Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od brankisha »

Izgleda da je LG provalio lenjivce pa im je na G8 ponudio niti da ga pipnes, niti ga pogledas. Strasno koji je nivo lenjosti.

A za LED obavestenje, ipak je to zakon. Imam i AOD ali brate kad vidis lampicu znas da nesto nije ok xD
Imam obe stvari na S8 i led je moj izbor.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od ~Arkan~ »

https://youtu.be/IrrRFX745-Y

Buden isprozivan svaki put kad kažem da je kamera na Samsungu gora nego kod konkurencije, ali evo očigledno će i ove godine biti ista priča. Video slabiji od iPhone-a, bolji od Mate 20 Pro. Zadnja kamera ni danju ni noću nije ispred iPhone-a, dakle može se slobodno reći da će Pixel vladati do kraja godine (dok ne izađe Pixel 4). Jedino je prednja koliko vidim dosta poboljšana, i video a i fotke deluju veoma dobro, tu su malo iza jabuke.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od mazzy »

Ma nista... ti si strucnjak. Mislio sam kupiti s10+ ... nakon tvog komentara, necu...

Gledam poredjenje od supersaf.... ne vidim u cemu je iPhone bolji od s10plus...
Uostalom, s10plus treba porediti sa narednim iphone.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od ~Arkan~ »

Pre smo imali Apple ovce, sad imamo Samsung ovce.
Bravo, znači ja trebam da poredim telefon koji je sada izašao s telefonom koji nije još uvek NITI ĆE narednih 6 meseci.
Eto, ja opet kažem kao skroz objektivna osoba koja nije ni ljubitelj Samsunga a ni iPhone-a da je Samsung očigledno opet loše uradio softverski deo posla s kamerom. Oni imaju hardver, to je i više nego očigledno, ali im softver na kameri jednostavno nije dobar i to kažu svi stručnjaci, nisam ja došao da prosipam pamet ovde, ali imam oči.
Nego ono, forum, svoje mišljenje ću uvek da kažem i nećeš ti sigurno da mi zabraniš, to što se vi ovde kunete u neki brend je bolest.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od vojopd »

Pa ista je kamera hardverski kao na note 9, samo malo radili na softveru, dotjerali AI i prodaju maglu... A da je kamera gora u mrklom mraku od ajfona, nije. Sve su to nijanse, koji god da uzmes telefon slike ce biti top. Video stabilizacija je bolja od konkurencije.

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od iKe »

Stabilizacija i zvuk kod video snimaka je bolji od konkurencije. Ima i širokougaonu kameru, a trebalo bi da dobije night mode. Sve u svemu biće bolja od S9 koja meni odrađuje posao sasvim dobro. Što kaže Voja, sve su to nijanse. Sa ovickim senzorima ne može biti prevelikog napretka.

Ima raznih snimaka na Youtube-u. Negde kažu da je dosta bolji od konkurencije, negde da je tu negde. Meni je samo žao što nema veći zum od 2x, ostalo mi se sviđa.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Joxy »

mazzy napisao:Ma nista... ti si strucnjak. Mislio sam kupiti s10+ ... nakon tvog komentara, necu...

Gledam poredjenje od supersaf.... ne vidim u cemu je iPhone bolji od s10plus...
Uostalom, s10plus treba porediti sa narednim iphone.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Covek je samo izneo svoje misljenje na koje ima pravo, ne vidim razlog za takvim postovima. [emoji4]
Samsung je oduvek imao odlicne kamere, posebno je automatika bila u samom vrhu, ali od pojave prvih Pixela pali su u drugi plan. I ne samo oni nego svi, i dalje su u senci Gugla. Eno GCam, na desetine razlicitih verzija za razne modele. To nesto valjda govori. Ne juri niko Samsungovu stock app za kameru vec Guglovu.
Da su kamere odlicne jesu, tu govora nema, u samom su vrhu po tom pitanju kao i godinama u nazad ali da su najbolji nisu, to su cinjenice koje lako mogu da se provere.
Uostalom ni na polju video snimanja nisu na prvom mestu ako je verovati DXO. [emoji23]
Mi9 je zauzeo tron. [emoji41]

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od mazzy »

Rekao je da je kamera gora od konkurencije. Konkurencija nije samo Pixel.
Kakav crni dxo... antutu , dxo i ta sranja su potplacena.

I nisam rekao da je vrhunska....ima boljih, ali i gorih.

Gledam poredjenje supersaf sa xs max , i moje misljenje je da je bolja na Samsungu.
I ja sam realan...moj post je bio u smislu da treba sacekati ovogodisnji iPhone pa porediti.

XsMax je za poredjenje sa Note 9 ili s9+.


Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Joxy »

Pa nije mnogo pogresio. [emoji23] Glavni konkurent trenutno im je Huawei a tek sada sa S10 su ih stigli na polju kamere, makar po broju istih. I P20P i M20P imaju vrhunske kamere, svakako u rangu sa S i Note serijom.
Nove iP treba porediti sa novom Notarom kad izadje. Ipak je velika vremenska razlika izmedju izlaska S10 i novih iP.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od ~Arkan~ »

mazzy napisao:Rekao je da je kamera gora od konkurencije. Konkurencija nije samo Pixel.
Kakav crni dxo... antutu , dxo i ta sranja su potplacena.

I nisam rekao da je vrhunska....ima boljih, ali i gorih.

Gledam poredjenje supersaf sa xs max , i moje misljenje je da je bolja na Samsungu.
I ja sam realan...moj post je bio u smislu da treba sacekati ovogodisnji iPhone pa porediti.

XsMax je za poredjenje sa Note 9 ili s9+.


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Nemaš potrebe da se vređaš, ali je činjenica da generalno ako gledamo samo fotografije tu ide Pixel pa Huawei pa onda mogu da se kolju iPhone i Samsung i One Plus. Ako ubacimo prednju u priču tu je već drugačije i vidim veliki napredak Samsunga, a što se videa tiče, tu je Samsung najbolji što se tiče android sveta, ali iza jabuke.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od mazzy »

Da vrijedjam? Koga ? Haahahha.
Pa jesi li gledao video s10+ vs xsMax ?
Samsung izmislio stabilizaciju za iPhone.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od vojopd »

Sto se videa tice Samsung ih je sasio, a ti dizi jabuku u nebesa :)

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od mazzy »

Jabuka qrcu pala... pad prodaje to govori. Ne treba ti nista vise.

Da ne bude da hvalim Samsung... cisto sumnjam da cu ovaj s10 kupovati... cekam da vidim sta ce Huawei sa Mate napraviti sada

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od ~Arkan~ »

vojopd napisao:Sto se videa tice Samsung ih je sasio, a ti dizi jabuku u nebesa :)
Ako misliš da ja dižem jabuku u nebesa, nemam apsolutno nikakve koristi niti sam korisnik iPhone-a. Imaš već par testova a biće ih još, jasno se vidi da Samsung luta s fokusom kad je nešto blizu i da je ta stabilizacija i ako bolja nego prošle godine, i dalje ne na idealnom nivou. I da, još da se neko napravi pametan i kaže kako video ima bolji dynamic range ..

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od mazzy »

Okej, ispunio si zadatak, popljuvao si Samsung. Sve za 5 [emoji106]

Iz nekog razloga, hdr se ne moze prikazati tj samo.na hdr10+ displeju. Zasto je tako , ne znam. Bar u videu supersaf to objasnjava. I u tome je tolika razlika . Znaci na videu od s10+ prakticno kao da nije upaljen hdr.
Sto se fotografije tice, dynamic range je isti, podjednako dobar.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od ~Arkan~ »

To što ti ne vidiš dalje od Samsunga je apsolutno tvoj problem, isto tako da kažem da moj Mi A1 sa Gcam pravi bolje portret slike ti ćeš da me napljuješ, jeste nemam pametnija posla nego da pričam svuda kako Samsung ne valja ništa.
To je, neću više da idem u off s tobom jer mi je muka ljudi kojima je neki brend svetinja i brane ga po svaku cenu, uživaj, možda ti i poklone S10.[emoji23]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od mazzy »

Jes, toliko sam zagrizo da ovaj s10 plus necu kupiti nego cu cekati huawei mate ili op.

Ja bar komentarisem brend koji koristim, za razliku od tebe. Koristis jedan, pljujes drugi , hvalis treci.

[emoji106][emoji106]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od vojopd »

Stabilizacija je bolja od konkurencije, sta ce im bolje, prestigli su sve modele na trzistu. Fokus je ocajan, ne znam sta su uradili pa zeznuli stvar. A iz videa kojeg smo vidjeli, meni se svidjaju sva 3 telefona u pojedinim situacijama, nijedan nije superiorniji u odnosu na ostale. Ali to tvoje, da je svjetlosnu godinj iza ovog, itd, je smijesno i vidi se da samo se..s po jednom brendu. Ja objektivno kazem da koji god da neko uzme nece zazaliti, stvar ukusa.
Ti poredis mi A1 sa GCAM sa telefonima? Pa i moj note 8 sa gcam ima bolju prednju kameru od s10+ sta cemo sad...? To kao da poredis 2 automobila, jedan 90ks, a drugi 90, ali nacipovan na 130. I ti lupas previse.

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od mazzy »

Lik dize iPhone u nebesa.... koliko god rekao da ne dize . Ja lijepo kazem cinjenicu da na videu na yt ne prikazuje uopste hdr jer se on prikazuje samo na hdr+ displeju . Ne razumijem se toliko, ali engleski razumijem.
I on poredi video iPhona sa HDR i Samsunga bez HDR i kaze da je Dynamic range bolji kod iPhona.
I taj problem sa fokusom ce se rijesiti nekim apdejtom.

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od vojopd »

Vec je izasao update, navodno poboljsava kameru, otisak prsta i omogucava remap bixby dugmeta.

Odgovori