Samsung Galaxy Mini S5570

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

umetnica, pogledaj i ovo Android Usb Port Forwarding.Ali iskreno ti preporucujem da batalis celu tu petljanciju sa USB konekcijom, kupis wifi ruter za dve-tri hiljade dinara (bolja opcija) ili bare usb wifi adapter za 900-1000 din (losija opcija) i pristupis mrezi preko wlan-a.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

satell200
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 21. Jul 2009. 05:00

Post od satell200 »

Cao,
telefon je super.Uzeo u Vipu.Preko Samsunga Kies-a sam ga upgrade na Gingerbread ver.2.3.5.
Ubacio 16GB microSD. E sad mi ostaje samo da ubacujem aplikacije. Elem celu noc sam proveo trazeci prokleti ;_) iGOmyway 320x240 za njega. Ali sam se izgubio. I proces instalacije i neophodni fajlovi sve je nekakako tako zbrkano po sajtovima nigde da je lepo objasnjeno. Ako neko ima ili zna kako se instalira i gde da skinem sve te neophodne fajlove (instalacioni i mape i voice i speed cam) bio bi veoma zahvalan.

dsit
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Sub, 19. Jan 2008. 20:28

Post od dsit »

Jedno pitanjce.....
Uzeo sam zeni Samsung Galaxy Mini, skinut sa Vipa i otkljucan ali ne mogu da otvorim nijednu stranicu na internetu niti aplikaciju koja koristi internet. Uredno se poveze na WiFI ali nece nista da otvori... da li znate o cemu se radi?

Uradios sam fabricki reset ali i dalje isto jer nece do kraja da otvori ni market ni youtube...stane tamo kad treba da net odradi svoje.

Probao sam na savet hirurga da cacnem i one staticke ip adrese al ne vredi...

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

mora ti biti otkaceno tamo na static ip, znaci da mu AP dodjelii adresu, na sta se kopcas?mozda trebaju neka posebna podesavanja za mrezu? pojasni malo problem, jesi pokusao na neki drugi AP da skopcas?
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

dsit
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Sub, 19. Jan 2008. 20:28

Post od dsit »

Kukica na Koristi staticni IP je bila iskljucena kad sam ga uzeo. Onda sam je ukljucio i nista se nije promenilo...
Kada upalim wifi regularno nadje mrezu,izaberem je upisem sifru za pristup i povezem se,puna jacina signala....
Na mom telefonu (one touch kao i koleginom htc) radi sve normalno na toj istoj wireless mrezi.... :?

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

Hm,ta kukica ne smije da bude. TaD je dinamicki ip.probaj jos na neku mrezu da li radi da otklonimo sumnju da li je mozda wifi u kvaru djelimicnom. Jesi pokusao da mu mjenjas rom,jek rutovan?
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

dsit
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Sub, 19. Jan 2008. 20:28

Post od dsit »

Nisam probao sa drugom mrezom,probacu veceras. Bio je zajljucan na VIP mrezi i uzeo sam ga otkljucanog. Lik koji mi je prodao tvrdi da je kod njega na njegovoj wless mrezi radio... :dry:

EDIT: Probao na jos dve mreze i tamo radi bez problema,samo na ovoj nece....ne znam sta je razlog al bitno da mi radi tamo gde treba.
Poslednja izmena od dsit u Pet, 20. Jan 2012. 11:59, izmenjeno 1 put ukupno.

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

dsit, druze uradi edit poruke jer ce ti ova druga biti obrisana, razlog sto ne radi na toj drugoj mrezi je vjerovatno opseg ip adresa ili dnd servera ili obostrano, to znaci da an mrezi nema dhcp servera ili pak zabrana protoka interneta za strane mac adrese , to je igra sa brojevima o kojoj sam ti pricao u opcijama. ovamo gdje ti radi ima dhcp server i ip adrese dodjeljuje AP uredjaj svakom korisniku, eto rjesili smo problem. sretno
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

dsit
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Sub, 19. Jan 2008. 20:28

Post od dsit »

