Samsung Galaxy S7 Edge

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
knelee32
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 345
Pridružio se: Pon, 11. Avg 2014. 15:31
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od knelee32 »

zoreli napisao:Potpuno vam je svejedno da li je XEF / XEO / SEE ... nikakve tu razlike nećete videti .
Zoreli znamo se 100 godina jos od g2 LG, ne znam jesi li upucen u moj problem...Bio sam istalirao Beta Nuget 7 eto cisto iz znatizelja da vidim kako radi i sve osyalo...medjum kad sam se vracao sa beta 7 na moj SEE on mi od tada prijavljuje da je Poljak XEO...evo uspeo sam da pregazim Poljaka sada mi je BTU-UK&IRE/GB i kad god prekazim Poljaka sa bilo kojim drugim Romom nije bitno koji da je cim uzmem moj SEE da isntaliram on mi opet vrati Poljaka na XEO...Ne znam zasto o cemu se tu radi ako moze bilo ko da mi malo pojasni sta i kako da uradim najbolje da vratim moj SEE bio bi zahvalan do kraja zivota samo da ne moram ROOT i da okidam KNOX ...:D :D :D

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od zoreli »

zoreli napisao:Ja sam na 7.0 i evo kako je kod mene :

Slika Slika

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
16 godina na forumu MOBILNISVET

knelee32
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 345
Pridružio se: Pon, 11. Avg 2014. 15:31
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od knelee32 »

Znam tako je i meni isto kad sam bio na nuget 7, nego sad je izasao update za nuget 7 beta2 jel se moze sad npr na taj tvoj uraditi update ili mora da se ceka neko da odradi rom i nabaci na xda-u? Uspeo sam da prekazim Poljaka sada mi je BTU-UK britanac e sad kako i sta da uradim i kako da ga flashnem da bude opet u info SEE kao sto je bilo kad je bio kupljen jer kad god uzmem da instaliram SEE on mi vraca Auto na Poljaka...da probam to sto je rekao zemunac Fracuza cist rom pa onda tek moj SEE...kako bi najbolje i najlakse bilo?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od zoreli »

Ja sam zadovoljan sa ovim Beta 7.0 , čekam da neko okači (ako je uopšte moguće) novi 7.0 sa ispravkama. A ako ne "vozim" i dalje ovaj postojeći dok ne izađe zvanično (a verovatno idući mesec hoće) . Ne vidim nikakav problem što mi je CSC XEO iako sam stalno koristio SEE ROM , vidim da imam dostupnih 12 CSC kodova tako da je to verovatno do Samsunga (istočna evropa) .

Nešto mi se ne vraća na 6.0.1 ali ako ga preflešujem sa SEE okačiću ovde SS da vidimo šta pokazuje (koji CSC) .
16 godina na forumu MOBILNISVET

knelee32
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 345
Pridružio se: Pon, 11. Avg 2014. 15:31
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od knelee32 »

AKo sada preflesujes cist CSC SEE preko nuget 7 ostaje ti XEO Poljak :D zasto zbog cega nemam pojma, probao sam preko svih romova da ubacujem starije versije SEE ni tako nije upalilo uvek cim vratim SEE on oznaci default XEO Poljak...zato sto radi ne znam nije mi jasno...jedno jos nisam probao sto kaze Zemunac Frace XEF pa onda SEE mada mislim da bi i onda opet bio glupi Poljak...meni Poljak ne smeta nego mi se na njemu bre greje fon kao lud cak i dok kucam poruke a mogu misliti da upalim nesto jace sto vuce memoriju ili neku igricu npr bojim se sprzio bi fon...i guta bateriju kao da je voda zato ja hocu da probam nekako da se vratim na SEE dok ne bude Offical Nuget 7.. :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od Azimuth »

Zato što ste trebali kod dizanja na Nugat da birate csc home od SEE, a kod vraćanja na 6.0.1 samo csc.
Ja sam se vratio pre neki dan na 6.0.1 da bih sačekao zvaničan Nugat i ostao mi je SEE. Dobio sam apdejt ovaj novembarski i sve je ok.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od zoreli »

Azimuth, ja sam upravo tako i uradio. Vratio sam se bio na SEE i opet neki dan flešnuo 7.0 (istim postupkom) .

knelee32, flešni ovaj BTU - moguće da će oni prvi dobiti oficijeni 7.0

http://www.sammobile.com/firmwares/down ... 1BPJ2_BTU/
16 godina na forumu MOBILNISVET

knelee32
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 345
Pridružio se: Pon, 11. Avg 2014. 15:31
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od knelee32 »

