Samsung Galaxy Ace S5830

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Sinister_gregor
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pon, 26. Dec 2011. 02:19

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od Sinister_gregor »

Jel neko koristio rom Stocklite v8 na Ace-u? Interesuju me mane najvise.

don Alberto
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sre, 29. Jan 2014. 09:53
:: LG G2

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od don Alberto »

da li može neko da mi kaže gde može da se skine GTA igrica za ovaj telefon,jer sin ga ima ,a nemože na google play da nađe tu igricu,sve su samo vodiči ili šifre,nema nigde ta igrica,jel može pomoć? u pitanju je galaxy ace +

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od Azimuth »

http://www.google.com pa potrazis gta apk i dobices gomilu rezultata. Ne mora sve biti sa zvanicnog marketa niti svi imamo aplikacije samo sa zvanicnog.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od ~Arkan~ »

don Alberto,
Neće ti raditi Gta na Galaxy Ace, preslab je.

spajspy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 15. Maj 2007. 21:28

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od spajspy »

Pozdrav,

Vratio sam tel na fabricko podesavanje i posle toga mi ne radi internet. Radi wireless ali 3G ili neki drugi net preko mreze je mrtav.

Ima li neko ideju sta mu je :)

stele87
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Uto, 10. Jan 2012. 21:07

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od stele87 »

Pozdrav, treba mi pomoc :D
Treba majci da dam moj ace- s5830, ali posto je bio instaliran custom rom, sad hocu da vratim na stock original rom,
kontam sve da treba preko odina, ali ne znam koju verziju da skinem sa samsungovog sajta, treba mi neki koji nece da mi zakljuca fon, pa da moram da ga dekodiram :D Pa ako moze neko da se potrudi da mi smao posalje link, bio bih zahvalan :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: pomoc oko fleshovanja stock roma

Post od Azimuth »

Pa odeš na sammobile, ukucaš onih par polja vezano za tvoj telefon, i kad skidaš gledaj samo da ne bude od neke mreže rom.
Inače, nijedan neće zaključati telefon koji je jednom otključan.

stele87
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Uto, 10. Jan 2012. 21:07

Re: pomoc oko fleshovanja stock roma

Post od stele87 »

Znaci, mogu da skinem Germany, tu nema mreze neke posebne, jer za Srbiju nema? :D Hvala :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: pomoc oko fleshovanja stock roma

Post od Azimuth »

Skini SEE ili NEE. Zasto? Zato sto pokrivaju citave regione. To sto je Nemacka ne znaci da je bolji/kvalitetniji softver.
Samo napred, i ovo pitanje je za temu o tvom telefonu a ne za servisiranje :wink:

stele87
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Uto, 10. Jan 2012. 21:07

Re: pomoc oko fleshovanja stock roma

Post od stele87 »

Azimuth, Hvala na pomoci :D i to veeeeeeeelikoj :D Uspecu valjda :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: pomoc oko fleshovanja stock roma

Post od Azimuth »

Ma hoces. Samo pre nego st okrenes sa tim da se igras, na telefonu ukljuci USB debugging, a na kompu instaliraj Kies ili poskidaj drajvere pa samo njih. Posle toga je sve vrlo lako :wink:
Dakle, procedura je da telefon stavis u download mod, na kompu pokrenes Odin, u polje PDA/AP stavis rom (md5.tar fotmat je u pitanju), povezes telefon i komp kablom, sacekas da ga prepozna i kliknes na start. Zavali se i cekaj, potrajace par minuta. I ne skidaj telefon sa kabla sve dok se ne upali onaj pocetni ekran gde trebas da podesis sam aparat, istovremeno ce ti u Odinu pisati PASS. To je to.
Uzivaj.