Gledao sam,mac filter nije ukljucen na toj mrezi gde je bilo problema...a u telefon sam probavao da ukucam neke brojeve u dns (drugar me navodio) palio gasio staticnu ip adresu i nista. Najgore sto je u telefonu sve identicno bilo podeseno kao kod kolega,kome je sve savrseno radilo (isto samsung)
E sad malo sam laik za sve ovo pa ne razumem bas dhcp i sve to al bitno mi je da sada radi.
Hvala puno na pomoci i savetima :)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

dsit, neke kombinacie wi-fi rutera sa nekim telefonima jednostavno prave probleme bez obzira sto je sve, barem na prvi pogled, podeseno ispravno. Znam nekoliko ljudi koji su imali problema sa DLINK ruterima sa Android i Windows Mobile telefonima.

hirurg, poruka bi ostala posto je proslo vise od 24 casa izmedju dve poruke (sada je obrisana posto je editovao onu 19.12 pa je besmisleno da stoje obe).
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

dsit
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Sub, 19. Jan 2008. 20:28

Post od dsit »

E izem ti telefon. Sad racunar nece da ga prepozna. Kad ga povezem kablom cuje se samo ono "ding" sa kompa ali ga u my computeru nema.. :|

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

dsit, u phone dialeru otkucaj *#7284# da udjes u USB servisni meni. Treba da imas Stavke "UART" i "USB" i svaka ima opcije Modem i PDA. USB treba bude na PDA. Ako vec jeste prebaci ga na MODEM izadji iz menija, pa se ponovo vrati i ponovo vrati na PDA. Ovo pomaze ponekad kada se USB zaglupi na strani telefona.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

dsit
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Sub, 19. Jan 2008. 20:28

Post od dsit »

Ukucao sam, pod diag config imam 4 stavke.
1. Usb (*)
2.Uart ()
3.Dbg msg on (*)
4.Dbg msg off ()

Kad kliknem na (tacka 1) Usb otvore mi se sledece stavke:
Usb_diag Selected
Change complete
If you change uart or usb diag
Please reboot the mobile

Kad odem na (tacka 2) Uart otvori mi se:

Uart_diag Selected
Change complete
If you change uart or usb diag
Please reboot the mobile

Ne vidim nigde opcije Modem i PDA
:|

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

dsit napisao:E izem ti telefon. Sad racunar nece da ga prepozna. Kad ga povezem kablom cuje se samo ono "ding" sa kompa ali ga u my computeru nema.. :|
pa instaliraj drivere, skini progra kies sa interneta i to je to..ne cackaj po podesavanjima ako ne znas...

dsit
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Sub, 19. Jan 2008. 20:28

Post od dsit »

Uradio sam tako...bolje da ne cackam.
p.s. da li moze da se postavi slika u okviru kontakta u imeniku. Vidim da ima kao prazno mesto predvidjeno za fotku ali ne mogu nikako da provalim nacin ubacivanja. Kod mene na one touch-u moze lako,kliktanjem na predvidjeno mesto al ovde na miniju ne mere :?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

dsit, najlaksi nacin da dodas sliku je preko Kies-a sa PC, ali mozes i kroz imenik. Udjes u Imenik, pritisnes i zadrsis nad kontaktom koji zelis da menjas pa izaberes Izmeni. Pored imena imas prostor za sliku na kome se vidi zasivljena silueta. Tapni taj prostor i dobices meni "Izaberi fotografiju"
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

dsit
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Sub, 19. Jan 2008. 20:28

Post od dsit »

Kad izaberem kontakt i odem na izmeni pojave se samo dva polja za izmenu (ime i broj) bez zasivljene siluete. To me bas i zbunjuje posto ta operacija koju si mi upisao funkcionise na alcatelu al ovde nece..

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Kada dodajes novi ili menjas stari kontakt ne dobijes prikaz poput ovog dole?
Slika
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

dsit
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Sub, 19. Jan 2008. 20:28

Post od dsit »

Kad menjam stari...sad sam proverio kad pravim novi kontakt onda imam tu opciju pa povezujem da je fazon u tome gde se nalaze kontakti...na simu ili telefonu...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

dsit, Naravno - kontakti moraju da bud na telefonu da bi im se mogla pridruziti bilo kakva informacija osim imena i broja telefona.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori