Samsung Galaxy S3 ( I9300 / I9305 / I9300I )

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
oggich
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Sre, 13. Avg 2008. 19:26
:: Sony Ericsson k750i
Lokacija: Moja Soba

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od oggich »

Opet ja sa updateom,izvinite,ali mi to nista nije jasno oko toga;Naime,kada ponudi update sam telefon,da li ima neka caka, opcija ili sta vec u meniju,da se iskljuci skroz updatovanje firmwarea i softwarea skroz na skroz.Znam da na Nokiji C3 ima u meniju podesavanja telefona - azuriranje softwarea. Kod mene licno stoji Nikada ne azuriraj,i telefon najnormalnije radi. Pa me zanima da li postoji tako nesto na S3? :? :? :?
Telefon mi se jako dopada i uzecu ga,ali zelim da znam takve neke pojedinosti oko toga,posto sam totalni duduk za takve stvari.Pristalica sam one narodne;ako nije polomljeno,ne popravljaj,a ako je polomljeno,nije vredno popravljanja

Molim za pomoc drustvo,stalo mi je da znam takve stvari ili da bataljujem pos'o oko nabavke tog telefona

Sunrider
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2012. 20:53
:: Samsung Galaxy S3

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Sunrider »

Pa u slucaju da jeste onako kako marebrus kaze, tj. da stavljaju skart za nase trziste i tek poneki da valja... you do the math :dry: Gde je ona kupila taj s3? :dry:

---

oggich, ako se polomi, ne samo da nije vredno popravljanja nego nije vredno ni tih para. Bolje uzmi neki dekodiran telefon u inostranstvu za iste pare, barem ces da znas da JESTE ono sto tvrde da jeste :S
"Only when the last wolf is dead, The last tree cut down, The last river dammed,
And the last field paved over, Will humans realise that we can't survive on money alone."

Sh1
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Sre, 25. Mar 2009. 18:32

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Sh1 »

oggich, meni se to nije ni pojavljivalo..mozda je iskljuceno kod mene hehe... ili je to on sam radio u pozadini? evo skoro mesec dana i ne secam se toga
---


Sunrider, zar postoji tolika razlika gde je kupljen telefon? i kako da proverim za koje je trziste telefon

Sunrider
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2012. 20:53
:: Samsung Galaxy S3

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Sunrider »

Sh1, zasto ne bi postojala, kao sto postoji i za sve ostalo :dry: Prvi put sam to primetila na Nivea kremi za telo... :x
---
Uostalom dovoljno je da pogledas review sgs3 na nekom stranom sajtu i da vidis sta sve ima/nudi, pa da uporedis sa
nasim :(

---

oggich, jesi dobio (ili dobila XD) ponudu za update firmware-a, ili bas softvera? Jer ja redovno proveravam update zbog Jelly Bean-a (mada videh juce da stize 29. za sgs3) i nisam nijednom dobila ponudu za update. Sem za firmware - a kad sam skinula taj update i instalirala, telefon je samo krenuo jos vise da se baguje :S
"Only when the last wolf is dead, The last tree cut down, The last river dammed,
And the last field paved over, Will humans realise that we can't survive on money alone."

oggich
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Sre, 13. Avg 2008. 19:26
:: Sony Ericsson k750i
Lokacija: Moja Soba

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od oggich »

Sunrider, vidis da je telefon poceo da baguje posle updatea :shock:

Zato i pitam sve ovo,posto je ovo skup telefon,pa jos i da baguje. Strasno :o

Zato i trazim neku opciju da poiskljucujem sve te stvari u telefonu.kao i na windowsu,stalno iskace nesto za update,critical update i takve stvari,a to mi ne treba uopste,jedva sam poiskljucivao u windowsu to sve,pa i sad jos ovde update...pa update na update i tako dalje,itd,...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od tomas.hokenberi »

Razlika u kvalitetu telefona prema trzistu je u domenu "urbanih legendi". Ne postoji nikakva posebna verzija za ovaj region (jedino sto je posebno je firmver).
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

excess
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Čet, 31. Dec 2009. 19:07
:: Samsung Galaxy S III
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od excess »

