Samsung Wave (S8500)/Wave II (S8530) Bada platforma

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Post od yocasylver »

yocasylver napisao:nikako da se konektuje,kad sam iskljucio wi-fi na kompu onda mi se ukljucila sinhronizacija sa kompom ali da ga prepozna kies nikako
resio sam problem,moj je radjen za madjarskio podrucje i kad ukljucim da me locira on me nadje u madjarskoj
kako da ubacim najlakse za srpsko podrucje i koj je najnoviji softver za njega

kapistec
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Uto, 21. Apr 2009. 14:25

Post od kapistec »

Hocu da povezem ovaj telefon sa TV preko HDMI cable za da moze posluziti i kako HD player.Moje pitanje je dali treba neki posebni model (micro usb + Hdmi i eventualno koji?) ili moze bilo koji micro usb sa Hdmi. Pozz
P.S. Koja bi bila cena za ovaj TV out?

Dali je neko ovaj telefon povezao sa TV preko HDMI cable?
Poslednja izmena od kapistec u Čet, 11. Nov 2010. 21:36, izmenjeno 1 put ukupno.

dusan.st
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 11. Nov 2010. 01:38

Post od dusan.st »

molim cenjene vlasnike samsung wave aparata da mi kazu samo da li u paketu stize sa life time licencom za route66 navigaciju ili je samo ona jednogodisnja ne daj boze tromesecna licenca za drive and walk????
hvala unapred.

kapistec
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Uto, 21. Apr 2009. 14:25

Post od kapistec »

Konacno sam saznao da ovaj telefon ne moze da se poveze sa HDMI cable jer ga ne podrzava, dok to moze jedino funkcionisati (mislim na Hdmi) ako se ima Samsung TV sa DLNA tehnologijom i onda je moguce bezicno povezivanje sa ovim telefonom. Pozz

nevermind
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 02:35

Post od nevermind »

zasto sam nedostupan dok koristim gprs jel moze ovo nekako da se namesti jer je apsurdno zaista. koristim badu 1.2 koju sam ubacio preki multi loadera

i da ne mogu nikako da povezem telefon sa kies-om. jednom mi je samo uspelo a svaki drugi put pise samo connecting i tako stoji...
edit: uspeo sam da povezem sa kompom, isao sam na kies pa driver reinstall

kapistec
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Uto, 21. Apr 2009. 14:25

Post od kapistec »

nevermind, probaj iskljuci 3D i stavi na 900-1800. Mozda bi tako proradilo i ne bi bio nedostupan. Negde na forumima je bila i ta opcija.

nevermind
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 02:35

Post od nevermind »

kapistec, 3g mi nije ni ukljucen zbog baterije. na edgeu radim sve. probao sam da zovem dok sam na netu i to moze jer zaustavi privremeno net (kao kod moje stare nokie) ali kad me neko zove to se ne desi vec kaze da sam nedostupan

srfaman
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 26. Sep 2010. 15:49

Post od srfaman »

Jedno verovatno glupo pitanje, jesu li mape za route66, recimo za Nemacku, iste bez obzira da li se instaliraju na wave ili npr. neku Nokiju ili neki hardver same firme route66? Zanima me zato sto bih, naravno, skinuo sa torenta a ne placao. A na torentima nema nijedne mape na kojoj je jasno naglaseno da je za badu ili wave. Hitno mi je, tako da ako neko zna, nek javne samo kratko :)

gimi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2010. 11:52

Post od gimi »

pozdrav

Jedan moj prijatel zivi u Kanadi rekao mi je da je tamo Wave 300 dolara sto je oko 210eura ali je verovatno kodiran. Pa Vas pitam dali se moze dekodirati ovde i da li se ispalti koliko bi dekodiranje kostalo ovde kod nas?

Hvala

mimitza
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 31. Maj 2009. 04:45

Post od mimitza »

Pozdrav svim clanovima foruma !
Imam jednu "misteruju", naime, imam Wave, sve je ok i nemam nikakvih problema osim sa formatom unosa brojeva telefona .

