Samsung Wave (S8500)/Wave II (S8530) Bada platforma

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Djoka
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 16. Jan 2006. 21:03

Post od Djoka »

kapistec napisao:Ima li neko da zna postupak sta se radi kad je otisao boot i treba da se reparira (ali korak po korak). Servis u kojem je telefon imaju svu opremu za da urade to medjutim do postupka za repariranje i oni tesko dolaze za ovaj telefon. Ako neko moze da pomogne jer vec 5 dana telefon ne moze da se opravi. Napominjem postupak samo za BOOT a ne za ono sto kasnije sledi kako flash i firmware. Hvala unapred
verovatno glupo pitam...ali zašto ne odneseš u bg elektronik...oni bi ti za to vreme sigurno ponovo podigli sistem...mom prijatelju su upgrade-vali fw...čekao je dva dana i ako je i to mnogo... :D ...ali ti se kako vidim duže mučiš :smutny:

kapistec
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Uto, 21. Apr 2009. 14:25

Post od kapistec »

Upgrade bi uradili verovatno mnogo brze nego kako napomenuh problem je u BOOT-u. Inace odneo bih tamo telefon jer znam da Srbija ima odlicne servisere medjutim problem je sto sam ja iz Makedonije. Pozz.

Creaven
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Čet, 12. Apr 2007. 15:31

Post od Creaven »

Jel moze nekod ami kaze da li je navigacija na ovome fonu besplatna za koriscenje,u smislu da li se skida kredit tokom koriscenja i da li se skida kredit ako se koriste google maps?I pitanje u vezi prevoda za filmove ,naime ,podesena mi je tastatura na srpski jezik ali kada pustim film na prevodu se ne prikazuju slova č,š,ć itd.Jel ima resenje za ovaj prevod?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Creaven, google maps skida podatke preko gprs konekcije tako da postoje dodatni troskovi. Za Wave jos uvek nije dostupan "pravi" navigacioni softver koji koristi mape sa memorijske kartice i omogucava planiranje rute. Ali bice dostupan uskoro (Sygic, Ndrive i Route66). Tastatura nema nikakve veze sa prikazom nasih slova u prevodu filma.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Creaven
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Čet, 12. Apr 2007. 15:31

Post od Creaven »

Cek ,cek a ova navigacija sto je vec u telefonima ,Samsung LBS (Route 66) , za koju nude akciju da za 50€ mozes dobiti liftime licencu u stvari i nije klasicna navigacija ?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Creaven, Route66 jeste klasicna navigacija. Ako ti odgovara cena od 50 eur za lifetime licencu to je OK. Istina ovi nasi krajevi nisu najbolje pokriveni. Mislio sam da pitas za ono sto mozes sam da instaliras (Route66 valjda stize vec sa firmverom - potreban je samo aktivacioni kod i mape).
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Djoka
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 16. Jan 2006. 21:03

Post od Djoka »

kapistec napisao:Upgrade bi uradili verovatno mnogo brze nego kako napomenuh problem je u BOOT-u. Inace odneo bih tamo telefon jer znam da Srbija ima odlicne servisere medjutim problem je sto sam ja iz Makedonije. Pozz.
upss izvini...nisam očigledno pratio diskusiju :smutny: ...uglavnom moja poenta je bila da se odnese u ovlašćeni servis...tamo ti ga ili poprave ili zamene...natavno, ako je legalno kupljen i ima račun... ;)
u svakom slučaju držim ti palčeve :D

milmat
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 24. Sep 2010. 19:26

Post od milmat »

@ikim: Problem je u tome što mi Kies uredno prijavljuje da update za firmware XXJF1 ne može da se uradi iako u registriju uredno stoji da je Product code GT-S8500BAAMSR, a telefon je nabavljen preko Telenora. MSR jeste kod za Srbiju. Ti si pomenuo da si prvo podigao XXJF1 i onda radio apgrejd firmvera. Da li si i ti petljao po registri bazi ili ne, pošto nisi menjao jezik?

