Samsung Galaxy Note 5

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Azimuth »

Cekaj, ne bih da zvucim kao neki fanboy ali zar nije ovo greska korisnika? To bi bilo kao kada bi slupao kola i onda okrivis proizvodjaca a ne sebe tj vozaca. Mislim, ljudska je greska. Zasto bi bio toliki kreten da guras olovku naopako? Skidas ledja na Note 4 ili G4 i polomis ih, da li je i to greska proizvodjaca ili si samo sivonja za kojeg nije nista bolje od sekire?

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od toda81 »

Azimuth, slazem se sa tobom, ali sa druge strane mislim da je mnogo bolje i sigurnije ako olovka ne moze da se ugura gotovo ni malo kada gura naopako. Meni nikad ne bi palo na pamet da je ovako uguram, ali svakakvih ljudi ima. Ovaj sto je probao je bas mastovit cikica koji voli sve da proba kako bi zesnuo telefon

EDIT:
Ja nikad ne bih priznao garanciju za onog ko "zabije" olovku ovako naopacke
Poslednja izmena od Ninolina u Sre, 26. Avg 2015. 18:35, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da pišeš postove jedan za drugim. Koristi opciju Izmeni.
Note IV N9100 dual

AndroMan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1039
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 13:25
:: Galaxy Note 9 N960F
:: BB Passport; N808PV

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od AndroMan »

znemanja napisao:Pisalo se o tome u postovima iznad. Kada su napravili ovu grešku/propust neka svakom korisniku, kome se ovo desi, ponude besplatnu popravku ili neka daju novi Note5.
I onda kada je nekome do novog moba, namerno zabije olovku naopako i dobije nov od Samsunga. :lol:

Mislim da će uvažiti garanciju jedino ako ovo 100% može da se popravi, a da ne menjaju fon.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od kvaka33 »

Znas kako,covek moze da se zezne
Nisu to kola pa da mlras treba da pazis na neke stvari
Ovo je ipak samo telefon gde jedina stvar koja se vadi iz njega nije dobro odradjena da zastiti krajnjeg korisnika od moguceg problema
Ipak je po meni ovo samsungova greska
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od 1808 »

kvaka33 napisao:Znas kako,covek moze da se zezne....
Ako može ovako da se zezne, onda neka sam plaća svoju glupost, a ne da proziva proizvođača.

- Hoće li proizvođač uvažiti garanciju ako vozač benzinskog automobila na pumpi sipa dizel u rezervoar?
- Da li važi životno osiguranje ako budala gurne u strujnu utičnicu dva eksera umesto strujnog kabla?
- Da li je konobar kriv kad gostu u restoranu posluži kafu, ako gost umesto šećera sipali soli?

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od kvaka33 »

Pricamo o telefonu ne o svemirskom brodu
Kola dadoh kao poredjenje gde ne mozes neobucen baviti se njime tj voziti, telefon je vec sprava koju i bez zvanicne obuke mozes koristiti
Ovo je ipak samo telefon i to model gde jedina stvar koja se vadi moze coveka dovesti u problem,zasto bi obican korisnik razmisljao o tome sto nekome u Samsungu to nije palo na pamet
Po tebi bi u garanciji trebalo stajati :Mogucnist da pogresno vratite olovku u telefon (koja se veoma lagano vraca i.to naopacke) ne potpada pod garanciju( a to sto smo to mi omogucili,ma nema veze)
Ako 1808 to kaze, onda.nema polemike [emoji6]
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od znemanja »

AndroMan napisao:I onda kada je nekome do novog moba, namerno zabije olovku naopako i dobije nov od Samsunga. [emoji38]

Mislim da će uvažiti garanciju jedino ako ovo 100% može da se popravi, a da ne menjaju fon.
Zašto da ne, očigledno je da Samsung kopira Apple, za iskrivljene i falične primerke ip6/6plus Apple je menjao telefon, korisnik dobije nov. Ako Samsung hoće da se takmiči sa Apple onda neka ponudi iste uslove kada su već napravili ovakav propust.

Inače, slažem se da ima svakakvih budala, ali problem je što to može da se desi u trenutku nepažnje. Koristite s-pen, misli su vam na nekoj drugoj strani, nepažnjom pokušate da vratite s-pen u ležište, ne primćujete da je olovka okrenuta naopako i tada nastane problem.
Dakle, nije da je sve na korisniku, sada je samo pitanje kako će se Samsung postaviti prema ovom problemu.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

AndroMan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1039
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 13:25
:: Galaxy Note 9 N960F
:: BB Passport; N808PV

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od AndroMan »

znemanja, u pravu si što se tiče takmičenja sa Jabukom, ali po meni je ova situacija oko olovke mnogo laka za zloupotrebu od strane korisnika, pa zato mislim da Samsung neće hteti da menja telefone.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Azimuth »

