Samsung I9000 Galaxy S

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
vrhunski
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 15. Apr 2010. 16:55

Post od vrhunski »

nbot napisao:Da li je istina da pri kupovini Galaxy S obavezno treba obratiti paznju da je proizveden u Juznoj Koreji zato sto postoje mnogi osakaceni modeli proizvedeni u Kisobranistanu i sl. ili je to samo "urbani" mit.
istina neki cak nemaju ni 'market' :)
ja savetujem da se uzme neki 'evropski' model

mada uvek mozes da flashujes

nbot
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 25. Avg 2010. 21:23

Post od nbot »

Uzeo sam bas juce u Vipu i vise sam nego zadovoljan sa telefonom :)
made in Korea ;)

Zna li neko gde na netu ima da se skinu najbolje aplikacije za njega?

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

Има, има. Нисам баш сигуран, али мислим да се зове Андроид Маркет и налази се на првој страни екрана твог телефона када га упалиш. :o

yamaha-tzr50
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 07:09

Post od yamaha-tzr50 »

Imam jedan problem koji je postao jako iritantan!Naime svaki dan mi se bar jednom ugasi telefon,ne da zapuca pa da se resetuje,nego jednostavno dok je u sleep modu se ugasi i dok ne izvadim i vratim bateriju nema sile da upalim telefon. :x
Jel ima neko neku ideju? :?

nbot
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 25. Avg 2010. 21:23

Post od nbot »

yamaha-tzr50, isto se desavalo i meni, onda sam iskljucio pristup internetu preko GPRS i nema vise gasenja, ako se dobro secam 2.2 bi trebalo da resi ovaj problem.

cgmiki Duhovito, mislio sam na neki sajt kad idem preko kompa ali hvala u svakom slucaju...

yamaha-tzr50
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 07:09

Post od yamaha-tzr50 »

nbot, bio si u pravu,ipak je bilo do mreze,prvo sam mislio da sam instalirao neki falican program posto sam imao nekih 6 strana gluposti pa sam uradio reset,ali problem je ostao,e tu sam bas poludeo! :angry: Onda sasvim slucajno vidim da se jako bori da zadrzi 3g i non stop se smenjivao sa EDGE i nakon nekih 2-3 puta se zapuca,izgubi mrezu i ugasi...i dok se ne izvadi baterija nista od paljenja :dry:
Od kako sam ubacio telenor karticu koja ipak ima malo bolji 3g signal,nema tih problema i sve radi kao sat! :wink:
Malo je falilo da ode u BEGRAM u servis iako sam bezao od toga kao djavo od krsta! :D

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Dobro veče,
od sledeće nedelje nov Kies i nov "update" softvera.
To bi trebalo da bude najnoviji Froyo 2.2.

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Post od Demian »

korisnikboban, kakav je po tebi video koji sada sa froyo_m snima u mp4 formatu u odnosu na 3gp i zvuk koji snima da li su malo sredili zvuk jer je kada se snima video snima u nekom bucnom okruzenju npr. u nekom klubu sa glasnom muzikom dolazi do distorzije zvuka i krcanja da li je se malo poradilo na tome? :blinky:
>> N7100 <<

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Demian, software može malo da popravi to što mikrofon snimi ali ti mikrofoni nisu projektovani za takve ekstremne uslove. Moguće je da su mikrofoni danas malo bolji nego ranije, ali kad je tolika buka kao u klubovima i na koncertima tu ćeš se uvek gušiti u distorziji.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Dobar dan. Od danas mozete sa svih "sajtova" da preuzmete novu verziju Kies-a: 1.5.3.10103.100. Pozdrav svima sa Samsungom Galaxy S.
Šta je novo ne zna se. :)

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

И још једна погодност је додата на листу ствари које може овај телефон.

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ ... s-2053.php

xane
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pet, 28. Nov 2008. 18:58

Post od xane »

Kies mi nudi upgrade na JPO/JPP/JP3 i ja krećem pa ćemo videti šta će biti ... javljam kako sam prošao

Edit:
- sve je prošlo kako treba, sve moje info ostale kao i iinstalirani programi
- TW resetovan kao i ostali settings (apn, widgets ...)
- za sad sam nasao vise novih ikona u aplikacijama
- search u contactima
- strelica u textu koji se menja za precizno postavljanje kursora

... to je na brzinu ...

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

Која верзија телефона, тј. где је купљен? Не могу још да проверим. Орион ADSL читав дан нешто прекида, па немам интернета.

xane
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pet, 28. Nov 2008. 18:58

Post od xane »

Kupljen ovde u nekoj od "čuvenih prodavnica" ...

Sve deluje nekako tečnije ali lag nije nestao ...
- ima opcije da se prekine data konekcije, nemora da se preimenuju apn-ovi i radi lepo
ima tu jos nekih sitnica ...

08 nov 2010

Edit:
Da li je problem do update-a ali nemogu da se okačim na martket?

10 nov 2010

Edit:
kako vremenom telefon postaje neupotrebljiv OBAVEZNO posle upgrade-a hard reset ili iz menija "factory reset" !
Posle toga telefon radi kako treba

asha
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Ned, 31. Okt 2010. 18:20

Post od asha »

uskoro bih kupio ovaj telefon i yanima me kako da ga update na 2.2 verziju da nesto ne zajeb i da se sredi taj lag koji se pojavljuje posle updatea? :chytry:

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Dobro veče.
Od večeras možete preko Kies-a da dopunite Samsing Galaxy S na fabrički Froyo 2.2.
Pozdrav svima.

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Kako sam dopunio na Froyo 2.2. Reg hack je koriscen samo kod verzije Kies-a za Nordijsko podrucje.Na to je instaliran najnoviji Kies. Novi Kies ne trpi nikakve izmene u regedit kompjutera. Pre "updatea" izvrš¡io sam kopletno vracanje mobilnog na fabricko stanje: iskljuciti mobilni, drzati stisnuti volume up, turn on/off i home, odabrati opciju za fabricko stanje, sacekati, reebutovati telefon. Obavezno uklonoti sve lagfix i slicno.Restartovati komp, iskljuciti antivirus. Startovana nova verzija Kies-a odmah po pruključivanju mobilnog dala je dopunu na novi Froyo 2.2. Toliko. Novi Froyo 2.2 nije nešto posebno svega nekoliko bitnih izmena, ostalo je šminka. Stabilniji je ali do kada. Sve sa Samsungom Galaxy S pozdravlja Slobodan iz Zajecara. :)

gica_komandos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 21:39

Post od gica_komandos »

Pitanje za vlasnike Galaxyja. Kako vam radi software nakon nekog vremena?
Ono sto me zanima je da li koci, laguje i tako to? Nakon nekoliko dana pocinje da mi laguje, sporije sve otvara, sve secka. to jedino mogu da resim restartom telefona. Nakon toga prosto poleti. E sad izes sve kad to moram da radim, onda sam mogo i da ostanem na WM...
Imam froyo xxjpc. Ne znam da li da predjem na noviju verziju posto moram da downgradujem da bih upgradovo...

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

gica_komandos, Tako je i meni bilo na default romu, instaliraj ovaj rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=817703 u uputstvu imaš objašnjeno kako primeniti lag fix i neće ti telefon nikada lagovati.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

gica_komandos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 21:39

Post od gica_komandos »

Da li cu ponovo morati da instaliram sve aplikacije ili ostaju? Nadam se da je prosto, da ne moram da se vracam na 2.1 pa opet nanovo...

Odgovori