Samsung Wave (S8500)/Wave II (S8530) Bada platforma

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
nevermind
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 02:35

Post od nevermind »

Da li je i badi kao androidu potrebna stalna internet konekcija da bi u potpunosti funkcionisao? to pitam da znam da li da ga uzmem u slobodnoj prodaji sa sadasnjim prepaidom ili da uzmem kod telenora sa prenesi plus 500.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

nevermind, ni androidu nije potrebna stalna internet konekcija da bi u "potpunosti funkcionisao" (odakle ti ta ideja uopste?), a BadaOS-u jos manje.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

nevermind
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 02:35

Post od nevermind »

tomas.hokenberi, pa ne bas bukvalno ali 80 posto widgeta se oslanja na stalnu konekciju pa je pomalo besmisleno nemati mb u paketu. sta ti mislis jel se isplati uzeti ga preko telenora?

perica123456
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 18. Okt 2010. 09:26

Post od perica123456 »

Hello,
pregledao sam ovih 12 strana i nisam naleteo na ovaj problem (mozda mi je i promaklo). Imam problem da se nakacim na HUAWEI HG 520i (dobio od telekoma na koriscenje - kuca). Nema veze da li ima sifre za pristup ili je otvoren pristup ruteru. Na TP-Link ili na Pirelli (dobio od Telekoma na koriscenje - posao) se kaci bez problema i savrseno radi internet.
E sad, malo sam guglovao i shvatio da im je to boljka. Jel neko uspeo da sredi to? Ili da li neko zna ima li nacina da se zaobidje taj problem?

Hvala unapred.

milmat
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 24. Sep 2010. 19:26

Post od milmat »

Ja na poslu imam taj HUAWEI koji se dobija od Telekoma, ali neznam tačno koji je. Meni je problem jedino to što sam malo dalje od rutera, ali se inače kači bez ikakvih problema. Isto i kod kuće na TPLink.

MilanZP
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 22. Feb 2010. 23:53

Post od MilanZP »

Pozdrav wave-eri, imam par pitanja za vas...

Trenutno koristim S8000, pa me zanima koliko bih dobio kupovinom Wave-a.
Procitao sam da je neko instalirao We Travel, pa me interesuje koliko je komplikovan proces i koliko je koristan taj program. Ja nisam uspeo da osposobim GPS na Jetu.

Koliko mu je blic slabiji od onog na Jet-u?

Kakve slusalice idu uz njega, ako se kupi u Telenoru? Mozda vam je smesno, ali meni je to bitno... :)

I zanima me vas opsti utisak (i poredjenje, ako ste imali priliku da korstite i Jet). Voleo bih da cujem, od vas koji ga koristite, koje su mu glavne mane, jer vrlina smo svi svesni.

nevermind
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 02:35

Post od nevermind »

MilanZP, pretpostavljam da zelis slusalice za muziku, ja licno mrzim bubice pa bih ti preporucio ako zelis pravi zvuk da uzmes lepo sennheiser hd201 zatvorene sluske za 2100din. ili nesto skuplje ako planiras da trosis vise. ja isto hocu da kupim wave a za muziku cu koristiti hd437.

sket
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 18:24

Post od sket »

@MilanZP| Nisam imao priliku da koristim Jet iako sam svojevremeno hteo da ga kupim i pogledao sam sve video review-e koje sam nasao :) Wave je ipak bolji izbor. Wave ima Badu koja ce se jos vise razvijati i biti sve bolja i bolja iz dana u dan, dok Jet ima 'to ti je sto ti je' softver. Video snimci su odlicni, fotografije bi mogle da budu i bolje narocito na slabijem svetlu. Kvalitet zvuka preko slusalica je extra, a uz njega se dobijaju Samsungove in-ear slusalice koje su meni mnogo bolje od klasicnih bubica.

Sto se nekih mana tice, mozda se i nadje neka sitnica ali je ona softverska pa verujem da ce vremenom svi bagovi nestati.

MilanZP
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 22. Feb 2010. 23:53

Post od MilanZP »

@nevermind
Svakako da je bolji zvuk, ali bi mi bio problem da nosim sa sobom tako nesto. In-ear koji je sket pomenuo, a koji imam i na jet-u, ce mi savrseno odgovarati.

Hvala vam na odgovorima...
Jedina stvar koja me muci je taj problematicni GPS.

sket
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 18:24

Post od sket »

Iako bada 1.2 jos nije zvanicno na trzistu (najavljena je za kraj novembra) mnogi su je sami vec instalirali koristeci multiloader. Dve bitne stvari koje treba da znate su da CSC fajl ne sadrzi Srpski vec samo standardne evropske jezike, i da ne bi trebali ovo da pokusavate ako vam je telefon zakljucan na mrezu (u mom slucaju Telenor). Neki su rekli da nema problema iako je zakljucan, ali ja se nebih igrao jer ako se nesto zezne onda morate da nosite telefon u servis i bla bla bla. Ako se ipak odlucite da sami uradite update, evo korisnih linkova:

