Samsung galaxy J5

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung galaxy J5

Post od znemanja »

Da li može J5 da se konektuje na TV preko mhl adaptera odnosno HDMI kabla?
Probao sam danas neki mhl3 adapter za Note 4, ali preko njega ne funkcioniše, bilo bi mi čudno da ta opcija nije podržana, a znam da S3, koji je dosta stariji model, može bez problema da se konektuje preko mhl adaptera na TV.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Samsung galaxy J5

Post od acamatic »

Nemanja, ovaj telefon nema Tv out, tako da mu to ništa ne vredi i zbog toga ne možeš da se povežeš.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung galaxy J5

Post od znemanja »

acamatic, Nisam ni obratio pažnju, pošto je noviji model od S3, po default-u sam predpostavio da ga je moguće spojiti na TV. Hvala na info :)
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung galaxy J5

Post od Baraba »

Da, ali nije iesta klasao kao S3, sada bi S3 bio S6 za poređenje.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung galaxy J5

Post od znemanja »

Da li neko ko ima J5 može da proveri da li j5 ima screen mirroring, ne mogu da nađem nigde tu opciju pa samim time ne mogu da spojim J5 sa miracast uređajem da bih sliku prebacio preko wifi na TV.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Samsung galaxy J5

Post od majkon80 »

kutija ajde deder daj neko upustvo za rutovanje?ima li romova nekih da valja,inace sam kamerom odusevljen bas..ima neke nedostatke ali i neke koje volim,ono ir port za daljinski itd...sta ce meni to

Jaza Vizantijac
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Čet, 21. Mar 2013. 12:33
:: LG Nexsus4

Re: Samsung galaxy J5

Post od Jaza Vizantijac »

Evo i ja da se prijavim,dobih telefon preko firme iz Vip-a,Dual sim verziju.Javljam uskoro utiske.

Jaza Vizantijac
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Čet, 21. Mar 2013. 12:33
:: LG Nexsus4

Re: Samsung galaxy J5

Post od Jaza Vizantijac »

Baterija je baš baš dobra.Samsung je odličan posao odradio.

Slika
Slika
Slika

Ja 5 i kusur sati SoT nisam izvukao ni na jednom telefnu(pošto sam hevy user,a promenio sam ih bas dosta.
Mreza je drzana na 3g/2g auto nisam se ni trudio da je stavim samo na 2g.
Svaka pohvala za bateriju!!!!

Djole2006
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 30. Sep 2013. 10:15
:: 0642740726

Re: Samsung galaxy J5

Post od Djole2006 »

Pozdrav drgari. Par dana koristim J500FN (to je bas EU model) dok je J500F (HK, India, South Africa, Thailand).

Imam problem sa kontaktima, zasto mi pravi kopiju u kontaktima. Npr. Djole 064/11-22-333 i onda imam Djole za normalan pozi, Djole za WhatsApp i Djole za Viber. Tako da u imeniku imam "3 Djoleta"
Mozda zato sto sam ubacio kontakte sa gmail-a, i sim kartice?
Nasao sam u opcijama u kontaktima "Spoji kontakte" ali bezuspesno...
Pretodno sm koristio iPhone 4g i ovo mi je prvi android, kada sam vadio kartici i odjavljivao se sa iPhone-a, kopirao sam kontakte na gmail. i kada sam aktivirao J5 onda sam sve te kontakte sa gmaila prebacio u telefon, ali neki kontati su mi falili, nemam pojma zbog cega...

Poenta, da li moram da brisem ove kontakte sto su napravljeni posebno za Viber i WhatsApp a ostavim samo ovaj sto je za normalan poziv?
Instalirao sam HERE maps, ako nekog zanima, moja preporuka, moze u offline rezimu da radi.
Hvala. :)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Samsung galaxy J5

Post od acamatic »

Đole imaš u kontaktima pa njegova podešavanja opciju prikaza. Meni je stavljeno samo da prikazuje kontakte iz gmail - a. A kada stavim da mi prikazuje sve onda bude haos, svega i svačega ima. Tako da probaj sa tom opcijom što sam ti rekao i tada bi trebalo da bude ok sve.
Mada svaki prelazak sa jedne platforme na drugu pravi veliki problem oko uređivanja kontakta, svaki put ma koliko to softver sredio mora nešto ručno da se radi...
Ajde javi šta bilo.
A ako ne pomogne ovo moje, namesti samo da se kontakti čuvaju na gmail i jedan po jedan ubacuj tamo.

