Samsung I9000 Galaxy S

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od Azimuth »

Koren, jesi ga rutovao? Ako nisi to ti je prvi korak. Kad to uradis onda idemo dalje :wink:
Slim i ostali custom romovi se ubacuju iz rikaverija koji inace dobijas rutovanjem.
E sad, posto si to uradio, skini odavde sa liste ovaj 2.7.0 i poslednju verziju 3.1.0
http://www.slimroms.net/index.php/downl ... y/84-i9000

Posle toga skini i gapps sa ovog linka. To je ovo sto ti je prvo na listi.
http://www.slimroms.net/index.php/downl ... l-packages

Sve to prekopiras u telefon tako kako jeste, nista ne raspakujes.

Kad si sve to do sada poradio, onda ga bacis u recovery, ides na clear data/factory reset, pa na wipe cache i onda dalvik cache. Pa kad to zavrsi onda ides na install .zip pa nadjes ovaj 2.7.0. Pusti da njega instalira, pa instaliraj i gapps. Kad to zavrsi, iz rikaverija uradi reboot tj pusti da se telefon upali. Ponovo ga baci u rikaveri pa ponovo wipe cacke i wipe dalvik cache, pa install zip i tu nadjes ovaj 3.1.0. Instaliraj ga i na konju si :wink:
Sad ti jos samo moramo naci neki dobar kernel pa da sve sljaka taman kako treba.

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od Koren »

Azimuth, hvala ti na uputstvu, to mi je trebalo. Medjutim, naravno da nije proslo bez problema. Sta god da uradim, ostanem bez IMEI broja. Ajde da ispisem sta sam radio pa ti mozda sine sta bih mogao da uradim da sredim to.

- Root
- Recovery
- Clear i wipe svega sto si rekao
- Install zip i tu nastaje problem: e:Error in /sdcard/slim-i9000-2.7.0-OFFICIAL.zip (oznaka greske 0)
- Skidao par puta fajl, kopirao na razlicite nacine i nista, uvek error
- Odlucim da ga iskuliram, stavim samo gapps i pokrenem 3.1.0.
- Onda tokom instalacije zakuca na Semaphore ekranu
- Vratim ga u recovery, odradim opet sve, prodje instalacija normalno, reboot.
- Dobijem sistem bez IMEI-a
- Onda otkrijem neke stvari oko EFS bekapa
- Vratim preko Odina na neki stock rom, sve ok sto se IMEIa tice, Root pa pokusam opet sve
- Ostavim ga duze na Semaphore ekranu ali nema sanse, pola sata stoji i ni da mrdne, opet isto kao gore odradim.
- Pokusam sa EFS pro alatom da vratim bekap fajlova, on ih vrati ali telefon i dalje ne prikazuje IMEI
- Dodatni problem je sto mi u toj 3.1.0. ne prikazuje Play store pa ne mogu da skinem neke aplikacije koje bi mozda pomogle. Imam neku ikonicu koja lici na store, ali ne reaguje uopste.

Prelistao sam gomilu nacina za vracanje IMEIa ali mi nijedan ne polazi za rukom. Vraticu ga za sad na taj stock rom jer tu bar radi telefon, pa ti kad budes mogao i ako budes mogao reci kako da resim ovu muku :)

PozZ

EDIT: Telefon stvarno neuporedivo brze radi sada, bar ovo malo sto sam cackao galerije i net. Tako da definitivno zelim da uspe upgrade.

loki77
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pon, 04. Jul 2011. 21:39

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od loki77 »

Imam problem sa instalacijom iGO navigacije, naime od kad sam instalirao 4.1.1, Basenband version I9000XXJVT, Kernel 3,0,31-Semaphore_JB_2,0,6 stratoske@semaphore)#42 PREEMPT Sun Aug 19 22:56:09 EEST 2012. A nemam više ni FM RAdio. Dali postoji neko resenje za ova dva problema.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Samsung I9000 Galaxy S

Post od toda81 »

Javi mi se na pp, daj mail i problem ce biti resen. Samo mi na pp napisi sve ovo sto si napisao ovde d abih znao o cemu se radi jer mi je inbox stalno pun :)
Note IV N9100 dual

