Samsung Galaxy S3 ( I9300 / I9305 / I9300I )

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Baraba »

Reše tako što će te osnovne stvari uvek biti u kešu. I na note 2 kod tebe ima isto čekanje, ali je manje nego na S3.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od janka_88 »

A pa vala nije valjda da mu treba pokrenuti sve 4 jezgra da bi otključao telefon... :dry: Zato je to na Tegra 3 platformi regulisani da ima 4+1 jezgri od kojih ta jedna radi baš zbog takvih stvari. Neka me neko ko ima HOX opovrgne ako nisam u pravu i da li kod njih ima čekanja prilikom otključavanja i problema sa keširanjem osnovnih aplikacija?

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od lesa0208 »

To jedno jezgro na HOX ne sluzi za to sluzi za stednju energije.
Pritom sgs3 ne koristi sva cetr jezgra, pitanje je da li ih uopste koristi i za neke teze stvari. A sto se tice exinos cipa on je potpuno programabilan cip, al samsung nije pustio kod za njega pa svi modeli koji su na tom cipu imaju taj problem lagovanja i cekanja.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od janka_88 »

Znam da je za štednju energiju i uz to je u funkciji za sve radnje kad je telefon u stand-by režimu i kad se ne koristi telefon. Negdje sam pročitao da je pušten kod za Exynos 4412, tj. ovaj što je u S3. Čini mi se da je sammobile stranica ili gsmarena ali ne znam koliko je to sad tačno.

komsa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Ned, 07. Jan 2007. 09:15

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od komsa »

Probao sam Omega 33.1 i problem sa lag-om je i dalje prisutan kao sto rece Ninolina.............vratio sam se na Codec 7.9.1 (ICS) kod kojeg je taj lag minimalan(skoro neprimetan) jer je developer istog,umesto Samsung dialer-a ubacio AOSP dialler i uz pimp my rom to je i dalje najbolji ROM po mom skromnom misljenju za i9300 (brzina,fluidnost,stock izgled......).Koristim ga sa Speedmod-ovim kernelom i uz neko normalno koristenje baterija izvuce 3-4 dana.Pozzzz
Poslednja izmena od komsa u Ned, 18. Nov 2012. 16:42, izmenjeno 1 put ukupno.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od lesa0208 »

janka_88, kolko sam ja upucen kod jos nije pusten bar po onome sto kazu CM developeri i ovi iz Paranoida, zbog tog koda ima je tesko da optimizuju lepo sgs3 romove :/ i polako ljudi odustaju od developinga za njega...

jelenac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Pet, 02. Nov 2012. 11:37
:: Samsung galaxy S5

Одг: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od jelenac »

Mnogo mi je komplikovano sve to sa romovima, karnelima itd itd... Pošto mi je telefon rutovan i otključavan kako da znam koji rom je ubačen i šta biste mi preporučili da ubacim da sve dobro funkcioniše, a da baterija duže traje??? Ne bih sama čačkala, ali imam ko bi mi to odradio, samo da znam šta da tražim. :smile:
I još nešto, da li korišćenje Launchera utiče na bržu potrošnju baterije? Do sada sam uvek imala neki ubačen (trenutno Nova Launcher), ali nikada mi nije bilo jasno da li troše bateriju više nego što ovaj njegov TachWiz :?:

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od janka_88 »

Kakva su vaša iskustva sa kernelom Siyah, konkretno ako je neko probao ovu zadnju verziju v1.7rc3? razmišljao sam da malo testiram a koliko vidim na xda je dosta popularan pa me interesuje jel neko od vas ubacivao? :)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Ninolina »

jelenac, pogledaj šta ti piše u Settings/ About device/ Built number. Napiši ovde pa ćemo ti reći da li je ubačen neki custom ROM. Što se tiče Launcher-a može da se desi da neznatno više troši bateriju, ali je to toliko malo da nije uporedivo sa onim što dobijaš ubacivanjem Launcher-a koji nudi više opcija u odnosu na TW. :-)

janka_88, nisam probala njegov najnoviji kernel ali sam od njega odustala jer mi je sa njim bilo jako loše trajanje baterije. Bez obzira na undervolt i undeclock i ostala podešavanja kojima se inače štedi baterija, sa tim kernelom nije ništa pomagalo. Ja bih ti preporučila da probaš Yank555 Kernel. :-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

jelenac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Pet, 02. Nov 2012. 11:37
:: Samsung galaxy S5

Одг: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od jelenac »


Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Baraba »

I danas je S3 dobio novo odelce Bodyguardz (ko nije pratio prodao sam S3 ali sam se ponovo vratio na S3 samo sam sad uzeo plavi) :)
Sviđa mi se Bodyguardz i što sada dolazi sa gelom pa folija može da se pomera i lepo namesti, ovako mi telefon ne gubi na dimenzijama, ako ga stavim u neku futrolu ružan mi je i debeo. U pakovanju dolazi dva kompleta tj. može za dva telefona.

Slika
Slika
Poslednja izmena od Baraba u Ned, 18. Nov 2012. 23:09, izmenjeno 1 put ukupno.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Ninolina »

jelenac, ne lici mi na neki kuvani rom. Jesi li sigurna da je ubačena neki custom rom? Ja kod mene uvek imam neki kuvani pa se ne secam kako pise kad je Oficijelni rom u telefonu. Ajd nek neko ko nema kuvani rom u tel javi da li kod njega ovako pise. :-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Baraba »

To je stock rom i stock kernel, zašto misli da ima kuvani rom? :?

jelenac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Pet, 02. Nov 2012. 11:37
:: Samsung galaxy S5

Одг: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od jelenac »

Pa nisam sigurna, ali kada proveravam update kaže da mi je tel modifikovan i ne može. Znam samo da kada sam uzela telefon bio je otključavan i rutovan, posle par dana mi je ponudio update, uradila sam i tel mi se ponovo zaključao. Posle toga, kada su mi odradili otključavanje i update na 4.1.1 dešava mi se ovo da neće da prihvati proveru update-a. Meni ništa nije jasno, rutovan i otključavan i prvi i drugi put, a opet različito. :?:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Одг: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Baraba »

Modifikovan je jer je rutovan. A ko ti ga je otkljucavao i kojom metodom to zna samo on.

jelenac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Pet, 02. Nov 2012. 11:37
:: Samsung galaxy S5

Одг: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od jelenac »

Ali bio je rutovan i pre toga, pa mi je prikazivao update :?: Zato i pitam, ali izgleda da ću otići do servisa baš da se malo više raspitam.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od janka_88 »

Ninolina, taj kernel i koristim i za sada se čini ok a držim procesor na 1.6GHz i solidno se pokazala baterija a brzo radi sve. Vjerovatno bi isto tako radilo i na 1.4 uz duže trajanje baterije ali vidjećemo i to. :) Koristim ROM Omega v33.1 a koliko vidim ubrzo izlazi i v33.2. :)

Dpb
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 145
Pridružio se: Ned, 22. Maj 2011. 18:13
:: Samsung SM-G920
:: Huawei p8 lite

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Dpb »

Baraba, gde si uzeo ovu zastitu i koja je cena ima je na kupindu pa pitam da li je to to

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od acamatic »

Baraba, to sam i ja hteo da te pitam,i da al ima i za neke druge telefone,tacnije za n8?? :wink:
P.S. kada budes zalepio,okaci slike da vidimo.. :)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Одг: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Baraba »

Narucio mi drugar jos za predhodni S3, ovo je originalno pakovanje, ako je kao kod mene na slici ona je to to. Ako i ne isterate sav vazduh izlazi za par sati ili dan-dva sam kroz ovaj gel, sada su nove sa gelom pa folija moze da se pomera i perfektno postavi. Mene je odusevio kvalitet folije i kristalno je jasna pa displej ne gubi ostrinu, telefon ceo zasticen i nije debeo (to me nervira kod futrola i silikona jer dodje debeo ovaj nas mrsa mrsavi). Mozda prodam drugi komplet jer mi je jedan par dovoljan. U svakom slucaju najbolja zastita do sad jer telefon ne gubi svoje dimenzije a ne provaljuje se da su na njemu.

Odgovori