",ali md muci 1 problem sa omniom ,a ne mogu ga nikako rijesiti,a posto ova tema ima jaaako puno postova,nisam uspio do sada listajuci postove,pronaci odgovor,pa vas molim,svi koji znate ,kako da rijesim problem sa podesavanjem outlook e mail_a,da mi sinhronizuje g mail preko microsoft excange,ili jednostavno,kako da podesim outlook e mail za svoj g mail racun ?Svasta sam pokusavao,a kada koristim sinhronizaciju ,normalno sve upisem podatke kako treba,i na kraju mi izbaci da mi je potreban gmail certifikat da bih mogao obavljati sinhronizaciju gmail racuna sa servera na mob... ,i dalje pise da se obratim svom ISP_u , na microsoft excange stranicu za taj certifikat,da bih ga instalirao(a ne znam ni kako),i da bih mogao koristiti gmail preko outlook "opcije". Jednostavno,koji god e mail racun sam pokusao koristiti preko outlook ,nije moglo,jednostavno nece sinhronizacija,a najvise mi je zbog gmail_a,posto taj racun koristim svakodnevno. Ovako ga sada koristim preko obicne e mail opcije,tako isto i hotmail ,ali outlook nece zbog tog nekog certifikata sto nedostaje?Zna li neko kako da podesim outlook i rijesim ovaj navedeni problem,bio bih zahvalan!?Inace,mobitel je extra,promijenio sam do sada dosta novih modela,ali Omnia je evo vec 5 mjesec kod mene,i ne mislim je jos mijenjati!Pozdrav i molim za savjet za navedeni problem?!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

majkon80, pa ako znas PIN kod svoje SIM kartice ukucaj ga - default je, ako ga nisi menjao, 0000 - barem na mts-u.

AmelAB, ako sam dobro shvatio ti zelis da sinhronizujes elektronsku postu koju citas sa GMAIL adrese na PC i Omnii? Da li ti uopste mozes da citas Gmail postu u Outlook-u 2003/2007 na PC-u? Zasto ti je neophodan Microsoft Exchange Server u celoj prici? Sinhorinizaciju mozes izvrsiti i bez njega.
Poslednja izmena od tomas.hokenberi u Sre, 23. Dec 2009. 20:15, izmenjeno 1 put ukupno.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Post od majkon80 »

tomas.hokenberi napisao:majkon80, pa ako znas PIN kod svoje SIM kartice ukucaj ga - default je, ako ga nisi menjao, 0000 - barem na mts-u.
ne,ne...koristim telenor.Ali znas sta mi nije jasno,odneo sam ga u servis i otkljucao mi je covek.Nije mi jasno,po onoj verziji softvera ja sam izgleda imao,sa mts omniu,koja je naravno odkljucana za druge mreze bila,sa ovim flesovanjem sam izgleda opet zakljucao telefon za samo mts.Serviser mi kaze,da je moguce da onaj prvi nije to lepo odradio kad je otkljucavao :? ne razumem nista.SAd imam problem za ubuduce da radim ubdejt,jer ako za svaki rom treba da trcim kod servisera..onda......Sta ti mislis?I imas li saznanja kakav je ovaj najnoviji rom iz januara meseca?Hvala

AmelAB
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 23. Dec 2009. 15:15

Post od AmelAB »

Prijatelju moj,nisu me bas skroz ukapirao! Nije u pitanju sinhronizacija gmaila sa pc_a na mob,vec kako da podesim na svom mobitelu,omnia,outlook e mail,da mogu citati gmail postu i sa istog gmail racuna na mobitelu,slati e mailove preko outlook e mail_a ,a problem je naveden gore u mom prvom postu

.Nadam se da sam sada malo jasnije objasnio,znaci u pitanju je samo sinhronizacija gmail _a na outlook emailu na mom mobitelu_pc uopste nije u prici !!!?
Razumijem da mogu I bez outlook koristiti na obican nacin gmail postu,ali mi je cudno,kada vec imam i outlook u mobitelu,zasto ne mogu podesiti e mail racun na isti-outlook? Hvala!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

AmelAB, zasto si onda uopste pominjao Exchange itd? Jednostavno idi na Start->Messaging pa klikni na "Setup E-mail". Account type treba da bude POP3, Incoming mail server pop.gmail.com, outgoing smtp.gmail.com. Ukljuci "outgoing server requires autentification" i "use same user name ..." i manje vise to je to.
Poslednja izmena od tomas.hokenberi u Sre, 23. Dec 2009. 23:30, izmenjeno 1 put ukupno.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori