Samsung I9000 Galaxy S

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

gica_komandos, Do mts podešavanja je, bruka ljudi je imala problem sa time. Mislim da sam negde pročitao da treba u podešavanjima apn da orišeš proxy.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

gica_komandos, jesi pokusao da saras i menjas sa wap-a na gprs i obrnuto? Poznajem par ljudi kojima je to pomoglo nekim cudom...
Javi sta si naradio :wink:

gica_komandos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 21:39

Post od gica_komandos »

Resen problem sa netom zahvaljujuci sugradjaninu telep-u. Znaci obrise se proxy i sve radi kako treba. Hvala forumasi :)

Radmajster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Pet, 08. Sep 2006. 10:38
Lokacija: Sombor

Post od Radmajster »

Pozz drugari, kupio sam galaxy s plus ali me nervira slab ton prilikom elefoniranja i preko spikerfona. Da li neko mozda zna neku caku da se pojaca zvuk. Pojacao sam ga onim dugmicima sa strane tokom razgovora na maksimum i pomocu volume controle + sam podigao voice calls na max ali opet je zvuk slab.

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

prijatelju instaliraj darky rom...i neces imati frku..ili ti je mozda otisao zvucnik ako i tada bude slabo radio...ako je nakupio magnet na sebe metala.....ili ako se muzika slusala glasno...
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

titytwistermarko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2011. 01:42

Post od titytwistermarko »

Drugari, imao sam 2.3.4 jvq sa darky 10.2.2 final i dark core 2.9.3 i na quadrantu 2200-2350, ali sad mi secka poneka igrica i hocu da ubrzam fon.Koju preporuku imate za mene?2.3.6 sa nekim base romom ili neki noviji rom...? Overclock cuvam za kraj kad izvucem maximum ovako... Hvala unapred ;)

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

kupis sebi x-box ili ps3.... :D :D cm7 za igrice bog..

titytwistermarko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2011. 01:42

Post od titytwistermarko »

x-box sa kinektom stize za N.G. ;) Ubacio sam sinoc tornado xxjvt gold sa aureus neutrino kernelom i sljaka ko ludo, modern combat 3 nema da secne.Inace ovaj kernel podize radni takt procesora na 1.4 Ghz.Preporuka onima koji vole zahtevne igrice na telefonu :)

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Za igrice su najbolji romovi koji u sebi imaju nexus s gpu drajvere, zato što su sgs 2.3 drajveri mnogo lošiji nego na 2.2.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

beochke91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2011. 22:33

Post od beochke91 »

Imam dva problema koje hitno treba da resim.... Problemi su u vezi sa memorijskom karticom.Prvo sta mi se desilo je bilo kada sam je ubacio u lap-top i kada sam hteo nesto da prebacim na nju,nisam mogao i pisalo je write-protected.Sta da radim povodom ovoga,Sta treba da podesim da bih mogao da prebacujem.

Drugi problem je taj sto sada telefon ni ne vidi karticu,pise da je pokvarena i da treba da je formatiram,a ja bih to nekako da izbegnem ako je moguce,posto imam puno stvari na njoj.Kompjuter sa druge strane vidi podatke.Sta da radim?


p.s do skoro je radila kako treba

mit.es
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 27. Mar 2011. 01:11

Post od mit.es »

Evo ovako. Molim za pomoc jer nisam neki strucnjak za mobilne telefone, forume retko koristim, uglavnom ucim od vas pa reko mozda vi znate :oops: Imam galaxy S I9000. Sve mi radi perfektno osim sto se ponekad sam zablokira. Znaci bukvalno moram da izvadim bateriju i da ga ukljucim ponovo. U cemu je fora? Kupljen je mob u Vip-u. Inace od skoro mi je drug skinuo sa Samsung Kies-a gingerbread 2.3.5. Imao sam i Pro launcher, ali sam ga sklonio jer sam mislio da je zbog njega... Nekako mislim da su fabricka podesavanja iako bzvz njemu najvise prijaju. Inace od kako imam gingerbread baterija mi duze traje ali stvarno... Inace sve pohvale za mob... Hvala svima :wink:

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Zbog rfs fajl sistema ti se to dešava, ne moraš da vadiš bateriju, samo drži dugme za gašenje duže (jedno 10-15 sekundi) i on će se restartovati.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

vivicav
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Uto, 04. Avg 2009. 15:28

Post od vivicav »

Postoji li drugi način za rešavanje ovog problema? Znate li za neku aplikaciju koja bolje oslobađa/optimizuje RAM na telefonu obzirom da po restartu bude oko 180 MB slobodno da bi nakon pola dana umerenog korišćenja ostalo svega 60-70 MB :(

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Generalno nema veze što ti ostane toliko rama, nema nikakvih problema. Stavi npr. semaphore kernel, mnogo je bolji od samsungovog. Ja podesim da tek kada ostane manje od 30MB počne da ubija aplikacije, i sve radi super.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

prijatelju nabaci kuvani rom...darky..lik je napravio odlicno...doradio malo...izbacio neke gluposti...baterija traje dosta dosta vise..itd..dom sam nosio gal S testirao sma romove...i taj ej ubjedljivo najbolji
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

vivicav
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Uto, 04. Avg 2009. 15:28

Post od vivicav »

Hvala na odgovorima. Kakva su iskustva sa aplikacijama kao što je RAM manager pro i slične? Pokušavam učiniti nešto po pitanju optimizacije bez dubljih zahvata u sistemu telefona pošto prvi put koristim uređaj pogonjen Androidom. Napomenuću da sam izvršio migraciju sa Symbiana nakon 10 godina upotrebe :unsure: Takođe mi nije jasno kako bi izgledalo ako potencijalno bude potrebe za intervencijom zvaničnog servisa pošto je telefon od operatera i ima zvaničnu garanciju.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

vivicav, Ako ti crkne telefon da neće da se upali onda je nebitno šta si mu radio softverski, ako neki deo ode uvek u dva poteza možeš vratiti stock rom za par minuta. Ti programi ne znam koliko imaju uticaja pošto verovatno rade na principu task killera.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

svladan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2011. 13:10

Post od svladan »

Pozdrav svima i sve najbolje u 2012.

Pre neki dan sam kupio polovan SGS sa 2.2.1. Do sada sam koristio Symbian a to je ko dupe i oko u odnosu na Android.

Imam problem vezano za Market. Kaze: "There are no Android phones associated with this account. Please sign in with a different account."
Kako Market moze da vidi moj fon? Da li moram da povezem fon preko usb-a?Ako da, kako, preko Kies, mass storage ili player? Jel mi treba Kies uopste za to? Nista ne razumem. Sve sam prelistao i niko ne nudi pravo resenje. Nudi se jedno resenje preko change passord na google account ali ne vredi.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

svladan, treba da dodas svoj gmail account da ti ti market radio. Najbolje bi bilo da odradis hard reset uredjaja i da ga podesis ispocetka ponovo, kies ti ne treba uopste za to.

svladan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2011. 13:10

Post od svladan »

Dodao. I sta sad?
A kako da povezem mob preko usb-a?
Hard reset uradjen.Kako da ga podesim?
Nisam ocekivao ovako brz odgovor, tako da :D

Odgovori