Samsung Galaxy S IV (I9500 / I9505 / I9506)

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Samsung Galaxy S IV (I9500 / I9505 / I9506)

Post od acamatic »

@dimitrije gde se vidi na LP-u ukupan time rada telefona?
@pero dođe na isto, naravno ako je status official na telefonu..

Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Re: Samsung Galaxy S IV (I9500 / I9505 / I9506)

Post od Jorda »

DimitrijeR napisao:Koristim lollipop vec nekoliko nedelja (I9505 model). Meni sve radi bez problema. Nema laga, kocenja, gresaka i slicno. Nisam cak ni radio factory reset posle update, jer sve radi najnormalnije. Sto se tice baterije, ona je otprilike ista kao na KK, nekada cak i bolja u mom slucaju, gora sigurno nije. Evo dva SS vezana za bateriju na Lollipop. Pozdrav
http://s8.postimg.org/b6j6qhmad/Screens ... _22_35.png
http://s12.postimg.org/arm3sqwzh/Screen ... _22_58.png
Ljudi, kako izvlacite toliki SOT meni nije jasno?
3s max kod mene za 20ak sati koriscenja. Google play services mi jede bateriju, kao i viber (jer ga ne gasim nikad, uvek je u pozadini).

svilaj1
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Pet, 01. Feb 2013. 09:09
:: samsung

Re: Samsung Galaxy S IV (I9500 / I9505 / I9506)

Post od svilaj1 »

Dobio sam s4 nedavno ali problem je na telefonu što kod poziva se apsolutno ne čuje ni dolazni ni odlazni glas. Kod WhatsApp sve ide normalno, dolazni i odlazni glas se čuje odlično

DimitrijeR
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Čet, 23. Apr 2015. 20:34
:: Samsung Galaxy S6

Re: Samsung Galaxy S IV (I9500 / I9505 / I9506)

Post od DimitrijeR »

@pero, konkretno ja sam update preko ODIN-a, jer jos uvek nije bio OTA update, mada svejedno status je offical.
@acamatic ne znam ni ja gde moze da se vidi tacno vreme na bateriji, meni je ovo sa SS bilo od 18h do 11:20 sledeceg dana, mada je dosta koriscen za to vreme, sto se i vidi po SOT.
@Jorda, ovo je max sto sam izvukao do sada. I ovo je bilo sa iskljucenim netom povremeno, nekih sat vremena i preko noci. Ali i ovako kada mi je net stalno ukljucen, nikad mi nije manje od 4h - 4h30min, i meni isto rade aplikacije u pozadini (viber, messenger), i osvetljenje mi je na 50%, i naravno ovo mislim sa iskljucenim netom preko noci.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Samsung Galaxy S IV (I9500 / I9505 / I9506)

Post od acamatic »

@dimitrije jel koristiš možda Greenify aplikaciju da uspavljuješ potrošače? I jesi li zamrznuo možda one aplikacije koje ne koristiš u telefonu a dolaze sa njim? Jer je nemoguće da ovakav rezultat imaš sa offi statusom..

DimitrijeR
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Čet, 23. Apr 2015. 20:34
:: Samsung Galaxy S6

Re: Samsung Galaxy S IV (I9500 / I9505 / I9506)

Post od DimitrijeR »

@acamatic Ne koristim Greenify, viber i messenger su mi stalno u pozadini ukljuceni. Da, onemogucio sam vecinu Samsung aplikacija, ostavio sam samo par koje koristim. I ono sto bih trebao da naglasim jeste da uglavnom korstim WiFi za net, mobilni interent samo neko kratko vreme, ili ne uopste, ako sam u pravi WiFi manje trosi batetriju od mobilnog interneta, ili mozda gresim, i uglavnom nemam battery drain uopste, kada je u stand by, nekih 1% na sat vremena sa ukljucenim WiFi.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Samsung Galaxy S IV (I9500 / I9505 / I9506)

Post od acamatic »

@dimitrije svaka čast na ovoj bateriji. Da se ne poveruje dq ovakav rezultat može S4 da izgura i to još bez Greenify. Pa ja sa svim mogućim dodacima i izmenama na KK nemam ni približan rezultat. Da da u pravu si, wifi mnogo manje crpi bateriju od mobilnog neta..

