Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od Azimuth »

bacom, taj odin je za ove novije, jace modele, kako je i navedeno u opisu tog programcica. Tebi treba onaj stariji odin. Mislim da je 3.07 verzija.
Iskren da budem, ne znam da li ce i kako raditi sa 3.09, ali ako hoces sa njim da pokusas onda da, u AP stavljas taj md5.tar fajl.

Mr.
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 27. Feb 2014. 20:34
:: s2

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od Mr. »

Ljudi sve i svasta sam probao i ne mogu da nateram fon da mi se konektuje na komp preko USB-a. Znaci sve moguce na netu sto sam mogao da nadjem od drajvera, drugih kablova kompova, fabrickog reseta, ciscenja usb porta na fonu nemam vise ideje sta da radim... Telefon se puni preko usba al nece da se konektuje, jednom sam uspeo da ga konektujem kao na par sekundi i onda se diskonektovao opet, kao da gubi kontakt neki u usb prikljucku na fonu? Dal je neko imao problema ovakvih? Fabricki sistem ima fon 4.1.2...

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od Drafer »

bacom, Moj odin je verzija 1.85

Mr., Da li si u telefonu ukljucio opciju "USB Debugging"?
To moras prvo ukljuciti da bi nesto mogao raditi osim punjenja baterije
Android 12

Mr.
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 27. Feb 2014. 20:34
:: s2

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od Mr. »

Ma jesam cackao sam ga ovde 4 sata... S obzirom da sam ga uzeo strog skoro godinu dana ne cudi me da se nesto i pokvarilo :p izgleda da je otisao taj deo na koji kacis usb, procackao po netu jos o tome i video nekog lika koji kaze da se od koriscenja taj pin unutra moze iskriviti i da je to kod s2 skoro uobicajno posle nekog vremena koriscenja, on cackao taj pin ja cackao malo iskrivio na gore i na kraju uspeo nekako da povezem bez da se diskonektuje ali izgleda da je pravo resenje da se taj deo zameni, posto nece iz prve da ga konektuje vec malo mrdam kabal levo/desno. Hvala u svakom slucaju xD
Inace ovo mi je prvi smartfon tako da se jos uvek upoznajem sa celom tom pricom :) i poosle citanja vasih komentara ovde vec zelim da mu nabacim neki custom rom lol

bacom
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1011
Pridružio se: Čet, 25. Jul 2013. 02:23
:: galaxy s2 i9100
:: G3 d855

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od bacom »

levca napisao:Ovaj je bolji od resurrectiona, mozda je jedan od razloga sto kod mene dobro radi to, sto mi je u opciji "devolpers options" u stavci "select runtime" cekirana opcija USE ART, a ne Dalvik, pozz
Ja čekirao ART da probam (i tako ću flešovati stock i fomatirati sve da obrisem ostatke raznih rom) i stvarno brže radi, jedino mi otkazaše 2 app : Play store by Chelpus i Battery widget reborn PRO . Play store sam instalirao opet ali original ver. Izgleda neće da odradi svaku krekovanu?
Da li je tebi neka app pukla posle restarta?
Nađoh negde ovo:
Art je mogućnost da
android pri sledećem
restartu prekompajlira
sve android aplikacije u
native... Prosto rečeno,
konvertuje sve u exe. Rezultat je da skoro
sve android aplikacije
rade daleko brže, osim
igara koje su ionako
već napisane u native
kodu.

bacom
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1011
Pridružio se: Čet, 25. Jul 2013. 02:23
:: galaxy s2 i9100
:: G3 d855

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od bacom »

Flesovao JB stock rom sa Odin3 v3.09 i neće da se podigne Android.
Izađe SAMSUNG, NAPRAVI KRUG i tako stalno.
Vadio bateriju i ponovo flesovao isti ROM, međutim opet isto.

Rešio problem : Uradio Factory reset i ROM se pokrenuo. To bi trebalo dodati u uputstvo za Odin.
Poslednja izmena od bacom u Sub, 01. Mar 2014. 23:06, izmenjeno 1 put ukupno.

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od Ledjo »

Kad prikacim fon na komp, Kies nece da ga prepozna, samo pise connecting i vrti onaj kruzic ispod...
Sta da radim ?

