Samsung Galaxy Note 5

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
xxdulexx
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 774
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 19:30

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od xxdulexx »

Kod mene je baterija u poslednje vreme bas losa. Max 3h izvucem, odradio sam i reset i opet isto. Viber i Google play servisi mi trose po 8-10%. -.-
• Novi Sad • Samsung Galaxy S5 •

Zejtin014
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 88
Pridružio se: Uto, 06. Avg 2013. 11:56
:: Nokia 5228
:: LG L7 p710

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Zejtin014 »

Ne pise nigde ali ja to odokativno :D Inace ima prvih pa moze se reci bagova. Ekran mi je zakljucan, pritisnem dugme za paljenje i nista se ne desava. Nisam siguran da li sam pritisnuo, opet pritisakam pali se ekran, pokusavam da otkljucam ali se ne otkljucava, tek posle 2-3 sekunde odreaguje i radi sve sto sam zeleo. Posle toga sve radi savrseno, otkljucava se i sve funkcionise. Verovatno je do softvera ali je za ovakav telefon razocaravajuce. Desava se vec drugi put. :x

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Baraba »

xxdulexx, imaš ovde kako da podesiš Google Play Services, koji znaju i da utiču na viber da luduje:
http://trendblog.net/increase-samsung-g ... tery-life/

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od zoreli »

Samsung Galaxy S7 Edge vs Galaxy Note 5 - Speed Test

Video: https://youtu.be/vw7BGfKBd9k

Slika
16 godina na forumu MOBILNISVET

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Baraba »

Posle ovog klipa @Drom i zoreli, prelaze na S7 Edge :)

Stefan Caesar
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Čet, 17. Mar 2016. 13:44
:: Mate 8 Dual
:: Sony E1

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Stefan Caesar »

Realno note 5 je korak nazad poslije note 4. Nadam se da ce note 6 punuditi nesto novo.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od drom »

Stefan Caesar, hoces da kazes da ne vredi doplate ili ?
Tehnicki, netacna je tvrdnja. Note 5 je bolji uredjaj od Note 4, bez puno rasprave.

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Cooomi »

Stefan Caesar, imao i Note 4, trenutno na Note 5, vidljiva razlika u brzini rada na strani Note 5, zvučnik je čini mi se jači na Note 4 neznatno, kamera je diskutabilna, nekad bolji N4 nekad N5 (imaju malko drugaciji algoritam za obradu fotografije, probacu da uporedim narednih dana)... Dizajn je na strani N5, lepse lezi u ruci i kompaktniji je... Po meni vredi uzeti N5...

Stefan Caesar
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Čet, 17. Mar 2016. 13:44
:: Mate 8 Dual
:: Sony E1

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Stefan Caesar »

Iskreno Note serija je uvijek bila, da kažem ''poslovna'' i prema tome je uvijek krasila zamjeniva baterija, sd slot i veći ekran od galaxy s verzije. (naravno s-pen)

Note 5 je izgubio prepoznatljiv dizajn i bukvalno postao S serija sa olovkom. Dizajn prekopiran sa s6.

Nema zamjenive baterije, plus je 3000 jačina što je za note užas. Uvijek sam imao dvije original baterije za note 4 i mijenjao. SD kartica je bila idealna za poslovne ljude, pogotovo za nekoga ko dosta radi sa podacima.

Mislim da su trebali da se drže note linije i njenih specifičnih karakteristika i tako bi imali dva različita modela, a ne samo s-pen i to je to.

Zoreli je nakon 22 dana prešao na s7edge. Zašto nije ostao? Zašto ga ta olovka nije zadržala?

Čak nijesu ni izbacili note 5 edge. Polako note linija gubi smisao, a vrijeme će pokazati.
Moraju napraviti razliku između S i Note serije da bi se napravila jasna linija. Očekujem da upravo naprave tu razliku sa Note 6, inače...

Edit: Imao sam note 2 i note 4. Veliki sam ljubitelj note serije, ali to više nije to. Ko god kaže drugačije, laže sebe. Upravo zbog toga se pripremam za prelazak na huawei modele, iako će mi, moram priznati, faliti olovka.

Zejtin014
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 88
Pridružio se: Uto, 06. Avg 2013. 11:56
:: Nokia 5228
:: LG L7 p710

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Zejtin014 »

Ne bih se slozio za bateriju, iako je 3000 mAh odlicna je(bar meni). To je zbog dobra optimizacije.
Mislim da ce na Note 6 da vrate sve ono sto je izbaceno sa Note 5 pa ce i SD kartica i malo veca baterija biti predstavljeni kao nesto novo, cist marketing.

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Cooomi »

Note sa Edge ekranom nema smisla jer se ta olovka ne može upotrebiti kako treba na tim ivicama. Zato i Note 4 edge nije imao neki značajan boom. Što se tiče razlike u dizajnu, pa Note 2 je isti S4, Note 4 ko S5 sa "koznim" ledjima, logicno je da ce i N5 biti dizajnom sličan s6, zato i nema zamenjive baterije. Druga stvar je da svaki proizvodjač gura neki svoj dizajn i ne može se očekivati drastična promena izmedju njihovih modela (npr da apple na iphone 6s ima home dugme a na 6s+ da nema, tako i sa ostalim brendovima)...
A ako nisi primetio, zoreli menja telefone relativno često, i ne ide uvek na bolji model, tako da nije to meredovno da li neki telefon valja ili ne. I samo mi reci čega su se to trebali držati specifičnog što note serija nudi, pa uvek je to bio malo jači flagship po specifikacijama + veći ekran + s pen. Tako je i danas, tako će i sutra biti. Setimo se da je svaki Samsungov telefon do S6 imao microSD i zamenjivu bateriju, isto i sa Note serijom...

