Samsung U700 i nevolje sa softverom

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Samsung U700 i nevolje sa softverom

Post od dojlimi »

kada se pojavio lg shine odusevio sam se i ubrzo sam ga kupio, medjutim ubrzo sam ga izgustirao, uglavnom zbog funkcija, relativno slabije kamere, nemogucnost gledanja video preko celog ekrana itd. onda sam ugledao nesto fizicki slicno ali softverski mnogo jace: bio je to samsung U700 u fenomenalnoj silver kombinaciji. imam ga vec tri nedelje i dalje me fascinira svim i svacim (kamera je extra.pre njega sam furao i n73 i mogu vam reci da u700 pravi bolje fotke a velicina u 3,2 mpx je od 1 do cak 2mb) osim par zaglupa zbog kojih sam i otvorio ovu temu elem kao prvo nikako ne mogu da promenim melodiju za poruku (sigurno je softver u pitanju) i kao drugo kada me neko zove ili primim poruku a taj broj imam u imeniku (bilo u mem. telefona ili sim) ime nikako ne izlazi jedino ako ga upisem u fazonu +381..... onda je sve ok (imam 065 broj). inace fon je sa T-mobile mreze (na kucistu nema nikakvih oznaka) ima cak i hrvatski jezik a softver je verzije FTA SW VERSION: U700.07. Molim ako neko ima neko resenje neka pomogne :)
A N D R O I D

milica24
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 15. Avg 2007. 15:30

Post od milica24 »

jel moze neko da mi kaze dal ovaj fon ima touch pad ili ne?na nekim slikama ima a na nekim ne....i jedno glupo pitanje. :| da li preko blueooth-a mogu da se prebacuju slicice,melodije i ostalo i na druge telefone ili to samo sluzi za komunikaciju sa kompijuterom?

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

Ima touch pad, ali samo gornji deo... 8) a sto se tice bluetootha...hm...pa sluzi i za jedno i za drugo...kao npr i za handsfree...itd itd..mp3 u kolima...i slicno... :wink:
Apple Iphone 4S, Nexus S 16gb, Nokia E71, Nokia 7110

peca1985
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet, 25. Maj 2007. 16:05

Post od peca1985 »

evo ti sajt gde imas najnoviji clean software to jest originalni samsung software,treba da poskidas par stvarcica i imas uputstvo kako se flesuje,ja sam imao vodafone software i danas sam ubacio originalni i prezadovoljan sam. http://homepages.pathfinder.gr/xux99/samsung/

sepa11
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 06. Sep 2007. 14:56

igrice

Post od sepa11 »

inetresovalo bi me dali posoji neki način da ubacim igrice u u700
kad is skinem one su u jar formatu i kako onda

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

sepa11, jel igre skidas sa kompa ili sa telefona?
ako ih skidas sa kompa onda ih nemozes ubaciti u telefon, a ako ih skidas sa telefona onda ne bi trebalo da bude problema.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

sepa11
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 06. Sep 2007. 14:56

Post od sepa11 »

kljun
pa probao sam sa kompa pa ne ide, imam ja i k800i i nema nikakvih problema, ali ako nađeš neki sistem objavi

Izmenio:gameforce:Zabranjeno citiranje celih poruka! Naročito onih iznad tvoje! Sledeći put brisanje bez upozorenja!

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

sepa11, na sony ericsson modele mozes da ubacujes java aplikacije, sto nije slucaj kod samsunga. u samsungove telefone koji imaju fabricki OS NEMOZES da ubacis java aplikacije.
jedini nacin je da napravis svoju WAP stranicu i da na tu stranicu stavljas aplikacije koje hoces, i da onda preko telefona odes na tu WAP stranicu i onda da skines. Nazalost ovo je jedini nacin ubacivanja java aplikacija kod samsunga. sva tvoja sreca da imas k800i pa onda mozes da na njega ubacujes java aplikacije. :)
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

malecka
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pet, 21. Sep 2007. 20:31

Post od malecka »

peca1985, kako si ubacio originalni? molim te, objasni mi lepo... pomozi, pojma nemam :oops: i ja isto imam vodafone software.. i oznaku na kucisto... a volela bih da ga promenim... ovaj npr. ne moze da minimize-ira mp3player i ima jos milion mana :unsure:

malecka
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pet, 21. Sep 2007. 20:31