Naravno da su sve verzije iste.. postoji verzija za američko tržište sa dual-core procesorom i 2gb Ram-a. Sve ostalo je "International " verzija koja je i u Srbiji. Takođe ne znam kako galaxy s 3 baguje ?? Telefon radi savršeno. Lag ne postoji nikad i nigde , 0, "zero lag". Takodje ne znam zašto bi neko iskljucivao opciju update-ovanja.. čak i ako je postojala neka sitnica koja ne radi savršeno verovatno je ispravljena novom verzijom softvera. Ovo za gorila glas 2 je čista sreća/nesreća.. za ovaj telefon/računar mora da se ima futrola. Pozdrav.
Sent from Samsung Galaxy SIII GT-I9300 16GB Pebble Blue (Android 4.1.2 Jelly Bean)

Markkoni
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sub, 16. Jun 2012. 06:41
:: Samsung Galaxy I9100
:: Nokia 100

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Markkoni »

tomas.hokenberi napisao:Razlika u kvalitetu telefona prema trzistu je u domenu "urbanih legendi". Ne postoji nikakva posebna verzija za ovaj region (jedino sto je posebno je firmver).
+1

excess
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Čet, 31. Dec 2009. 19:07
:: Samsung Galaxy S III
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od excess »

Ukoliko ne koristite S Voice previse cesto, mozete u podešavanjima istog iskljuciti opciju "Launch S Voice by double pressing the home key ". Tako ce povratak na home screen pritiskom na home taster biti jos "glatkiji".
Evo jos jedan način kako da ubrzate Samsung Galaxy SIII, "da dodate još putera"
http://omgdroid.com/how-to-make-the-sam ... re-butter/
Sent from Samsung Galaxy SIII GT-I9300 16GB Pebble Blue (Android 4.1.2 Jelly Bean)

bkns
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Uto, 25. Avg 2009. 04:10

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od bkns »

koji navigon koristite? mislim da je najnoviji 4.5.1 ako se ne varam?

Sunrider
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2012. 20:53
:: Samsung Galaxy S3

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Sunrider »

Excess: Kako se baguje? TRI DANA POSLE KUPOVINE poceo je da mi prikazuje (i po citanju nove poruke ili gledanja loga za propustene pozive) i dalje notifikaciju za propustene poruke/pozive. Secka prilicno primetno pri prelasku sa jednog na drugi screen iako hvale kako je sve tecno i glatko, i uradila sam screenshot u momentu kada mi je settings deo zabrljavio tako da su umesto slova tu stajali kvadratici. I to PRE firmware update-a - ovo drugo sam uradila tek pre nedelju dana ili tako nesto. I to je ono cega trenutno mogu da se setim, znam da ima jos.

Hokenberi, tesko mi je da poverujem u to jer sam se na gomili drugih stvari (tehnike takodje) uverila da prave za 'A' trziste i za 'ZNJ' trziste (vec prema tome sta standardi tih trzista dozvoljavaju), kakvim smatraju nase. Zasto bi onda sa telefonima bilo drugacije?
"Only when the last wolf is dead, The last tree cut down, The last river dammed,
And the last field paved over, Will humans realise that we can't survive on money alone."

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od cgmiki »

Људи, након надоградње софтвера увек урадите фабрички ресет.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od janka_88 »

Sunrider, dobro navela si te neke bagove i greske sto su bili prije updatea i to stoji. Ali kakvo je stanje sad nakon sto je uradjen update?

Sunrider
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2012. 20:53
:: Samsung Galaxy S3

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Sunrider »

Jos gore je bilo, pa sam radila restore :S :( A ovi iz Telenora odugovlacili sa zamenom sto sam i trazila u tih prvih nedelju dana, i evo sad ovo. Sad bez problema mogu iz servisa da se izvlace na 'mehanicko ostecenje' i da pokusaju da mi naplate zamenu ekrana i ukinu garanciju, ali mi ne pada na pamet da ostavim da se zavrsi na tome. Ako se dobro secam, dok sam citala zakon o zastiti potrosaca naisla sam na neki clan sto se tice tehnike po kome, ako 'nesaobraznost' nastane u roku od 6 meseci (ili bese vise, nisam sigurna... a mislim da su mi iz udruzenja rekli da je to po novom zakonu dve godine), da se smatra da je postojala i u momentu kupovine i da se mora zameniti za nov uredjaj.
"Only when the last wolf is dead, The last tree cut down, The last river dammed,
And the last field paved over, Will humans realise that we can't survive on money alone."

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od lesa0208 »

Ja nisam imao nikada nikakav problem sa softverom, al opet koristim kastom rom od drugog dana kada sam uzeo telefon.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od tomas.hokenberi »

Sunrider, sa telefonima je drugacije iz jednog jednostavnog razloga - skuplje im je da prave i losije primerke nego da svima prodaju iste.