AcaVrsac
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 94
Pridružio se: Čet, 23. Apr 2015. 22:50
:: Iphone 5S
:: Huawei P9
Lokacija: Vrsac

Re: Samsung Galaxy S IV (I9500 / I9505 / I9506)

Post od AcaVrsac »

Evo ovako ljudi,ovo sto cu vam nalepiti postavio sam u temu LG G2,da se ne zabunite oko nekih nepravilnosti u textu. Zamolio bih i vas na pomoci.

Jos jedna stavka me zanima. Lutam jbg gradom od sopa do sopa,svi drugacije pricaju i svi svoje hvale. Kaze mi vecina da je ekran na LG G2 los,navodno slab je i cesto dolazi do pojavljivanja nekih zutih mrlja,kada se telo malo jace stisne vide se neke tackice itd. To su mi u par sopa rekli,a preporucuju mi Samsung S4. Ja se zaista ne razumem u yelefone,sem sto umem da procitam ko koliku kameru ima i koliki ekran,cak sta vise ne znam ni koji je ekran bolji,lcd,led,amoled itd. Zato vas smaram za pomoc i savete. Idem veceras u jedan mobil sop da pogledam LG g2,odnet je na dekodiranje posto je na stranu mrezu,pa ako uspeju da ga odekodiraju moj je za 200e,kao nov full oprema. A u drugom sopu mi nude Samsung S4 isto kao nov,bez tacke sa ful opremom. Znam da vi vise preferirate LG,u vasu temu pisem da tako kazem,ali me iskreni saveti zanimaju. Koji i je bolji i zasto,ja da znam ne bi vas davio,izvinite u napred i zahvaljujem na odgovorima.
Ono si sto radis,ne sto govoris da jesi...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S IV (I9500 / I9505 / I9506)

Post od tomas.hokenberi »

AcaVrsac, za takva pitanja imas podforum Poredjenje modela. Umesto da istu poruku postavljas u vise tema trebao si da tamo otvoris novu temu ili jos bolje da se nakacis na neku od vec postojecih "Samsung S4 vs LG G2" tema u tom podforumu, npr ovu: LG G2 ili SGS4 i9506
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

DimitrijeR
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Čet, 23. Apr 2015. 20:34
:: Samsung Galaxy S6

Re: Samsung Galaxy S IV (I9500 / I9505 / I9506)

Post od DimitrijeR »

Imam novo trajanje baterije, pa sam hteo da podelim sa vama, ovo je 20h na bateriji. :)
Slika
Slika

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Samsung Galaxy S IV (I9500 / I9505 / I9506)

Post od toda81 »

DimitrijeR, ovo je odlicno. Nego nisi nakacio sliku gde se vidi koliko je telefon ukupno sati bio uplajen sto je takodje veoma bitno. Najbolje ti je da koristis app sa slike jer na njoj sve lepo vidi


[img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/05/04 ... d39a70.jpg[/img]
Note IV N9100 dual

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Samsung Galaxy S IV (I9500 / I9505 / I9506)

Post od acamatic »

Rut metoda za KitKat bez okidanja KNOX(0x0)
Ova metoda kao sto glasi u naslovu ne bi trebalo da vam okine knox, vec treba da status telefona ostane (0x0) oficijalni.
METODA I: TowelRoot
Prva stvar sto treba da odradite je da odete na ovaj sajt preko vaseg mobilnog telefona: https://towelroot.com
Zatim kada vam se sajt ocita kliknete na lambdu i tada pocinjete da skidate fajl.
Kada ste ga skinuli otvorite aplikaciju i instalirajte je. Kada to odradite samo kliknite na polje "make it ra1n" posle toga ispisace poruku da je telefon rutovan i da ce se restartovati.
Slika
Posle toga cete morati da odete na Play Store i da skinete aplikaciju SuperSU :Download SuperSU
Instalirati SuperSU aplikaciju pokrenite je i to bi bilo to sto se tice rutovanja ovom metodom.

Moze doci do nekih problema u vidu da vas telefon nece moci da se rutuje ovom metodom zbog odredjene verzije kernela-a.
Ako izbacuje neku tako gresku da ne moze da rutuje vas telefon, probajte sa skrivenim kodovima. Do njih se dolazi tako sto se 3 puta uzastopno klikne na "Welcome to TowelRoot" i tada u donjem delu dobicete polje za upisivanje tih skrivenih kodova(brojeva).
Slika
Code 1. 1337 0 1 0 4 0

Code 2. 1337 0 1 7380 4 0

Code 3. 1337 0 1 0 4 1
Mozda cak ni ovi kodovi nece moci da Vam pomognu pa cete morati da pratite ove korake za rutovanje bez okidanja KNOX-a ali samo za verziju I9505

1) Skinuti i instalirati TowelRoot KLIK (na mobilnom telefonu)
2) Skinuti ODIN i drajvere ako vec nemate Drajveri
3) Skinuti GNF1 Kernel (oficijalni) KLIK
4) Ubacite telefon u Download mode i zatim preko Odina fajl kernel GNF1 koji je u formatu tar.md5 ubacite u polje PDA/AP i flesujte ga.
5) Posle ovog flesovanja vas WIFI nece raditi, ali to ne treba da vas brine jer ce opet proraditi kada flesujete odgovarajuci Kernel vase verzije Rom-a.
6) Pokrenuti TowelRoot aplikaciju i kliknuti na "let it ra1n" (posle ovoga mozete obrisati aplikaciju TowelRoot)
7) Ubacite telefon u Download Mode i preko Odina flesujte odgovarajuci kernel vase verzije Rom-a. Sve stock(oficijalne) verzije Kernela mozete naci OVDE
8 ) Skinuti i instalirati SuperSu sa Play Store-a KLIK VAZNO NEMOJTE GA POKRETATI JOS UVEK
9) Skinuti i instalirati Mobile Odin KLIK
10) Restartujte telefon.
11) Sinuti Knox Removal Script
12) U Mobile Odin, kliknuti na OTA/Update ZIP i izabrati Knox Removal Script.
13) Obeleziti(cekirati): Enable EverRoot and Inject Superuser.
14) Kliknuti na "Flash firmware" da zapocnete flesovanje.
15) Rutovanje je zavrseno i vas KNOX je (0x0) sto je i bitno.

METODA II: SafeRoot(Android 4.3 iskljcivo)
Za ovaj nacin rutovanja bice vam potrebni DRAJVERI i SafeRoot koje mozete pronaci na ovim linkovima.
Zatim kada skinete drajvere instalirajte ih i raspakujte(un-zipujte) folder Saferoot. Kada to odradite dobicete fajl unutar foldera koji se zove install.bat. Pre pokretanja install.bat, moracete da ukljucite USB debbuging na telefonu.
Nacin rutovanja: pokrenete Install.bat, zatim prikljucite upaljen telefon na usb kabl sa kompjuterom(windows xp ili 7), na telefonu bi trebalo da se pojavi prozor sa porukom "Allow USB debbuging" i to potrvdite (YES) i dalje sledite upustva na kompjuteru. Posle rutovanja program ce reci da se telefon restartuje nemojte ga skidati sa kabla sve dok vam program to ne kaze. Kada sve to odradite, samo udjete u SuperSu aplikaciju i vas telefon je rutovan.

Rut metoda za KitKat sa okidanjem KNOX-a(0x1)
Prvo sto vam je potrebno je da skinete ODIN
Zatim neki od Custom Recovery-a:
CWM I9505
TWRP I9505
TWRP I9500

Kada skinete odredjeni Custom recovery za vasu verziju telefona, flesuje te ga preko Odin-a. Telefon mora biti u download mode-u a u polju PDA/AP skinuti neki od custom recovery-a.
Kada to odradite ugasite telefon, izvadite bateriju, sacekajte nekih 20tak sekundi, vratite bateriju i upalite telefon. Posle toga OVAJ fajl skinite i prebacite ga u telefon u internoj memoriji. Kada to odradite ubacite svoj telefon u Recovery,zatim idete na "install zip from sdcard" i tamo nadjete fajl koji ste u prethodnom koraku ubacili u svoj telefon i instalirate ga. Posle instalacije samo restartujte uredja, udjete u aplikaciju SuperSu i telefon ce vam biti rutovan.
"Fajl SuperSu, mozete slobodno prebaciti u internoj memoriji i pre flesovanja Custom Recovery-a, jer tako mozete skratiti korak, da posle vadjenja baterije i paljenja telefona direktno idete u Recovery i instalirate ga. Na vama je da odlucite kako cete raditi"

Rut metoda za Lollipop sa okidanjem KNOX-a(0x1)
Prvo sto vam je potrebno je da skinete ODIN
Zatim odredjeni Custom Recovery za vas model telefona:
Philz_touch I9505
Philz_touch I9500
Kada skinete odredjeni Custom recovery za vasu verziju telefona, flesuje te ga preko Odin-a. Telefon mora biti u download mode-u a u polju PDA/AP skinuti neki od custom recovery-a.
Kada to odradite ugasite telefon, izvadite bateriju, sacekajte nekih 20tak sekundi, vratite bateriju i upalite telefon.
Posle toga skinite SuperSu fajl i prebacite ga u telefon u internoj memoriji. Kada to odradite ubacite svoj telefon u Recovery,zatim idete na "install zip" i tamo nadjete fajl koji ste u prethodnom koraku ubacili u svoj telefon i instalirate ga. Posle instalacije samo restartujte uredja, udjete u aplikaciju SuperSu i telefon ce vam biti rutovan. "Fajl SuperSu, mozete slobodno prebaciti u internoj memoriji i pre flesovanja Custom Recovery-a, jer tako mozete skratiti korak, da posle vadjenja baterije i paljenja telefona direktno idete u Recovery i instalirate ga. Na vama je da odlucite kako cete raditi"

NISAM ODGOVORAN ZA BILO KOJE OSTECENJE TOKOM RUTOVANJA VASEG TELEFONA
Slika
Izgradnja poruke sa novim nacinima ce se nastaviti
Poslednja izmena od acamatic u Čet, 07. Maj 2015. 13:56, izmenjeno 2 puta ukupno.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S IV (I9500 / I9505 / I9506)

Post od Azimuth »

acamatic, rekao bih da je to to. Da li si probao na tvom telefonu? Javi pa da stavimo u prvi post :wink:

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Samsung Galaxy S IV (I9500 / I9505 / I9506)

Post od acamatic »

Azimuth, jesam ovu varijantu sa okidanjem knox-a. Sto se tice ove gore nisam, al to je proverena informacija da radi.
Nemoj jos da se stavlja na prvi post zato sto jos nije zavrsen do kraja rad, treba tu da se odradi nacin i za lollipop, pa kada se to zavrsi onda moze :)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S IV (I9500 / I9505 / I9506)

Post od Miškoni »

Ubačen je link na početak prvog posta, čisto testa radi. Ako imate predlog za neku drugu varijantu, slobodno recite. :)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S IV (I9500 / I9505 / I9506)

Post od znemanja »

Miškoni, Link je odlično rešenje, dosta preglednije nego da prvi post bude kilometarski.

acamatic, Svaka čast na trudu za ovaj opsežan tutorijal.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Samsung Galaxy S IV (I9500 / I9505 / I9506)

Post od acamatic »

Odlično miško rešenje. Mnogo bolje nego prenatrpavanje na prvom postu..
Hvala nemanja, ima tu još da se radi, ali jedan deo posla mogu reći da je gotov...

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung Galaxy S IV (I9500 / I9505 / I9506)

Post od toda81 »

Acamatic, svaka čast na detaljnom uputstvu ;)
Note IV N9100 dual

levca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Čet, 05. Jan 2006. 00:23
Lokacija: Vranje

Re: Samsung Galaxy S IV (I9500 / I9505 / I9506)

Post od levca »

Iskreno da kazem, S4 ne gura bas dobro LP,ubacio sam ovaj zadnji nemacki lolipop od 22-og 0.4-og, ali u primecujem da telefon dosta sporije radi nego na KK. Izbacio sam normalno posle ruta sve suvisne sistemeske aplikacije, ali mi se zali sin da mu igrice ne gura kao ranije. Ipak je to za malo ozbiljnije masine kao LGG3, S5, Note3 i sl, pozz
Zanimaju me kod pojedinih telefona novine i njihove stvarne mogucnosti koje ovde mogu saznati

Kulijana
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 15. Dec 2013. 13:47
:: Samsung Galaxy S4

Re: Samsung Galaxy S IV (I9500 / I9505 / I9506)

Post od Kulijana »

Jedno pitanje narode, kad update sad s4 na lolipop, jel mi se brise nesto u telefonu, tipa galerija, muzika itd...?
hvala

Odgovori