Samsung Wave (S8500)/Wave II (S8530) Bada platforma

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Post od ikiM »

Napi Player je veoma dobra aplikacija - jeste meni na poljskom jeziku (nije mi jasno da to nisu promenili toliko vremena), ali ima prednost nad samsungovim plejerom makar u dve stvari:
- titl prikazuje srpske fontove i titl fajl može biti smešten na neko drugo mesto u odnosu na sam film
- kada je baterija na izmaku, samsungov plejer će se stopirati, prestaće da pušta film i ne može se ponovo pokrenuti, dok Napi Player može i da se pokrene u tim uslovima i da pušta film, još najamanje pola sata, sve dok se baterija potpuno ne isprazni.

Za sada je taj plejer najbolji (bar što se mene tiče), za Wave.

Inače, dosta dobrih stvari: informacija, wallpapera, igara, tema i Widgeta možete naći na dva dobra Bada foruma:

http://www.mysamsungwave.com
i
http://www.badaforums.net/forums/

Znači, postoji još nešto sem SamsungApps-a
Poslednja izmena od ikiM u Čet, 30. Sep 2010. 01:09, izmenjeno 1 put ukupno.
Nokia e71

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

sket napisao:
Poskidao sam (skoro sve) ove aplikacije/widgete i evo mojih komentara:

Zaklamp - veoma funkcionalna, samo sto nije na engleskom i sto je on/off zvuk glasan i ide na zivce.
SMS kamera - skinuo sam ovu ili neku slicnu aplikaciju cim sam uzeo telefon, funcionise ok ali je totalno nepotrebna/neprakticna.
MobileAid - nisam previse gledao i citao sta u njoj pise, ali ostavio sam je da prelistam kad mi bude malo vise dosadno.
Virtual Note - jednostavan i interesantan widget, posluzice vam kad za nesto treba da vas podseti.
WePlan - za moj ukus previse nepregledan widget.
Badapedia - ni ovo nisam previse testirao ali izgleda skroz ok. Kada pokrenem full verziju Wikipedie neki delovi sajta mi se preklapaju sto nije slucaj u Badapedia aplikaciji. Vredi je skinuti.
Napi Player - aplikacija je na Poljskom i ne znam u cemu je njena prednost u odnosu na default plejer - delete!
Convertout - ima dosta opcija za konvertovanje (duzine, povrsine, zapremine....) ali su merne jedinice jako ogranicene. Npr povrsine pretvara samo iz kvadratnih cantimetara u kvadratne metre, a ne u kvadratne ince, stope itd. Takodje delete.
Tuner za gitaru - nisam skidao jer n'umem da sviram.
:)
Ne znam sta ce ti engleski za zaklamp? Jel ti se gasi svakih 10 15 sekund?
SMS kamera je prakticna al mozda tebi nije.
Napi player pusta nasa slova ш ђ ч ћ itd

Pocni da sviras gitaru :P :P

Skinuo sam gomilu igrica i mogu vam reci da ima stvarno dobrih. Sto bada sto java.
http://xxx.yyy.zzz/qqq
Izmenio tomas.hokenberi: Ja verujem da su sve to besplatne igre i programi ali posto nismo u mogucnosti da proveravamo ne postavljaj ovde takve linkove. Umesto toga postavi linkove ka originalnim sajtovima a zainteresovanima posalji link na PP.

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Post od ikiM »

Pošto Wave pušta razne video formate možete na njemu gledati i matroška filmove i/ili iste prebacivati na tv, preko AV kabla. Međutim, ukoliko ti filmovi sadrže, takozvane B-frejmove, biće primetno, blago seckanje.
Kako se to može regulisati, više o tome:

http://badaforums.net/forums/viewtopic.php?f=57&t=1000

Imate i male primere videa sa i bez B-frejmova, pa ćete uočiti razliku...
Nokia e71

sket
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 18:24

Post od sket »

stefgi, kad vec pise nesto u palikaciji onda bih voleo da znam sta pise, mada u slucaju lampe nije neophodno. Tamo me vise itira onaj glasan on/off klik. Inace, gasi se, tj. resetuje se i meni lampica svakih 10-15sec. Verovatno je to maximalno vremen koje flesh moze da bude upaljen a zak ga ponovo upali odma nakon toga.

ikiM, sve sto si rekao za Napi sam procitao na SA, ali posto je aplikacija na poljskom nisam uspeo da se snadjem. Titlove gotovo nikad ne koristim tako da mi u sustini i nije potreban. Mozda ga skinem ako izadje engleska verzija.
--
Evo linka za 1.5.3. verziju Kies-a

http://au.samsungmobile.com/support/sof ... sw_type=SW

ili

http://www.samsungmobile.co.uk/support/ ... l=GT-S8500
---
Evo screenshota. Dodata je opcija za direktan upload na Facebook i MySpace, kao i opcije za upload.