Azimuth napisao:Zato što ste trebali kod dizanja na Nugat da birate csc home od SEE, a kod vraćanja na 6.0.1 samo csc.
Ja sam se vratio pre neki dan na 6.0.1 da bih sačekao zvaničan Nugat i ostao mi je SEE. Dobio sam apdejt ovaj novembarski i sve je ok.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
To znaci da sada mi nema pomoci nema sanse da se vratim na SEE bez root-a? Ili ipak ima neka caka za probati sta god ti ako imas ikakvu ideju bilo sta samo reci meni njje frka da probam bilo sta...[emoji1]

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od Azimuth »

Pa napisao sam ti sta si trebao da uradiš da bi ti ostao SEE kad se vratiš na 6.0.1.
Zašto si toliko zapeo za SEE? Nema tu neke razlike, čak šta više XEO dobija apdejt među prvima. Što se garancije tiče, imaš je i dalje bez obzira na region.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od acamatic »

Ja sam baš to hteo da napišem, nikakve frke nema oko garancije, jer imaš pravo preko odina da menjaš Rom-ove kako želiš

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od zoreli »

XEO je deo SEE , tako da uopšte nema potrebe za bilo kakvim nerviranjem . Da flešuješ i britanski čist BTU opet bi isto radio , jedino je problem ako flešuješ ROM od nekog operatera (Vodafone T-Mobile ... ) biće pun bloata i predefinisan za tu mrežu.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
16 godina na forumu MOBILNISVET

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od Azimuth »

Pa da, sve dok je knox 0x0 nemaš brige što se garancije tiče. Jedino izbegavaj ovo što ti je @zoreli napisao. Ti romovi za operatere imaju u sebi i njihove aplikacije. Bilo koji drugi je čist i isti kao SEE.


Evo nove verzije S7/S7 edge :)
http://www.phonearena.com/news/Gotcha-N ... ng_id88156

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

milan_zmaj
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Čet, 14. Apr 2016. 13:15

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od milan_zmaj »

Hteo bi nekoga da zamolim ako moze u ovoj temi, a pride se izvinjavam modelatorima sto sam pitanje postavio u ne adekvatnom delu foruma...elem, ne radi mi vec dva dana brzo punjenje...probao sam drugi kabal...drugu fast punjac i opet nista...danas cu na fabricki reset i ako tad ne bude radilo,pitam sta bi moglo da bude ako neko zna. Hvala unapred

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od Azimuth »

Kreneš od banalnih stvari.
Da li ti je uključena opcija za brzo punjenje? Ovo pitam jer su na različitim mestima na 6.0.1 i na 7.0.
Da li si instalirao nešto od aplikacija za punjenje i uštedu baterije i šta?
Da li si gasio neke procese i koje?
Ako imaš bežični punjač, probaj sa njim da li ti radi brzo punjenje.
Za početak uradi običan restart. Ako to ne pomogne onda pravac recovery pa prvo wipe cache. Ako ni to ne pomogne onda opet recovery pa wipe data tj factory reset.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

milan_zmaj
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Čet, 14. Apr 2016. 13:15

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od milan_zmaj »

Ima bezicno punjenje...nisam to probao. Svakako sam ga sad na fabricko resetovao. Stoji da ide na brzo punjenje ali mozda je to ok...cim prikljucim da puni on se sam ugasi... sad cu celu bateriju da potrosim pa cu i to da probam. Plasim se da nesto unutra nije.. hvala

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od Azimuth »

Znam da ima opciju, nego te pitam da li puni tako. Znači kad su uključene te opcije, pa ubodes punjač, da li ti piše "fast charging" ili ne pise? To možeš videti na zaključenom ekranu ili kad povučeš od gore prstom ako je otključan.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

milan_zmaj
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Čet, 14. Apr 2016. 13:15

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od milan_zmaj »

Ne pise..znam da tako treba

EDIT:


A i opet ne puni

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Poslednja izmena od znemanja u Čet, 24. Nov 2016. 14:53, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne piši post za postom, koristi opciju izmeni.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od Azimuth »

Probaj taj punjač kod nekoga ko ima isto s7 edge, čisto da vidiš da nije do punjača.
Ako punjač radi, onda pravac servis ako imaš garanciju. Ako nemaš onda puni redovno, sporo...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

milan_zmaj
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Čet, 14. Apr 2016. 13:15

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od milan_zmaj »

Nije do punjaca vec do uredjaja...:(

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S7 Edge

Post od Azimuth »

Pa onda pravac servis ili kod prodavca pa reklamiraj. Ili ako nemaš garanciju onda ga puno redovno. Nemas nekog izbora.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Odgovori