Samsung I5700 Galaxy Spica

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
sasabor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 262
Pridružio se: Pon, 08. Mar 2010. 18:47

Post od sasabor »

telefon ulazi u download mod,a kad hocu da ga upalim pojavljuje mi se ikonica telefona i kompa sa znakom uzvika izmedju.Zna li neko sta da radim kako da ga povratim?

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

sasabor, probaj ovako:
1. izbrisi sve samsung programe i drajveri u kompu
2. restartuj komp
3. instaliraj pc studio
4. restartuj komp
5. upaljen talefon povezi na usb
6. sacekaj da instalira drajveri
7. Stavi telefon u Download mode tako što ćes stisnuti i držati dugme za snižavanje tona (Volume Down), zatim dugme Kamere i dok drži ta dva dugmeta, stisnuti i držati dugme za paljenje (On/Off).
8. povezi telefon na usb
9. proveri da li su instalirani drajveri
10. pogasi sve procese i PC STUDIO I/ILI KIES koji koriste usb
11. proveri sve usb portove u kompu da su slobodni. usb kabel i za tastaturu, mis nesmetaju
12. namestis u odin-u polja koja treba da su popunjena
13. provris sve jos jednom
14. pritisnes start
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

sasabor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 262
Pridružio se: Pon, 08. Mar 2010. 18:47

Post od sasabor »

sve sam to uradio i nov windows sam digoi nije htelo iz par puta zato mi je telefon i zakucao.Sad ne znam na cemu sam,da li je telefon bricknuo ili sta.Svi drajveri su tu ali kad udjem u download mod kies ne prepoznaje tel.

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

sasabor, KIES I PC STUDIO TEBA DA SE UGASE U TASKMANAGERU PRE POCETKA FLESHA ja nisam uopste proveravao da li kies prepoznaje tel u download mod-u. bitno je da su drajveri instalirani i vidljivi u device manager-u.

ja sam flesh-ovao na sedmici 32bit bez problema. neznam gde je greska, ali mora da se odradi. samo mirno i tri puta proveri usb procese i drajvere.
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

sasabor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 262
Pridružio se: Pon, 08. Mar 2010. 18:47

Post od sasabor »

sve sam odradio veruj mi,pogasio sam procese drajveri se vide i nece, stane kod conection i nece dalje.Moram na xp da probam.Jel treba onako u rar formatu da bude pda,phone,boot?

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

sasabor, ne u rar nego u tar extenziji. ako si skinuo rar treba da otpakujes da bude samo tar extenzija. tako dajes path u odinu, ne rar!!!
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

sasabor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 262
Pridružio se: Pon, 08. Mar 2010. 18:47

Post od sasabor »

skinuos sam firmware i kad ga raspakujem dobijem sve isto kao rar ali na karju pise tarž phone i boot i sve.Kad ga stavljam u odin on sam otvori u tar.Mislis da i phone i boot i i pda raspakujem jos jednom?

sasabor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 262
Pridružio se: Pon, 08. Mar 2010. 18:47

Post od sasabor »

uspeo sam jedva,sad radi kao nov.treba pokrenuti odin as administrator u tome je bio problem.Hvala svima

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Данас никако не могу да отворим ни једну страницу у било ком претраживачу!
Пренос ради без проблема (фб, јутјуб, прављење хот спота) али никако у претраживачима! :angry:
Нека идеја у чему може да буде проблем?
Слобода или смрт

n1tr0
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 158
Pridružio se: Pon, 23. Jun 2008. 10:50

Post od n1tr0 »

Ljudi meni jos niko nije odgovorio-jel neko uspeo instalirati flash na 2.1 i da radi u browseru i kako radi? Ja sam skinuo apk za 2.1 od flash 10.1 , proverio da su ukljuceni pluginovi, cak i rr telefon, ali nije htelo.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

У оквиру Самдроид мода је уграђена и флеш подршка. И ради! :)
Иначе решио сам проблем, мрежа се нешто губила у одређеним тренуцима тј. пребацивање са еџ на 3г.
Слобода или смрт

n1tr0
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 158
Pridružio se: Pon, 23. Jun 2008. 10:50

Post od n1tr0 »

Ok, ali mene zanima kako da na fabricki 2.1 ubacim-nesto mi se ne prelazi na samdroid zbog tog krckanja jer cesto pricam. A kako radi-da li npr ako odes na youtube ili vimeo i pustis video u 360p secka?

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

n1tr0
Крцка само када слушаш музику...
Са модом може да се гледа hq јутјуб без проблема али са самом јутјуб апликацијом.
Вимео повлачи неки плејер, овај фабрички сасвим добро ради и видим да је ок квалитет тј. 360р :)
Слобода или смрт

sasabor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 262
Pridružio se: Pon, 08. Mar 2010. 18:47

Post od sasabor »

spica mi je zakljucana na mts,zna li neko kako da je otkljucam i ko to radi?Uspasno sam je rutovao i ubacio froyo 2.2 za sada super radi

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

sasabor, ako je otkljucas gubis garanciju, ako si je uzeo preko mts-a!

koji si stavio cm ili samdroid?

i kako radi froyo? ima li nekih bagova? radi sve bluetooth, kamera, wifi, gps?
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

sasabor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 262
Pridružio se: Pon, 08. Mar 2010. 18:47

Post od sasabor »

nema veze ako gubim garanciju,nervira me kad je zakljucan.Froyo cm sam ubacio radi sve,a blutut nisam probao jos.Za sad lepo radi videcemo kasnije

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

sasabor
Дај неке детаље :roll:
Јел ради видео репродукција? :P
Слобода или смрт

n1tr0
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 158
Pridružio se: Pon, 23. Jun 2008. 10:50

Post od n1tr0 »

Ljudi treba mi hitno neki call recorder(zato postujem u ovoj temi) koji radi - probao sam par sa marketa i uglavnom ili me sagovornici ne cuju, ili ja ne cujem sagovornike, ili se cujemo a recorder ne snimi nista... Help???

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

n1tr0, neces naci nijedan koji radi. mozes snimiti razgovor samo na dictafon preko spikerfona. samo neki telefoni podrzavaju redovno snimanje razgovora.
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

n1tr0
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 158
Pridružio se: Pon, 23. Jun 2008. 10:50

Post od n1tr0 »

Jos jedno pitanje - da li ste primetili da uvecavanje u standardnoj galeriji zapravo ne zoomira sliku, vec je samo resize-uje onaj thumbnail - da li ima neki gallery viewer kod koga se normalno zumira(ucita citavu fotku pa radi zoom)?

Odgovori