Slika

[Edit:] Spojio tomas.hokenberi:: Nije dozvoljeno uzastopno postovanje. Postoji opcija "Izmeni". Sledeca takva poruka nece biti spojena vec ce biti obrisana bez obavestenja! Za vise informacija o pravilima foruma:

Pravila otvaranja tema i davanja odgovora

kapistec
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Uto, 21. Apr 2009. 14:25

Post od kapistec »

Posle 10 tak dana koncno su mi sredili telefon u servisu (boot je bio riknuo pilikom flesovanja u servisu) i instalirali su koliko vidim software s8500 xxjh3. Jeli je ova verzija dobra jer gnjavio sam telefon oko 1 sat bez prestanka i za sada nisam primetio problem. Pre servisa se resetirao posle 10 tak minuta ali ne znam koja verzija je bila na telefon. Imam par pitanja.
1. Dole na fonu imam 3 aplikacije. Poziv,kontakt i mesage. Hteo bih umesto mesage da ubacim "menu" jer mi je ranije tako bilo kako ne bih pritiskao sredisnji taster
2. Odakle bih mogao da ubacim jos widget
3. Neki browser kako bih mogao da sljakam preko wi-fi
Budite pozdravljeni i hvala

sket
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 18:24

Post od sket »

1. Menu ikonica vise ne postoji. Umesto default tri mozes staviti bilo koje druge tri.
2. Widgete skidas sa SamsungApps-a. Mozda moze i na nekim forumima da se nadju ali ja nisam imao iskustva sa tim metodom.
3. Nisam najbolje razumeo sta si hteo ovde, ali default browser fino sljaka na wi-fi.

kapistec
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Uto, 21. Apr 2009. 14:25

Post od kapistec »

Sket Dali je taj default browser yahoo koji se nalazi u widget ili u meni ona ikona za internet koju ne mogu da startujem jer mi trazi network podesavanja i nekako ne mogu da je startujem preko wi-fi. Ja bih preko wi-fi da se konektiram i da stavim adrese u bookmark ali mi nekako ne ide jer od danas prvi put sljakam telefon. Ako mozes korak po korak bio bih ti veoma zahvalan. Moze li i widgete direktno preko wi-fi da se instaliraju na telefon ili mora preko kies. Pozdrav i zivio mi

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

kapistec napisao:...
Izvini ali malo konfuzno pises tako da te jedva razumemo.
Idi na podesavanje interneta i podesi za svog operatera. Kad to podesis idi i ukljuci wifi. WIFI uvek ima prednost nad gprs tako da ti nece skidati kredit.
Sam browser trazi da imas podesavanja za mrezu. Probaj tako pa javi
http://www.telenor.rs/?page=6226
http://www.mts.telekom.rs/index.php/pod ... a.563.html
http://www.vipmobile.rs/privatni/usluge ... ka.80.html

Izmenio tomas.hokenberi: Dugo si clan foruma tako da bi trebao da znas da citiranje celih poruka, a posebno poruke neposredno iznad, nije dozvoljeno. Eventualno se tolerise citiranje poruke sa neke od prethodnih strana. Sledeca takva poruka ti nece biti izmenjena vec ce biti obrisana bez obavestenja! Za vise informacija o pravilima foruma:
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora

kapistec
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Uto, 21. Apr 2009. 14:25

Post od kapistec »

U vezi wi-fi razumeo sam potpuno sada jer nisam znao da treba da podesim internet preko operatera za da imam i wi-fi. Dali ima nacin instaliranje widgeta i aplikacije bez da se instalira Keis zato sto sam probao nekoliko puta da ga instaliram ali nekako ne ide. Muziku i slike stavljam direktno u mass memory. Hvala jos jednom

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Post od kvaka33 »

kapistec napisao:...
imas na ovoj strani kako se instalira Keis,pisao sam o tome viewtopic.php?t=20022&postdays=0&postorder=asc&start=80
Izmenio tomas.hokenberi: kvaka33, neposredno iznad poruke koju si citirao stoji moja opomena stefgi-ju da ne citira cele poruke i ti odmah zatim citiras celu poruku!?! Da ponvovim: citiranje celih poruka, a posebno poruke neposredno iznad, nije dozvoljeno. Eventualno se tolerise citiranje poruke sa neke od prethodnih strana. Sledeca takva poruka ti nece biti izmenjena vec ce biti obrisana bez obavestenja! Za vise informacija o pravilima foruma: Pravila otvaranja tema i davanja odgovora