Multiloader - http://www.multiupload.com/G1J735MVZT
Firmware (Bada 1.2) - http://www.multiupload.com/8P155MOV1J (password: samfirmware.com)

Video tutorial - http://www.youtube.com/watch?v=9XfMn89vOmo

kapistec
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Uto, 21. Apr 2009. 14:25

Post od kapistec »

Negde sam nesto procitao "Android na Wave" Moze li mi neko pojasniti sto ce biti to t.e. dali cemo moci da promenimo OS i eventualno od kad bi to funcionisalo i kako? Pozz

ricma985
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pon, 28. Avg 2006. 16:57

Post od ricma985 »

Pazite ovo: slusao sam muziku na tel-u nekih sat vremena i videh da je preostalo 30ak % baterije. Posle pola sata otkljucah tel i on se iskljuci. Ok to se desavalo, ajde upalim ga, dodje do onog dela 'bada' i opet off. Remove/insert bateriju i tel se ukljuci, a baterija prazna! Posto nije bilo struje, ostavih ga jadnog da se muci i pogledah posle 10ak min, kad ono baterija na 8%! Posle nekog vremena skocila na 14% Sta to bi?

dimcho
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 24. Okt 2010. 19:40

Post od dimcho »

MilanZP je pitao za WeTravel. Evo mog iskustva. Skinuo sam sa Krstarice link za prog. sa mapama SCG, raspakovao na karticu, instalirao i nista, nije video mape. Da ne gusim, ponovio sam isti proces 6 puta i tek tad je upalilo, kod instalacije je prepoznao mape. Nisam ga jos detaljno probao al' mislim da radi spooorooo. Na mapi je obelezena kafana 'Grgec' koja ne postoji vec godinama, tu je RajSajzen banka. Neznam koliko je pouzdan. Ako ti treba navigacija bolje idi na buvljak u Pancevu i kupi nekog kineza za 50-tak evra.

MilanZP
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 22. Feb 2010. 23:53

Post od MilanZP »

@dimcho
Toga sam se i pribojavao, jer imam isti problem na S8000... :smutny:
Ali ajde da zivim u nadi da ce se pojaviti neka valjana navigacija za Wave... :)

sket
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 18:24

Post od sket »

kapistec napisao:...
Neki ljudi su poceli da rade na tome pre nekoliko meseci, ali mislim da nisu daleko dogurali jer je i forum na kome su se oglasavali ljudi ugasen. U pitanju je bio WaveDroidProject. Trazio sam ja po netu ovo ranije, ali sam trenutno zadovoljan sa Badom, pa ne pratim vise da li se neko i dalje bavi ovim pitanjem.

Izmenio tomas.hokenberi: sket ne citiraj cele poruke ako se nalaze na istoj strani. Uvek mozes u odgovoru da objasnis na sta odgovaras. Daklem umesto da napises "na tome", napises "na Androidu za Wave" i sve je jasno.

Enkoo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 27. Okt 2010. 19:46

Post od Enkoo »

Pozdrav svima...novi sam na forumu:)
Dobio sam sAMSUNG GT S8500 WAVE,medjutim na njemu pise Not for Sale, da li bi mi neko mogao pomoci u vezi s 'ovim problemom' (ako je problem). Pricao sam s drugom i on mi kaze da je nekad davno imao Sony e. k800i nesto slicno Not for Sale i da mu se nakon nekog vremena zakljucao i nije ga mogao koristiti? Da li je to moguce? Pa me je nekako 'strah' da se i meni ne desi to:) unaprijed hvala svima

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

To su uglavnom sample ( prototype ) modeli koji služe za testiranje njegovih mogućnosti npr. od strane novinara, običnih korisnika, beta testera i radnika određene kompanije itd. Ne znam da li postoji neki manifest kao što je pomenuto, ali znam jedino da se koristi u tu svrhu i postoji mogućnost da je prošao kod mnogih drugih osoba dok nije došao do tebe.
Nokia Lumia 630

sket
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 18:24

Post od sket »

Da li je na badi 1.2 omogucen 'smart dialing' prilikom izbora primaoca sms poruka? Kod mene trenutno kad saljem nekom poruku i prilikom sastavljanja iste odem na Contact, telefon pretrazuje imenik samo po prezimenu. To mi je malo zajebaTo jer neke ljude uglavnom znam po imenu ili cak po nadimku. Ajde proverite mi to molim vas :)

nevermind
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 02:35

Post od nevermind »

uzecu uskoro ovaj telefon pa me zanima kako idu one sifre da se vidi koliko ima sati razgovora? i slicno...

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Post od yocasylver »

bpositive napisao:I dalje me muči Kies... nikako da prepozna telefon (connecting device/please wait...i ništa)... svašta sam probao ali ne ide... :dry: :uhuh:
savet?
i kod mene je ista stvar,nikako da se konektuje,kad sam iskljucio wi-fi na kompu onda mi se ukljucila sinhronizacija sa kompom ali da ga prepozna kies nikako

sta da radim

Odgovori