Samsung I9000 Galaxy S

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Dobar dan,
od danas kroz "Kies" možete da ucitate novu verziju:
Samsung Kies v1.5.1.10074_2.
Sta je novo ne znam tek treba utvrditi.

djurkash
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Ned, 26. Avg 2007. 19:04

Post od djurkash »

Ja Galaxy S (Sphone VIP-ov) koristim već nekoliko dana, prvi utisci su odlični, ali ipak ga ne bih preporučio korisnicima kojima je potrebna svakodnevna sinhronizacija sa outlook-om (contacts, mail, calendar, tasks...). Probao sam, i nisam baš bio zadovoljan, na google cal još nemam nameru preći, tako da sam uzeo i jedan B7330 za posao.

Ali kao multimedijalni aparat, zaista je sjajan, sve radi jako brzo i na 2.1, na 2.2 ću sačekai još mesec dana na neku od zvaničnih verzija...

Inače fon nije zaključan, probao sam ga sa Telenorovom karticom i radi...
djurkash

gica_komandos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 21:39

Post od gica_komandos »

Jel moze taj Galaxy S da se uzme u vipu bez ugovora, znaci samo da kupim fon? I koliko bi onda kostao?

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

gica_komandos, kod vipa više nije moguće uzimati samo telefone, već isključivo uz postpaid ugovor.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

gica_komandos,od pre par nedelja u VIP-u se ne moze kupiti nijedan model a da sa uz njega ne uzme neki od paketa na 2 godine. 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

@djurkash

Šta sve dolazi u pakovanju uz telefon? Zanima me zato što hoću da uzmem preko nekoga ko je već kod VIP-a, a mogao bi da ga uzme na novi ugovor. Ostariću čekajući da stigne kod nas van paketa.

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

"retina", Galaxy S i Choko
http://www.gsmarena.com/showpic.php3?sI ... na_007.jpg
Sta reci?
N70 v 5.0609.2.0.1

gica_komandos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 21:39

Post od gica_komandos »

I mislio sam da vise ne moze, tako ste nesto pricali... Eh, sta da se radi, ionako moram da sacekam dok ne dam uslov :p

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

zvezdarac, jos samo da pojacaju svetlo na retini koliko zaista moze, pa da bude realno poredjenje... A za choko ne znam...
Samo nek se rolaju....sarme.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

I da ga pojačaju pod određenim uglom opet će ti slika delovati lošija zato što amoled ima mnogo bolje uglove gledanja, a i takođe amoled deluje svetlije i živahnije.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

Pera Detlic, jeste, jeste i onda je mrmot zamotao cokoladu.
Kako mali Perica zamislja testiranje. Ostani u svom ubedjenju ali procitaj ovo:
"Indeed, the most beautiful display to look at indoors doesn’t lose its charm in the open and the bright of day. The Galaxy S display viewing angles are bordering on perfection, onscreen content looking as if printed on paper."
Oni testiraju stotine i stotine telefona godisnje. Idi ti pa im objasni da nemaju pojma.
N70 v 5.0609.2.0.1

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Post od Krile007 »

Slažem se zvezdarac, displej je savrsen.....vidi se i na 3D view kolika mu je vidljivost sa strane, telefon je stvarno bruka i nervira me što mi se 2 telefona svidjaju jako pa ne znam koji da uzmem: 1. Ovaj xD 2. HTC HD2......1. izgled mi je sasvim privlačan na S, pa je tu ekran, android......loše mi je što je manji ekran od HD2 i nekako mi deluje da je HD2 inovativniji iako sam fan Samsunga ( HTC nikada nisam imao doduše :D ).....i naravno neshvatljiva stvar je što nema BLIC!?! wtf.........ali me zato jako nervira što je HD2 windows i to 6.5 :uhuh:

PS. Reče mi devojka iz VIP-a da je čula da postoji isti ovakav Samsung ali sa Blicem i sličan ovom Samsungu ali malo lošiji i jeftinji.....jel zna neko šta? :blinky:
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

zvezdarac, niko nije rekao da je bolji od sPhone-a (bas su se proslavili sa nazivom... :uhuh: ) samo sam hteo da kazem da mi se cini da nisu izvukli maksimum od iCetvorke...
Ajde to... Nego htedoh da ti kazem par reci...
Vidim da si ovaj forum shvatio samo kao sredstvo da sto je vise moguce ocrnis Apple... Mislim, samo pogledaj kojim 'tonom' si odgovorio na moj bezazleni post i sa kojom kolicinom zelje da se dokazujes... Ja do sad nisam procitao nijedan tvoj post koji je bio iole prijatan za citanje i koji nije navodio na konflikt... Ok, imas pravo da pises kako je tebi volja i postujem to ali daj covece opusti se malo... Tu smo da raspravljamo u opustenoj atmosferi a ne da 'napadamo' i da se 'opravdavamo'... Pozz :P

p.s.: ovo je mozda trebalo da postujem u drugoj temi ali neka...
Samo nek se rolaju....sarme.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Mudro zboriš Detliću. ;)
Što je najcrnje na toj slici uopšte nije iPhone 4, nego 3GS. Već sam okačio slike u drugoj temi ali moram i ovde.
SlikaSlika
SlikaSlika

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Dobro vece,
od juce mozete da preko "kies"-a dopunite Samsung Galaxy S sa najnovijim firmware-om. Jedna napomena, nov firmware ne sadrzi podesavanje mobilnog na srpski jezik.
Dodate se neke noviine i neznatno je "brzi" telefon kao i GPS. :)

djurkash
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Ned, 26. Avg 2007. 19:04

Post od djurkash »

Izvini, Miki, kasno sam video pitanje, u pakovanju se nalaze sluške, USB-microUSB kabl, punjač sa svojim kablom (dakle punjač nije sa USB utičnicom, kao kod HTC-a), uptstva, CD, i to je to. Nema microSD, nema futrole...
djurkash

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Post od rudulan »

ima li kakve razlike izmedju samsunga galaxy s i Samsung Captivate? nesto mi je nejasno u vezi ta dva telefona :)

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Ne nema razlike, captivate je telefon za američki at&t, i identičan je hardverski i softverski sa galaxy s-om, samo izgleda drugačije.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Post od rudulan »

mnogo je ljepsi ovaj captivate :) moze li se kako kod nas nabavit i je li cijena ista? Nekako mi je nelogicno da je bas sve isto, jer su dimenzije captivate-a mnogo manje u odnosu na galaxy s

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Captivate: Dimensions 122.4 x 64.2 x 9.9 mm
Galaxy S: Dimensions 122.4 x 64.2 x 9.9 mm

Po GSMAreni oni su identičnih dimenzija, a i kod nas ga nećeš naći osim ako ga neko ne donese.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Odgovori