Samsung i600

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Mandats
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Ned, 06. Apr 2008. 23:26

Samsung i600

Post od Mandats »

Sve o SAMSUNGU i600 :| :) ;) Ako nije problem poruke neka ostavljaju oni koji imaju ovaj telefon ili planiraju da ga kupe...

ognjenr
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Uto, 16. Jan 2007. 19:39

Post od ognjenr »

Izuzetan telefon, neverovatno je da je prosao skoro nezapazeno kod nas, po mom misljenju jedan od najlepsih win telefona.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

ognjenr, Pa ako ga imas napisi svoja iskustva. Dobre i lose strane. Nije vise aktuelan model ali jos uvek se moze naci u prodaji,
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

ognjenr
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Uto, 16. Jan 2007. 19:39

Post od ognjenr »

Telefon je u mom vlasnistvu nesto preko dva meseca. Pre par dana sam ubacio wm6, nimalo problematicno i lako za uraditi. Qwerty tastatura je za ljude koji imaju cevape mozda premala, odnosno tasteri su dosta mali i zbijeni, ali meni uopste ne predstavljaju problem, tako da je kucanje poruka na njemu pesma. Odziv tastera je odlican, brzina samog telefona je sasvim zadovoljavajuca (pre njega sam koristio Qtek 8310, koji je ipak dosta sporiji), kamera od 1,3 mp pravi odlicne slike. Jedina mana, ali zaista jedina, koju sam za svo ovo vreme nasao je jako slab zvucnik za melodije zvona. Sam windows ima par stvari dodatih od strane samsungovih programera. Sam dizajn telefona , naravno to je moje licno misljenje, je fenomenalan. Ukoliko nekog interesuje nesto u vezi ovog telefona, ili je u nedoumici da ga kupi neka slobodno postavi pitanje, pomocicu koliko je to moguce,
pozdrav!

jmikulc5
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 13. Jan 2006. 13:15
Lokacija: vinkovci

Post od jmikulc5 »

Malo kasnim, al sad sam postao vlasnik i600. Molio bih da mi netko pomogne, kako da nadogradim WM5 na WM6 i gdje da skinem tu šesticu??!!!
Pozdrav!!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

jmikulc5, firmver ces naci na Samsung-ovom sajtu.

Uputstvo za flesovanje:

1. Connect your device to PC using the cable.
2. Turn on the device with reflashing mode.

Kod: Obeleži sve

[i]To enter flash mode / boot mode in i600 you must first turn off device,
Then press three keys "power" + "right soft key" + "camera key / back key"[/i]
3. Please click start button if device found.
Slika

Podrazumeva se da si pre toga skinuo odgovarajuci firmware update exe fajl i pokrenuo ga (na PC-u). "Start button" se pojavljuje kada pokrenes firmware update exe na PC-u.

Obavezno pre update-a skini sa Samsung sajta I600 modem driver i instaliraj ga na PC-u.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Peravu
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 13. Feb 2011. 17:09
Kontakt:

Post od Peravu »

Nedavno dobavih Samsung i600, star telefon, ali mi odlicno odgovara. Na njemu je jos uvek fabricki Windows Mobile 5.0. E sad, nikako se ne mogu konektovati na kucni ruter.

Ukljucim Wi-Fi, on nadje ruter, kliknem da se konektujem, ukucam lozinku, probao sam svaku kombinaciju, svaku opciju, ali i dalje ne mogu. Jednom mi se zapravo konektovao, ali i dalje nije mogao na internet, vec je izbacio errore.

Isto vazi i za GPRS. [MTS 066] Pokusao sam sve, svaku vrstu aktivacije, manuelnu, pa preko sms-a, sve, i i dalje nece.

Neke ideje?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Peravu, koju vrstu enkripcije koristis na wi-fi ruteru i koji je ruter u pitanju? Procitaj temu o wi-fi ju u Kaficu mozda ti pomogne.
Sto se tice 066, pretpostavljam da ti je gprs aktiviran kod mts-a i da samo treba da uneses parametre gprs-a? Moraces to da odradis rucno (Settings->Connections).
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Peravu
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 13. Feb 2011. 17:09
Kontakt:

Post od Peravu »

Nisam siguran, ali sam zaista probao svaku opciju. :blinky: Mislim da je WPA, nikad sa ruterom nije bilo problema, na njega sam se kacio sa raznim aparatima. [konzolama, ipod-om, racunarima, itd.]

Aktiviran je, i uneo sam ih, ali i dalje nece. Cudno je to sto, kada ih unesem, i kada sacuvam opcije, vratim se da ih pogledam [password je inace 064] i umesto da ima tri zvezdice, ima nekih 10ak. Znaci, telefon sam izmeni lozinku iako sam uneo drugaciju. :disgust:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Peravu

WiFi: Umesto WPA probaj WEP koji je podrzan od Windows Mobile platforme, ili probaj prvo da potpuno iskljucis wireless security, da vidis da li ce se tada povezati. WM 5.0 Mobilni telefoni nemaju iste mogucnosti za povezivanje na wireless mreze kao racunari ili noviji modeli. WEP bi trebalo da radi normalno. Posto je WEP mnogo manje bezbedna od WPA, mozes pojacati bezbednost mreze dodavanjem "MAC Filtering-a".