Pokušaću negde da nađem FW za srbiju, pošto sam video da, npr. XXJF8 u suštini nudi samo neke dalekoistočne jezike i engleski, dakle jeste regionalno prilagođen iako ima kod XX koji se, koliko sam shvatio, odnosi na Evropu.

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Postoji nekoliko navigacija ali ne postoje dobro uradjene mape jer im mi nismo interesantni kao trziste upravo zbog toga sto nismo navikli da placamo. Jedino mi nije jasno u cemu je problem izbaciti mape ako bec postoje za druge platforme. Ne znam da li postoji neki java program za navigaciju sa dobrim mapama.

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Post od ikiM »

milmat: da li si iskopirao ona dva fajla, kako je opisano u postupku? Znači sem menjanja podataka za Product code (ako je potrebno), trebaju se i ta dva fajla iskopirati i izbrisati onaj prefiks "_". Meni je Kies zatim update uradio bez problema...
Ako ni tako neće, onda ne znam, možda su ukinuli upgrade, na neko vreme.

Creaven: skini NapiPlayer sa SamsungApps, jednostavan je, dobar, jeste na poljskom jeziku, ali snaćićeš se i pušta titlove sa našim slovima.
Nokia e71

Creaven
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Čet, 12. Apr 2007. 15:31

Post od Creaven »

Hvala vam za sve odgovore ali moram da vas pitam jos nesto.Na mom fonu kada je ekran taman moze da se vidi kružić negde oko sredine ekrana,kao da se je neki deo ispod ekrana ocrtao inace kada otklucam ekran nema nikakvih problem a i tada se to apsolutno ne vidi pa me interesuje da li je tako i kod vas ili se meni samo tako zalomilo?

bpositive
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 16:35

Post od bpositive »

Creaven, i kod mene je bio kružić (otprilike prečnika 2-3mm). Skinuo sam ga jačim trljanjem sa pamučnom krpom!!! :lol: :o :blinky: :shock: :wacko: Probaj...

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

ljudi mogli bi da pocnemo sa nabrajanjem nekih aplikacija i widgeta koje koristimo i koje su mast have. Ja recimo koristim
htc sat,
zaklamp lampicu(tvrdim da ne postoji jaci flash),
sms kamera(vidis isprf sebe dok kvcas sms),
mobile aid(leksikon bolesti i prve pomoci),
virtual note(wgt),
we plan(wgt planer),
badapedia(wikipedia),
napi player,
convertout(konvertor svega zivog),
tuner za gitaru i akordi.
Jedino sto mi fali je navigacija.

sket
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 18:24

Post od sket »

Hteo sam sada da nadjem zaklamp aplikaciju i pokrenem Kies, pa SamsungApps, ali saceka me obavestenje:

Slika

Ja kliknem na Yes, on kao pokrene prozorcic u kome se vidi status download-a sto traje manje od sekunde i zatim ponovo restartuje Kies a da nista nije update-ovano. Kada odem na Settings pa Update ispise mi da vec imam najnoviju verziju Kies-a. Cak sam hteo da skinem sa sajta (u slucaju da zbog zemlje Kies ne nudi noviju verizju) ali i tamo je verzija koju vec imam (1.5.110074_45). Pa je moje pitanje: WTF?! :)

p.s. @stefgi| Slazem se sa tvojim predlogom, samo ako je moguce, postavite i par screenshot-ova kao i zemlju iz cije prodavnice su skidane aplikacije.... npr. znam da zaklamp skinut sa Holandske.

Izmenio tomas.hokenberi: sket - slika ti je veca (ili tacnije sira) od dozovoljenih dimenzija. Postavi thumbnail ili manju (uzu) sliku.