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od Azimuth »

Koren, jesi sada na oficijalnom romu? Desava se ponekad da se izgubi IMEI, ne znam zasto.
Ako si na zvanicnom romu, pokusaj onda sa instalacijom bilo kog kuvanog roma pa tek onda idi na Slim onim redosledom kao sto sam ti napisao. Verujem da ce ovako biti sve ok. Ako ne bude, javljaj pa cemo nesto da smislimo :wink:

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od Koren »

Azimuth, to je to. Ubacih prvo CM10 i nakon toga je sve proslo bez greski i problema. Nisam stigao puno da cackam, pa kapiram da cu sada tokom vikenda bas lepo da ga testiram. Za sada sam zadovoljan unapredjenjem sto se brzine ali i funkcionalnosti tice.

Sad me jos samo kopka sta si mislio pod ovim:
Sad ti jos samo moramo naci neki dobar kernel pa da sve sljaka taman kako treba.
Trenutno stoji info: 3.0.52-Semaphore_JB_2.6.0. stratosk@semaphore ) #1 PREEMPT Thu Nov 29 07:57:03 MST 2012

Pa ako treba nesto da menjam, samo pusti sta i ukratko kako :)

Hvala ti jos jednom i veliki pozdrav!

Koren

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od Azimuth »

Koliko znam, Semaphore jeste najbolje odradjen kernel za SGS. Samo ne znam koja je verzija aktuelna pa tu treba i staviti.

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od bojke1 »

Drugar ima problem sa browser-ima.Jedino preko mozile hoce net da mu radi i otvara sve bez problema.Opera nece nista da otvori i fabricka aplikacija za internet koja se nalazi u njemu takodje nece nijednu stranu na netu da otvori.Instalirao je novi softver,uradio wipe svega,vratio na fabricke postavke i opet isto.Ima li neko ideju sta moze biti problem.Inace do skoro je bio na vip-u a onda je preneo broj u mts.Inace play store,Facebook i skayp otvara normalno.Tako da mislim da do mts-a nije problem.

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od Layne_Staley »

Ljudi, drugar me pita : koji 4.1.2 ili 4.2.1 rom je najstabilniji ? KOji ima najmanje bagova ? HVala unapred :)
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od bestboy »

Слобода или смрт

Stija
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 18. Jan 2013. 00:36
:: samsung galaxy s
:: nokia lumia 800

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od Stija »

Mozes li detaljnije da mi objasnis kako da nadogradim moj "galaxsy s I9000" sa ovim rom-om. nisam vest sa tim nadogradjivanjem, a trenutno imam 2.3.6 koji sam uradio sam preko odina i bilo je veoma lako. probao sam vec da dopunim na 4.1.2 verziju preko sd kartice ali mi ne prepoznaje zip fajl. kako onda ovo da uradim?

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od telep »

Treba da rutujes taj rom sto trenutno imas (trazi cf root na xda), i onda da iz rekaverija odradis wipe i flesujes taj 4.2.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od bestboy »

Имаш рут са рикаверијем? Постави зип на интерну картицу па инсталирај, после тога телефон неће хтети да се скроз укључи,(бутлуп-телефон ће само вртети почетну анимацију) немој да се плашиш, опет уђи у рикавери и инсталирај тај ром још једном. Након тога(~5мин) телефон ће се укључити скроз са 4.1, :)
Слобода или смрт

Stija
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 18. Jan 2013. 00:36
:: samsung galaxy s
:: nokia lumia 800

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od Stija »

telep i bestboy hvala vam najlepse!!! citao sam temu od pocetka do kraja :blinky: :blinky: :blinky:
stvarno nemam reci za vasu profesionalnost :wink: :roll:

Rhiannon
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Ned, 06. Mar 2011. 21:00

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od Rhiannon »

Дуго ме није било на форуму :) обично свратим само кад имам неких крупних проблема са телефоном али овај пут то није случај, добро ме служи већ две године и мало више...
Премишљам се да ли да набављам на уговор Самсунг Галакси С 4 али није ми много хитно (везала сам се некако за овај, то ми је први Андроид телефон у животу. :) )
Хтела сам само свима да препоручим, уколико неко још није пробао, један одличан ром,
Beast 4.2.2 који је заснован на CM10... Ово је линк са кога се може скинути... Врло сам задовољна брзином и квалитетом... :) Велики поздрав!