Primer :

Ivana 065123456 - kada dobijem poruku ne izadje mi ime iz imenika , ali kada me zove izadje mi ime,
a ako pak upisem
Ivana +38165123456 - izadje mi ime kada dobijem poruku ali mi ne izadje kad me zove

Pa tako moram da pisem broj i sa +381 i bez njega u jednom kontaktu

Zna li neko ima li tu neka fora? Ja trkeljisala, ali nista nisam pronasla

Hvala unapred!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

mimitza, interesantno, potpuno identična stvar se dešava i na iPhone-u. Doduše, u novijim 4.x verzijama OS-a su to sredili za Srbiju, ali za v3.x je potrebno ubaciti zakrpu koja to reguliše. Ako neka slična zakrpa ne postoji i za Bada platformu, mislim da nećeš moći ništa da uradiš. Pretpostavljam da si proverila da se slučajno na SIM kartici ne nalazi "Ivanin" broj u nekoj varijanti jer i to ume da pravi problem.

mikec_thebest
Banned
Postovi: 24
Pridružio se: Čet, 01. Jul 2010. 09:48
Lokacija: ---

Post od mikec_thebest »

Da li je neko uspeo da instalira SKYPE na ovaj telefon, a ako jeste, da li može da mi da link? Inače telefon je extra...
NOKIA N82

Pimpdude
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Uto, 09. Feb 2010. 00:08
Lokacija: Padina-Novi sad

Post od Pimpdude »

Pozdrav svima.Sutra mi stize ovaj telefon,nadam se da cu biti zadovoljan kao vecina vas sa njim :wink: E samo me interesuje ako neko moze da mi pomogne,kako stoje stvari sa baterijom? Mnogi kazu da su baterije sad fabricno formirane,da netreba 3x12sati da se puni,ali ima li ko savete kako da postupam sa baterijom u ovom telefonu sto se tice punjenja i praznjenja?? nadam se da ste me ukapirali posto sam se malo upetljao :roll:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Pimpdude, neverovatno je kako ljudi stalno postavljaju jedno te isto pitanje, a koje je valjda stotinu puta odgovoreno: Li-Ion/Li-Polymer baterije ne samo da ne treba, nego nije ni moguce "formirati". Bez obzira na model telefona. Daklem ukljucis, koristis, dopunis kad god hoces (nema memorijskog efekta), nema 3x12h punjenja i slicnih izmisljotina.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

anikolic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 17. Nov 2008. 18:47

Post od anikolic »

Ja nikako nisam zadovoljan baterijom ali citam na svim zivim forumima da ljudima traje po 4 dana uz obilato koriscenje. Ne znam sta je problem kod mene ali kazu da kod dekodiranih telefona mogu da se dese takve stvari :dry: Nameravam da mu flesnem novi FW preko multiloadera s obzirom da mi Kies ne dozvoljava (jos jedna posledica kupovine telefona kod nas, sem u Telenoru, svi su dekodirani...). Nadam se da ce to malo pomoci jer ovako baterija mi izdrzi 2 dana sto je krajnje bezveze ako vec ima snage za vise. Prosto kao da se trosi sama od sebe, iako sam poiskljucivao i 3G i GPs i sve sto je moglo.. Osvetljenje mi je na 4 (a ipak bljesti kao lud :D )

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

anikolic-Kod svih telefona je dva dana sasvim normalno,obzirom na velicinu ekrana i ostale potrosace.Ono sto citas je hvalisanje ili vrlo slabo koriscenje telefona.Da traje 4 dana uz obilato koriscenje je mastanje.Ako ekran i dalje dosta bljesti smanji mu nivo osvetljenja i uzivaj.
LG G2 Black,16GB

anikolic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 17. Nov 2008. 18:47

Post od anikolic »

Pa kao superAmoled osetno manje trosi struje pa zbog toga baterija traje duze... Sta znam, samim telefonom sam super zadovoljan i jedino to sto me malo baterija zeza ili prosto ne mogu da se naviknem na to posle starog na kom mi je trajala duplo duze. Flesnuo sam FW preko multiloadera, sada je XEJK2, videcemo da li ce biti razlike.

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Њему батерија треба да траје 20% дуже него стандардном телефону што је и много и мало, ако узмеш да стандардном уз обилато коришћење батерија траје један до два дана онда израчунај колико траје Таласу :D

anikolic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 17. Nov 2008. 18:47

Post od anikolic »

Hvala na podrsci :oops:
Koju verziju firmvera koristite?
Btw ima li nade za nekim msn programcicem u skorije vreme, ovaj parlingo nije bas najsrecnije resenje :smutny:
Pozz

mikec_thebest
Banned
Postovi: 24
Pridružio se: Čet, 01. Jul 2010. 09:48
Lokacija: ---

Post od mikec_thebest »

Ja sam uspeo da nađem SKYPE :D malo kucaj na google msn bada ili tako nešto. Inače, jel zna neko kako da namestim neku pesmu za zvuk poruke?
NOKIA N82

Odgovori