Post od malecka »

uspela sam da ubacim software tj. firmware... i to xxgf2 :roll: jupiiii :oops: kad se samo otarasih onog glupog vodafone software-a 8) uz pomoc ovog linka koji je peca1985 poslao... samo treba pratiti uputstva, nista lakse.... hvala vam... jedina mana mu je sto nema belu temu... tj. nema uopste mogucnost menjanja teme, ali verujem da postoji neki drugi firmware i za to... :wink:

kale
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2007. 07:54

Post od kale »

Link koji je peca stavio više ne radi!!! :P

Ja sam SW našao na ovom linku http://rapidshare.com/files/38010031/U700XXGF2.zip :roll:
VAŽNO: fajl je zipovan ali se mora extractovati WinRar-om jer Zip-om ne može. :blinky:

MultiLoader možete skinuti sa linka http://www.mediafire.com/?5cejsl1mfjr

Uputstvo imate ovde http://www.mediafire.com/?asydi9hmpcy

P.S. I jedna molitva bi dobro došla da sve prodje OK, inače :blinky: :o :shock: :cry:

Stefke_W_
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 20:33

Post od Stefke_W_ »

zašto ni jmirc ni wlirc niti jedan programm ne mogu na u700 ? pls ima li resenje ko? Slika
Nokia n73 music + 1gb 'n' Nokia 2310 : ))

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Stefke_W_ odakle ih skidas?
ako ih skidas sa neta sa fona trebalo bi da moze, a ako ih prebacujes sa kompa onda nemoze.
i trebalo bi da budu u formatu .jar
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

NuLLCoDe
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 20. Nov 2007. 08:29
Lokacija: Apatin
Kontakt:

Post od NuLLCoDe »

Kupio sam pre nekoliko dana U700. Zadovoljan sam telefonom samo ima nekoliko sitnica koje mi zaista smetaju.

1. Da li je moguce promeniti velicinu fontova u meniju, porukama itd? Ova velicina sada je nepodnosljiva, slova su zaista prevelika.

2. Da li je moguce prilikom pregledanja slika da se rasire preko celog ekrana?

3. Precice za levi i desni senzor su mi Poruke i Internet. Da li je to moguce promeniti, tacnije da li je potrebna promena firmware-a?

Za sada toliko...

Imam firmware verziju: U700XXGI2

Stefke_W_
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 20:33

Post od Stefke_W_ »

kljun, inataliram i sve ali nece da konektuje..
gprs mi radi..tj otvara stranice ali nece nikako na chat

ovo piše Error trying to connect to IRC server aborting...Exception : null
Nokia n73 music + 1gb 'n' Nokia 2310 : ))

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Stefke_W_ jel si probao da snimis mig33? mozda bi preko toga moglo.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Stefke_W_
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 20:33

Post od Stefke_W_ »

Nisam.. a mislim da je do telefona tj da ne može da šalje neki djavo na net pa zato nece...

a može li preko mig33 da udjem na server i kanal koji ja ocu ?
Nokia n73 music + 1gb 'n' Nokia 2310 : ))

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

NuLLCoDe ajmo redom:
1. mozda bi se to moglo promeniti preko servis menu, mada nisam siguran jer nisam do sada imao samsung fon.
2. neznam ni to, znam samo da na bratovom samsungu e900 to nemoze, sto bi mozda bio slucaj i kod tebe.
3. i to bi trebalo da moze da se menja, malo pogledaj pod podesavanjima.
Stefke_W_ ja sam mig33 koristio samo da saljem besplatne poruke tako da neznam sta ti to znaci da udjes na server i kanal.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

NuLLCoDe
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 20. Nov 2007. 08:29
Lokacija: Apatin
Kontakt:

Post od NuLLCoDe »

1. Pretrazio sam ceo menu koji se dobija kucanjem koda *#0002*28346# (valjda je to taj servisni meni)
3. Prevrnuo sam sve po podesavanjima, precice... i nema. Nasao sam na nekim forumima da to zavisi od firmware-a.

Najveci problem mi i dalje predstavlja prevelik font. :disgust:

kari
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Ned, 02. Dec 2007. 00:35
Lokacija: Novi Beograd

Post od kari »

Kako se dodje do skrivenog menija u ovom telefonu? I koji je dobar softver? Hteo bi da ga kupim pa da znam..

Odgovori