Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
varicak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Uto, 23. Mar 2010. 17:18

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od varicak »

Update prosao iz ko zna kog puta i u gluvo doba noci. Za sad samo mogu da kazem da mi se graficki manje svidja nego GB, ali je mozda samo stvar navike.

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od cale »

Čisto da znate drugari.
Power pack EEB-U20BBUGSTD cena 6600.00din.Extended 2000mAh K1A2EBEGSTD cena 4500.00din.
Sve su ovo zvanične cene OEM dodatne opreme za Galaxy S 2 kod ovlašćenog distributera Samsung Srbija.
:wink:

christofer
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 18:19

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od christofer »

Uspesno sam updateovao na ICS. Tel je sa telenor mreze, zasad radi ok sem 1 stvari.
Naime, kontakt jedan mi je prvo razbio na vise pojedinacnih od istog projatelja(fb, twitter, linkedin, viber...) a zatim dok sam spajao opet u 1 kontakt i brisao nepotrebne (imao je 1 vober visak, stari broj) mi je izbrisao nekako i njegov fb i twitter profil na tel. Sad nikako ne mogu da nadjem te njegove profile da ih spojim opet u 1. Nema ih ni u opstim contacts, ni u pojedinacnim konekcijama za te accountove...sad mi pokazuje za npr fb da imam taman jedan manje kontakt, tj njega.... :x ...ima li neko ideju sta da uradim da ga ponovo vidim na telefonu? E da, na samim fb i twitter stranicama na netu ga imam i dalje.... :angry:

edit. i da odcekirao sam "only show contacts with nubers" :disgust:
screw u guys I'm going home

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od Behemoth »

Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od Jorda »

Ajde momci, dajte review ICS-a. :)
Meni licno najvise smeta sto su contacts i phone razdvojeni, ubija me u pojam kada iz phone moram da izadjem i odem u sve aplikacije, pokrenem contacts da bih video neku informaciju o kontaktu... Valjda ce se ispraviti na JB.
Znate li moze li se obrisati (deaktivirati) stock lockscreen nekako?

N.Z.S.Android
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2012. 14:59
Lokacija: Nišlija

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od N.Z.S.Android »

Jorda, i meni to takodje smeta,bezveze je. I još nešto kies mi sada više ne podrzava nadogradnju programske opreme,dali je i kod drugih to slucaj.

xxdulexx
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 774
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 19:30

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od xxdulexx »

Jorda, u phonu stenes meni dugme i prva stavka je contacts. :) ScreenLock, jes probao da stavis na none? Onda ga vise nema.
N.Z.S.Android, ako mozes da pojasnis to sa nadogradnjom programske opreme.

Sto se tice ICS, malo je brzi od 2.3.4. Baterija traje isto, scrolovanje je malo drugacije, krene polako pa onda ubrza. Boje se malo razlikuju u odnosu na 2.3.4, nije primentno ali ima razlike. WiFi, GPS rade isto kao na 2.3.4.
• Novi Sad • Samsung Galaxy S5 •

Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od Jorda »

Da, ali to je glupo, pre je pored logs bio contacts jezicak, sada mora 2 klika za ono sto je nekad radio 1. Plus, kada se tako ode u contacts moze samo da se zove, ne mogu da vidim podatke o kontaktu ili da posaljem poruku. Glupost. ICS je vidno brzi i tecniji, a i baterija traje dosta duze. Ne znam za stock, ali litening ROM je vrh.
Lockscreen, gde ima ta opcija za "none"? Nisam nigde video...

N.Z.S.Android
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2012. 14:59
Lokacija: Nišlija

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od N.Z.S.Android »

Kad ga povezem sa Kiesom u Osnovnim informacijama,podaci o programskoj opremi piše da uredjaj ne podrzava nadogradnju softvera programom kies .A ispod toga- Trenutna verzija programske opreme : PDA:LP7 / PHONE:LPS / CSC:LPH (XEO)

xxdulexx
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 774
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 19:30

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od xxdulexx »

Jorda, za lock screen. Setings - security - pa prva opcija pise Screen lock. Ovo sto sam napisao je za stock.
Znaci kazes da je Litening sada ok? Ja sam probao 2.2 i nije mi se svidela, baterija je bila jako losa.
N.Z.S.Android, nisam siguran, ali mislim da je meni pisalo isto to kada sam uradio 2.3.4, tako da to ne bi trebalo da smeta.
• Novi Sad • Samsung Galaxy S5 •

Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od Jorda »

Probaj da nadjes 2.5, on je najbolji po meni, iako je izasao 2.9. Baterija kida, a ako ti se desi da se brzo trosi uradi wipe (cache, dalvik cache) 2, 3 puta i sacekaj par dana, videces da ce se poptraviti.
Hvala za lockscreen, uopste nisam ni ulazio u security. :)

omer67
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Uto, 03. Apr 2012. 09:22

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od omer67 »

Molba za sve iskusne kojimogu da pomognu. Moze li neki link sa kojeg moze da se skine 2.3.4 Android version Baseband version I9100XXKI1, Karnel version 2.6.35.7 - I9100XWKI4-CI575468 root@DELL143#2 Bulid number GINGERBREAD.XWKI4 ovo sve trenutno pise kao verzija koju koristim na S II. Probao bih da uradim update na ICS, ali da imam varijantu da se vratim na ono sto sam koristio ako update ne prodje najbolje ili ne budem zadovoljan onim sto pruzi ICS, cuo sam od nekih koji ga koriste da zna da bude bagovit, dok je ovaj 2.3.4 koji koristim odlican. Telefon je jos uvek zakljucan na Tekomovu mrezu. Hvala unapred.

gishoni
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 15. Maj 2012. 22:24
:: sgs2

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od gishoni »

Iz nekog razloga je meni ovaj update zadao mnogo glavobolje i ne znam kako iz toga da se iscupam. Uradio update ali ne i hard reset i tel je ocajno radio. wifi nije hteo da se ukljuci, aplikacije usporile, u trenutku kad zelim da aktiviram aplikaciju u trajanju od recimo sekunde sve mi nestane sa ekrana. Uradio hard reset i situacija je malo bolja, ali mi tel zabaguje u nekim slucajevima, zacrni mi ekran, neka aplikacija krene da stuca, tesko se javljam na tel... ne znam da li je do tel(sumnjam jer je GB) radio perfektno,da li je softwerski problem, ne znam. ...Jebem li ga meni svakako nije nista dobro doneo. O razdvajanju slsalice i kontakata da ne pricam, povlacenje imenika sa googla mi je opet razdvojio kontakte pa ce mi oci ispasti da sve to vratim kako je bilo. Meni sve ovo jako lose izgleda i uopste nisam zadovoljan

slavko101
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Sub, 13. Jun 2009. 14:21

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od slavko101 »

Da li neko zna kako u porukama da vidim kada mi je tacno poruka poslata ako mi je neko posalje u periodu kada mi je telefon izgasen?
Za sada mi samo pokazuje takve poruke da su stigle onog momenta kada upalim telefon a recimo znao sam za neke da su poslate dosta ranije.
Poslednja izmena od slavko101 u Sre, 16. Maj 2012. 08:18, izmenjeno 1 put ukupno.

vlade011
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 16. Maj 2012. 08:07
:: samsung galaxy s2

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od vlade011 »

omer67 napisao:Moze li neki link sa kojeg moze da se skine 2.3.4 Android version Baseband version I9100XXKI1, Karnel version 2.6.35.7 - I9100XWKI4-CI575468 root@DELL143#2 Bulid number GINGERBREAD.XWKI4 ovo sve trenutno pise kao verzija koju koristim na S II. Probao bih da uradim update na ICS, ali da imam varijantu da se vratim na ono sto sam koristio ako update ne prodje najbolje ili ne budem zadovoljan onim sto pruzi ICS.
Ja sam isto imao taj ROM ali sam odradio update koji mi je ponudio sam telefon i mnogo se razocarao. Morao sam da uradim hard reset da bi telefon koliko toliko radio. Kada sam konacno uspeo da vratim sve podatke i instaliram potrebne aplikacije uocio sam mnoge nedostatke koje ICS ima (govorim o zvanicnom koji mi je ponudjen) a poboljsanja kao i da nema ili su zanemarljivo mali u odnosu na GB. Na prvom mestu bih spomenuo bateriju koja mi je na GB trajala oko 5 dana a sada jedva dva. Problem sa kontaktima, kalendarom i nekim aplikacijama koje ne rade na ICS-u. Sve u svemu hocu da se vratim na stari GB, bas taj koji si spomenuo, ali evo vec peti dan bezuspesno tragam po internetu i nikako da ga nadjem. Moj savet ti je: ako si zadovoljan sa tim GB ni slucajno update. Pozdrav.

slavko101
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Sub, 13. Jun 2009. 14:21

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od slavko101 »

@vlade011 Na koju foru tebi baterija drzi 5 dana na GB?
Meni najvise sto je izdrzala je 2 dana a u tom periodu uopste nisam koristio internet, vec samo poruke i pozive.

vlade011
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 16. Maj 2012. 08:07
:: samsung galaxy s2

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od vlade011 »

Telefon koristim za pozive i poruke, internet koristim oko 1 sat dnevno. Ne koristim facebook, twiter i sl. Osim toga koristim ga jos za posao u smislu e-mailova i pregleda nekih pdf, excel i word failova ali ne nesto dugo i ozbiljno jer mi je ipak laptop za to primaran. Aktiviran mi je power saving, ekran mi se gasi posle 10 sekundi osim u odredjenim aplikacijama (koristim aplikaciju screen on). Od prilike to je to. Kad sam kupio telefon baterija je trajala krace ali sam stalno nesto podesavao, medjutim kako me proslo to i od kako sam ga koristio samo onda kad mi treba baterija je bila na zavidnom nivou.

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Одг: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od hirurg »

Daj prijatelju nemoj se izvaljivat...gdje ce baterija trajati 5 dana..u standby nema seme da traje toliko....pa sat vremena interneta dnevno ce ti uzeti 15 procenata min!
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

vlade011
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 16. Maj 2012. 08:07
:: samsung galaxy s2

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od vlade011 »

Ma ok, neka bude da nije istina sto kazem...ja samo molim za pomoc kako da nadjem fabricki ROM koji sam dobio.

Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od Jorda »

I ja mislim da je nemoguce 5 dana, al ajde. Nek se javi cale, pa objasni njemu kako :P.
Evo vam link za oficijalne romove
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1075278
Probajte ovde, mozda ima i taj koji vam treba. Inace, ne znam sta ste radili, ali meni ICS kida, ima previse poboljsanja u odnosu na GB, brzi je i fluidniji, baterija mi duze traje, cak su i boje lepse. :wink:

Odgovori