GPRS: Telefon ti ne menja lozinku - samo prikazuje proizvoljan broj zvezdica koji nema veze sa duzinom lozinke. To je normalno i to nije razlog tvojih problema.
Nisam imao Windows Mobile Standard uredjaj, ali ako je podesavanje isto kao na Windows Mobile Professional onda pod Settings->Connections->Advanced->Select Networks imas pod "Programs that automaticaly connect to the internet should connecdt using:" imas vise opcija tipa: "My GPRS/3G networks" ili "My Wap Networks". Sta imas tamo i u kojoj si od tih opcija dodao mt:s parametre?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Peravu
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 13. Feb 2011. 17:09
Kontakt:

Post od Peravu »

Kada odem na bilo koji sajtg, kaze mi ''Error - The Remote Pardty has ended this connection.''

Pokusao sam sa WEP, ali ne dozvoljava. Ruter inace ima lozinku. Autentikacija je mislim WPA, ali sam probao svaku i i dalje nije htelo. Pokusao sam sam WEP enkripcijom, ali mi onda nije dozvoljavao zbog unesene lozinke. [inace po enkripcijom ima WEP, TKIP, AES i Disabled]

Na poslednjem koraku ima da se cekira Use IEEE 802.1x network access control i EAP type > Smart Card or Certificate ili PEAP.

Ne znam ako to ikako pomaze.

GPRS:

Pod Advanced ima vise opcija, ali malo koja moze da se menja. Ima WAP Connection, tu sam odabrao MTS Wap [to je parametar koji je telefon skinuo od mts-a] i My desktop connects to: WAP Network [to je odabrano, a ima jos i Work, The Internet, MMS NEtwork, WAP Gateway, Secure Wap Network]

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Peravu, ko ti ne dozvoljava? WiFi ruter? Kako moze da ti ne dozvoljava? Mozda mi nisi razumeo - treba da na svom kucnom ruteru promenis parametre tako da koristi WEP umesto WPA (samo onda te parametre treba da podesis na svim uredjajima koji mu pristupaju)
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Peravu
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 13. Feb 2011. 17:09
Kontakt:

Post od Peravu »

Aha, na tako si mislio. :) Promenicu pa javljam sutradan. Stvarno mi nije jasno zasto su morali tako zakomplikovati, tako prost proces.

hektor2
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 16. Dec 2007. 02:01

Post od hektor2 »

Kako sinhronizovati kontakte iz Outlook-a sa samsung i600. Na njemu je windows mobile 6.5.
Odnosno. Imam na gmailu kontakte koje sam sinhronizovao sa android telefonom. Sad te kontakte treba da prebacim na WM 6.5. Za pocetak, exportovao sam kontakte u *.csv i prebacio ih u Outlook.
Sta dalje ?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

hektor2, Instaliraj Micrsosoft Active Sync (XP) ili Windows Mobile Device Center (Vista,7). Ako imas Microsoft Outlook 2003/2007/2010 potrebno je samo da pomocu Active Synca odradis sinhronizaciju.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

hektor2
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 16. Dec 2007. 02:01

Post od hektor2 »

Naravno da imam instaliran Actice Sync 4.5, ali se nista ne desava kad prikljucim moblni i kada se konektujem preko Activesync-a. Da li treba nesto specijalno da se stisne :) ili pak trea noviji AS ?
Hvala na brzom javljanju.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

hektor2, a koju verziju Outlook-a koristis? Microsoft Active Sync 4.5 je poslednja verzija i nema novijeg. Da li si u ActiveSync parametrima uredjaja markirao da zelis sinhronizaciju kontakata? Da li si ActiveSync instalirao posle Microsoft Office Outlook-a? Ako je AS instaliran pre Office-a neki put pomaze deinstalacija i nova instalacija AS.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

hektor2
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 16. Dec 2007. 02:01

Post od hektor2 »

Outlook je 2003 i instaliran je POSLE AS :). Inace nasao sam na netu uputstvo kako da odradim sinhronizaciju preko telefona i gmail-a.
Odradio sam tako i ispalo je dobro, sem sto mi je ubacio i sve email contakte, tako da sad moram sve rucno da brisem
---
Da li postoji mogucnost da pristupim kucnoj mrezi preko Wi-Fi ?
Wireless ruter je tu, sve lepo radi, svi kompjuteri se medjusobno vide, jedino ostaje pitanje da li i sa i600 mogu da pristupim sherovanom disku na kompu. Na Androidu je to bilo veoma lako.
Naisao sam na netu da preko Resco file explorera moze, ali ja ne mogu da nadjem kako.

Izmenio tomas.hokenberi: Uzastopno postovanje nije dozvoljeno. Koristi opciju "Izmeni"

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

hektor2, mozes da pristupis mrezi i da preko nje surfujes i downloadujes itd. Da bi pristupio deljenim diskovima trebace ti dodatni softver poput pomenutog Resco file explorer-a. Da bi uopste pristupio mrezi moras na ruteru koristiti neku od enkripcija koju podrzava i600.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

hektor2
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 16. Dec 2007. 02:01

Post od hektor2 »

Prvo, nisam znao da moze da se izmeni poruka i posle par sati. Obicno na forumima postoji mogucnost izmene u roku od sat vremena.
Evo posle 3-4 sata, ponovo moze da se manja, cool :)

Koristim ovaj sistem zastite: WPA2-PSK (postoji jos i WPA I WEP)
a enkripcija je na Automatic :) (TKIP, AES)
Kako tacno iz Resca :) da vidim diskove.

Odgovori