EDIT: Zaboravih da kazem, Kies mi ne cita ni S2+, Mini, Ace i caletov Core :wacko:

bacom
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1011
Pridružio se: Čet, 25. Jul 2013. 02:23
:: galaxy s2 i9100
:: G3 d855

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od bacom »

Ja nisam (iz 5 puta) uspeo da se prijavim na Kies.
Koristio i rešavanje probama, piše ti ispod tog kruga što se okreće, ali neće?
Probaj Kies Lite, lakše se nakačiti. Još isključi sve programe i antivirus zaustavi (task menadžer, ctrl+alt+del). To sam radio kod prelaska 4.0.3 na 4.1.2 JB.
I često izbacuju nove verzije, moraš ga ažurirati. Na kraju probaj drugi dan, nešto im se "zaglupio" glupi Kies, mene uvek mučio pređi na cwm i custom rom .

levca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Čet, 05. Jan 2006. 00:23
Lokacija: Vranje

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od levca »

Bacom, Nisam primetio da dolazi do toga, mada ga ja nisam budzio raznoraznim aplikacijama i kazem, cak i na moje iznenadjenje, radi besprekorno, iako sam bio protivnik ovih novih romova 4.4.2
Zanimaju me kod pojedinih telefona novine i njihove stvarne mogucnosti koje ovde mogu saznati

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od Azimuth »

A za sta konkretno koristite Kies?

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od Ledjo »

Pa ja sam hteo da prebacim kontakte na komp i uradim update. Taj su program skroz bespotrebno zakomplikovali

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od Azimuth »

Kontakte ti svakako bekapuje na gmail nalog, a za update ti ne treba Kies. Ako vec hoces oficijalni rom onda ga odradi iz Odina. Kad to uradis i uneses svoj gmail nalog koji si koristio i pre apdejta, kontakti se vracaju sa sve slikama. Za SMS koristi SMS backup & restore, imas na marketu aplikaciju i ne treba ti rutovan telefon za to.
Jedino za sta ti treba Kies jesu drajveri, a njih mozes naci i bez Kiesa. Ja za ovih nekoliko godina nisam nikada koristio Kies, kao sto nije ni ogromna vecina ljudi. Glupost od softvera, al ajd.

Anuk
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 05. Mar 2014. 10:43
:: samung galaxy s2+
:: lg l9

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od Anuk »

E ovako :) Imam galaxy s2 plus kada sam update software na 4.2.2 JB dobio sam neki bzv wiget za vremensku prognozu. da li neko ima link neki gde da skinem vremensku prognozu kao sto je na galaxy s3. sve zivo sam pretrazio al nista nisam nasao znaci umorio sam se o svega toga. ako neko moze da mi da link ili uputi gde da nadjem bio bih zahvalan.

Galaxy s3 weather wiget mi treba za galaxy s2 plus :)

hvala unapred

Igi029
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Sre, 24. Nov 2010. 14:24
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od Igi029 »


levca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Čet, 05. Jan 2006. 00:23
Lokacija: Vranje

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od levca »

Ubedljivo najbolji widget za vreme i vremensku prognozu je Beautiful widgets, kasnije u podesavanjima skinete opciju BW4 za weather theme (HD)i imacete prelepu aplikaciju, za vreme i vremensku prognozu,
Zanimaju me kod pojedinih telefona novine i njihove stvarne mogucnosti koje ovde mogu saznati

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od Azimuth »

Lepu ali netacnu prognozu, to naglasi :D
Za nase podrucje, Srbiju i ovaj deo Evrope generalno, najtacnija prognoza je Weather2Umbrella.
Sto se widgeta za sat tice, danas sam naleteo na gomilu nekih, ko voli minimalizam. Ako nekoga zanima mogu potraziti ponovo.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od IDzO »

Moze minimal da podeliš, ako natrčiš ponovo. ;)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od Azimuth »


Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od Drafer »

Posle tacno mesec dana zakljucio sam da definitivno menjam ovo nepouzdano djubre. Sada reminder 30 puta ne radi pa par puta radi, sms ton sa androidom 4.0.3 ne radi, rotacija ne radi na andoidu 4.1.2 sto sam vec napisao, samo cekam kada cu zakasniti na posao zbog ovog smeca. Ili nositi jednu pouzdanu Nokiu a ovaj samo za igranje kao sa zveckom jer za drugo i nije.
Menjam ga za drugi, ako neko hoce neka mi javi, ali nemoj meni posle da kukate imate Korejce pa njima kukajte.
Android 12

levca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Čet, 05. Jan 2006. 00:23
Lokacija: Vranje

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Post od levca »

Ajde bre ne pisi svakojake gluposti ovde, ako se tebi pogodio takav telefon ili neznas da rukujes njime, nemoj da omalovazavas telefon koji se za sada nosi i sa mnogo jacim modelima, pozz
Zanimaju me kod pojedinih telefona novine i njihove stvarne mogucnosti koje ovde mogu saznati

Odgovori