Samsung Galaxy Nexus I9250

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Za prebacivanje je najbolja aplikacija software data cable, ne zavisi od internet brosera već sve ide iz explorera. Zato što svi programi umaju dosta da zezaju sa browserima, pogotovo na operi koju ja koristim.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Post od iKe »

korisnikboban,
Dobro veče.
Ja sam danas prebacio nekoliko albuma i jedan film sa laptopa, kablom, nisam imao nikakvih problema. Telefon nije rutovan, iz Vipa ICS 4.0.2. Ne znam zašto kod tebe pravi problem.
Ono što sam primetio je da više ne postoji mogućnost sinhronizacije imenika i kalendara sa facebook-om.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Layne_Staley »

iKe, to je tako jer su malo u svadji Google i Facebook.. sa 4.0.3 ce se valjda resiti ... Do tada, koristi aplikaciju Haxsync.. Odlicna je , i prenosi slike u punoj rezoluciji... Placa se ,ali obrati mi se na pp ako zelis :) :wink:
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

gasmias
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 60
Pridružio se: Čet, 17. Nov 2011. 16:14

Post od gasmias »

korisnikboban,

pozdrav, znam da si koristio s2, kakav je nexus u poredjenju sa njim, sta je bolje, sta nije, trajanje baterije,itd..znacio bi mi neki komentar, zbog planirane kupovine..hvala..

dule88
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 318
Pridružio se: Uto, 27. Sep 2011. 19:03
Lokacija: Beograd

Post od dule88 »

Ja licno mislim da ovaj model nije nista bolji od S2 cak sta vise da je gori,kako cujem od ljudi koji su kupili Nexus i zale se,imao sam prilike da ga vidim,i ne svidja mi se na prvi pogled...

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Layne_Staley »

dule88, samo ne znam na sta se zale ljudi.. Da li je bolji ili gori, to je licni dozivljaj telefona. Na papiru nije ni bolji ni gori.. Po meni je bolji zbog ekrana i zbog OS..
To sto ti licno mislis, ne znaci nista jer si telefon, kao sto si rekao samo video i ne svidja ti se na prvi pogled. A telefon se ne kupuje i ne uzima tako..
Nije da branim "svoj" telefon, vec govorim realno...
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Post od Jorda »

Svako brani svoga konja, mada licno uvek idem po onoj "kolko para toliko muzike". Sigurno nije slucajnost sto je S2 za 100 eur skuplji od Nexusa koji je, siguran sam, vrhunski telefon ali opet...

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Post od iKe »

Jorda, nadam se da ne misliš da su ove cene na sajtu realne. SII je trenutno 100 eura jeftiniji od nexusa. Mada verovatno će se postepeno ta razlika smanjivati. Ono što je važno je da uopšte ne treba upoređivati ta dva telefona, SII je napravljen da bude najbolji telefon u vreme kada je predstavljen, sa vrhunskim komponentama i sa ciljem da se proda u što većem broju primeraka. Nije ni čudo što je prodato 50 miliona ovog telefona. Nexus pokazuje nameru Google-a u kom pravcu će razvijati svoj operativni sistem, sa optimalnim komponentama da taj sistem na tom uređaju radi, bez namere da se takmiči sa ostalim proizvođačima. Tako da mislim da rasprava na tu temu uopšte nema smisla.

Pozdrav.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Layne_Staley »

Jorda, SII je kod nas skuplji jer je mnogo prodavan.. Ljudi hoce da zarade..

