Samsung I9000 Galaxy S

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Dobar dan.
U Srbiji je moguć update na Froyo kroz najnoviju verziju Kies.
Poslednji "dinosaurus" sa Android platformom konačno ima Froyo.
Uspošno sam "update" Samsung Galaxy S na najnpoviju verziju poznatu kao Froyo ( ili kao "Zamrznuti jogurt ).
Sada kada se otkuca #*1234# dobija se:
PDA: I9000XWJP6,
PHONE: I9000XXJPM,
CSC: I9000XEEJP4,
Buil Info: 2010.10.
Sve je proteklo u najboljem redu. Sve radi dosta brzo i dobro.Sada je video snimak u MP4 formatu.Postavio sam ga na YT.
Postoje i noviteti izmedju ostalog potupni prelazak na srpski jezik.
Pozdrav svima sa Samsungom Galaxy S. :)

yamaha-tzr50
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 07:09

Post od yamaha-tzr50 »

korisnikboban, ja sam malopre probao ali mi Kies izbacuje poruku da je vec instaliran poslednji update? :? Jel negde gresim,jel ima neka caka? :?
A prilicno sam siguran da imam 2.1 Eclair :wink:

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Dobar dan "bajkeru",
Da bi se prešlo na Froyo, potrebno je izvršiti izmene u regedit kompjutera. Obzirom da je to i pomalo opasno po telefon i po registar kompjutera ne bih o tome. Jedan netačan podatak i sve u telefonu, komjuteru i Kies-u više ne vredi. Izvini. Možda je bolje da se sačeka da Kies sam u narednim danima odredi svoje bez ikakvih izmena. :)

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

Да, има начин како да се активира "превремена" надоградња на 2.2 помоћу измене неких ставки у регистру компјутера. Има на xda-developers форуму како то да се уради.
Углавном 2.2 је кренуо и сви ће добити на крају надоградњу.

@korisnikboban
Да ли је ишта избрисано током надоградње, тј. враћено у првобитно стање (програми, игре, теме, слике, контакти и сл.)?

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Post od Demian »

Mene interesuje da li SAMSUNG GALAXY S i9000 ima stabilizaciju slike i videa pri slikanju i snimanju u opcijama da se ukljuci i kakav je pri slikanju(da li se mute slike) u pokretu ili ako se snima da li je video onako drhtav ako me razumete?!
I jos nesto,mnogo ljudi se zali na losu gps preciznost i lose fixsiranje satelita na ovom uredjaju :dry: kakva su vasa iskustva na primer sa motonav navigacijom ili sada sredjenim verzijom igo my way za ekrane 480 x 800 posto verujem da ste insalirali i probali? :blinky: :|
>> N7100 <<

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

Motonav ради одлично, тј. GPS ради одлично. Испробао сам га од Сарајевске до Мале Моштанице и довео ме је на само место где сам означио. Још је то био некакав пут, који се на мапи водио ка "неименован пут код Обреновца".

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Dobro veče.
Na Froyo-ju je novo sledeće:
Android 2.2 JIT compiler
Adobe Flash Player 10.1 compatibility
New Android Market with auto-updating
Speed improvements
Pinch-to-zoom homescreen flyover
Improved default keyboard
Quick links to “GPS” and “Auto rotation” toggles on notification bar added
Slightly different graphics and transitions with app drawer and default icon dock
Colored icons in settings
GPS Fix
Colored settings icons
Media Hub
Darker menu theme, navy blue color
Better Exchange support
Video records in MP4 format
New Search widget
New Gmail application
cgmiki napisao:Да, има начин како да се активира "превремена" надоградња на 2.2 помоћу измене неких ставки у регистру компјутера. Има на xda-developers форуму како то да се уради.
Углавном 2.2 је кренуо и сви ће добити на крају надоградњу.

@korisnikboban
Да ли је ишта избрисано током надоградње, тј. враћено у првобитно стање (програми, игре, теме, слике, контакти и сл.)?
Pazi na tom forumu su potvrdjene samo tri promene a potrebno je izvršiti četiri. :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

korisnikboban, ako znas koja je cetvrta ti je napisi kao i procedutu korak po korak kako si ti to bezbolno odradio. Pa ako nekp hoce neka radi na svoju odgovornost. Nemoj samo ovako da im golicas mastu... Ziv bio :wink:

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Azimuth

Post od korisnikboban »

Azimuth, “DEVCONINFO”=”” ( u regedit ).

podrazumeva se da kod “DEVCONINFO”=”” ne stavljati znake navoda i ne stavljati znak jednakosti. Dva znaka navoda su obavezna
Obavezno ukloniti bilo koji tzv.lagfix.
Prthodno pre "update" sve vratiti kroz "settings" na fabričko stanje.
Prethodnu proceduru ne bih objavio jer ne želim da snosim nikakvu odgovornost.

edit:
Instalirao sam i novi Skype za Android platformu.
Sada sa Froyo 2.2 radi bez ikakvih problema.
Svima na Samsung Galaxy S pozdrav. :)

Izmenila Ninolina:: nemoj da pises poruke jednu za drugom.. koristi opciju Izmeni.. Takodje, nemoj da citiras poruku koja je odmah iznad tvoje.. Podrazumeva se da na nju odgovaras..

xane
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pet, 28. Nov 2008. 18:58

Post od xane »

korisnikboban, sve sto se radi mimo oficijalne procedure, odgovornost snosi onaj ko radi, takav stav imaju i kolege na xda, nemoj da se to sekira ... ali ako nećeš da kažeš javno može na PP.
Koliko sam na brzinu pogledao na xda, kroz hack u registry telefon se zavara koji je region pa ti onda omogući upgrade ? Verzija sa kojom si uradio upgrade jel to full verzija nije neka beta ili nešto slično, pa da kasnije moramo opet ... ?

poz

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

Не, не. То је пуна верзија надоградње на 2.2. Једино са овим добијаш 2.2 пре него што га Самсунг пусти за наше подручје за инсталирање преко Киеса.

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Dobro veče,
verzija koja se dobije je full i nema iza nje nikakvog "moramo opet".Mislim da uskoro stiže i Android "Gingerbread".
Telefon mora da bude "nerutovan", vraćen na fabričko stanje,sa potpuno napunjenom baterijom, kako je to napred napisano.Koristiti novi "kies", kompjuter restartovati i ugasiti sve "antiviruse" i "firewall", učitati kies, spojiti telefon, kada kies prepozna telefon ne prekidati vezu već minimizirati kies i preći u regedit. Izvršiti sve četiri radnje u regedit-u i sa "x" izaći iz regedit-a, podići kies i izvršiti dopunu. Sve ostalo odrade kompjuter, telefon, kies i server. ako nemate "adsl" internet vezu najbolje je ne raditi ništa. Ne upotrebljavati za vreme dopune ni telefon ni kompjuter
Dešava se, što mi nije jasno, da neki od telefona zablokiraju posle dopune. Tada ne brinite, koristite pravilo "tri dugmeta" na telefonu i trebalo bi da telefon vratite u prethodno stanje.
Još jednom, ne želim da budem izvor te "tri radnje" jer ipak bih bio delimično odgovoran. To uradite sami.

Sa Froyo-om 2.2, telefon je stabilan, oseća se da je sada nekako sve "sveže", ne baš toliko brz kako se to priča, ali ima puno noviteta na "android pijaci". Jedan od njih je "Tv flash" na kome u realnom vremenu možete da izaberete jednu od preko 100 Tv stanica i da posmatrate trenutni televizijski program. Uporedjivao sam kanal "BBC world news" na televizoru i istovremeno na Samsung Galaxy S. Emisija na mobilnom je blago kasnila jednu sekundu u odnosu na kanal na televizoru.
Sve korisnike Samsung Galaxy S pozdravljam. :)

xane
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pet, 28. Nov 2008. 18:58

Post od xane »

Sacekacu jos par dana a posle ...

Imam jedno drugo pitanje, koristio sam APNdroid i sad Extend controls da prekinem "data connection" da se nebi kacio kako ko hoće (od programa, bez obzira na podesavanja update i auto sync strelice su non stop bile crvena/zelena) medjutim kad vratim "data connection" odnosno oni ukljuce apn-ove nema konekcije, tek kad obrisem apn-ove i ukucan nove pojavi se "data connection" i sve tako u krug. Inace koliko sam skapirao oni to rade tako sto reinemuju apn-ove da se nebi aktivirali ...
Jel ja nesto neradim kako treba ?

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

Ево шта сам нашао на једном форуму:

"I'm not sure what to make of this but I've been reading posts on another forum from supposedly Samsung insiders that the recent 2.2. froyo release was actually accidentally released and was never intended for distribution due to lag problems caused by the RFS memory system and that is why it has been pulled.
I did a bit more digging and found out that Samsung are actually working on a new faster version of Froyo for release at the end of November which has a new memory system.
Im not sure if I believe this next bit but apparently they are also planning on 3.0 Gingerbread, which apparently is actually going to be android 2.5 not 3.0 as previously stated, 3.0 is going to be more directed at tablets with 2.5 being more suited to mobile phones."

Додатак:
Изгледа да је стварно тако.

http://www.gsmarena.com/samsung_pulls_o ... s-2014.php

http://twitter.com/#!/samsungukmobile/s ... 7957349174

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Dobro veče,
zaista čoveku da ne bude ništa jasno.
Sada Samsung povlači sa "servera" froyo 2.2 jer nešto nije u redu i izbaciće neku novu verziju početkom novembra istovremeno za celu Evropu.Odlično. Da li je marketing, reklama ili nešto treće svi žemo videti. Jer zapamtite i loša reklama je dobra reklama, važno je da se na svim forumima piše o Samsungu i prodaja raste.
Na mom Samsungu Galaxy S sa novim Froyo 2.2 sve je, hvala Bogu, 100% u redu.
Predlažem da se zaista sačeka i taj novi.
U medjuvremenu sa Android pijace može da se učita nova opcija za YT. Izvanredna je, verujte.
Po prvi put možete da posmatrate "klip", da čitate komentare i da potražite slične klipove ida zaista uživate u brzini obrade sa dodatom opcijom HQ.
Svima na Galaxy S pozdrav.

nbot
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 25. Avg 2010. 21:23

Post od nbot »

Da li je istina da pri kupovini Galaxy S obavezno treba obratiti paznju da je proizveden u Juznoj Koreji zato sto postoje mnogi osakaceni modeli proizvedeni u Kisobranistanu i sl. ili je to samo "urbani" mit.

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

Први пут чујем за то. Сви који су званично увезени су корејски, само је батерија састављена у Кини. Е, сада, што се тиче ових откључаних и што се продају у "кутијама за ципеле", то већ не знам.

nbot
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 25. Avg 2010. 21:23

Post od nbot »

hehe, hvala na info....procitao sam na nekim nasim sajtovima za to pa reko da pitam posto planiram da ga pazarim 8)

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Post od Demian »

ima li samsung galaxsy s video editor i da li moze da edituje sopstvene klipove koje snima u hd rezoluciji? :unsure: negde procitam da ima a negde da nema pa da cujem od nasih korisnika iz prve ruke! :blinky:
>> N7100 <<

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Ne poseduje video editor.
Možeš na You Tube ili na sličnim društvenim mrežama da postavjaš snimljene klipove. Sa Froyo-om klip je u MP4 rezoluciji.

Odgovori