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

A i ti hokenberi al si se raspisao. Polako mi smo stari lisci :D

Mozes instalirati wgt tako sto ces otici preko wifi na apps i skinuti ili otici na neki od foruma i skinuti wgt koje ces prebaciti na tel i samo ih kliknuti i sami ce se instalirati a naci ces ih u onom delu desktopa gde ubacujes wgt.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

stefgi, kao stari lisci (istina kvaka33 je (barem u ovoj inkarnaciji) na forumu svega jedno 20-ak dana) bi morali da znate da morate da postujete pravila foruma.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

mravm
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 02. Okt 2010. 20:58

Post od mravm »

tel je extra. samo me bune 2 stvari divx filmove ne mogu da pustim pise nepodrzan format fajla a registrovao sam telefon na sajtu divx, i flash animacije i sajtove ne otvara, a u specifikaciji pise da otvara. Da li ima jos ko takve probleme i da li ih je resio.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

mravm, divx je sirok pojam, moguce je da si pokusao da prikazes neki film koji je kodiran nepodrzanim codec-om. Mnogo toga nazivamo divx, a cak nije kodirano divx codecom vec nekim drugim, kao sto je mkv. Da li si probao vise avi fajlova u divx formatu ?

Inace registracija na sajtu nema nikakve veze sa mogucnoscu pustanja divx filmova.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

bpositive
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 16:35

Post od bpositive »

I dalje me muči Kies... nikako da prepozna telefon (connecting device/please wait...i ništa)... svašta sam probao ali ne ide... :dry: :uhuh:
savet?

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Post od kvaka33 »

bpositive

prvo dignes kies pa onda zabodes telefon
desava se da os koji imas mora takodje da ucita neke drajvere ako to ne uradi takodje zna da kies pravi probleme tj da nadje telefon

mravm
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 02. Okt 2010. 20:58

Post od mravm »

nisam samo jedan sam probao probacu kasnije jos neki... takodje imam problem sa Kies-om uradio sam kako je napisao neko pre ali i dalje posle koraka kada oznacim samo da instalira tel kad idem next on mi izbaci problem sa konekcijom neznam sta je u pitanju... drugi problem imam sa vremenom kad mi stizu poruke stigne mi poruka sa vremenom koji je sat vremena unazad na pr sad je 22:30 i stigne mi poruka i na njoj pise da mi je stigla u 21:30 a ne u 22:30 koliko je u tom trenutku neznam u cemu je problem.. ako neko zna nek mi pomogne.. unapred hvala

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Post od kvaka33 »

mravm

pogasis sve konekcije koje imas na kompu sem one glavne
znaci ako imas bezicni ruter iskljuci ga ili ako imas umrezena 2 kompa znaci bilo sta tog tipa moras iskljuciti i onda probaj da instaliras
takodje ako si ranije pokusavao instalaciju pobrisi sa nekim programom sve ostatke ranije instalacije
ako treba ponovo skini kies pa tek onda instalacija
Sto se tice tog sa vremenom ako je to na fonu probaj da sredis vremensku zonu i pogledaj parametre podesavanja u fonu za poruke
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

bpositive
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 16:35

Post od bpositive »

kvaka33, i to sam ranije probao ali ne vredi... :cry:
interesantno da sam pokušao i na xp mašini i na w7 mašini i potpuno ista stvar... connecting device/please wait... i tako u nedogled...

milmat
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 24. Sep 2010. 19:26

Post od milmat »

@ikim: Izvini što se nisam javljao neko vreme, morao sam na put. Elem, najzad sam uspeo da sve sredim, ali caka nije bila u ProductCode u registri bazi, već je trebalo da se izmene i druga dva parametra koja se javljaju na jednom od linkova koje si postavio. Tu je problem što su autori raznih postova uputstava na forumima unekoliko nedorečeni i ostaje nejasno da li u registriju ona druga dva parametra treba dabudu onako kako su oni naveli, dok sam na drugim mestima nalazio da oni treba tačno da se slažu s firmverom. Čak i kad sam sve izmenio u registri bazi kako treba, na XP nisam uspeo da apgrejdujem firmver. To sam uspeo bez ikakvih problema na laptopu s W7. Na XP-u mi je s najnovijom verzijom Kiesa stalno davao da FirmwareUploader ima problem i da mora da se zatvori.
A ineče u mom registriju stalno je stajalo da je ProductCode S8500BAAMSR. Ndam se da će ovih par mojih informacija biti nekome od koristi.
Tebi svakako mnogo hvala, moj Wave je sad sasvim OK s OS Bada 1.0.2 :D

Odgovori