Jednostavno, kao sto je iKe rekao, svako po svojoj potrebi... :)
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

gasmias
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 60
Pridružio se: Čet, 17. Nov 2011. 16:14

Post od gasmias »

obrnuto je trenutno kod nas, 100e je nexus skuplji..za 400-420 se prodaje neotpakovan s2 a za 500-520 se prodaje neotpakovan nexus..

pogledajte npr bilo gde u svetu gde se prodaju telefoni koji nisu sa mreze gde se vidi da je dosta skuplji nexus..npr:

http://www.mediamarkt.de/mcs/catentryli ... and&page=2

http://www.clove.co.uk/compare.aspx


nexus je svakako dosta bolji aparat od s2..ja cu svakako kupiti drugi model, s2 sam koristio od 01.06.2011. i dosadio mi je, najvise mi smeta rezolucija ekrana..samo je pitanje dal da cekam xperiu s ili odmah da kupim nexus..

dule88
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 318
Pridružio se: Uto, 27. Sep 2011. 19:03
Lokacija: Beograd

Post od dule88 »

Ja znam da je S2 u svakoj boljoj prodavnici sa dve godine garancije 600 eura i da ga retko ko ima jer cim dodje proda se po toj ceni.Tacne cene ima na sajtovima ovlascenih prodavnica mobilnih telefona koje su tacne,naravno.Za 400 eura je S2 u malim prodavnicama ali sa dve godine garancije 600 eura,tacno tako.

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Layne_Staley »

Ako cemo tako, Nexusa nema u "boljoj prodavnici".. Nisu ga jos ni dobili.. Cini mi se..

Ali,ovo nije tema o SGSII :) To je jako dobar telefon, niko to ne osporava.. :)
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

gasmias
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 60
Pridružio se: Čet, 17. Nov 2011. 16:14

Post od gasmias »

u pravu je layne nexus kod nas jos uvek nije u "ovlascenoj" prodaji, ako ga bude bilo biće skuplji od s2 i to dosta, vidi gore cene (postavljeni su linkovi) u inostranstvu, one su merodavne..

i za jos jedno je u pravu layne ovo nije tema za s2..S2 jeste super tel, ali je nexus bolji :)

edit: puni su oglasi po ceni od 400e za neotpakovane s2 od operatera, ako neko kupuje to je dobra varijanta, lako se otkljucava i lako vraca na stanje (10 min) u kome vazi garancija kod ovlascenog servisera za samsung..

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Post od iKe »

Interesuje me da li neko zna kako se ukljucuje DLNA na ovom telefonu, probao sam sa jednim Samsung TV-om, ali nisam uspeo, t.j. nisam nasao opciju na telefonu? Ili kakav je onaj MHL kabl, da li je neko koristio?
Filmovi rade svi preko MX video playera, a i ovo kucam preko Di Novo edge Logitech tastature. Lako sam je povezao sa telefonom i sve funkcionise besprekorno. Jos jedna prednost softverskih dugmica je sto mogu da prevucem misem, sa tastature preko njih i da tako zadajem komande. Tako da kada bih ga povezao sa TV-om, ladno bi mogao da se koristi kao media PC.

Pozdrav!
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Dobar dan.
Dole postavljeno je prava konzola za rad sa Nexus-om. Probajte. Mislimda sve radi besprekorno a na XDA uvek imate najnovije dopune. Na engleskom je da ne bih nešto pogrešio kod prevoda.
__________________________________________________________________________
FUNCTIONS OF GALAXY NEXUS TOOLKIT V5.3 [GSM + LTE][9TH FEBRUARY 2012]
Install correct adb/fastboot drivers automatically
Backup/Restore a single package or all apps, user data and Internal Storage
Extras, Tips and Tricks section available to all ToolKit Donators
Mods section to automatically perform certain tasks on your phone
1-Click For All to Unlock, Root, Rename the Restore File and CWM
Unlock/Re-Lock your Bootloader
Root any public build of ICS automatically (IMM30B 4.0.4 LTE now included)
Rename the Recovery Restore File present on some Stock Roms
Flash Stock Recovery or CWM Recovery (Standard or NEW Touch build)
Boot into CWM (Standard or NEW Touch build) without Flashing it
Boot or Flash .img Files directly from your PC
Install a single apk or multiple apk's to your phone
Push Files from your PC to your phone.
Pull Files from your phone to your PC
Set Files Permissions on your phone
Open new Command Prompt for manual input
Reboot Phone to Fastboot Mode or Android in fastboot mode
Reboot Phone to Fastboot Mode, Recovery or Android in adb mode
Turn Initial Start Screen On/Off for next us.
Pozdrav.