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1687685

svilaj1
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Pet, 01. Feb 2013. 09:09
:: samsung

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od svilaj1 »

Kupio sam polovni samsung galaxy s. Medjutim desava se problem sa displejom na otključavanje. Nakon pet minuta pauze u radu uključenja tipke za zaslon ne može ga vise otključati. Na displeju pise prevucite prst preko displeja i bile otključa. Medjutim nista ne reaguje. Cak ga sa tipkom power ne mogu isključiti pa moram vaditi bateriju. Pomoć. Hvala

dane56
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 12. Jul 2011. 11:43

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od dane56 »

ja dugo koristim cm 10[4.1.2] radi kao da je stock.sada sam probao nekoliko 4.2.2 najvise mi se dopao slim 4.2.2.build3 a ima vec i build4.svi oni koriste kao podlogu cm10.to je moja preporuka za one koji vole jelly bean.ja sam se vratio na najnoviji 2.3.6 stock iz 2013 godine[germany region].za klasu bolji od xxjvu.imam oko 80 aplikacija a slobodna ram oko 160mb.to je dokaz da samsung nije napustio ovaj kultni model.moj savet za sve koji postavljaju pitanja je da traze po internetu odgovore,jer o ovom modelu ima sve.cak i ako ne znate engleski tu je prevodilac.ja sam bio izgubio startup sound,pa sam nasao odgovor i sada imam i shutdown sound.barem tri puta sam brikovao telefon i sam ga vracao samo citanjem po internetu.navigaciju sam isto nasao iz 2013 godine.pozdrav za korisnike i9000s!

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od bojke1 »

Pozdrav.Drugar od juce ima problem sa gps prijemnikom na samsungu i9000.Radio je normalno ali od juce pravi problem kad se pokrene igo navigacija.Jednostavno ne nalazi satelite.Ili nadje jedan pa se odmah izgubi i tako u krug.Imao je instaliran 2.3.5 jvt.Probali smo i da ubacimo 2.3.6 jvu ali isto se ponasa.Pretpostavljam da je problem do samog gps prijemnika u telefonu.Postoji li neki program kojim moze da se testira ispravnost gps prijemnika u telefonu?Telefon je jos u garanciji ali hteo bih da budem siguran da je problem do gps-a,pa zato pitam da li postoji neki program koji testira gps prijemnik u fonu.
Eto ako neko ima ideju sta bi moglo da pravi problem kazite.

svilaj1
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Pet, 01. Feb 2013. 09:09
:: samsung

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od svilaj1 »

Takodjer jedan problem na ovome telefonu. Kada je wifi isključen sve normalno radi. Medjutim kada se on spoji i kod trenutnog korištenja takodje sve funkcionira. Ali čim se napravi pauza više od dva dvadesetak sekundi displej se sam zaključa i ne radi više. Tako da onda moram da stisnem desnu tipku da ga ugasim tj. da ga restartiram. Da li je kvar u telefonu ili negdje u postavkama. Vraćao sam ga na fabričke postavke i opet ništa ne pomaže

dane56
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 12. Jul 2011. 11:43

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od dane56 »

@bojke1 to mi lici na gresku u folderu igo.iz padajuceg prozora ukljuci gps, pa onda ukljuci igo,pa pritisni meni,pa opet pogledaj da li normalno svetli gps,ako je tako,onda samo folder igo nije korektan.[probaj neku drugu verziju igo.]pravilno prekopiraj igo na sd karticu i pravilno ga imenuj.
@svilaj1 probaj u tom trenutku kad se ugasi da izvadis bateriju,ako to ne pomogne mozda da flesujes neki drugi softver.[ne znam koji koristis, i da li je custom rom]

Odgovori