Ali je opet problem u korisniku, nije da ce se olovka sama od sebe staviti naopacke, kao sto su se ajfoni savijali u dzepovima. Zasto bi to onda potpadalo pod garanciju? Realno, zaista nema razloga.
Daleko od toga da nije moglo srecnije da se napravi, mogli su npr. da naprave "zub" unutra pa da ne mozes olovku da stavis naopacke, ali nisu.
Dobro poredjenje je @1808 napravio. Popijes pola kafe, sipas soli i od konobara trazis da ti donese novu jer ti nije naglasio sta je so a sta secer. Eto, to je jedina stvar koja se sipa u kafu, a opet nema uputstvo.
Ako pak to ulazi u garanciju, siguran sam da ce biti zloupotreba taman koliko i prodatih telefona.
Pa polazim od sebe, prvi bih to uradio posle izvesnog vremena. Ako nista drugo, dobijem nov telefon i novu bateriju ;)

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od 1808 »

kvaka33 napisao:....Kola dadoh kao poredjenje gde ne mozes neobucen baviti se njime tj voziti,...
Obuka za kola se vrši samo zbog toga što automobilom možeš nekog drugog da ubiješ......
kvaka33 napisao:.....telefon je vec sprava koju i bez zvanicne obuke mozes koristiti
.... dok se korišćenjem telefona nikome neće ugroziti život (osim ako ga ne koristiš kao ciglu ili neko drugo hladno oružije).
kvaka33 napisao:.....Po tebi bi u garanciji trebalo stajati :Mogucnist da pogresno vratite olovku u telefon (koja se veoma lagano vraca i.to naopacke) ne potpada pod garanciju....
Nema potrebe da stoji u garanciji,... dovoljno je da piše u uputstvu za upotrebu kako se vadi i vraća s-pen (kao što lepo i piše). Na zapadu je ovo sasvim dovoljno i tamo niko neće ostvariti pravo na garanciju ako se dokaže da je vlasnik telefona postupao suprotno od onaga što je navedeno u korisničkom uputstvu.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od kvaka33 »

Sve si objasnio
Ali i pored svega tvrdis suprotno, al' ajd kad kazes
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od 1808 »

^ Ajde molim te pojasni šta je tu suprotno. Baš me zanima...

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Zile995 »

Koja glupost... To je isto kada s***es usb konektor, pogresno ubodes onaj micro usb od punjaca i guras ko budala :D
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Evindzer »

Meni je ovo greška korisnika, a ne proizvođača. Mogli su da se potrude malo bolje pri projektovanju telefona, da do ovoga ne dođe, ali bez obzira na to, ko ne čuva svoj telefon, sam snosi posledice.
Takođe, poznato je da prosečni Amerikanci ne razmišljaju mnogo pre nego što slično nešto urade, kladim se da bi u Evropi, bilo 0.1% ovakvih slučajeva.
Poslednja izmena od Evindzer u Sre, 26. Avg 2015. 20:34, izmenjeno 1 put ukupno.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od acamatic »

Daj nemoj da se neko bruka da kaže da je greška proizvođača, kako njihova greška. U uputstvu stoji lepo kako funkcioniše olovka i molim lepo. Greška i problem bi bio kada bi se olovka okrenula za 180° u pravcu u kom se ubacuje, pa da se tada zaglavi.
A to što ima papaka koji tako postupaju za njih touchscreen telefon i nije.
I kao što reče žile, to je isto kao sa usb konektorom.

danil80
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Pon, 15. Sep 2014. 17:30
Lokacija: Belgrade, Serbia
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od danil80 »

Људи, не замлаћујте се џабе, лик који је ово "открио" је само прочитао упутство у коме лепо пише упозорење да се оловка не гура контра. И сад узима паре на YouTube. То је исто као кад у дизелаша сипате безоловни. Произвођач ту није одговоран. А ко не чита упутство сам је крив.
[img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/08/26 ... 6c24c1.jpg[/img]

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od 1808 »

^ Pa ja to pišem već dve strane, ali šta vredi kad je kvaka33 rešio da loži narod ovde. :)

Pakimen
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pon, 04. Maj 2015. 18:52
:: iPhone 4

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Pakimen »

Samsung se zvanicno obratio povodom ovog "problema" :
http://www.androidpolice.com/2015/08/25 ... sly-stuck/
A sto je najjace, lepo stoji u uputstvu, cak sta vise i sa slikom da se ne gura S pen naopako jer ce da se zakaci za senzor (prekidac) koji detektuje da je olovka izvadjena, i na kraju kako god izvadio olovku, unistavas prekidac......

Bodibiber
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2009. 20:02

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Bodibiber »

Ljudi sta da radim. Imam priliku da uzmem Hong Kong verziju note 5. Fora je sto je to verzija sa dve sim kartice(moze se koristiti nesto drugog sima memorijska kartica) ali dolazi sa samo 32 gb interne memorije. Sta bi vi uradili da ste na mom mestu. Nervira me to sto ima samo 32gb i onda kada to napunim morao bih stavljati stvari na memorijsku koja je sporija od interne memorije telefona.

xxdulexx
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 774
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 19:30

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od xxdulexx »

Bodibiber, paza da te neko ne cuje. Ovde je "in" imati sdcarticu. :D
• Novi Sad • Samsung Galaxy S5 •

Odgovori