Djole2006
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 30. Sep 2013. 10:15
:: 0642740726

Re: Samsung galaxy J5

Post od Djole2006 »

Hvala ACAMATIC,
ne moze, neki kontakti su mi na SIM-u a neki na Gmail-u ... Namestio sam da mi sada SVE kontakte cuva na Gmail. A ovo nema druge nego rucno podesavanje...
Stvarno sam zadovoljan telefonom i ako ga malo koristim, iskreno, samo mozda malo manji display *(da je 4.5 inch - ja imao iPhone 5 pa mi je ono bas bilo taman).

Ako imate neku dobru app koja ce mi biti korisna/zanimljiva, preporucite. Hvala xD

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Samsung galaxy J5

Post od El Laki »

Ove iz Vibera možeš skloniti kad u podešavanjima Vibera isključiš sinhronizaciju kontakata.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Samsung galaxy J5

Post od acamatic »

Džabe đole onda moraš polako sve ručno. Rekao sam ti ako onako ne može onda mora ručno. Jbg prelazak sa jedne platforme na drugu ne može da izostavi to...
Zašta želiš aplikacije, pa ćemo predložiti.

Djole2006
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 30. Sep 2013. 10:15
:: 0642740726

Re: Samsung galaxy J5

Post od Djole2006 »

To kad budem morao da ucim za ispit, bas tada cu dobiti zelju to da sredim rucno :D

Pa ne znam brate, instalirao sam,
Viber, WhatsApp, ima skype youtube i gmail - fabricki, Shazam, Bus plus, Blic, Instagram, Rezultati, Prevodilac, Polovni automobili, Duolingo, NBA Scores, Scribd, Cocktail Flow, Nasa Patrola, Pedometar, HERE navigacija..

Ako ima nesto zanimljivo i korisno vi predlozite :lol:
Baterija mi na 49% a juce od 09:00 ga nisam punio *(28h) a koristio sam ga *(viber dopisivanje, sms poruke i pozivi, malo Blic i Instagram, rezultate pratio)
Za razliku od iPhona kojeg sam morao na 6-8h mog koriscenja da punim xD

kiden
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 12. Apr 2016. 22:25
:: samsung j5
:: samsung s3

Re: Samsung galaxy J5

Post od kiden »

Kolege,

Dobio sam ovaj model kao sluzbeni telefon. Prethodni kolega ga je resetovao kad je vratio. Sada kada ja zelim da ga setujem tj da podesim mail i ostalo, prilikom unosenja mail podataka on me pusti da unesem mail i lozinku, odradi par sekundi i nakon toga vrati na pocetak setovanja maila :o ...napominjem da sam ga ja dva puta resetovao tj vracao na fabricka podesavanja ali opet isto. Čak ne mogu ni da pritiskom na home dugme dodjem na pocetni ekran!?

Ako neko moze da me pposavetuje u cemu je problem kako bi konacno zavrsio setovanje :) .

PS: Nadam se da sam dobro opisao problem, obzirom da je moje znanje u vezi ovoga vrlo skromno :roll:

Hvala unapred,

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Samsung galaxy J5

Post od El Laki »

Ako sam te dobro razumeo, mislim da posle resetovanja mora prvo on da se uloguje na svoj (poslednje korišćen) Google nalog, pa kad prođe verifikacija pitaće ga da li želi taj nalog da koristi, ide na "ne" i ti podesiš svoj. Nisam siguran ali probaj.

kiden
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 12. Apr 2016. 22:25
:: samsung j5
:: samsung s3

Re: Samsung galaxy J5

Post od kiden »

auhhh covek je iz Skotske i pre neki dan je otputovao za Glazgov i ne vraca se vise :smutny:

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: Samsung galaxy J5

Post od drom »

Ako je kolega uradio reset iz Recovery-a, onda ce telefon traziti logovanje na nalog koji je bio poslednji koristen. To je zastita koju je uveo Samsung.

Samo sto nisam siguran da se kod tebe to desava, jer nisi bas najbolje objasnio.

Dakle, ako ti jasno trazi da se ulogujes na prethodni nalog, a ti nemas podatke - pravac servis, postoje alati za to.
Ako nije to u pitanju, objasni nam malo preciznije (npr mozda ne unosis validan mail, sifru ili nesto slicno tome).

Sent from my S7 Edge Gold Platinum

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Samsung galaxy J5

Post od El Laki »

Nije samo Samsung, i na G4 je isto.

kiden
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 12. Apr 2016. 22:25
:: samsung j5
:: samsung s3

Re: Samsung galaxy J5

Post od kiden »

tako je, jasno mi trazi da se ulogujem na prethodni nalog..upravo kontaktiram kolegu koji je otputovao uSkotsku da mi poslaje nalog samo da to promenim. Jel mogu ja posle da promenim mail i stavim moj?

Odgovori