Postavio sam thumbnail, medjutim nema potrebe za odgovorima posto se problem resio sam od sebe, da li zbog restarta ili su preko noci Samsungovci nesto cackali ko ce ga znati ;)

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Hocu da prebacim neki video na tel da vidim kako to funkcionise. Koji je najbolji format(kvalitet dosledan a najmanje mb uzima) i u kojoj rezoluciji? Pretpostavljam u 480x800. Koji program za resize koristite?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

stefgi, kako Wave,preme specifikacijama, podrzava divx reprodukciju ne vidim zasto bi bilo sta konvertovao? Pokreni bilo koji standardni divx AVI. Pri rezoluciji ekrana od 800x480 neces moci da ustredis megabajte promenom rezolucije (osim ako ne konvertujes neki HD video), a bez gubitka kvaliteta.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

meckonja82
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 25. Maj 2009. 19:02

Post od meckonja82 »

kupio sam telefon pre 5 dana i oduševljen sam, ali nigde da nadjem kabl za tv-out za ovaj telefon.
Molim vas ako neko zna gde u beogradu moze da se kupi neka javi na PM(i ako moze okvirnu cenu).
Hvala

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

meckonja82, slabe su sanse da ces naci u Beogradu kabl specijalno za S8500. Ako koristi isti 3.5mm konektor za audio/video kao S8000 onda mozes da koristis tv-out kabl namenjen Nokia N95.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Pokusao sam da ustedim mb nekako posto nemam love za 16 ili 32 gb a cini mi se malo 8gb
tomas.hokenberi napisao:meckonja82, slabe su sanse da ces naci u Beogradu kabl specijalno za S8500. Ako koristi isti 3.5mm konektor za audio/video kao S8000 onda mozes da koristis tv-out kabl namenjen Nokia N95.
Ja sam isto takav uzeo za 500kinti na buvljaku i sljaka lepo sa starim samsung televizorima medjutim za novim samsungom koji je ujedno i tv monitor,imam problema. Probao sam i na sonyjevoj plazmi sljaka ekstra samo sto je dosta razvuceno zbog velicine.

Jel ima neko problem da sve aplikacije za prikazivanje stanja baterije nisu precizni vec zaokruzuju na po 15 20 posto?

sket
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 18:24

Post od sket »

stefgi napisao:ljudi mogli bi da pocnemo sa nabrajanjem nekih aplikacija i widgeta koje koristimo i koje su mast have. Ja recimo koristim
htc sat,
zaklamp lampicu(tvrdim da ne postoji jaci flash),
sms kamera(vidis isprf sebe dok kvcas sms),
mobile aid(leksikon bolesti i prve pomoci),
virtual note(wgt),
we plan(wgt planer),
badapedia(wikipedia),
napi player,
convertout(konvertor svega zivog),
tuner za gitaru i akordi.
Jedino sto mi fali je navigacija.
Poskidao sam (skoro sve) ove aplikacije/widgete i evo mojih komentara:

Zaklamp - veoma funkcionalna, samo sto nije na engleskom i sto je on/off zvuk glasan i ide na zivce.
SMS kamera - skinuo sam ovu ili neku slicnu aplikaciju cim sam uzeo telefon, funcionise ok ali je totalno nepotrebna/neprakticna.
MobileAid - nisam previse gledao i citao sta u njoj pise, ali ostavio sam je da prelistam kad mi bude malo vise dosadno.
Virtual Note - jednostavan i interesantan widget, posluzice vam kad za nesto treba da vas podseti.
WePlan - za moj ukus previse nepregledan widget.
Badapedia - ni ovo nisam previse testirao ali izgleda skroz ok. Kada pokrenem full verziju Wikipedie neki delovi sajta mi se preklapaju sto nije slucaj u Badapedia aplikaciji. Vredi je skinuti.
Napi Player - aplikacija je na Poljskom i ne znam u cemu je njena prednost u odnosu na default plejer - delete!
Convertout - ima dosta opcija za konvertovanje (duzine, povrsine, zapremine....) ali su merne jedinice jako ogranicene. Npr povrsine pretvara samo iz kvadratnih cantimetara u kvadratne metre, a ne u kvadratne ince, stope itd. Takodje delete.
Tuner za gitaru - nisam skidao jer n'umem da sviram.
:)

Odgovori