D500, ugasi se na pola paljenja?!

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
zare
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 15:08

D500, ugasi se na pola paljenja?!

Post od zare »

ciao svima...
imam jedan problem sa d500...kupio sam i izgled mi se jako dopada..medjutim kad probam da upalim telefon,on pocne da se pali medjutim prekine i nece da se upali....
ne znam sta da radim...sta moze biti problem?
ne reaguje ni na sta....nece uopsta da se upali...
pomagajte....hvala :shock:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ovaj, ne bih baš da postavljam glupa pitanja, ali - pošto si tek uzeo telefon, spoji ga na punjač, sačekaj minut i onda probaj da ga upališ, možda uspe... :wink:

zare
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 15:08

Post od zare »

evo i to sam probao,ali opet nista...na trenutak pocne da se puni i opet pocne ekran da gubi boju i ugasi se i tako opet radi....ne znam sta da radim....

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Pa, pod pretpostavkom da si dobio garanciju, reklamiraj telefon, zašto bespotrebno gubiš živce..? :|

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Da nije mi jasno...idi odma ga vracaj u radnju i reklamiraj... :o :wink:
Shto bi se cimao ako ne morash...

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

8) Verovatno si skroz ispraznio bateriju :uhuh: ispod minimuma za pokretanje softvera i ona sad ne moze da pokrene tel. :uhuh: moras otici do servisa da ti sokiraju bateriju :blinky: probaj onda prvo da napunis bateriju pa onda da upalis telefon.Ako to ne uspe onda tel nije dobro dekodiran mora softver da se flashuje :roll:

zare
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 15:08

Post od zare »

ma baterija je puna i probao sam sve...posle nekog vremena se upali medjutim opet pocne da radi cudno,tj opet se gasi i tako...verovatno nije dobro kodiran...trenutno sam u engleskoj,a ne znam bas koji servis imao ovde...vicecu sa tima sto su mi ga prodalil....mislim da je to do dekodiranja....
ako neko zna da je nesto drugo u pitanju neka ostavi post....
to mi se desavalo i sa s700,isto sam ga dekodirao sa vodafona,kupio ga u eng na racun i dekodiram ga i ponekad se ugasi(jednom u 3 nedelje) :D ali ovaj d500 se gasi svakih 5 min...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Li-ion baterije ne mogu da se "šokiraju", to je moglo sa prethodnom generacijom. A koliko god da je prazna baterija, punjač bi morao da aktivira punjenje, znači da se najverovatnije zeznuo softver, ili baterija ne valja...

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

jel istina da svaki d500 na 063 mrezi kad je ukljucen gprs radi nestabilno ispada iz mreze, pokazuje "limited service"ili je to samo kod nekih modela..

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

koliko ja znam,to je samo kod nekih modela...a da ima ogromnih problema sa o63 mrezom...ima... :smutny:

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Ja nisam chuo da ima D500 ima problema sa 063.. :oops:

Kakvih to problema?? :? :smutny:

..........

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

evo u cemu je problem na d500 kad se aktivira gprs u mobtelu,to se pojavi na ekranu i telefon je nedostupan tj.stalno trazi mrezu.nepomaze ni prebacivanje na rucno trazenje ni prebacivanje na dual bend Slika

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

pa,vidish ovde na slici je chuveni d500e,on podrzava edge,to vec svi znamo :wink: e sad poshto na nashim mrezama taj edge josh nije najbolje prihvacen,zato i dolazi do tog limited service...koliko ja znam to se jedino deshava kod d500e... :P koji model imash,obichan ili ovaj e?probaj sa fleshovanjem...kazu da to pomaze...

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Limited service piše zato što kartica ne radi, tj. on se nakači na mrežu ali ne može da se koristi taj broj. To je test kartica kojom se diže telefon, a druga je stvar što ta kartica ne radi. Nije u pitanju D500e i nemojte širiti dezinformacije.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Da ko je rekao da je ovo d500e?? a mozda je loshe dekodiran pa zato tako radi...

Ne znam da li imaju software za fleshowanje d500? :oops:

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

kalinicm napisao: Nije u pitanju D500e i nemojte širiti dezinformacije.
kakve dezinformacije :disgust: drzao sam u ruci d500e srebrni metalic isti kao na ovoj slici "moj rodjeni brat"ga je kupio i kad ukljucis gprs pojavi se "limited service"zato sam i pokazao sliku kao primer..napomena kartica je 063 popst pejd i radi ok.Telefon je nakon toga fleshovan sa softverom kao kod d500 i nakon kratkog vremena to se opet pojavilo..e sad za neupucene koji misle da sve znaju a pametuju*prepoznace se sami* da objasnim:d500 i d500e serije od pre 2005-e ne rade dobro kod nas zbog hardverskog a ne softverskog problema..na modelima posle 2005-e su ploce novije generacije i oni rade ok.informacija je 100%tacna proverena kod najboljih servisera u gradu...cisto da se zna ko je informisan a ko ne :D :D

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

za dextera: to na slici jeste d500e 8) jel je njemu po difoltu ta pozadinska slika(na d500 te slike nema) i d500e je u srebrnoj boji :)

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Kartica korišćena za slikanje telefona ne radi i zato pokazuje LIMITED SERVICE a ne zato što je u pitanju D500e (a mislio sam da nije D500e prosto jer je stigao onda pre D500). Može da bude D500e ali se to nikako ne može zaključivati po LIMITED SERVICE na ekranu telefona na slici. Pre svega sam na to mislio po pitanju dezinformacija, ali sam očigledno loše formulisao rečenicu.

Ono što sam ja čuo vezano za D500 i/ili D500e je da ima problema samo sa 063 mrežom, pa se javi to limited service i telefon je nedostupan s'vremena na vreme. Flešovanje telefona rešava problem sa ispadanjem iz 063 mreže, a košta oko 30e u servisu.

Nema potrebe na taj način se obraćati meni, niko ovde ne pametuje već se trudi da pomogne. Jednostavno sam izneo ono što je istina iza LIMITED SERVICE natpisa na toj slici i nesrećno formulisao poslednju rečenicu. Nisam znao da su ljudi bezgrešni.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

I ja se trudim da pomognem...slika je samo prikazana za primer da se vidi sta ima na ekranu...inace svima bi preporucio da promene d500 za e720...radi perfektno a kamera je sto puta bolja..bolje su i slike a rezolucija video snimka je bolja od svih telefona koji su do sada izasli :roll: :roll: sad me ni necudi sto nas je wobi toliko smarao sa e720 :lol: :D :lol:

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

kao shto ste vec rekli,modeli koji su izashli pochetkom 2005 nemaju problema sa o63 mrezom,pitao sam prodavce,ugradjena je nova plocha i noviji softver...ako se pojavi limited service na ovim novim modelima,samo prebacite na 900/1800 i trebalo bi da sve ok radi,a ako to ne upali fleshovanje za 30-40 evra,mora da upali...shto se tiche d500e,to je definitivno ovaj tel na slici :P

Odgovori