Da li ces mi poverovati da je cesta praksa npr. kod televizora da "losiji" i "bolji" model imaju zapravo identican hardver i da je za pravljenje "boljeg" modela od losijeg potrebno samo zameniti firmver. Samsung i LG imaju citave serije televizora gde se "najlosiji model" iz serije prakticno ne razlikuje od "najboljeg" osim u firmveru koji blokira "napredne funkcije".
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

marebrus
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 18. Jul 2006. 19:55
Lokacija: bg, brus

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od marebrus »

Sunrider napisao:...?

i meni se isto desava, od kako sam uradio update pokazuje mi nove poruke i e-mail po dva sata nakon sto ih ja procitam... a extra sto mi se ljudi zale da me ne cuju dobro i par puta mi se desilo da mi prekine vezu sam od sebe... kako se radi taj hard reset? jel to pomaze? gubi li se garancija kad se to uradi i ako se gubi sta onda da radim da otklonim te bagove?

Sunrider
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2012. 20:53
:: Samsung Galaxy S3

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od Sunrider »

Isto to sa losim zvukom sa moje strane. Odnesoh ga danas u Telenor, i na jedvite jade sam dobila ono smece od telenor (alcatel) one touch-a - ni to mi ne bi dali da nisam postala vrlo iritantna - i to posto su me nasetali od jedne prodavnice do druge (i posto sam sat i po minimum provela u toj radnji!) :S Videcemo sta ce sad da bude - covek u prodavnici mi je rekao da po novom zakonu servis vise NEMA zakonski rok od 45 dana - sto mi je van pameti - nego da stoji samo 'u razumnom roku' sto ostavlja servisima slobodu tumacenja prema sopstvenom nahodjenju sta to 'razumno' treba da znaci...
Evo vam par redova iz zakona:

"Pojedine odredbe ugovora između potrošača i trgovca koje su suprotno
odredbama ovog zakona zaključene na štetu potrošača ništave su."

"Ovaj zakon primenjuje se i na ugovore koji za cilj ili posledicu imaju
izbegavanje primene njegovih odredaba."

Ugovorne odredbe koje se smatraju nepravicnim i shodno tome resavaju u korist potrosaca:
"sprečavanje ili ograničavanje mogućnosti da se potrošač upozna sa
dokazima ili prebacivanje tereta dokazivanja na potrošača u slučaju kada je teret
dokazivanja, u skladu sa zakonom, na trgovcu."

Član 21 govori o obmanjujućem poslovanju, ali je predugačko da bih paste-ovala sad, koga interesuje neka skine zakon sa sajta CEPS-a.

A evo i necega sto se odnosi na moj slucaj:
Clan 50:
"Ako je potrošač raskinuo ugovor ili tražio zamenu robe iz razloga što roba
koja mu je predata nije saobrazna ugovoru, rizik iz st. 1. i 2. ovog člana ne prelazi na
potrošača."
Clan 51:
"4) ako po kvalitetu i funkcionisanju odgovara onome što je uobičajeno kod
robe iste vrste i što potrošač može osnovano da očekuje s obzirom na prirodu robe i
javna obećanja o posebnim svojstvima robe data od strane trgovca, proizvođača ili
njihovih predstavnika, naročito ako je obećanje učinjeno putem oglasa ili na ambalaži
robe."
Clan 54:
"Ako isporučena roba nije saobrazna ugovoru, potrošač ima pravo da zahteva
od trgovca da se otkloni nesaobraznost, bez naknade, opravkom ili zamenom,
odnosno da zahteva odgovarajuće umanjenje cene ili da raskine ugovor u pogledu te
robe.
Potrošač, na prvom mestu, može da bira između zahteva da se
nesaobraznost otkloni opravkom ili zamenom."

Takodje necu ni da navodim gomilu stvari koje su "propustili" da mi kazu, a o kojima su prema ovom zakonu bili DUZNI da me obaveste.

Izvinite ako mi je post predugacak, ali post-ujem ga za slucaj da neko ne zeli da bude ovca.
"Only when the last wolf is dead, The last tree cut down, The last river dammed,
And the last field paved over, Will humans realise that we can't survive on money alone."

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od cgmiki »

[quote="marebrus"][/quote]

Када уђеш у подешавања листај и видећеш бекап и ресетовање одељак.

marebrus
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 18. Jul 2006. 19:55
Lokacija: bg, brus

Re: Samsung Galaxy S3 I9300

Post od marebrus »

Sunrider, poslao sam ti PP u vezi svega ovog..........

Odgovori