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Dobar dan,
svima koji su vlasnici Nexus-a.
Zašto ste se ućutali.
Moram da vas razmrdam i zainteresujem
n a j e d n o s t a v n i j o m m e t o d o m
dopune Nexus-a na ICS 4.0.4 bez ikavih flešovanja,romova.
Dozvolili ste da najbolji mobilni padne u totalnu senku.
Javljajte se.
U mom sledećem javljanju kompletno uputstvo sa mreše Googlovog globalnog operatera direktno na vaš telefon ICS 4.0.4.
Pozdrav. :)

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Dobar dan.
Da biste skinuli nov ICS 4.0.4 potrebno je:

1 u podešavanjima otvoriti apps zatim označite "all" ili sve u desnom uglu na vrhu,
2 pronadjite Google services framvork zatim ga pritisnite da biste ga otvorili,
3.pritisnite dugme za brisanje,
4 idite u settings / ažururanje telefona / Sistem će postaviti novi datum koji će biti 1969. godina ili 1.01.1970 to je ok
5. Pritisnite dugme za potvrdu. U koliko prvi put ne uspe sa pritiskanjem dole na potvrdu ponovite to slobodno i do desetak puta.Kod mene je aktiviran posle petog pokušaja,
6 nexus galaxy bi sada trebalo da pokaže da je 4.0.4 je dostupan,dobijate i poruku na engleskom o kojoj se dopuni radi i koja su poboljšanja,
7.potvrdite da instalirate i uživajte,
8.veličina za skidanje je 37,4 mg, traje nekih 10 minuta,
9.skidao sam dopunu kroz uključenu opciju 3g, što će napraviti nešto troškova,
10.Wifi isključen.
Podaci koje sam imao u telefonu su ostali isti,ništa nije promenjeno i nije potrebno raditi bilo kakav "backup" podataka.
Pišite o vašim iskustvima sa ovim vrhunskim telefonom.
Pozdrav.images/smiles/icon_smile.gif

:) :) :) :) :lol:

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Post od iKe »

korisnikboban,
dobar dan.
Ja jednostavno ne stižem da postujem bilo šta. Ponekad pogledam forum, ali stvarno nemam slobodnog vremena. Lako je vama mlađima, ali kad pritisne posao i obaveze oko dece nema se vremena za druge (manje bitne) stvari.
Meni je još uvek verzija 4.0.2 i ne stižem da prebacim na yakyu i stavim 4.0.4
Jedino što sam pre mesec dana uzeo MHL kabl i uz njega ovaj telefon postaje pravi PC, uz Di novo edge tastaturu. Dobro ima još stvari koje nije baš zgodno raditi, ali mogu da preko njega gledam filmove, idem na net, čak sam i neke igrice igrao sa starijim sinom. Nadam se da uskoro isprobam i ubuntu, pa će biti još bolje. Ipak mislim da je zgodnije rešenje mikro HDMI kabl, koji sam imao za povezivanje sa SE Xperia Arc-om, jer kod ovoga mora da bude uvek prisutan i mikro USB kabl za napajanje, što kod Arc-a nije bio slučaj. Inače slažem se da je telefon odličan i ja i pored nove generacije telefona, nemam ni najmanje želje da ga menjam za neki drugi telefon.
Pozdrav.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Dobar dan,
mladom prijatelju iKe
Nešto sam stariji od tebe, sa sada mojih 60-tak godina.
Obaveze svi imamo.
medjutim dozvolili smo da u popularnosti ovog telefona budu ispred neki dobri- ali znatno slabiji.
Moj komentar na ućutalost se an to odnosio.
S poštovanjem.
Slobodan.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Добар дан, разлог за тишину у овом делу форума је произишао из недоступности овог телефона великом броју форумаша јер му је цена преко 400е, што су две просечне плате у нашој држави.
Слобода или смрт

Odgovori