Stefan Caesar
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Čet, 17. Mar 2016. 13:44
:: Mate 8 Dual
:: Sony E1

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Stefan Caesar »

Vidim da imaš note 5 pa ga braniš, što je normalno.
Ali ne vidim kako je note 5 bolji od note 4. A nije normalno da sljedeća verzija bude lošija. Nažalost i note verzija postaje komercijala čista.

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Cooomi »

Ako si nekada čitao moje postove o prošlim telefonima shvatio bi da sam realan. Pre par meseci sam imao Xperiju Z2, kupio Note 4 i oba koristio uporedno i Note mi nije legao pa sam ga prosledio. Evo da ti kažem po čemu je bolji:
Lepši dizajn i osećaj u ruci (subjektivno)
Bolji procesor i grafički čip (igram sa bratom kod koga je note4 uporedno WoT i njemu FPS posle 10ak minuta pada na 30-40 dok je kod mene skoro konstantno 60)
1gb rama više i bolji multitasking
Lakši i lepši TouchWizz sa opvijom tema
Upotrebljiv skener otiska prsta (na note 4 je skroz nepraktičan)

E sada, ako vam je 20gb malo prostora Note 4 je bolji izbor, meni je to dovoljno tako da ne vidim ni jednu jedinu stvar po cemu je N4 superiorniji. Rezervne baterije nikada nisam kupovao niti koristio, iskren da budem ne znam nikog da je to radio, tako da se oko toga ne opterećujem...

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Malone »

Meni baterija drzi ukupno jedno 3h sot-a. Cini mi se da je to malo. Sinoc mi se desi da je android os proces pojeo 25% za samo 20min sot-a.

Sada sam ga restartovao, napunicu ga i testiram. Moj je neki utisak da baterija curi vise nego sto bi trebalo, a osvetljenje mi je na 1/4, nema ni potrebe vise. Plus nemam ni sim karticu unutra, povezan stalno na wifi.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od bata bogdan »

Nemas sim karticu u note 5? Izvini sto pitam, za čega ti koristiš telefon uopšte?

Huawei Mediapad M2 10.1 A01L
Huawei

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Malone »

Ma uzeo sam ga najvise za gear vr i nikako da mu ubacim sim tj ostavio sam note 2 kao glavni telefon. Zgodniji mi za nosenje tamo vamo, ne moram da vodim racuna da li imam jos nesto u dzepu... Razmisljam nesto i da ga prodam i cekam note 6, mada bih onda za kratko vreme izgubio jedno 60e, plus jos 60 na gear vr.
Za gear vr mi bas fali kartica ili jedno 64gb interne memorije, a i baterija nije bas toliko sjajna. Sve ostalo je super, silver je jedan od najlepsih telefona.
Ja bih radije uzeo neki tablet sa ovakim ekranom i hardverom, plus ovakva izrada, ne bas cista plastika.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od El Laki »

Cooomi napisao:Što se tiče razlike u dizajnu, pa Note 2 je isti S4, Note 4 ko S5 sa "koznim" ledjima, logicno je da ce i N5 biti dizajnom sličan s6, zato i nema zamenjive baterije.
Ne slažem se. Prvo, analogija ti je neispravna. S5-Note 4, S6-Note 5 a Note 2 i S4?! Ne ide tako.

Druga stvar, sve do S6 i Note 5, razlika u dizajnu ove dve linije je bila očigledna. S5 nimalo ne liči na Note 4, ogromna razlika. S4 na Note 3 takođe. Jedino S3 i Note 2 liče.

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Malone »

Za tacno jedan dan, sa 100 me spustio na 60%, a vidim screen on time 1h 40min. Ovo je sada odlicno mada nije bio pod nekim opterecenjem, ali je izgurao dobar sot. Juce sam primetio i da mi je tablet nenormalno poludeo sa baterijom, android os ga unistio. Nesto mi je wifi dosta nestabilan, mozda ih i to zeza ili je android toliko nepredvidiv da se nikada ne zna sta moze da poludi od procesa.

Edit: Opet mi se aktivirao android os proces i pojeo je bateriju do 65% za 16h ukupno od kada je bio 100%, a sot samo 40min. Zaista ne znam sta da mislim o svemu ovom sem da su nesto zesce za***li sa ovim 6.0.1

Da opet odradim hardreset me mrzi, ko ce opet sve da instalira za gear vr i da skida sve one gluposti koje se mere u gigabajtima sadrzaja koji moze da se skine samo dok je telefon u gear vr-u.

Zejtin014
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 88
Pridružio se: Uto, 06. Avg 2013. 11:56
:: Nokia 5228
:: LG L7 p710

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Zejtin014 »

Zejtin014 napisao:Ne pise nigde ali ja to odokativno :D Inace ima prvih pa moze se reci bagova. Ekran mi je zakljucan, pritisnem dugme za paljenje i nista se ne desava. Nisam siguran da li sam pritisnuo, opet pritisakam pali se ekran, pokusavam da otkljucam ali se ne otkljucava, tek posle 2-3 sekunde odreaguje i radi sve sto sam zeleo. Posle toga sve radi savrseno, otkljucava se i sve funkcionise. Verovatno je do softvera ali je za ovakav telefon razocaravajuce. Desava se vec drugi put. :x
Nemam ovaj problem od kad sam izbrisao hw monitor i jos 1 app koja je pratila bateriju. Izgleda da je bilo do aplikacije. :)

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока

Zejtin014
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 88
Pridružio se: Uto, 06. Avg 2013. 11:56
:: Nokia 5228
:: LG L7 p710

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Zejtin014 »

Da li da odradim update preko telefona ili ipak da idem preko kompjutera?
[img]http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016042 ... 1227ea.jpg[/img]

Odgovori