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od Re_EDuCaTiON »

da napomenem, imao sam telefon i valjda imam pravo da komentarisem, ako gresim neka me neko ispravi :smutny:
telefon nije los, kad sam ga ja imao bio je dobar, ali to bese davno, svidjao mi se izgled pogotovo sto se dobijalo 2 maske uz njega to me je bas i privlacilo, bilo zanimljivo da ih menjam svaki dan a ljudi mislili da menjam telefone :lol: 60% aplikacija nije mogao da tera, al jbg dobro je isao koliko je kostao :D kupio sam ga novog i nisam se pokajao, ubrzo sam presao na L9, mada bi se igrao jos sa galaxy ace, zanimljiv mi je nekako, uzgred, on mi je bio prvi android :D lep telefoncic :)

jm84
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 04. Feb 2015. 22:33
:: Lumia 920
:: Nokia 5800

Samsung Ace - snimanje programa na SD

Post od jm84 »

Imam Samsung Ace, sve aplikacije mi se snimaju na mobilni. Imam i 4gb karticu u njemu, ali nikako ne znam da snimim aplikaciju na karticu...s obzirom da je jako mala memorija telefonskog uredjaja, veoma cesto mi se desava da prilikom novog apdejta whatsappa ili npr google play-a, ne mogu da instaliram...jer pise da nema dovoljno memorije...

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Samsung Ace - snimanje programa na SD

Post od acamatic »

Ovako, za tvoj problem treba root, zatim da SD karticu podeliš na dve particije (jedna normalna) a druga da bude ext4 koju telefon vidi kao sistemsku particiju i u kojoj možeš da prebacuješ aplikacije i da instaliraš nove i na kraju program link2sd pomoću kog sve to i radiš (prebacuješ) aplikacije u SD(memorijsku) karticu..

jm84
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 04. Feb 2015. 22:33
:: Lumia 920
:: Nokia 5800

Re: Samsung Ace - snimanje programa na SD

Post od jm84 »

Hvala puno, mislio sam da moze nesto mnogo jednostavnije, na mnogo starijim telefonima sa SD karticom ne treba nikakvo root-ovanje i posle posebni programi...posto je i ovako ovo sekundarni telefon nije mi da se cimam toliko oko njega...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od Lobachewsky »

jm84, imas celu temu o tome ovde.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

lelaemanena84
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 11:41
:: samsung
:: iphone

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od lelaemanena84 »

cao, jel zna neko od kog modela samsunga mogu uzeti bateriju za samsung 7275R jer ne mogu ovu bateriju nigdje pronaci..hvala pozzz

dejan1996
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Čet, 21. Maj 2015. 18:04
:: samsung galaxy ace
:: samsung galaxy ace

Samsung galaxy ace prosirivanje memorije sa cronmod skriptom

Post od dejan1996 »

Pozdrav
Imam sg ace s5830 i on ima malo memorije 180 mb tako da jedva stane fb i jos par aplikacija pa sam uradio partijiciju samsungove 2 gb sd kartice i napravio drugu particiju od 512 mb i onda preko kronmod skripte spojio tu memoriju sa internom i pise kad rebootujem fon preko 400 mb interne memorije ali ne moze da instalira nijedna aplikacija preko play stora ucitava je dugo i nikad da krene skidanje a moze da se popuni do oko 120 mb i onda ne moze ni sa interneta kad skines da se instalira. Ako neko zna kako da pomogne bio bih mu zahvalan.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung galaxy ace prosirivanje memorije sa cronmod skri

Post od znemanja »

U ovoj temi imaš neke detalje oko particionisanja kartice i prebacivanja app na istu:

http://www.mobilnisvet.com/forum/viewto ... 28&t=28564
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

dejan1996
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Čet, 21. Maj 2015. 18:04
:: samsung galaxy ace
:: samsung galaxy ace

Re: Samsung galaxy ace prosirivanje memorije sa cronmod skri

Post od dejan1996 »

Znam to sve ali nije ono sto mi treba. NIgdje se ne spominje spajanje druge particije sa internom memorijom pomocu cronmod int2ext a to mi je potrebno

Odgovori