Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
slavko101
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Sub, 13. Jun 2009. 14:21

Post od slavko101 »

Ipak ne moze ni ona druga varijanta sa frejmovima. Onaj fabricki neca da pravi pauze u prevodu dok sa drugim programom sve radi kako treba.
Da li se preko Kies air mogu prebacivati podaci sa PC na tel?
Ako ne da li postoji neki program pomocu koga moze da se uspostavi veza sa PC preko WiFi i da se na taj nacin prebacuju podaci u oba smera?
Da li mi neko moze preporuciti program za snimanje ekrana, da je free, da ne moram da imam tel root-ovan i da ne moram da imam custom rom?

varicak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Uto, 23. Mar 2010. 17:18

Post od varicak »

Azimuth napisao:Ma da, uzas od telefona... Evo ja ih recikliram za 100e, cisto da se resite muka :lol:

maverick88, pokusaj povremeno da pogasis aplikacije koje ti rade u pozadini ili mozda i da se igras sa custom romovima. A grejanje...pa zima je :D Salim se, normalno je da se svaki telefon greje kad izvrsava neku zahtevniju funkciju, kad ga drzis u ruci itd itd.

varicak, odes u recovery i tamo ces naci stavku wipe cache. Neces obrisati sve iz telefona.
To je ona kombinacija Vol Up + Home + Switch dugmića?

Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Post od Jorda »

Azimuth, drago mi je da sam te zabavio, ali meni nije bilo nimalo smesno. Morao sam da gledam zver od fona koji ne moze da obavi 1 obican poziv. Uspeo sam sa TB nekako da vratim stara podesavanja i sad radi s tim sto se povremeno gubi phone.apk. Puca s vremena na vreme...

Dpb
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 145
Pridružio se: Ned, 22. Maj 2011. 18:13
:: Samsung SM-G920
:: Huawei p8 lite

Post od Dpb »

Jorda, koju verziju softvera imas i meni se desavalo FC phone.apk sa nekom od prethodnih verzija nemogu da se tacno setim koje i cesto se posle razgovora sam resetovao ali sa ovom najnovijom verzijom i criscelo romom to mi se ne desava

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Jorda, nista lose nisam mislio :wink:
Ozbiljno, pa sto se ne igrate sa romovima? Tu je najveca draz Androida, toliko velika zajednica, goooomila raznoraznih romova... Ocigledno da postoji neki problem u tom koji koristis... Ili ako si malo vicniji i imas mosnice da se igras pa da izvuces tu phone.apk i stavis drugu u taj rom koji koristis ali se pre toga obavezno obezbedi ukoliko nesto krene po zlu...

maverick88
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Ned, 13. Nov 2011. 08:59

Post od maverick88 »

Meni niko ne odgovori na pitanje oko mog problema,znam ja da treba da gasim pozadinske app i to i radim,znam i da mora da se greje fon kad je zahtevna app al ovo nije grejanje brate ovo je ringla keve mi,i e moze da izdrzi 5 minuta igrice da ne zakuca pa mora da se resetuje.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

maverick88 napisao:ljudi je l ima neko probleme da igra zahtevnije igrice na.ovom mobu? meni se redovno desava kad igram neku hd igricu da se mob greje nenormalno i da samo zakuca igrica.Takodje mi se desava da mi se.sam mobilni resetuje i takodje uspori jako,tj pocne da baguje.Telefon nije rootovan flesovan ili kako se to zove vec,ali plasim se da nije nesto ok sa sa mobom,je l imao neko slicne probleme mozda?
Ne. Telefon se greje, ali ne nešto mnogo, ali se i brzo ohladi. Probaj da ubaciš neki custom rom ili ga nosi u servis ako nećeš da isprobavaš (ako imaš garanciju).

slavko101
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Sub, 13. Jun 2009. 14:21

Post od slavko101 »

Greskom sam u kontaktima pritisnuo opciju Merge with Google i sada mi svaki kontakti ima g, a ja necu da mi se poveze sa gmail. Kako ovo da vratim na staro, da mi ne stoji to g?

varicak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Uto, 23. Mar 2010. 17:18

Post od varicak »

Ja sam sve kontakte sredio na Google nalogu i sada ću ih tako ubaciti u telefon. Da li može neko da mi detaljnije objasni hard reset talefona ili kako se već to zove na Androidu, (recovery - wipe cache) kako se radi? Pročitao sam na ovom forumu da pomaže kad se telefon malo pogubi, a i da je dobro da se radi povremeno?!

Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Post od Jorda »

E, vidite, upravo zbog toga sto sam se "igrao" sa romom (stavio sam Litening v 6.1) i zamenio default phone.apk i contacts.apk sa Turkbey roma (koji je bruka dobar btw) mi se ovo i desava. Ocigledno se ne mirisu rim i apkovi. Danas je opet poceo da se gubi zvuk tokom razgovora, tako da ako se ne sredi nesto vracam stock rom i ne eksperimentisem vise.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Jorda, pa naravno da se nece mirisati ne mozes tek tako da pokupis apk iz jednog roma i da ga ubacis u drugi, radice ti neko vreme onda ce krenuti da puca jel buildovi nisu isti :uhuh:

Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Post od Jorda »

Nije je l, nego jer. Moram te ispravim :P
Cisto sumnjam da je to tako jer nema logike, ako se ne slaze ne bi trebalo da radi od pocetka a ne malo radi pa nece.
Probao sam stock phone apk da vratim i nije htelo uopste, probacu jos da flesnem isti rom pa ako ni to nece stock & the end.

dule88
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 318
Pridružio se: Uto, 27. Sep 2011. 19:03
Lokacija: Beograd

Post od dule88 »

Imao sam S2 i extra je iz Telenora,da li je neko uzeo beli,da li se beli puno prlja?Ja sam imao crni 2,5 meseca ali je bio uvek u futroli i ni jednu ogrebotinu nije imao,ali ovaj beli je nekako lepsi.Da li se moze ubaciti jos neka virtuelna tastatura osim one fabricke jer fabricka me uzasava koliko su slova blizu pa ne mogu lepo da napisem poruku a da ne pogresim cak ni preko Swype-a.

ausu
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Čet, 12. Avg 2010. 08:06
:: Samsung Galaxy S4
:: Samsung Galaxy S 2
Lokacija: australia adelaide

Post od ausu »

dule ja sam uzeo u bijeloj boji meni se ne prlja doduse ja sa ga stavio u futrolu i u zastitnu foliju a za drugo pitanje ti nebi mogao da odgovrim

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

dule88, pa mozes da ubacis koju hoces tastaturu nije ovo dumb telefon nego je smart, pa onda mozes da mu menjas sta hoces...

komsa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Ned, 07. Jan 2007. 09:15

Post od komsa »

Pitanje:da li vredi stavljati neki MIUI ROM i ako vredi da li postoji neki na kome SVE radi(kamera,blutut,wifi.....)

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

komsa, ja koristim miui i meni radi sve ne znam gde nalazite da ne rade neke stvari na MIUI-u Oo

gasmias
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 60
Pridružio se: Čet, 17. Nov 2011. 16:14

Post od gasmias »

evo prvog stabilnog official android 4.0.3 roma:

http://www.sammobile.com/2011/12/31/exc ... -0-3-roms/

SREĆNA NOVA GODINA SVIMA!

komsa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Ned, 07. Jan 2007. 09:15

Post od komsa »

@Sale ocigledno je da ne znam ili ne pratim cim tako nesto "strasno" pitam.Nije mi jasno sto se treba toliko vredjati ako neko misli da na MIUI ROM-ovima nesto ne radi.......meni je ostalo u secanju jos iz vremena kad sam imao i9000 da nije sve radilo na M.......ZNACI, sve radi i ti si zadovoljan,samo mi jos kazi koji je po tebi dobar ROM jer mi se ne cita pola XDA foruma da bih dosao do tog saznanja.....hvala i Srecna Nova Godina :)

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

gasmias, a ovo ne vredi jer ima TW a ja ga ne gotivim uopste...

komsa, nisam se uvredio uopste, nego sam rekao ono zbog toga sto nigde jos ja nisam naleteo da se neko zali da mu ne radi nesto :D. Skini onaj oficionalni sa miui sajta ja njega koristim vec duze vreme i nemam nikakav problem. Srecna i vama nova godina

Odgovori